User Tag List

Sayfa 874/1068 İlkİlk ... 374774824864872873874875876884924974 ... SonSon
20286 sonuçtan 16.588 ile 16.606 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

hak_on - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düşüşün sebebi kamu bankalarının dolar satışı
    Son bir kaç günde 4.5 milyar dolar satmışlar
    Bu satış sonucunda kur düşünce de herkes kur neden düştü arayışına girdi asparagas bir s400 iptali haberi geldi ama yalanlandı hatta parası bile ödendi denilerek yalanlandı
    ancak gunu kurtarıcak hareketler. o kadar sığ düşünüyorlar ki anlatılmaz yaşanır

enes28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamamen araştırmalar ve kendi yorumları paylaşım yapanların, kimsenin mesajını yatırım tavsiyesi olarak almayın. Hepimizinki şahsi fikirlerimiz miş gibi görün.

Benim de fikrim, ptesi alım fırsatı verip tekrar yukarı yöne döneceğidir. 150nin bir faydası olmayacak. Mb tepeden emir aldı, seçime kadar baskıla diye ama elde silah kalmadı, faizi çıkarsa bu sefer bir seçim için bir sürü iç piyasa firmasını batırır.
    Teşekkürler abi. yarın alım yapacam kısmetse. Cuma günü alım yapacaktım 6.10 dan Focus abinin yazısını görünce vazgeçtim bekleyim dedim. iyide oldu.
    daha önce 997tt abiye sormuştum 3 4 ay önce. oradan aldıklarım duruyor, şimdi ekleme yapacağım o zamanda iyi fiyattan aldım şansıma şimdide düştü.
    Hepinize çok teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    günaydın
    sahura kalkanlar için iyi bir hizmet yapıyor kamu bankaları: sahurda al sabah sat temiz kar..
    orucun faydaları işte biz tutmadığımız için faydalanamıyoruz..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

fussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    günaydın
    sahura kalkanlar için iyi bir hizmet yapıyor kamu bankaları: sahurda al sabah sat temiz kar..
    orucun faydaları işte biz tutmadığımız için faydalanamıyoruz..
    Günaydın,

Bugünkü yön-durum nasıl olacaktır tavsiyeler nedir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fussy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günaydın,

Bugünkü yön-durum nasıl olacaktır tavsiyeler nedir
    normal piyasa saatlerinde yükseliş olur
    gece sahurda kamu bankaları yine düşürür

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine 6tl yi bulduk..

Focus4171 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enes28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi dediğin yere gelip dönmüş daha aşağı gelir mi alınır mı buradan? diğer saygıdeğer abilerimede soruyorum haftaya alım yapmayı düşünüyorum. Birde abi konuyu hep takip ederim.bu rakamları nerden buluyorsun yanlış anlama bazen beklenmedik zamanda olmadık rakam yazıyorsun merak ettim ondan sordum kusura bakma
    1) Açık ve net yazdım. 5,95 civarı 3,5 kuruş aşağı yukarı gayet anlaşılır
    2) Daha öncede belirtiğim gibi amaç seçime kadar kalıcı düşüş sağlamak değil, yükselişin hızını düşürmek olacaktır. Hedef belli...
    3) Rakamlar tamamen kendi analizlerim ve onların sonuçlarını. Genelde ufak değişimlerde yazmam, sert çekilme veya sert yükseliş öngördüğüm zamanlar yazıyorum. Herkes gibi yanılabilirim de Gökhan RS açıklamış bu durumu biraz
    4) Cuma günü tepki gelebilir diye kısa süreli bir pozisyon aldım borsada. Çıkış yaptıktan sonra tekrar görüşmek dileğiyle. Bol kazançlar dilerim...
    eleştiri gizli hayranlıktır.

gan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabah 5,98 altını kırma riskini göze alıp 5,99-6,03 aralığından kademeli girdim.
    Yüzümü kara çıkarmadı şimdilik.
    Bakalım neler olacak. Bana göre merkez elindeki rezervi erritiği ile kalıyor bu tarz geç müdahaleler ile. YTD.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iki güne eski seviyeye gelecek gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gelelim mevzuya;
    bankalar sahurda geceleri sığ piyasada dolar satıyor/tl alıyor
    tl hacim yokken değerleniyor geçen hafta tahmini 4.5 milyar usd dolar satılmış
    tl mevduatlarında yükselme yokken döviz mevduatlarında düşüş var bu da halkın döziv sattığına değil de dövizini bankadan çektiğine işaret
    peki bankalar bu kadar doları nasıl satıyor?1.si zorunlu karşılıklar indirildi yani banka sizden 100bin dolar aldığı zaman bu paranın 40 bin dolarına dokunamıyordu şimdi bu oran %30a indirildi yani bankanın eline kullanabilmesi için %10 daha fazla döviz geçti
    2.si bankalar söviz satarken karşılık olarak vioptan mbnin satışlarını alıyorlar mb bi anda sert girdiği için arbitraj avantajıyla ucuza alıp sonra sığ piyasada satıyorlar yani bankalar zarar yazmıyor
    peki zararı kim yazıyor? tabiki ismail abinin çalıştığı sigorta şirketi yani mb
    peki mb bu zararı nasıl tolore edecek? sonuçta bankara o viop pozisyonlarından kar yazacak merkez de bunlara ödeyecek ama nasıl? tabiki elindeki sonsuz yetkideki para basma hamlesiyle
    mb para basınca ne olur? piyasada tl bollaşır bol olan şey değersizleşir develüasyon/enflasyon olur kur artar faiz artar alım gücü düşer tüketim azalır işsizlik olur firmalar batar bankalar alacaklarını alamaz vs.. vs..
    hayırlı seçimler..

Focus4171 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5) Ve en önemlisi. Bu forumun ve bu başlığın değerini bilin. Buradaki arkadaşlarımız ve büyüklerimiz gerçekten çok az yanılma payı ile alım-satım fırsatı sunuyorlar bizlere. Dışarıda yüzbinlerce lirasını aracı kurum ve finans kurumlarına yatırıp bu desteğin 1/4'ünü alamayanlar var. Çoğuda kazanç dahi elde edemiyorlar. Çünkü çoğunda hedef verildiğinde kendi beklentileri çoktan bitmiş oluyor ve işin ehli, kalifiyeli personel eksiklikleri var. Burada herkes kendi yaptığı işlemi burada yazıyor ve Investing vb. yerlerdeki boş ve pazarlamacı yorumlarla burada bilgi sunmuyorlar. Ben şahsım adına kendim alıp satmadığım bir poziyonu kolay kolay burada yazmamaya gayret ediyorum. Elimde yoksada mutlaka açıklamasını yapar öyle yazarım ve diğer arkadaşlarında bu şekilde yaptığını görüyorum. Bu yüzden forumun, bu başlığı korunmasını ve çok kalabalık boş bir foruma dönüşmemesini temenni ederim her zaman
    eleştiri gizli hayranlıktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gelelim mevzuya;
    bankalar sahurda geceleri sığ piyasada dolar satıyor/tl alıyor
    tl hacim yokken değerleniyor geçen hafta tahmini 4.5 milyar usd dolar satılmış
    tl mevduatlarında yükselme yokken döviz mevduatlarında düşüş var bu da halkın döziv sattığına değil de dövizini bankadan çektiğine işaret
    peki bankalar bu kadar doları nasıl satıyor?1.si zorunlu karşılıklar indirildi yani banka sizden 100bin dolar aldığı zaman bu paranın 40 bin dolarına dokunamıyordu şimdi bu oran %30a indirildi yani bankanın eline kullanabilmesi için %10 daha fazla döviz geçti
    2.si bankalar söviz satarken karşılık olarak vioptan mbnin satışlarını alıyorlar mb bi anda sert girdiği için arbitraj avantajıyla ucuza alıp sonra sığ piyasada satıyorlar yani bankalar zarar yazmıyor
    peki zararı kim yazıyor? tabiki ismail abinin çalıştığı sigorta şirketi yani mb
    peki mb bu zararı nasıl tolore edecek? sonuçta bankara o viop pozisyonlarından kar yazacak merkez de bunlara ödeyecek ama nasıl? tabiki elindeki sonsuz yetkideki para basma hamlesiyle
    mb para basınca ne olur? piyasada tl bollaşır bol olan şey değersizleşir develüasyon/enflasyon olur kur artar faiz artar alım gücü düşer tüketim azalır işsizlik olur firmalar batar bankalar alacaklarını alamaz vs.. vs..
    hayırlı seçimler..

hocam bu noktada bişi sormak istiyorum kaynağı belirsiz para girişleri oluyor buradan tolere etme durumu varmıdır
    Alıntı MiaMi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köfrezde klima açık drag yapan ankaradan dönerken 290 + da motorcunun yanına gelip sigara yakan kaç kişi kaldı kardeşim

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    4.5 milyar dolar işlemi ne işe yaradı.
    Tabi ki de hiçbir işe yaramadi ama alım firsati verdi

Bu piyasaya en az dışarıdan 400 milyar dolar direk girmesi gerekiyor.Aksi halde dolar faiz çıkmaya devam edecek.

Bu da olmayacagina gore bu ulkeye kendi vatandasi is kurmaya korkar olmuş.Yabanci niye gelsin.Yabancilar mevcut yatırımlari ya korumaya çalışıyor yada en az zararla cikmaya calisiyor suan.
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sevgili bakanımıza göre ışığa yaklaşmışız lütfen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muzurasd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bu noktada bişi sormak istiyorum kaynağı belirsiz para girişleri oluyor buradan tolere etme durumu varmıdır
    kaynağı belirsiz para girişi diye bir şey yok bunu gösterebileceğiniz bir bilanço var mı?
    benim yazdıklarımın hepsi mbve banka bilançolarında mevcut bankalar arası işlem platformlarının gün sonu pastasında mevcut
    dolar transferi bir tek swift hareketi ile oluyor o yüzden kaynağı belirsiz para diye bir şey yok
    aylar önce hatırlarsanız işsizlik ve emeklilik fonlarının ucuza banka tahvili aldığını göstermiştik burada bilançolar sayesinde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kaynağı belirsiz para girişi diye bir şey yok bunu gösterebileceğiniz bir bilanço var mı?
    benim yazdıklarımın hepsi mbve banka bilançolarında mevcut bankalar arası işlem platformlarının gün sonu pastasında mevcut
    dolar transferi bir tek swift hareketi ile oluyor o yüzden kaynağı belirsiz para diye bir şey yok
    aylar önce hatırlarsanız işsizlik ve emeklilik fonlarının ucuza banka tahvili aldığını göstermiştik burada bilançolar sayesinde
    Turkiye'ye 12 ayda kaynağı belirsiz 18 milyar dolar geldi - Bloomberg HT

hocam şöyle bi durum olmuş bundan bahsettim
    Köfrezde klima açık drag yapan ankaradan dönerken 290 + da motorcunun yanına gelip sigara yakan kaç kişi kaldı kardeşim

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Varlık barışı ile gelen paralardan bahsediyorsun sanırım.

Dışardan gelen para nerden geldigine bakilmaksizin temizleme

Onu takip etmek kolay değil.

Yalniz zarrab yakalanmasaydi dolar bu kadar yuksek kalmazdi

En iyi ekonomi bakaniydi o
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muzurasd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaynağı belirsiz derken bunun bizde kaynağı belli: varlık barışı
    buradaki belirsizlik o paranın nasıl kazanıldığı yani adam uyuşturucu satıcısı milyon dolarları var ama sisteme sokamıyor çünkü para temiz değil bu noktada devreye varlık barışı giriyor "gel paranı getir sana hereden bulduğunu sormayacağım direk temize geçeceğim yeter ki getir" diyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anlaşıldı tşk

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler