User Tag List

Sayfa 1008/1068 İlkİlk ... 85089089589981006100710081009101010181058 ... SonSon
20286 sonuçtan 19.134 ile 19.152 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

sirhot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla 4-5 aydır beklettiğim param vardı. Bu akşam dayanamadım 300tl den 180 gr aldım. Hayırlısı artık.

wekoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu altındaki harekete anlam veren varmı hiç bu kadar değişkenlik gostermemisti
    gariban 106 gti....

wekoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Altin gramı 310 seviyeleri ne düştü yine
    gariban 106 gti....

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fed'in faiz düşürmesiyle ons fiyatları çıkar deniliyordu fakat herkesi ters köşe yaptı altın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sayfaya en çok yazan adam olarak sorulara kısa kısa cevap vereyim aklına yatmayan yerleri bir daha sorarsınız :9
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Altın düşüşe devam eder mi bir miktar girmek istiyorum
    ons fiyatı belirsiz, ciddi ciddi "altının yenmeyen bir şey" olduğunu anlamış gibi tepki veriyor piyasalar bu satış artık margin call ile açıklanamıyor, şu an yaşadığımız olay en güvenilir şeyin nakit olduğu
    o yüzden ons düşmeye devam edebilir ama riske girmek isteyen büyük bir alıcı çıkarsa tekrar 1590lara taşıya da bilir kestirmesi güç, akıl vermek zor ben en güvenilir yer olarak doları görüyorum..
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu dolar yükselmesine aklım almıyor. Bu kadar dolar seven bir millet olabilir mi ya ?
    konu milletin döviz sevmesi ile ilgili değil piyasalarda dolar sıkıntısı yaşanması ile ilgili, kaldı ki hala en güvenilir enstrüman amerikan doları(şimdilik) yerli alıyor diye artmıyor döviz, dünya bulamıyor diye artıyor her şey nakite dönüyor ve her şeyin fiyatı dolar bazlı olduğu için ne satrsanız satın(bitcoin bile) size dolar veriyorlar bu da dolara talebi arttırıyor önceki postlarımda daha detaylı açıklamıştım
    Alıntı wekoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu altındaki harekete anlam veren varmı hiç bu kadar değişkenlik gostermemisti
    sadece altın değil borsalar, tüm emtialar, petrol, tahviller falan hiç birinden dünya ekonomi tarihi bu denli bir değişikliği bir arada görmedi siz muhtemelen altını daha çok takip ettiğiniz için öyle düşünüyorsunuz şu an yatırımcılar(küresel) kendilerini nasıl emniyete alabileceklerini kestiremedikleri için çok sert hareketler oluyor
    bugün itibariyle dünya milyarderlerinin mal varlığı tekrar hesalansa geçen aya göre %25 düşüş gösterir

o kadar aptalca şeylerin fiyatları o kadar yükseklerdeydi ki şimdi hepsi hızlıca satış yiyor
    ve o kadar aptal adam o kadar çok paraya sahipti ki şimdi hepsinin mal varlığı eriyor
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karşılıksız dolar basilmasindan dolayı ilerleyen zamanda salgın geçince dolar düşecek diyorlar. Sizce?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karşılıksız dolar basilmasindan dolayı ilerleyen zamanda salgın geçince dolar düşecek diyorlar. Sizce?
    her para karşılıksız basılıyor
    abd dolar basınca avrupa euro biz tl basıyoruz haliyle reelde hiç bir şey değişmiyor..

şu an çoğunluğun yanılgısının sebebi her şeyin hala eskisi gibi olduğunu düşünmeleri
    halbuki her şey değişti, tüm ekonomik sistem değişti, hiç bir şey eskisi gibi olmayacak salgın geçince
    ben bazı şeyleri böyle çok erkenden emin bir şekilde söyleyince ters tepiyor farkındayım ama sonuç değişmiyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her para karşılıksız basılıyor
    abd dolar basınca avrupa euro biz tl basıyoruz haliyle reelde hiç bir şey değişmiyor..

şu an çoğunluğun yanılgısının sebebi her şeyin hala eskisi gibi olduğunu düşünmeleri
    halbuki her şey değişti, tüm ekonomik sistem değişti, hiç bir şey eskisi gibi olmayacak salgın geçince
    ben bazı şeyleri böyle çok erkenden emin bir şekilde söyleyince ters tepiyor farkındayım ama sonuç değişmiyor..
    Biraz açar mısın abi?

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam fiyat dengesi kaymış piyasada yorum yapmam yada adım atmam.
    TL de iseknzaten geçmiş olsun. Dolar tabi çıkmalı,rezerv para sonuçta
    Altın düşünce almak mantıklı...
    Piyasa dolara boğulacak,bunu unutmayalım. 2008 in tekrarını yaşayacağız....
    En güzeli birşey yapmayın. TL biz varsa ve hala kurtulamadiysaniz, fiyatı düşmüş araba alın yada fiyatı çok düşük ev vs gibi....

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    altın düşmeye ne kadar daha devam eder ,altından dolara geçmelimiyim ?
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya da dolardan altına ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baskan96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz açar mısın abi?
    çok uzun konu hocam ya
    şimdi sokağa bile çıkamayn bir kaç arkadaş gelip "hiç bir şey değişmez" falan filan yazacak, saçma sapan içi boş fikirlerler uğraşmak istemiyorum inan
    ama olabilecek ilk şeyi söyliim; sağlık kamulaştırılacak, sonrasında da devamı gelecek
    kimse kimsenin özel teşebbüsüne dokunmayacak komünizm gelecek demiyorum tabiki gelmeyecek ama zenginin(dolar milyarderlerinin) sömürüsü bitecek
    virüs o herkesin çok güvendiği, her şeyin özelleştiği, refahın sadece bir kesim için arttığı sistemi 1 haftada ezdi bitirdi şimdi hepsi çaresiz parayı nakite çevirmekten başka çözümleri yok..

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben olsam fiyat dengesi kaymış piyasada yorum yapmam yada adım atmam.
    TL de iseknzaten geçmiş olsun. Dolar tabi çıkmalı,rezerv para sonuçta
    Altın düşünce almak mantıklı...
    Piyasa dolara boğulacak,bunu unutmayalım. 2008 in tekrarını yaşayacağız....
    En güzeli birşey yapmayın. TL biz varsa ve hala kurtulamadiysaniz, fiyatı düşmüş araba alın yada fiyatı çok düşük ev vs gibi....
    fiyatı düşük arabanın bu getiri sağlayacağını düşünmüyorum belki kısa vadeli yatırım olabilir fakat uzun vadede araba fiyatları dipleri göreceğini düşünüyorum. bu finansal genişlemede konut emlak sektörü genişleyeceğini düşünüyorum.
    turbocuk istiyoruz

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok uzun konu hocam ya
    şimdi sokağa bile çıkamayn bir kaç arkadaş gelip "hiç bir şey değişmez" falan filan yazacak, saçma sapan içi boş fikirlerler uğraşmak istemiyorum inan
    ama olabilecek ilk şeyi söyliim; sağlık kamulaştırılacak, sonrasında da devamı gelecek
    kimse kimsenin özel teşebbüsüne dokunmayacak komünizm gelecek demiyorum tabiki gelmeyecek ama zenginin(dolar milyarderlerinin) sömürüsü bitecek
    virüs o herkesin çok güvendiği, her şeyin özelleştiği, refahın sadece bir kesim için arttığı sistemi 1 haftada ezdi bitirdi şimdi hepsi çaresiz parayı nakite çevirmekten başka çözümleri yok..
    Şu anki çaba zaten özel sektörün iflasını engellemek. Cumhuriyetin ilk yılları bu konkjektüre en uygun tanım zannedersem. Kendi kendine yetebilen devlet destekli şirketlerin baskın olmadığı bir sistem diye özetleyebiliriz.

Bizde globalleşme adına 20 senedir işleyen süreç geri işleyecek muhtemelen. Kaplitalizm 2020 versiyonu gibi düşünebiliriz.
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Wromm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu anki çaba zaten özel sektörün iflasını engellemek. Cumhuriyetin ilk yılları bu konkjektüre en uygun tanım zannedersem. Kendi kendine yetebilen devlet destekli şirketlerin baskın olmadığı bir sistem diye özetleyebiliriz.

Bizde globalleşme adına 20 senedir işleyen süreç geri işleyecek muhtemelen. Kaplitalizm 2020 versiyonu gibi düşünebiliriz.
    önemli sektörleri devletleştir
    küçük işletmeleri destekle
    "anlamsız" zenginleşmeye engel ol
    parayı dengeli, adeletli dağıt, gelir uçurumunu engelle

kimse porsche a binmesin, ama herkesin b-c-d segmenti bir arabası olsun
    bence miras ve mülkiyet kavramları da sorgulanmalı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    reis neredesin ekonomi çöküyor
    ama tabi yanında akıllı hiç kimse kalmadı dimi? yiğit bulutun iq seviyesi sadece satıp yemeye yetiyordu büyük ihtimalle ve sende bir tek onu mu dinledin?
    yok mu etrafında "ödemeler, kiralar, faturalar ertelenmezse kaos çıkar o plazalarınızı ateşe verirler insanlar" diyebilecek birisi?
    yok mu bu ihtimali öngörebilen?

ben olsam; bir süreliğine sabit kur politikasına döner, fiyat kontrolleri uygular, helikopter parası dağıtırdım ve tüm ödemeleri 2. bir emre kadar ertelerdim tüm ekonomik sitemi bir süreliğine devlet kontrolüne sokardım bu herkes düüşünüyor artık kısmi olarak(fransa-almanya) uygulamaya başlayan ülkeler var ve o ülkelerin ekonomileri bizden kat kat güçlü..

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle zamanlarda Reyizz zaten her daim 3-5 gün gözden kayboluyor, uzaktan durumu izliii, sonra bir senaryo yazıyoo ve hüloolarını sevindiriyoo. Avrupa bizi kıskanii, valla bu sefer biz bişi yapmadık... Bakalım ne yumurtlayacak yarın...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Altın dün 1.453'lere geldiğinde trafikteydim alım yapamadım. Dün 1.511'leri görünce 1.470'lere çekilirse alacağım diye sessiz düşünüyordum ki geldi fakat çok kararsız kaldım ne yapılması gerektiği ile ilgili..

Muharrem C.80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bur konuda farklı düşünüyorum. Ay sonu kiram bu ayki vergim nolacak gibi şeyler duyuyoruz. Bukadar ucu ucuna yaşamayı göze alıyorsanız, yani bunları bile çıkarabilecek acil birikiminiz yoksa o sizin probleminiz bukadar açılmayı göze alıyorsanız havanın değişebileceğini tahmin etmelisiniz. Bogulacaksak derin denizde bogulalim demişsiniz. İşte olanda bu sizin tedariksizliğiniz yuzunden tum toplumun geleceğini ilgilendiren genel geçer küresel kararları eleştiremezsiniz.. Bu gönüllü olarak aldığınız risklerin diyetidir..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 konuk)

Bu Konudaki Etiketler