User Tag List

Sayfa 906/1068 İlkİlk ... 4068068568969049059069079089169561006 ... SonSon
20286 sonuçtan 17.196 ile 17.214 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    $/₺ de beklentilere paralel aşağı yönlü hareket devam ediyor. Bugün 5.61 üstü kapanış görmezsek aşağı yönlü hareketin devamını beklerim.
    gün sonu aynı zamanda hafta sonu kapanışı olacağından bizim açımızdan önemli.
    yukarıda 5,63 ve 5,65 seviyeleri direnç haline geldi geçilirse asıl güçlü direnç 5,6950-5,70 seviyesinde.
    Buranın üzerinde kapanış görmedikçe pozisyonumu değiştirmem.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5.60 altı çok hoş değil şuanki piyasa için. ithalatçı zaten batacağı kadar battı, bari biz ihracaatçılar sarsılmayalım. bence şuan ki kur iyi ama sanki buralarda aylarca durmaz gibi geliyor bana. yön yakın zamanda yukarı diyor tekrar bizim finansçılar.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen hafta 50 k civarı 21,75 aldım halktan.

Deniz 23 veriyor diye duydum bu arada.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TCMB, enflasyon ve reel faiz üzerine Selva hoca güzel yazı kaleme almış.

Enflasyon geriliyor, Merkez Bankası ne yapacak? - BBC News Turkce

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Focus4171 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5,58 desteği bu arada çok önemli çetin bir destek. Hem Fibo desteğinin, hemde 200 günlük hareketli ortalamanın bulunduğu nokta. Burada direnmesi ve altında kapatmaması çok çok önemli...Kapatamazsa eğer durum belli...
    Ben kademeli olarak girmeye başladım dolara. Siyasi gündemde sular duruldu gibi onunda etkisi var 2-3 günlük yatay pozisyonunun. Temmuz ayının ortasından sonra bence yine çarşı pazar karışabilir. Şu anda aşağı yönlü hareket halinde gibi duruyor hala USD. Direnç ne yöne doğru kırılacak göreceğiz.
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

Focus4171 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Wromm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kademeli olarak girmeye başladım dolara. Siyasi gündemde sular duruldu gibi onunda etkisi var 2-3 günlük yatay pozisyonunun. Temmuz ayının ortasından sonra bence yine çarşı pazar karışabilir. Şu anda aşağı yönlü hareket halinde gibi duruyor hala USD. Direnç ne yöne doğru kırılacak göreceğiz.
    Dip oluşumunun gerçekleşmeye başladığı yerlerde kademeli alım yapmak mantıklıdır, bu seviyelerde olduğu gibi. Fakat geçen sayfada yazdığım düşüş trendine girip zirveden bu yana kademeli alım yapmak en büyük hatalardandır. Benim görüşüm aşağı en fazla 5,45-5,55 aralığına kadar gelir. Oraya kadarda marj az kaldı zaten, şimdiden toplama çalışmaları yapılabilir ''Uzun zamandır ilk kez alıma başlama onayı verdim sanki ''
    eleştiri gizli hayranlıktır.

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haftaya s400 teslimatı var bi hareket olur gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dip oluşumunun gerçekleşmeye başladığı yerlerde kademeli alım yapmak mantıklıdır, bu seviyelerde olduğu gibi. Fakat geçen sayfada yazdığım düşüş trendine girip zirveden bu yana kademeli alım yapmak en büyük hatalardandır. Benim görüşüm aşağı en fazla 5,45-5,55 aralığına kadar gelir. Oraya kadarda marj az kaldı zaten, şimdiden toplama çalışmaları yapılabilir ''Uzun zamandır ilk kez alıma başlama onayı verdim sanki ''
    Damat biraz daha konuşsaydı iyidi Gün içerisinden 5.58'den yükseliş trendine yönlendi mi belli olur.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dolar için belirlediğiniz 5.45-5.55 seviyesi altın için nedir?

240'lardan 260'a çok hızlı geldi, yer yer 253 gorse de hala yüksek olduğunu düşünüyorum. 1200 onslardan 1400 onslara gelmesinin de etkisiyle tabi.

250'den itibaren düştükçe kademeli alım mantıklı mı sizce de? Yoksa onsa göre mi bir alım seviyesi belirlemeli, atıyorum 1350 ons altına inmeden almamak gibi?

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

240'lardan 260'a çok hızlı geldi, yer yer 253 gorse de hala yüksek olduğunu düşünüyorum. 1200 onslardan 1400 onslara gelmesinin de etkisiyle tabi.

250'den itibaren düştükçe kademeli alım mantıklı mı sizce de? Yoksa onsa göre mi bir alım seviyesi belirlemeli, atıyorum 1350 ons altına inmeden almamak gibi?
    Buna ben de bir ekleme yapmak istiyorum. Düğün sonrası elimizde bir miktar altın var. Bu seviyelerde bozup vadeliye mi geçmeli, yoksa 6 ay - 1 sene dokunmak yok planımızda altın olarak dursun mu dersiniz uzun vadede ?
    -Fırat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buna ben de bir ekleme yapmak istiyorum. Düğün sonrası elimizde bir miktar altın var. Bu seviyelerde bozup vadeliye mi geçmeli, yoksa 6 ay - 1 sene dokunmak yok planımızda altın olarak dursun mu dersiniz uzun vadede ?
    Altının onsunda kısa vadede teknik olarak 1350$'a kadar gerileme gerçekleşebilir. Buda gram bazında yaklaşık 240-245 TL aralığına tekabül eder. Alım için bana göre uygun bölge olarak bu aralık kovalanabilir.

Orta ve uzun vade tutacaklar için ons 1600$+ fiyatları muhtemelen görecektir. Şuan orta ve uzun vadeli pozitif görünüm devam etmekte. Sadece kısa vadede bir miktar düzeltme gerekiyor, sonra yola devam...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dolar 5,64'ü aşmayı deniyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Altının onsunda kısa vadede teknik olarak 1350$'a kadar gerileme gerçekleşebilir. Buda gram bazında yaklaşık 240-245 TL aralığına tekabül eder. Alım için bana göre uygun bölge olarak bu aralık kovalanabilir.

Orta ve uzun vade tutacaklar için ons 1600$+ fiyatları muhtemelen görecektir. Şuan orta ve uzun vadeli pozitif görünüm devam etmekte. Sadece kısa vadede bir miktar düzeltme gerekiyor, sonra yola devam...
    şu an 1389'a kadar düştü, 1 miktar almamak için zor tutuyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keşke ons ve dolar olarak alınıp saklanabilse.
    Ons düştü ama dolar arttı bugün.
    Gram altın 3 aşağı 5 yukarı aynı kaldı fiyatı.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke ons ve dolar olarak alınıp saklanabilse.
    Ons düştü ama dolar arttı bugün.
    Gram altın 3 aşağı 5 yukarı aynı kaldı fiyatı.
    Doğru, ama hem doların hem ons'un düşmesini bekleyerek almak daha zor

1387ye geldi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Altın düşmek için benim yazmamı bekliyormuş demek ki Dolarda aynı şekilde bugün ilk kez alıma başla onayı vermemi bekliyormuş

Biraz sabret, almak için acele etme, düzeltme bitsin. 1350$-1290$ aralığını bekle, orada işlem yaparsın...

Zaten doların yükselme potansiyelini de hesaplayarak 240-245 civarını hedef olarak verdim. 5 TL opsiyonlu olarak bekle, ilerisi güzel gözüküyor

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    icbc'de 23,20 oran ile yaptım 32 günlükte 31 mayısta
    22,95 ile bağladım bu sefer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yukarıda ki paylaşımlar biraz fazla karışık oldu gibi. Toparlamak için kendi analiz ve fikirlerimle kısa bir kapanış haftası değerlendirmesi yapmak istiyorum;

1) Dolarda artık taban oluşumu sinyalleri mevcut. Artık sona yaklaşıyor gibi. Sabah ilk toplanabilir uygunluğunu bildirmiştim. 5,58 desteği beklediğimiz üzere şimdilik çok iyi çalıştı. Haftaya da aynı performansı sürdürmesi gerekli. Ufak bir opsiyonla 5,45-5,55 aralığına kadar yine pay bırakarak şuanda toplanmaya başlanabilir. Faiz indirimi olasılığı beklentisi bu aralar satın alınacaktır muhtemel.

2) Altın onsunda 1350$ hedefli olarak 1290$'a kadar pay bırakılarak işlem yapılabilir gibi gözüküyor. Orta ve uzun vade grafikleri gayet iyi gözüküyor. Kısa vadeli bir düzeltme normal karşılanmalı. 240 TL civarı alım için fena gözükmüyor(3-5 TL aşağı yukarı). Tabi dolarla eşdeğer olduğu için gram fiyatı vermek çok zor oluyor altında. Onsa göre hareket etmek daha mantıklı bu noktada.

3) Borsayla ilgilenen çok yok gibi, fakat olabilir diyerekten yaklaşık 96.000 civarında bir gap bıraktı arkasında. Orayı muhtemelen önümüzdeki hafta doldurabilir. Şimdilik bankacılık endeksi hisseleriyle yükseliyor. Sonra sıra muhtemelen sınai hisselerine gelecektir. Çok ucuz olan hisse senetleri kovalanabilir. Önümüzde ki ay bilanço zamanı. O zamana kadar her düşüş toplama fırsatı olarak görülebilir. İlerisi borsa için aydınlık gözüküyor kısmetse...

Yukarıda ki tüm yazılarımı al-sat-tut tavsiyesi olarak değil, bu işle uğraşan bütün arkadaşlarla, kardeşlerle ve büyüklerimizle fikir alışverişi yapmak için paylaşıyorum. Herkes kendi süzgecinden geçirerek faydalanabilsin diye. Eksikliklerimizi ve yanıldığımız noktaları burada hep beraber telafi edebiliyoruz. Herkese hayırlı akşamlar ve hafta sonları dilerim...

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Faiz indirimi garantilesti gibi. Merkez bankasi baskani gorevden alindi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler