User Tag List

Sayfa 882/1068 İlkİlk ... 382782832872880881882883884892932982 ... SonSon
20286 sonuçtan 16.740 ile 16.758 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence faizler düşük
    neti %25 olmadığı sürece faize girmezdim
    sene başında 5.38den kur almak yerine faize giren adam ile dolar alan adamı kıyaslarsak yıl sonu 6.45te birbirini egale ediyor (%20 net faiz almışsa) e şu an kur 5. ayda 6.02 (6.24 gördük)
    yıl sonu 6.45in altında olacağını düşünen var mı?
    şu an girdiğinizi düşünelim 2019 sonunda kur 6.80de kalırsa kafa kafayasınız
    yani faiz mi dolar mı diye düşünenlerin yıl sonunda doların kaç olabileceği ile ilgili bir fikri olmalı
    eğer dolar 6.80 altında kalır diyorsanız faiz, ama 6.80 üzerine çıkar diosanız dolar..
    sencee diye sorsam
    PROSTOCK GARAGE

naci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence faizler düşük
    neti %25 olmadığı sürece faize girmezdim
    sene başında 5.38den kur almak yerine faize giren adam ile dolar alan adamı kıyaslarsak yıl sonu 6.45te birbirini egale ediyor (%20 net faiz almışsa) e şu an kur 5. ayda 6.02 (6.24 gördük)
    yıl sonu 6.45in altında olacağını düşünen var mı?
    şu an girdiğinizi düşünelim 2019 sonunda kur 6.80de kalırsa kafa kafayasınız
    yani faiz mi dolar mı diye düşünenlerin yıl sonunda doların kaç olabileceği ile ilgili bir fikri olmalı
    eğer dolar 6.80 altında kalır diyorsanız faiz, ama 6.80 üzerine çıkar diosanız dolar..
    Bir öngörüm yok, yıl sonu dolar ne olur ne olmaz, ya 11 tl olursa ya da 5.50 olursa, yani piyasayı okuyabilme kabiliyetim yok. O yüzden kararsız kaldım. Gecelik hoşgeldin faizi %23 ve bu faiz 100 gün için geçerli. Sonrasında piyasanın durumuna göre şekillenir.
    2 Temmuz 1993 unutma / unutturma

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sencee diye sorsam
    yorumlara bakınca yerli yatırımcı 6lı rakamlarada doymuş gibi duruyor
    kur atağı için yerlinin satması önemli geçen hafta satmışlardı ya da bankadan çekip eve götürmüşlerdi onu bilemiyorum ama bu hafta tekrar 2 milyar usd yerli alımı olmuş bunun dışında yabancı çıkışı da devam ediyor hem bistten hem tahvilden çıkışlar sürüyor
    bugün moodys tl tekrar bir kur atağı yaşayabilir dedi dünde tüsiad da bu mevzular konuşuldu
    merkezin elinde kurşun yok bütçede açık var ve 1 yıllık bütçe maliyetini çoktan aştık
    kamu borcu nispeten daha az olan ülke kamu borcunu arttırmaya başladı hazine ödemeler için para bulamıyor varlık fonundan bir heyet abdye gitmiş bir yandan da mb nin yedek akçesini bozmayı planlıyorlar(yalanlama gelmedi) b planı olarak
    yıl sonu tahmini veremem ama bu işin sonu yeni bir kur atağı ve faiz arttırımı gibi görünüyor
    ama bu sefer faiz arttırımı dizginler mi bilmiyorum çünkü bütçe geçen seneki bütçe değil..
    daha abd ile ilişkilere girmedim bile şu an trumpın bir twitti günü 6.45te kapatmamız demek..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birde şu dolara mı geçeyim euroya mı altına mı sorusuna bu vesileyle cevap vereyim;
    ister burkina faso frangına ister bolivya bolivianosuna geçin çok büyük bir değişiklik olmayacaktır
    bu sorunun sorulması için stabil bir tl lazım ki bizde dolar mı güçlenir euro mu altın mı diye kafa patlatalım
    ama işin kaynağı değer kaybeden tl olduğu için venesuela ya da arjantin para birimlerine geçmediğiniz sürece hep kazanırsınız..

Focus4171 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birde şu dolara mı geçeyim euroya mı altına mı sorusuna bu vesileyle cevap vereyim;
    ister burkina faso frangına ister bolivya bolivianosuna geçin çok büyük bir değişiklik olmayacaktır
    bu sorunun sorulması için stabil bir tl lazım ki bizde dolar mı güçlenir euro mu altın mı diye kafa patlatalım
    ama işin kaynağı değer kaybeden tl olduğu için venesuela ya da arjantin para birimlerine geçmediğiniz sürece hep kazanırsınız..
    Artık piyasa çok fazla sıktı. Güvenilir bir ortam oluşmadığı sürece yatırımcı kolay kolay girmeyecek gibi. Yabancı sadece vur kaç yapmak için TL'ye girip çıkıyor, ana amaçları da bir sonraki güven ortamına kadar kalıcı olarak çıkmak. Bende artık yoruldum daralan piyasadan, güvenli liman olarak uzun süreli pozisyona geçtim...6,20 üstü zaten boş otoban. Aşağı gelse gelse en fazla 5,95 geliyor. Daralan üçgende bekleye değmez. 6,50 olana kadar artık bakmam ekrana, hem dinlenmiş olurum biraz, siz uyarırsınız artık oralara gelince
    eleştiri gizli hayranlıktır.

VTec_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biraz önce büyük nakliye firması olan bir arkadaşımla görüştüm,aylık 2.5 milyon ödemesi var sgk larda dahil
    geçen ay 40 bin tl lik fatura kesmişim iş yok diyor,limanlara gemi yanaşıyor 1-2 konteyner atıp gidiyor ,işler gerçekten çok kötü 237 işçim vardı 90 tanesini çıkardım önümüzdeki ay yine bu şekilde olursa 70 tanesini daha çıkarıcam dedi,işçi çıkarmakda sorun 10 sene üzeri çalışan bir işçiyi çıkarmanın maliyeti ne az 70 bin tl,piyasa gerçekten çok kötü napıcağımızı bilemiyoruz dedi.
    Allah sonumuzu hayır etsin..
    Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya,cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur.ATATÜRK

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    asya borsası yükseltmiş sanırım sabahla beraber daha da yükselmeye başladı dolar

gan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    asya borsası yükseltmiş sanırım sabahla beraber daha da yükselmeye başladı dolar
    Aynen 6,11 hedefine gelecek mi acaba geçerse gerisi gelir ama bugün pek sanmıyorum.
    Bist açılışında belli olur hareketlerinden.

YTD.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    86.200 aşağı kırılırsa kur da yukarı kırılır
    önce 86.200..

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabah alıs kovalıyacaktım ama yıne olmadı.
    5.95 taban oluyor artık. Amerıka desteklı bır acıklamaya gerek var yoksa tayyıp sagolsun ona buna tehdıte devam ettıkce bu ısın onu alınamaz.
    İşin daha kotusu,kaybedıcegını anladıkca sertlesıyor....

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabah alıs kovalıyacaktım ama yıne olmadı.
    5.95 taban oluyor artık. Amerıka desteklı bır acıklamaya gerek var yoksa tayyıp sagolsun ona buna tehdıte devam ettıkce bu ısın onu alınamaz.
    İşin daha kotusu,kaybedıcegını anladıkca sertlesıyor....
    Bu olur mu abi?

ABD, Turkiye'yi vergi muafiyeti programından cıkardı | NTV

ABD Başkanı Trump, 4 Mart'ta Kongreye gönderdiği mektupta, Türkiye'yi Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi programından çıkarmak istediğini beyan etmiş, bu kararına gerekçe olarak da Türkiye'nin artık "ekonomik açıdan gelişmiş olması"nı göstermişti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sever gıbı yapıp zikiyor bızı yine....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @rebelh
    Dolar 6,06'yı bir türlü kalıcı geçemiyor. Ben bu noktayı baştan beri çok önemsedim. Şimdi biraz şüphelendiriyor insanı. Yükselmeyen şey......acaba?
    Aslında bugün çıkmayı düşünüyorum dün aldıklarımı hazır kardayken. Teknik olarakta yaklaşık 2 haftadır bazen dile getirdim pek güven vermiyor.
    Senin görüşün nedir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Focus4171 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @rebelh
    Dolar 6,06'yı bir türlü kalıcı geçemiyor. Ben bu noktayı baştan beri çok önemsedim. Şimdi biraz şüphelendiriyor insanı. Yükselmeyen şey......acaba?
    Aslında bugün çıkmayı düşünüyorum dün aldıklarımı hazır kardayken. Teknik olarakta yaklaşık 2 haftadır bazen dile getirdim pek güven vermiyor.
    Senin görüşün nedir?
    dünkü moodys açıklamalarından sonra bile tepki vermediğine göre demekki birileri bir süre kuru buralarda tutmak için taktik değiştirdiler
    gece satmak yerine sabah alışları karşılıyor olabilirler daha kabul edilebilir olur ve kimsenin gözüne sokmazlar haftalık raporlar açıklanınca anlaşılır durum
    abd ile kredi görüşmelerinden bir sonuç alamadılar muhtemelen ki ihtiyaç akçesini meclise sokacaklar gibi duruyor
    genelde memura emekliye maaşını bayram öncesi verirlerdi bu bayram ondan da henüz ses soluk yok
    bence 6.24ün düzeltmesi yapıldı biraz zamana ihtiyaç var gibi.. ama 5.95 hala bir ihtimal de biz piyasa açıkken görürmüyüz bilmiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gelişmekte olan ülkeler 0,50 ile 1 puan arasında ekside dolar karşısında ama bizde 0,15cik artıda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    torba yasada yedek akçe yer almamış şu anki düşüş onun tepkisi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dünkü moodys açıklamalarından sonra bile tepki vermediğine göre demekki birileri bir süre kuru buralarda tutmak için taktik değiştirdiler
    gece satmak yerine sabah alışları karşılıyor olabilirler daha kabul edilebilir olur ve kimsenin gözüne sokmazlar haftalık raporlar açıklanınca anlaşılır durum
    abd ile kredi görüşmelerinden bir sonuç alamadılar muhtemelen ki ihtiyaç akçesini meclise sokacaklar gibi duruyor
    genelde memura emekliye maaşını bayram öncesi verirlerdi bu bayram ondan da henüz ses soluk yok
    bence 6.24ün düzeltmesi yapıldı biraz zamana ihtiyaç var gibi.. ama 5.95 hala bir ihtimal de biz piyasa açıkken görürmüyüz bilmiyorum
    Teşekkür ederim görüşün için. Az önce çıkış yaptım. Artık hedeflediğim noktalara düşüş olursa veya 6,20'yi ne zaman kırarsa o zaman tekrar giriş yaparım. Bir süre sık bakmayacağım piyasalara. Ara ara bakarım fırsat veren olursa o tarafa geçerim artık. Nakit candır, gerisi heyecan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Focus4171 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koskoca Aselsan'ın grafiğine bakın, sanki tarihteki lale soğanı balonunun grafiğine bakar gibi hissediyor insan kendini. Her geçen gün göz göre göre eriyor...
    17,48 uzun vade fibo son destek noktası. O noktada kırılırsa piyasada ne Asels kalır, ne de Borsa...
    Aselsan'da geçen gün yazdığım uzun dönem Fibo desteğine tam dokunup dönmüş. +%4'te şuan. Biraz nefes aldırmış sonunda hissedarlarına

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıne "bir his" ile bugun alıs yaptım....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler