User Tag List

Sayfa 915/1068 İlkİlk ... 4158158659059139149159169179259651015 ... SonSon
20286 sonuçtan 17.367 ile 17.385 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dorukky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Guvenilir bitcoin xpr vs al sat yapabilecegim kullandiginiz site onerisi var mi?
    İşlemleri hangi para bazında yapmak istediğinize göre değişir ancak TR bankaları kullanılarak en kolay btcturk üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Btc-eth-ltc-xrp-usdt gibi ana akım saydığımız kriptoları buradan alıp satabilirsiniz. Türk pazarı görece olarak daha sığ bir tahtaya sahip olduğu için buradan satın aldığınız birimleri yurtdışı borsalarına aktarıp ( örn. Poloniex ) işlem yapmak da bir çözüm olabilir.

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugun bi takip ettigim ekonomistlere bakim dedim youtubeden cogu hukumetin tl yi devalue edip piyasayi canlanirmak istedigini anlatmis.8 10 hatta 12 liralardan bahsedenler var.4 milyon konut stogunu eritmek ve yabanci cekmek icin birde dolarda olan vatandaslarin dolar bozmasi icin 8 lira ustleri beklendigi soyleniyo

yıldırımbyzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugun bi takip ettigim ekonomistlere bakim dedim youtubeden cogu hukumetin tl yi devalue edip piyasayi canlanirmak istedigini anlatmis.8 10 hatta 12 liralardan bahsedenler var.4 milyon konut stogunu eritmek ve yabanci cekmek icin birde dolarda olan vatandaslarin dolar bozmasi icin 8 lira ustleri beklendigi soyleniyo
    Zaman veren var mı içerisinde o kişilerin çünkü böyle kişiler çok fazla var 25 temmuz sonrası dolar 12 olucak veya ab yaptırımı sonrası açılışla birlikte 8 göreceğiz diyenler vardı
    Samara 2109

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yıldırımbyzt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaman veren var mı içerisinde o kişilerin çünkü böyle kişiler çok fazla var 25 temmuz sonrası dolar 12 olucak veya ab yaptırımı sonrası açılışla birlikte 8 göreceğiz diyenler vardı
    o 8 diyen arkadaşların eski videolarına makalelerine bakarsanız verdikleri tarihler haziran bile değildi. martta seçimler biter bitmez devalüasyon olacaktı. seçimler iptal olursa direk 10lira olacaktı dolar. herşey oldu fakat dolar istenen seviyeye gelemedi. herkesin beklediği gerçekleşmiyor ve hiç olmaz denilen gerçekleşiyor buna inanıyorum. nasıl dolar bir gecede 5 lira olduğunda tamam bundan sonra 4.8 4.7 gelir biraz alırız dedik ve 3 günde 7 lira oldu. kimse 5 den 7 olmasını beklemiyordu. bitcoin kimse 13bin olmasını beklemiyordu ve oldu. yatırımlarınızı bölerek yaparsanız hepsinden kurtulmuş olursunuz. 100bin varsa 50bin faiz yap 50bin döviz. yada 30altın 30doviz 30faiz 10kripto para gibi. yatırım tavsiyesi değildir.
    turbocuk istiyoruz

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Yutub ekonomistlerini mi takip ediyorsunuz hala
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o 8 diyen arkadaşların eski videolarına makalelerine bakarsanız verdikleri tarihler haziran bile değildi. martta seçimler biter bitmez devalüasyon olacaktı. seçimler iptal olursa direk 10lira olacaktı dolar. herşey oldu fakat dolar istenen seviyeye gelemedi. herkesin beklediği gerçekleşmiyor ve hiç olmaz denilen gerçekleşiyor buna inanıyorum. nasıl dolar bir gecede 5 lira olduğunda tamam bundan sonra 4.8 4.7 gelir biraz alırız dedik ve 3 günde 7 lira oldu. kimse 5 den 7 olmasını beklemiyordu. bitcoin kimse 13bin olmasını beklemiyordu ve oldu. yatırımlarınızı bölerek yaparsanız hepsinden kurtulmuş olursunuz. 100bin varsa 50bin faiz yap 50bin döviz. yada 30altın 30doviz 30faiz 10kripto para gibi. yatırım tavsiyesi değildir.
    Benimde demek istediğim o aslında abi ortalığı velveleye vermek isteyenlerle dolu sosyal medya tamam elbette içlerinde bu işe yıllarını vermiş olanlar var ama insanları manipüle etmeye çalıştıklarina inanıyorum onun dışında kimse müneccim değil bir para birimi için kesin su olur kesin bu olur desin zaten biliyorsa voleyi vurur geçer seni beni bizi düşünmez
    Samara 2109

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    wallaha bu ara bende hiç bir şey bilmiyorum
    dün volume olur dedim tık demedi piyasalar
    enteresan işler 25 temmuz ppksından sonrasına bakacağız oradaki faiz indiriminin boyutu piyasaya en büyük etkiyi yapacaktır
    100-150 bp çok ekilemez ama üzeri etkiler diye düşünüyorum
    ama bu ara düşündüklerim de tutmuyor..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Faiz sadece bak indirdik demek icin cok az indirilicek...
    Sirf sizofren mutlu olsun diye...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Faiz sadece bak indirdik demek icin cok az indirilicek...
    Sirf sizofren mutlu olsun diye...
    piyasaya etkisi nasil olur abi

Focus4171 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Borsada banka hisseleriyle sanayi hisseleri yer değiştirmeye başladı. Bankalar satılmaya başlandı, ucuz kalan sanayi hisseleri alınmaya başlandı. Endeksi bu sefer sanayi hisseleriyle tutmaya çalışacaklar anlaşılan. Bu konudan geçen haftalarda özet olarak bahsetmiştim...

Dolarda korku verme senaryosu devam ediyorlar. Böyle olması daha iyi bence. Asıl tersi olsa bence daha çok korkulması gerekirdi. Yalnız ilk kar bölgelerinde satıp vermek gerekir. Çok fazla doyumsuzluk yapmamak gerekir. Yaklaşık 10-15 gün civarında süreç tamamlanır diye düşünüyorum. 5,65 aşağı kırılmadığı sürece bu senaryo devam eder. Kırıldığı takdirde stop olup, gemiyi terk etmek gerekebilir...
    eleştiri gizli hayranlıktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Focus4171 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Borsada banka hisseleriyle sanayi hisseleri yer değiştirmeye başladı. Bankalar satılmaya başlandı, ucuz kalan sanayi hisseleri alınmaya başlandı. Endeksi bu sefer sanayi hisseleriyle tutmaya çalışacaklar anlaşılan. Bu konudan geçen haftalarda özet olarak bahsetmiştim...

Dolarda korku verme senaryosu devam ediyorlar. Böyle olması daha iyi bence. Asıl tersi olsa bence daha çok korkulması gerekirdi. Yalnız ilk kar bölgelerinde satıp vermek gerekir. Çok fazla doyumsuzluk yapmamak gerekir. Yaklaşık 10-15 gün civarında süreç tamamlanır diye düşünüyorum. 5,65 aşağı kırılmadığı sürece bu senaryo devam eder. Kırıldığı takdirde stop olup, gemiyi terk etmek gerekebilir...
    buralardan girmek faydali olur mu kisa vadede abi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baskan96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buralardan girmek faydali olur mu kisa vadede abi?
    Dolarda soruyorsan kardeşim; 5,65'e stopunu koymak kaydıyla, yani aşağısına giderse satmak gerekebilirliği ile alım yapılabilir. Şöyle düşün, bu durumda zararın en fazla %0,5-1 arası olur. Buna karşılık yukarıda %4,5 arası bir kar marjı yakalanabilir. Alım satım tavsiyesinden ziyade bu veriler ışığında karar verebilirsin...

Borsada soruyorsan; bankalar haricinde, sanayi hisselerine giriş yapılabilir gibi gözüküyor şuanda. Bu aralar sanırım önümüzdeki ayın bilançoları satın alınmaya başlanıyor...

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dolarda soruyorsan kardeşim; 5,65'e stopunu koymak kaydıyla, yani aşağısına giderse satmak gerekebilirliği ile alım yapılabilir. Şöyle düşün, bu durumda zararın en fazla %0,5-1 arası olur. Buna karşılık yukarıda %4,5 arası bir kar marjı yakalanabilir. Alım satım tavsiyesinden ziyade bu veriler ışığında karar verebilirsin...

Borsada soruyorsan; bankalar haricinde, sanayi hisselerine giriş yapılabilir gibi gözüküyor şuanda. Bu aralar sanırım önümüzdeki ayın bilançoları satın alınmaya başlanıyor...
    heh şöyle borsadaki longunu göster
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    heh şöyle borsadaki longunu göster
    Borsada ki longum hep belli benim Her zaman iyi olacağına inanıp dile getirmiyor muyum? Sadece hisseler yer değiştirir yoksa hep longuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ağabey tesekkur ederim. 5.68'lere değmeye basladi acaba asagilardan toplama firsatlari mi geliyor?

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben normalde aldığımdan daha cüzi bir miktar aldım, altının grafiği çok spiralli, güvenemedim ama geri kalmak da istemedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baskan96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ağabey tesekkur ederim. 5.68'lere değmeye basladi acaba asagilardan toplama firsatlari mi geliyor?
    Dediğim gibi 5,65 stoplu alım yapılabilir bir süre beklemek kaydıyla. 5,65 altı yeni bir düşüş sürecine girer, oranın aşağısında zaten alım yapmanın bir mantığı yoktur. Alınırsa mantıklı olarak buralardan alınır ve 5,65 stopla beklenir. Benim görüşüm devlette doların çok düşmesini istemiyor gibi, büyük ihtimal ithalat-ihracat dengesi bakımından böyle olması gerekiyor. Yoksa şuan da bu ortamda doları çok daha aşağı rahatlıkla indirebilirlerdi.

Borsamız da bu haftayı 99,600 üstü kapatabilirse çok iyi olur. Şuan o bölgede büyük bir savaş var. Başarabilirse 3 gün üst üste kapatmış olur ve böylelikle yeni çıkışlar için bir yol açılmış olur...

Neler olacağını kestirmek güç olsa da, herkes gibi benim de bir görüşüm var. Ay sonuna kadar her şey belli olur. Bekleyip görelim artık...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dediğim gibi 5,65 stoplu alım yapılabilir bir süre beklemek kaydıyla. 5,65 altı yeni bir düşüş sürecine girer, oranın aşağısında zaten alım yapmanın bir mantığı yoktur. Alınırsa mantıklı olarak buralardan alınır ve 5,65 stopla beklenir. Benim görüşüm devlette doların çok düşmesini istemiyor gibi, büyük ihtimal ithalat-ihracat dengesi bakımından böyle olması gerekiyor. Yoksa şuan da bu ortamda doları çok daha aşağı rahatlıkla indirebilirlerdi.

Borsamız da bu haftayı 99,600 üstü kapatabilirse çok iyi olur. Şuan o bölgede büyük bir savaş var. Başarabilirse 3 gün üst üste kapatmış olur ve böylelikle yeni çıkışlar için bir yol açılmış olur...

Neler olacağını kestirmek güç olsa da, herkes gibi benim de bir görüşüm var. Ay sonuna kadar her şey belli olur. Bekleyip görelim artık...
    Ons tahminin varmıdır abi?
    Samara 2109

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yıldırımbyzt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ons tahminin varmıdır abi?
    Ons 1380$ ile 1440$ arasında yataya bantta sıkıştı. 1440$ geçilirse alımlar gelir ve onsu 1500$ civarına kadar taşırlar. 1380$ aşağısında 1350$-1330$ civarına kadar gerileme görülebilir. Artık kırdığı yönde işlem yapmakta fayda var. Diğer türlü bir aşağı, bir yukarı yatay bantta zaman geçirecektir...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler