User Tag List

Sayfa 967/1068 İlkİlk ... 46786791795796596696796896997710171067 ... SonSon
20286 sonuçtan 18.355 ile 18.373 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ZX-636R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kv değil ama orta vade için aklınızda bulunsun
    diplere yakınız ama dönüş sert ve hızlı olacak diye düşünmeyelim
    ponzi gamer lar için korunma azalıyor , her olumsuz haberde artık eskisinden daha hızlı tüyerler buradan

“Turk Lirası'nın carry cazibesi azalıyor” - Bloomberg HT
    faizin azalmasıyla kaçan para borsaya girmez mi abi
    Alıntı MiaMi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köfrezde klima açık drag yapan ankaradan dönerken 290 + da motorcunun yanına gelip sigara yakan kaç kişi kaldı kardeşim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    borsa'nın köpüğü alınsa, kur min. 6,20 olsa yabancı için ilgi çekici olur bist.
    kuru buralarda tutma çabalarını da anlamış değilim, 2018 ağustostan itibaren vergi zamları da dahil olmak üzere 6,50'nin altına fiyatlanmayan bir şey kalmadı ülkede. Personel zamları hariç tabii ki.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merkez bankası dolar kuru sene sonu için 6.20 diyormuş bir yerde okumuştum.Tahminimce ona yakın bir değerde sene sonuna kadar tutmayı istiyorlar.
    Seat IBIZA FR

Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "TCMB Döviz Kuru Beklentileri

2019 yıl sonu döviz kuru (ABD Doları/TL) beklentisi bir önceki anket döneminde 6,00 TL iken, bu anket döneminde 6,05 TL'ye
    yükselmiştir. 12 ay sonrası döviz kuru beklentisi ise aynı anket dönemlerinde sırasıyla 6,35 TL ve 6,41 TL olarak gerçekleşmiştir
    "

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merkez bankasının döviz hedefi olmaz enflasyon hedefi olur
    O beklenti anketini adı "yıl sonu mb döviz kuru" anketi olduğu için insanlar mb nin hedefi gibi algılıyorlar
    Ama orada mb ifadesinin geçme sebebi tr de kur fiyatının mb elinden yapılan değişimle belirlenmesidir
    Yoksa ben Bi arkadaşıma 6.50den de satarım ama Bi resmiyet yok mb nin resmiyet var
    O anketi sanırım foreks Türkiye yapıyor ver 20 civari ekonomist cevaplıyor
    Onlarda cevapların ortalamasını alıp "yıl sonu merkez bankası döviz kuru" diye paylaşıyorlar
    Genelde de ztn günlük kura libor ekleyip görüş belirtiyorlar
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün anlaşmada ve ateşkeste bir sıkıntı çıkmazsa kur 5.71-5.74 arasına çekilebilir

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ABD sayesinde 5 gun dokunulmazlık alan teroristler, Rusya sayesinde 7 gun daha aldı....
    Masa başı oyunlari. Ordumuzu cephede durduramayan gotler,masabasinda durduruyor.
    Doviz mi? O na suni bir teneffüs,bakin ne kadar iyiyiz sonra yine hemen 88...
    Ben olsam bozmazdim....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün anlaşmada ve ateşkeste bir sıkıntı çıkmazsa kur 5.71-5.74 arasına çekilebilir
    hadi inşallah. ben dün risk almamak adına kardemir hisselerini 2.16'dan verdim. 2.03 ortalamam vardı, allah bereket versin. aslında beklentim mutabakat ve ateşkeste problem çıkacağı ve borsanın çakılacağı şeklindeydi ama olsun problem olmaması ve dövizin düşmesi borsanın yükselmesi memleket adına olumlu en azından.

ben de düşük seviyelerden dolar toplamaya çalışırım bu durumda. 5.71'e gelirse alınır bence iyi bir seviye olduğunu düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetgurlek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hadi inşallah. ben dün risk almamak adına kardemir hisselerini 2.16'dan verdim. 2.03 ortalamam vardı, allah bereket versin. aslında beklentim mutabakat ve ateşkeste problem çıkacağı ve borsanın çakılacağı şeklindeydi ama olsun problem olmaması ve dövizin düşmesi borsanın yükselmesi memleket adına olumlu en azından.

ben de düşük seviyelerden dolar toplamaya çalışırım bu durumda. 5.71'e gelirse alınır bence iyi bir seviye olduğunu düşünüyorum.
    2.20 oldu abi bende dün trkcm verdim tekrar pozisyon olmadım beklemedeyim
    Alıntı MiaMi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köfrezde klima açık drag yapan ankaradan dönerken 290 + da motorcunun yanına gelip sigara yakan kaç kişi kaldı kardeşim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muzurasd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.20 oldu abi bende dün trkcm verdim tekrar pozisyon olmadım beklemedeyim
    olmuş hakkaten. aslında hedefim 2.20 civarıydı ama güvenemiyor insan. suriye, merkez bankası kararı falan hepsi üst üste. bu kadar gündem varken riskli yatırımla diil de elde nakitle geçmek istiyorsun ister istemez.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ABD sayesinde 5 gun dokunulmazlık alan teroristler, Rusya sayesinde 7 gun daha aldı....
    Masa başı oyunlari. Ordumuzu cephede durduramayan gotler,masabasinda durduruyor.
    Doviz mi? O na suni bir teneffüs,bakin ne kadar iyiyiz sonra yine hemen 88...
    Ben olsam bozmazdim....
    Abi dolar aşağıya saldı kendini bu seviyeden alınır mı peki ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı salih_560 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi dolar aşağıya saldı kendini bu seviyeden alınır mı peki ??
    aslında daha da salmak istiyor da salamıyor gibi bi durum var sanki, 5.77'lere değiyor değiyor geri dönüyor. 5.77 ciddi bir destek noktası oldu sanki ne dersin @rebelh hocam?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetgurlek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında daha da salmak istiyor da salamıyor gibi bi durum var sanki, 5.77'lere değiyor değiyor geri dönüyor. 5.77 ciddi bir destek noktası oldu sanki ne dersin @rebelh hocam?
    yarın faiz indirimi var
    indirim sonrası piyasa bir miktar stabilleşir 74-71 beklentim devam ediyor bu hafta yukarı doğru ciddi bir hareket beklemiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alim hedefiniz olsun,degince alin tabiki.
    Seviye veremem ama benim hedefim 72 civari cunku 70 ler görünse bile almak zor oluyor.
    Mutlaka yine 88 den satis yapariz.
    Ama isiniz yoksa 90+dan bile bozabilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5.74'ten itibaren (73, 72, 71) kademeli almak mantıklı bu durumda. bu durumda ben yarını ve perşembeyi göreceğim, bugün alım yapmayacağım. teşekkürler görüşleriniz için..

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gizem yine güzel bir yorum yapmış

TCMB ne yapar?
    Perşembe günü TCMB PPK toplanıyor. Kur tarafında bu haftaya bir miktar gergin başladık. Bunda hem TCMB’den gelecek olan faiz indirim haftası olmasının hem de jeopolitik tarafta beklenen haber akışının yoğunluğu etkili.

Temmuz sonunda faiz indirimlerine başlayan TCMB son iki toplantısında 750 baz puan faiz indirimi ile, %24 olan politika faizini %16.50’ye çekmişti. Bugün jeopolitik tarafta haber akışının olumlu olduğu bir baz senaryoda, piyasa TCMB’den 100-150 baz puan arası bir indirim beklemekte. Yani %16.50 olan politika faizinin %15-15.50 civarlarına düşmesi fiyatlanmış durumda.

Hatırlarsak, politika faizindeki bu indirimler, enflasyonun hızla düşeceği beklentisi ile önden yüklemeli olmuştu. Bunu takiben, mevduat faizinde de önden yüklemeli düşüşler gördük. Her ne kadar enflasyonumuz Ekim gerçekleşmesinde muhtemelen %9’un altına kayacak olsa da, yıl sonunu %12’ler ile bitireceğiz. Fakat, yalnızca yıllık enflasyona değil, ortalama enflasyona bakmamızda da fayda olan bir dönemdeyiz. Ortalama enflasyonumuz halen %15-16’lar civarındadır. Ve bu rakam 2020 ilk yarıda da %10-12 bandında seyredecek gibi durmakta. Diğer önemli bir faiz çeşidine, mevduat faizine de bakarsak, stopajı da arındırdığımızda net mevduat faizi yaklaşık %12’lere gelmekte, ve aslında reel faiz sunmamaktadır. Bunda hem faiz indirimlerinin çok yüklü ve önden olması, hem de mevduat faizinin bu indirimleri daha da önden fiyatlaması etkili olmuştur. TCMB faizi 750-800 baz puan düşerken, mevduat tarafındaki düşüş 1000 baz puana kadar çıkmıştır. Durum böyle olunca da bir miktar dövize kaçışın, dolarizasyonun biraz daha hızlandığını görmekteyiz. Bu para politikasının da etkinliğini azaltan, ve hiç bir merkez bankasının da tercih etmeyeceği bir durumdur aynı zamanda. Dolayısıyla eskiden mücadelemiz yalnızca enflasyon iken, buna son dönemde dolarizasyon da eklenmiştir.

Faiz indirimlerinin hızlı ve yüklü olmasındaki temel dayanak da muhtemelen baz etkisinden hızlı düşen enflasyon ortamının bu indirimleri son derece destekleyici gözükmesidir. Bir sonraki TCMB PPK Aralık ayındadır ve o dönem enflasyon kademeli yükselirken, faiz indirimleri için çok da elverişli bir ortam olmayabilir.

Piyasa, Perşembe günkü TCMB notunda yalnızca faiz indirimi değil, bundan sonrasında da en azından bir süreliğine duracağına dair sinyal arayacaktır. Bu yönde bir sinyal de olumlu algılanır. Fiyatlamaları iyi okumak lazım; TL faizinin yeterince yüksek olduğu ve TL’yi desteklediği ortamdan çıkmaya başladığımızı görüyoruz. Fiyat istikrarından da halen uzağız. Tüm dünyada enflasyon bir türlü gerçekleşmiyorken, ülkemizdeki enflasyon oranları halen çok yüksek. Dolayısıyla asıl bölüm, yani enflasyonu kalıcı tek haneye düşürmeye dair vereceğimiz sınav, Kasım ayıyla beraber başlıyor olacak. Perşembe günü görmemiz muhtemel faiz indirimi ile, bu ilk indirim döngüsünü ve enflasyondaki düşüş fazını tamamlıyoruz. Ardından enflasyonu kalıcı tek haneye çekme mücadelemiz başlayacak. Bunu yaparken de bir taraftan yüksek büyüme arzumuzu da hesaba katmalıyız. Enflasyon düşük çift hanelerde gezerken, ki 2020 ilk yarı muhtemelen böyle olacak, büyüme tarafında dönem dönem destekleyici kredi politikaları görmemiz de çok olası. Hem arzu ettiğimiz yüksek büyüme, hem de tek hane enflasyonu, şu aşamada eş zamanlı tutturmamız pek de kolay olmayabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    76>83 long
    83>74 short
    Şimdi faiz indiriminden sonra yeni bir hikaye aricaz 60-65 mi yoksa daha yukarısı mı
    Trumpın açıklamalarıyla birlikte 71e kadar görürüz diye düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alim hedefiniz olsun,degince alin tabiki.
    Seviye veremem ama benim hedefim 72 civari cunku 70 ler görünse bile almak zor oluyor.
    Mutlaka yine 88 den satis yapariz.
    Ama isiniz yoksa 90+dan bile bozabilirsiniz.
    Tam da dedıgım gıbı oklu,keske alıs gırseymısım gece. Almak bazen ımkansız ekran basında olmadan yada emır gırmeden.
    Saglık olsun,belkı 75 lerden doner dıyecegım ama zor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün ppk var
    150-200 bp indirim gelmesi muhtemel piyasa buna hazır
    ama carry trade avantajı son buluyor neredeyse ve mevduat faizlerinin bu kadar çok düşmesi insanları döviz hesaplarına itiyor
    dthlar 218 milyar(tam emin değilim) usd civarında yeni bir rekor kırmış yine piyasada nakit dönmüyor
    m1 para arzı arttıkça da kur riski artıyor
    yılı bir nebze sakin kapatabiliriz belki ama artık son kurşunlar da atılmış durumda yeni bir kur krizi yakın gibi görünüyor ama öncesi bayram olabilir tl için

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler