User Tag List

Sayfa 930/1068 İlkİlk ... 4308308809209289299309319329409801030 ... SonSon
20286 sonuçtan 17.652 ile 17.670 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Focus4171 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KOZAA zirveye çok yakın. 7,52 direnci kırılmadan giriş yapmak pek mantıklı değil. Eğer kırabilirse 7,90'a kadar çıkabilir. Eğer 7,52 geçilemezse aşağıda 6,80-90'lara kadar geri çekilme görülebilir. Destek ve dirençleri göz önünde bulundurun derim. Dünde dediğim gibi dikkatli işlem yapmakta fayda var. Karar yine sizlerindir, bol kazançlar dilerim...
    şuan davası sürüyor. bir nevi zar attım ben şu dakikalarda içerde neler oluyor acaba
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şuan davası sürüyor. bir nevi zar attım ben şu dakikalarda içerde neler oluyor acaba
    zar tuttu
    turbocuk istiyoruz

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ZX-636R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2. çeyrekte de kur çok volatildi bu sebeple net kar da çok iyileşme beklemiyorum ancak operasyonel tarafta işler olumlu gözüküyor EBITDA artışının devamını bekliyorum, faaliyet gösterdiği sektörün krizlerden etkilenme oranı az. Şirketi / sektörü olumlu etkileyen başka bir nokta ise enflasyonun arttığı dönemlerde bu artışları fiyata yansıtmakta zorluk yaşamaması dolayısıyla 2. çeyrekte de artışlar kolayca yapıldı, Mgros özelinde kur düşüşü de 3.çeyrekte finansal giderleri-kur zarlarını azaltacaktır dolayısıyla firmanın beklentisi bir sonraki bilanço dönemine kadar devam edebilir.

2. çeyrekte beklentiye paralel faaliyet karı açıklaması durumunda dahi fiyat beklentim 20,30

teknik olarak Kısa vadede evet 11.20 den başlayan güzel bir hareket var, kar realizasyonu gelmesi muhtemel bu da salı günü ve sonrasında yaşanabilir. (Buy the rumor sell the fact ) benim için kv stop 16,50 burayı kırarsa karı cebe alırım. 16,50 kalıcı kırılırsa 14,70 e kadar düşüş olabilir ancak daha da altını beklemem çünkü şirket çarpanları hem sektöre göre hem de firma tarihsel çarpanlara göre çok ucuz. 14,70 ten dönmesi durumunda uv trend yukarı olmaya devam eder.

günlük grafiklerde kv doyuma ulaşılmış ancak uv trendin daha trendin başında olabiliriz.
    hem günlük hem de haftalık grafikleri takip ediyorum

dün açıklanan 2019-2 dönem bilançosunda ciro,brüt kar ve faaliyet karı beklentilerimin üzerinde olup hissedeki hedefimi 23 TL olarak güncelliyorum

Focus4171 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zar tuttu
    Tuttu demek için daha çok erken. 7,52 üstünde kalıcı olmak istediğini göstermesi gerekir. Ons Altın'da artık kısa vadeli zirvede sayılır, aynı şekilde Kozaa'da.
    Koca borsada ki olaya, zar atma olarak bakman da ayrı bir güzellik ne diyeyim bilmiyorum...
    eleştiri gizli hayranlıktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    17,20 deki direnci kırdı :-) %5 günlük Allah bereket versin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    17,20 deki direnci kırdı :-) %5 günlük Allah bereket versin
    Geçen hafta beklenti üzerinde bilanço gelir mi diye bu yüzden sormuştum. Çünkü beklenti üstü bilanço ile yola devam edebileceğini düşündüm. Artık buralardan düzeltmesini bekleyelim. 14,50 civarına kadar düzeltirse eğer önümüze ki bilanço için alıp kenara koyabilirim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @pirasa KOZAA ne heyecanlı değil mi? Bir aşağı, bir yukarı ne yapacağı belli değil 7,52'yi yine geçti. Umarım artık geri gelmez de 7,90'a kadar yol alır. Aşağıda da 7,30'un altına inmediği sürece sıkıntı yok. 7,30 stop olarak kullanılabilir. 7,52'de hem destek, hem direnç olarak kullanılabilir...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @pirasa KOZAA ne heyecanlı değil mi? Bir aşağı, bir yukarı ne yapacağı belli değil 7,52'yi yine geçti. Umarım artık geri gelmez de 7,90'a kadar yol alır. Aşağıda da 7,30'un altına inmediği sürece sıkıntı yok. 7,30 stop olarak kullanılabilir. 7,52'de hem destek, hem direnç olarak kullanılabilir...
    dün 7.35 ortalama ile 10k alım vardı bugün 7.38 ortalama ile 10k daha aldım. inerse 7.30dan ve devamında düşmeye devam ettikçe almayı düşünüyorum. yatırım tavsiyesi değildir. niye böyle yapıyorum çünkü bir önceki durumda heyecan yapıp satmıştım
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dün 7.35 ortalama ile 10k alım vardı bugün 7.38 ortalama ile 10k daha aldım. inerse 7.30dan ve devamında düşmeye devam ettikçe almayı düşünüyorum. yatırım tavsiyesi değildir. niye böyle yapıyorum çünkü bir önceki durumda heyecan yapıp satmıştım
    Alım yerin güzelmiş. Fakat 7,52'yi özellikle vurguluyorum, eğer üzerinde tutunamayıp tekrar aşağı gelirse bu sefer 7,30 stop'unu çalıştırabilir.

Çünkü altında 1.440$ geçildiğinde alım denenebilir demiş ve kısa vadede 1.500$ hedeflemiştim. Şimdi gerçekleşti ve düzeltme gelebilir buralardan. Aynı şekilde benzer durum KOZAA içinde geçerli. 7,52 savaşını umarım kazanır ve hedefine ilerler fakat sadece 7,30 altında da alıma geçmek bana pek mantıklı gelmiyor. 7,30 altı 6,90'lı seviyeleri getirebilir çünkü. Hayırlısı olsun deyip, bol kazanç dileyelim ve yine de her zaman temkin diyelim...

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklaşık 40k ₺ kadar bir nakitim var . Sizce dolar a geçeyim mi yoksa dolar bir miktar daha düşer mi ?

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit yok , 40k TL kadar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alım yerin güzelmiş. Fakat 7,52'yi özellikle vurguluyorum, eğer üzerinde tutunamayıp tekrar aşağı gelirse bu sefer 7,30 stop'unu çalıştırabilir.

Çünkü altında 1.440$ geçildiğinde alım denenebilir demiş ve kısa vadede 1.500$ hedeflemiştim. Şimdi gerçekleşti ve düzeltme gelebilir buralardan. Aynı şekilde benzer durum KOZAA içinde geçerli. 7,52 savaşını umarım kazanır ve hedefine ilerler fakat sadece 7,30 altında da alıma geçmek bana pek mantıklı gelmiyor. 7,30 altı 6,90'lı seviyeleri getirebilir çünkü. Hayırlısı olsun deyip, bol kazanç dileyelim ve yine de her zaman temkin diyelim...
    7,75 vedalaştık. 7,52-7,55 arası emirleri döşeyeceğim kapanışta. gelirse aşkımız devam edecek . ytd.
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    7,75 vedalaştık. 7,52-7,55 arası emirleri döşeyeceğim kapanışta. gelirse aşkımız devam edecek . ytd.
    Hayırlı olsun, iyi yapmışsın. Kar yanına kalsın. KOZAA grafikleri saatlikte çok iyi duruyor zaten. Fakat günlükte ortalamalardan çok ayrılmış durumda. Tek beklentim günlükte sadece bir miktar düzeltme (KOZAA ve ALTIN). ALTIN'ın düzeltmesi de sınırlı olur zaten. Yoksa çok büyük aman aman bir düşüş olacağını sanmıyorum. Zaten hedeflerimiz epey yukarılarda, KOZAA ve KOZAL'da buna ayak uydurur gibi Ne güzel işte endeksle çok işi olmayan hisselerden 2 tanesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, iyi yapmışsın. Kar yanına kalsın. KOZAA grafikleri saatlikte çok iyi duruyor zaten. Fakat günlükte ortalamalardan çok ayrılmış durumda. Tek beklentim günlükte sadece bir miktar düzeltme (KOZAA ve ALTIN). ALTIN'ın düzeltmesi de sınırlı olur zaten. Yoksa çok büyük aman aman bir düşüş olacağını sanmıyorum. Zaten hedeflerimiz epey yukarılarda, KOZAA ve KOZAL'da buna ayak uydurur gibi Ne güzel işte endeksle çok işi olmayan hisselerden 2 tanesi
    aynen öyle endekse hiç bakmıyorum bile. sadece kchole bakıyorum çünkü tam bir endeks hissesi. kozaa kozal ipekin kendine özel endeksi var nerdeyse
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kapanışa kalmadık
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen öyle endekse hiç bakmıyorum bile. sadece kchole bakıyorum çünkü tam bir endeks hissesi. kozaa kozal ipekin kendine özel endeksi var nerdeyse
    KCHOL grafiği ne kadar netmiş. 18,00 üstüne atmazsa bana güle güle diyor Altında 16,50 civarını hedefler büyük ihtimalle...

KOZAA sıkıntılı alana yine geri döndü Yukarıda da dediğim gibi 7,52'yi aşağı kırmamalı. Kırarsa detaylar yukarıda mevcut...

DOLAR 5,45 altına düşmedikçe sıkıntı yok. 5,45 altında duruma tekrar bakmak gerekir. 5,45-5,55 arası zaten uzun zaman önce toplamak için tespit ettiğim uygun bir alandı...5,45 stopla alım denenebilir...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen hafta beklenti üzerinde bilanço gelir mi diye bu yüzden sormuştum. Çünkü beklenti üstü bilanço ile yola devam edebileceğini düşündüm. Artık buralardan düzeltmesini bekleyelim. 14,50 civarına kadar düzeltirse eğer önümüze ki bilanço için alıp kenara koyabilirim...
    dostum sorunu anlamıştım ancak özellikle bu yıl gibi ekonominin çok fazla bilinmeyen riske maruz kaldığı yıllarda
    bilanço hakkında her türlü süpriz ler olabiliyor bu sebeple öncesinde net tahminde bulunmak zor. nitekim Aselsan da bugün yaşanan bilanço hareketi de Migros un tam tersi. orada devlet baba yine gol atmış millete

Ben kendi bakış açımla 1. çeyrek e yakın bekliyordum daha iyisi geldi, net zarar piyasaya paralel olsa da EBITDA artışı devam ediyor.
    şimdilik taşımaya devam ediyorum. Endeks te sonunda 50 günlük ort geldi buradan dönmesini beklerim dönmezse 96.500 lere kadar kapı açılır sonrasında zaten herkesin stopları patlar :-)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dostum sorunu anlamıştım ancak özellikle bu yıl gibi ekonominin çok fazla bilinmeyen riske maruz kaldığı yıllarda
    bilanço hakkında her türlü süpriz ler olabiliyor bu sebeple öncesinde net tahminde bulunmak zor. nitekim Aselsan da bugün yaşanan bilanço hareketi de Migros un tam tersi. orada devlet baba yine gol atmış millete

Ben kendi bakış açımla 1. çeyrek e yakın bekliyordum daha iyisi geldi, net zarar piyasaya paralel olsa da EBITDA artışı devam ediyor.
    şimdilik taşımaya devam ediyorum. Endeks te sonunda 50 günlük ort geldi buradan dönmesini beklerim dönmezse 96.500 lere kadar kapı açılır sonrasında zaten herkesin stopları patlar :-)
    Sorun değil, o kadarını bilemeyiz. Bilançoyu bizler hazırlamıyoruz sonuçta Ama iyi tepki verdi. Mutlaka bir yerde düzeltmesini yapacaktır. Daha çok PETUN'la ilgilendiğim için, MGROS'u biraz 2. plana atmıştım. Şimdi takipteyim. PETUN'da 5,30'lardan iyi bir ivme yakalamıştı MGROS gibi...(Sektörleri aynı olmasa da içerikleri yakın)

ASELS'i o kadar yükle yürütmezler. Ara ara grafikler düzelince (geçen hafta olduğu gibi) iyi tepki çıkışlarını hedef alacaksın...

Endeks'te 97.000'li rakamları endeks 103,000'lerdeyken bekliyordum. Dediğin gibi 50 günlük ortalamalara gelmiş bulunuyor şuanda. Bakalım tutunabilecek mi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4.88i gösterirlerse şaşırmayacağım artık
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler