User Tag List

Sayfa 983/1068 İlkİlk ... 4838839339739819829839849859931033 ... SonSon
20286 sonuçtan 18.659 ile 18.677 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ZX-636R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekim de 93.000 ten başlayan hareketin ilk hedef seviyesi 121.000 di

ancak geçen haftaki ABD İran gerginliği ile 110.000 lere hızlı gelen endexte aşağılardan yeteri kadar mal toplanmış olacak ki
    bir anda momentum hızlandı ve alttan mal almaya fırsat bırakmadılar

şuanda 135.000 ($22.800) hedefine doğru yolculuk başladı diye düşünüyorum.
    bu hedef yılın ilk çeyreğinde görünebilir sonrasında strateji belli "Sell in May go away"

endex 130.000 üstü olduğunda geçen yıl 90.000-94.000 aralığında açtığım pozisyonlarda orta vadeli kar realizasyonlarına başlayacağım
    yaklaşık 9-10 aydır %100 TL pozisyondayım biraz dinlenme zamanı geldi.
    93-121 hareketinin hikayesi neydi?
    sadece teknik olamaz heralde bu süreçte yabancı oranı 65ten 61e düştü
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sadece teknik olamaz heralde bu süreçte yabancı oranı 65ten 61e düştü
    hikaye her zaman bulunur , ben yatırım stratejimi daha uzun vadeli belirliyorum

Endexin 12 yıllık USD bazlı grafiği , 2019 da (kırmızı alan) 2008-2009 kriz değerinin (sarı alan) de altına gelen bir fiyatlama yaşadık
    2019 Türkiye açısından kötü bir yıl olsa da 2008 dünya kriz fiyatlamasının da altını bence hak etmiyordu.
    dediğim gibi bu benim görüşüm buna göre pozisyon açtım , daytrader değilim hikayeleri onlar bir türlü yazar :-)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    116bine kadar bende de bişiler vardı ama sonrasında alacak bir şey bulamadım
    benim kağıtlar hala 114-115 seviyelerinde şimdi alsam ilk silkelemede elimde mal kalacak
    en iyisi düzeltme beklemek benim için

öskür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=rebelh;8624114]93-121 hareketinin hikayesi neydi?
    sadece teknik olamaz heralde bu süreçte yabancı oranı 65ten 61e düSTU

Yabancı takas oranı denizbankın kottan cıkmasından dolayı dustu,reelde takasta dusus falan yok...
    Borsa ruzgar işidir,tüm dünya borsaları rekorlarını tazelerken,döviz bazlı bedava kalan türk hisselerine para girşi oldu,olmaya devam edıyor,bu yabancı olur bıyıklı olur farketmez,rüzgar nereye siz oraya olucaksınız bu piyasalarda..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=öskür;8624127]
    sadece teknik olamaz heralde bu süreçte yabancı oranı 65ten 61e düSTU

Yabancı takas oranı denizbankın kottan cıkmasından dolayı dustu,reelde takasta dusus falan yok...
    Borsa ruzgar işidir,tüm dünya borsaları rekorlarını tazelerken,döviz bazlı bedava kalan türk hisselerine para girşi oldu,olmaya devam edıyor,bu yabancı olur bıyıklı olur farketmez,rüzgar nereye siz oraya olucaksınız bu piyasalarda..
    https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...84153157_1.pdf
    13 kasım sanırım denizbankın çıkış tarihi
    65lerden 61lere inen bir süreç var deniz bankın çıkışı o kadar etkiliyor mu?

öskür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=rebelh;8624128]
    Alıntı öskür Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...84153157_1.pdf
    13 kasım sanırım denizbankın çıkış tarihi
    65lerden 61lere inen bir süreç var deniz bankın çıkışı o kadar etkiliyor mu?
    etkiliyor,yabancı çıkışı yok denilicek düzeyde,sadece yerli alımı banka hiseeleri dışında ciddi arttı,varlık fonu desteği çok, bankalarda ki açığa satış yasağından dolayı yabancı ciddi hacimle işlem yapamıyor,ama bu devrab bi şekilde devam..
    endex zirvelerine geldi kısa bi düzeltmeyle yoluna devam edebilir..
    dediğim gibi trend nereyeyse o tarfta kalmak lazım..

Skyhawk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vadeli tlye çevirmek mi?
    yoksa usd vadeli mi?
    tl faizi çok düşük hatta o kadar düşük ki şu an tam bişileri ipotek edip kredi çekme zamanı diye düşünüyorum nakiti de euro/usd/altın arasında paylaştırırsanız her türlü kazanırsınız
    ev falan almayı düşünenler şu faizden faydalanabilirler ama en son seçenek tl faizi olmalı diye düşünüyorum
    usd vadeli olarak düşündüm biliyorum oranlar düşükler ama şu an aklıma başka bişey gelmedi. siz olsaydınız şu anda ne yapardınız. sadece fikir olarak soruyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Skyhawk34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    usd vadeli olarak düşündüm biliyorum oranlar düşükler ama şu an aklıma başka bişey gelmedi. siz olsaydınız şu anda ne yapardınız. sadece fikir olarak soruyorum
    ben al sat yaparım/yapıyorum
    burada güzel marjlar yakalıyoruz paranın yarısını dolar vadeliye koyup kalanı da 2ye bölüp 2 kademe al-sat yapardım
    bugüne kadar hep 3 kademe tavsiye ediyordum ama çok ender 3. kademe alımı gördüm o yüzden paraya ihtiyaç yoksa 2 kademe rahatça yeter

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tebrik ediyorum resim gibi çizmiş :-)

sizce spek. ne zaman malı patlatacak , adam resmen yatırımcının aklı ile dalga geçiyor

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hemen hemen her sene şubat başı ile 14'üne kadar olan dönemde dolar dip yapar bu sene bu ezberi bozacak bir durum ortaya çıkar mı? laptop alacağımda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tebrik ediyorum resim gibi çizmiş :-)

sizce spek. ne zaman malı patlatacak , adam resmen yatırımcının aklı ile dalga geçiyor

Borsa fonu almayı düşünen biri olarak, ne zaman patlar bu yükseliş?
    İlk adam gibi düzeltmede girmek istiyorum.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ekim'den bu yana görülen özellikle 104k-121k hareketinin tamamı yerli yatırımcı kaynaklı bana göre. bu dönemde yabancının aldığı hisse senedi toplamda 200 milyon usd'nin altında. 15-20 k yükseliş için 3 milyar usd'nin üstünde giriş olmuş olmalı. bu girişleri de ekim'den bu yana aslında negatif reel tl faizine mahkum bırakılan yerli yatırımcı yapıyor diye düşünüyorum. tl reel faizi negatif, usd reel faizi de 0'a yakın veya negatif. döviz volatilitesi düşük. al-sat hamlelerinden para kazanma olasılığı yok denecek kadar az. yerli yatırımcı çaresizce arayış içinde. hükümet bu negatif reel faiz politikasını sermaye yatırıma kaysın diye uyguluyor ama insanımızda ülkeye yatırım yapmak konusunda haklı bir güvensizlik olduğu için o sermaye ya gayri menkule gidiyor ya da borsaya gidiyor. yatırıma üretime giden bi şey yok maalesef.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ekim'den bu yana görülen özellikle 104k-121k hareketinin tamamı yerli yatırımcı kaynaklı bana göre. bu dönemde yabancının aldığı hisse senedi toplamda 200 milyon usd'nin altında. 15-20 k yükseliş için 3 milyar usd'nin üstünde giriş olmuş olmalı. bu girişleri de ekim'den bu yana aslında negatif reel tl faizine mahkum bırakılan yerli yatırımcı yapıyor diye düşünüyorum. tl reel faizi negatif, usd reel faizi de 0'a yakın veya negatif. döviz volatilitesi düşük. al-sat hamlelerinden para kazanma olasılığı yok denecek kadar az. yerli yatırımcı çaresizce arayış içinde. hükümet bu negatif reel faiz politikasını sermaye yatırıma kaysın diye uyguluyor ama insanımızda ülkeye yatırım yapmak konusunda haklı bir güvensizlik olduğu için o sermaye ya gayri menkule gidiyor ya da borsaya gidiyor. yatırıma üretime giden bi şey yok maalesef.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    günaydın
    bugün faiz kararı var
    ekonomistlerin görüşü genelde yapılmaması gerektiğinde ama beklenti ağırlıklı olarak 100 bp
    eğer 100bp üstü gelirse kur yukarı doğru hareketlenebilir
    reise hoş görünmek için 10un altına çekebilirler bir ihtimal ama akıllıca değil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    günaydın
    bugün faiz kararı var
    ekonomistlerin görüşü genelde yapılmaması gerektiğinde ama beklenti ağırlıklı olarak 100 bp
    eğer 100bp üstü gelirse kur yukarı doğru hareketlenebilir
    reise hoş görünmek için 10un altına çekebilirler bir ihtimal ama akıllıca değil
    ben 100bp banko diyorum, üstü de sürpriz olmaz benim için. piyasalar 100-150 bp indirimi fiyatladı gibi, böyle bi ortamda faiz indirimini çakmazlarsa bildiğiniz dayak yerler, fiziki olarak yerler hem de

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

MGROS tarafında yükselen kanal içinde hareket devam ederken hisse 21,50 TL civarındaki direnci kırarak güzel hareketine devam ediyor.
    bir yandan da şirketin açıkladığı 3Ç2019 finansalları beklentilerin bir miktar üzerinde geldi.
    Kur şoku yemediğimiz sürece firmanın karlılığının iyileşmesi ve fiyatın artmaya devam etmesini beklerim

kısa vade 23,75 ve 25 TL direnç

temel rasyolara göre önümüzdeki 12 aylık hedef fiyat seviyesi 36 TL tekrar belirtmekte fayda var kur şoku yemediğimiz sürece bu hedef gündemde olabilir. aksi durumda en çok satış yeme potansiyeli olan hisselerden

hep kazanan tarafta olmak dileğiyle

Merhaba

MGROS orta vadeli yükselişine kanal içinde devam ediyor, hissede %61,8 fibo seviyesi geçildikten sonra son 3 iş gününde hareket hızlanarak

yaklaşık %10 luk prim oluştu ve %78,6 daki 27,20 direncine geldi. Bugün tam bu fiyattan işlem görüyor bir süre buralarda zaman geçirip destek

oluşturursa 31,50 daki formasyon hedefine yönelebilir. Şu an için 25,65 stoploss seviyesi ile tutmaya devam ediyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba

MGROS orta vadeli yükselişine kanal içinde devam ediyor, hissede %61,8 fibo seviyesi geçildikten sonra son 3 iş gününde hareket hızlanarak

yaklaşık %10 luk prim oluştu ve %78,6 daki 27,20 direncine geldi. Bugün tam bu fiyattan işlem görüyor bir süre buralarda zaman geçirip destek

oluşturursa 31,50 daki formasyon hedefine yönelebilir. Şu an için 25,65 stoploss seviyesi ile tutmaya devam ediyoruz

Merhabalar. Teknik, temel analiz birlikte mi yorumluyorsunuz? Ben anlayan biri değilim böyle sizin gibi çizip, yorum yapamam ama macd, rsi ve bollinger indikatörlerine bakıyorum bazen ona göre pozisyon açıyorum. Tabi ki çoğu zaman kaybediyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    reis birazdan faiz düşecek dedi
    bağımsız merkez bankası başkanı da tvden öğrendi
    neyse gojirayı açayım kulaklığımı takayım da yönü kestirmeye çalışayım az zaman kaldı
    ama 100 banko gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    75 puan akıllıca ve temkinli..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler