User Tag List

Sayfa 1009/1068 İlkİlk ... 95099099599991007100810091010101110191059 ... SonSon
20286 sonuçtan 19.153 ile 19.171 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Muharrem C.80 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bur konuda farklı düşünüyorum. Ay sonu kiram bu ayki vergim nolacak gibi şeyler duyuyoruz. Bukadar ucu ucuna yaşamayı göze alıyorsanız, yani bunları bile çıkarabilecek acil birikiminiz yoksa o sizin probleminiz bukadar açılmayı göze alıyorsanız havanın değişebileceğini tahmin etmelisiniz. Bogulacaksak derin denizde bogulalim demişsiniz. İşte olanda bu sizin tedariksizliğiniz yuzunden tum toplumun geleceğini ilgilendiren genel geçer küresel kararları eleştiremezsiniz.. Bu gönüllü olarak aldığınız risklerin diyetidir..
    asgari ücret almadığına o kadar eminim ki..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Muharrem C.80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    asgari ücret almadığına o kadar eminim ki..
    İşsizim.. Aklımı verimli kullanırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşsizim.. Aklımı verimli kullanırım
    sözüne güveniyorum, ilk başta tuzu kuru biri diye düşündüm ama demek ki bencilsin, ben merkezlisin
    bütün dünyayı böyle bir olaya borçlu yakalandıkları için suçlamanın başka bir açıklamasını bulamıyorum
    kaldı ki küresel ekonomi trilyonlarca dolar borçluyken; Kuresel borclar 253 trilyon dolara ulaşarak rekor kırdı buradaki insanların kredi, kira, fatura vs borcu olması gayet doğal sistem bu şekilde çalışıyor
    bencil ve ben merkezli demekten de vazgeçtim, sanırım sadece farkında değilsin..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sözüne güveniyorum, ilk başta tuzu kuru biri diye düşündüm ama demek ki bencilsin, ben merkezlisin
    bütün dünyayı böyle bir olaya borçlu yakalandıkları için suçlamanın başka bir açıklamasını bulamıyorum
    kaldı ki küresel ekonomi trilyonlarca dolar borçluyken; Kuresel borclar 253 trilyon dolara ulaşarak rekor kırdı buradaki insanların kredi, kira, fatura vs borcu olması gayet doğal sistem bu şekilde çalışıyor
    bencil ve ben merkezli demekten de vazgeçtim, sanırım sadece farkında değilsin..
    Gereğinden fazla farkındayım aslında bu biraz bencillik olarak algılanabilir nasil isteniyorsa öyle algılansın. Ben işimi kaybettigimde aracimi dahil satıp pozisyonumu ona göre aldım. Asla fazlaya tamah etmem edenede acımam. Hickimse yaptiklari için başkasından devamlı hoşgörü bekleyemez. Küresel olarak felaketin yolda oldugu davul zurnaylami ilan edilsin akli olan en az 1 ay önceden fark ederdi. Sende önerge veriyorsun burda okuyoruz iyisinde yani işini biliyorsyn peki burda suç önlemini almayan tuzu kuru isyancisi ile ayagini yorganina gore uzatmayan asgari ücretlinin tedariksizligi yuzunden ben riske girmek istemiyorum. Zor gunleri bilip ona göre yasamasi gerekir herkesin hızlı koşmak isteyenler düşünce ağlamayacaklar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merkez bankası erken toplandı 200-250 puan indirim bekleyen var
    bence büyük risk hele ki kur bu hızdayken ama bakalım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gereğinden fazla farkındayım aslında bu biraz bencillik olarak algılanabilir nasil isteniyorsa öyle algılansın. Ben işimi kaybettigimde aracimi dahil satıp pozisyonumu ona göre aldım. Asla fazlaya tamah etmem edenede acımam. Hickimse yaptiklari için başkasından devamlı hoşgörü bekleyemez. Küresel olarak felaketin yolda oldugu davul zurnaylami ilan edilsin akli olan en az 1 ay önceden fark ederdi. Sende önerge veriyorsun burda okuyoruz iyisinde yani işini biliyorsyn peki burda suç önlemini almayan tuzu kuru isyancisi ile ayagini yorganina gore uzatmayan asgari ücretlinin tedariksizligi yuzunden ben riske girmek istemiyorum. Zor gunleri bilip ona göre yasamasi gerekir herkesin hızlı koşmak isteyenler düşünce ağlamayacaklar.
    bende full nakitteyim ama bu diğerlerine "hakettiler" dememi gerektirmiyor, bu konuda haksızsın bence
    çünkü eğer sen farkında olarak -ki öyle görünüyor- yaşıyorsan diğer insanların bir çok şeyi medya, reklamlar vs gibi etmenlerden dolayı yönlendirildikleri gibi yaşadıkları gerçeğini görmen lazım
    ben insanların akıllı olması gerektiğini düşünmüyorum artık, toplum dediğin şey kalabalıklara emanet edilecek bir şey değil o yüzden daha çok devlet kontrolü savunuyorum(ama akıllıca kontroller)
    bas bas kredi ve emlak reklamları sonrası büyük insan kalabalıklarının bunlardan etkilenmemesi mümkün değil burada bence sıkıntı sistemde..

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    100 baz puan indirim geldi merkez bankasından.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende full nakitteyim ama bu diğerlerine "hakettiler" dememi gerektirmiyor, bu konuda haksızsın bence
    çünkü eğer sen farkında olarak -ki öyle görünüyor- yaşıyorsan diğer insanların bir çok şeyi medya, reklamlar vs gibi etmenlerden dolayı yönlendirildikleri gibi yaşadıkları gerçeğini görmen lazım
    ben insanların akıllı olması gerektiğini düşünmüyorum artık, toplum dediğin şey kalabalıklara emanet edilecek bir şey değil o yüzden daha çok devlet kontrolü savunuyorum(ama akıllıca kontroller)
    bas bas kredi ve emlak reklamları sonrası büyük insan kalabalıklarının bunlardan etkilenmemesi mümkün değil burada bence sıkıntı sistemde..
    Yani esasen hakettiler demiyorum da devamlıda her olayda yandık bittik baydı artık. Sanki muazzam ekonomisi olan harika istikrarlı bir memlekette yaşıyoruz. Herkesin birşeyler öğrenmiş olması gerekiyor artık ve dediğin gibi devlet bu virüs krizini halkın eline bırakabilirmi mümkün değil aldığı ve dahada alması gereken sürüyle önlem var bence mali olarak bile kendini idame ettiremeyen halk bu vakada felaket için biçilmiş kaftan. Bisiklete binmeyi öğrenmek gibi bazı insanlar hala arkadan babaları tutsun istiyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence iyi bir rakam hiç bir şey yapmamak olmazdı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani esasen hakettiler demiyorum da devamlıda her olayda yandık bittik baydı artık. Sanki muazzam ekonomisi olan harika istikrarlı bir memlekette yaşıyoruz. Herkesin birşeyler öğrenmiş olması gerekiyor artık ve dediğin gibi devlet bu virüs krizini halkın eline bırakabilirmi mümkün değil aldığı ve dahada alması gereken sürüyle önlem var bence mali olarak bile kendini idame ettiremeyen halk bu vakada felaket için biçilmiş kaftan. Bisiklete binmeyi öğrenmek gibi bazı insanlar hala arkadan babaları tutsun istiyorlar.
    katılıyorum hocam
    ilk yorumunu ben biraz yanlış anladım diyeyim o zaman yoksa genel görüş olarak hak veriyorum
    ben sadece insanoğlunun kendisini sandığı kadar akıllı olduğuna inanmıyorum o yüzden birileri kontrol etmeli mantığındayım

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dolar bey napıyorsunuz ?
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her para karşılıksız basılıyor
    abd dolar basınca avrupa euro biz tl basıyoruz haliyle reelde hiç bir şey değişmiyor..

şu an çoğunluğun yanılgısının sebebi her şeyin hala eskisi gibi olduğunu düşünmeleri
    halbuki her şey değişti, tüm ekonomik sistem değişti, hiç bir şey eskisi gibi olmayacak salgın geçince
    ben bazı şeyleri böyle çok erkenden emin bir şekilde söyleyince ters tepiyor farkındayım ama sonuç değişmiyor..
    O zaman Özgür Demirtaş yanlış düşünüyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman Özgür Demirtaş yanlış düşünüyor
    şimdi garip gelecek ama bir çok şeyde ztn yanlış düşünüyor

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi garip gelecek ama bir çok şeyde ztn yanlış düşünüyor
    doğrudur hocu ben de sağda solda okuduklarıma göre konuşuyorum. Bu arada faiz düşürmek mantıklı mıydı onu hiç anlayamadım şu an. Dolar 6.5 oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    doğrudur hocu ben de sağda solda okuduklarıma göre konuşuyorum. Bu arada faiz düşürmek mantıklı mıydı onu hiç anlayamadım şu an. Dolar 6.5 oldu
    Fırsattan istifade gibi oldu. Alınan önlemlerden birkaçı ileriye dönük nakit sıkıntısına efektif çözüm getirecekler gibi anlaşılıyor. Umarım esnafı ve halkı mağdur etmeyip iyi bir çözüm getirirler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu kadarı "olabilir" bir şeydi ama 200 falan diyenlerin ki çok mantıksızdı
    evet herkes faiz indiriyor piyasalar çünkü piyasalar nakit alırsa daha çok varlık satılmaz(normalde) diye düşünüyorlar ama hala anlaşılamayan nokta bu bir likidite krizi değil, bu çok ciddi bir reel sektör krizi yani insanlar evde otururken sen onlara trilyon dolar da versen bir işe yaramaz ama merkez bankarının da elinde başka silah yok
    birde bunun tr için farklı riskleri var

https://twitter.com/ProfDemirtas/sta...72186349830144
    demirtaşa gelince; diyor ki "bu salgın geçince dünyada bir sürü para olacak ve piyasalara alım gelecek uzun vadede olumlu" evet ekonomik açıdan doğru kabul ama,

piyasaları bu kadar şişiren ztn özellikle 2008de de yapılan bu para basıp piyasaya sürmedir
    evet demirtaş haklı çıkabilir, borsalar bir süre(salgın geçerse/geçince) yükselebilir, ama bu o ürünlerin o para ettiği anlamına gelmiyor, en ufak bir sarsıntıda yeniden aynı duruma ve daha kötüsüne(ekonomik olarak) geleceğiz, bugün nasıl 2008den daha kötü durumdaysak ileride de ekonomik olarak bundan daha büyük tehditler yaşayabiliriz(ki bugün daha tepe noktasını görmedik)
    kalıcı çözüm bu değil, ben dünyada söz sahibi daha akıllı insanların artık bu virüs sayesinde bu sistemin ne kadar riskli olduğunu farkedeceklerini düşünüyorum, şu an salgının büyüdüğü ülkelerde bırak hastaneye ulaşıp yoğun bakıma yatmayı evinden sokağa bile çıkamıyorsun, şu noktada italyan borsası yeni rekorlar kırsa ne olur bir anlamı yok
    misal brent petrol; ilk satışı karantinadan dolayı talep düşüşüyle yedi sonra bu abile toplandı dediler "üretimi kısalım fiyat aynı kalsın" rusya dediki yok ben üretimi kısmam ne olacaksa olsun, sonra suudilerde iyi sen bilirsin diye fiyatı 28 dolarlara kadar çektiler, e peki nerde serbest piyasa? siz bize bu malı madem bu fiyata satabilecektiniz neden yıllarca bizi sömürdünüz? (çünkü fiyatın abdnin üretim maliyetlerini karşılaması gerekiyordu)

Misal kapitalizmin babası abd de sağlık hizmetleri ücretli(biz bu konuda hala çok iyiyiz) 180 milyon insanın sigortası yok ve hizmet alamıyor
    şimdi bu 180 milyon insana virüs bulaşırsa diğerlerine yaymayacaklar mı?
    ya da sigortalı adam ilerleyen zamanlarda bu salgından dolayı sigortasını kullanabilecek bir yoğun bakım yatağı bulabilecek mi?

dünya çok farklı bir şey yaşıyor sokaklara çıkınca bunu görüyoruz o yüzden ben hiç bir şeyin eskisi gibi olacağını düşünmüyorum(tabi bir kaç ekonomisti okuyarak), bu kriz insanlara öncelikleri hatırlatacak(sağlık, barınma, beslenme, emniyet)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @rebelh Abi Dolar/Euro paritesi 1.09x'leri test etti. Dolardan Euro'ya dönüş gibi bir durum mantıklı olur mu? 1.14x'de söylediklerin noktası virgülüne tutmuştu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baskan96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @rebelh Abi Dolar/Euro paritesi 1.09x'leri test etti. Dolardan Euro'ya dönüş gibi bir durum mantıklı olur mu? 1.14x'de söylediklerin noktası virgülüne tutmuştu
    olmaz
    şu durumda en sağlıklı yer abd doları
    normal zamanlar olsa trade ediyor olsak belki verilere bakarak tepki bekleyebilirdik ama şu an tepki bile gelse bizi kurtarmaz(makasları vs)

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu kadarı "olabilir" bir şeydi ama 200 falan diyenlerin ki çok mantıksızdı
    evet herkes faiz indiriyor piyasalar çünkü piyasalar nakit alırsa daha çok varlık satılmaz(normalde) diye düşünüyorlar ama hala anlaşılamayan nokta bu bir likidite krizi değil, bu çok ciddi bir reel sektör krizi yani insanlar evde otururken sen onlara trilyon dolar da versen bir işe yaramaz ama merkez bankarının da elinde başka silah yok
    birde bunun tr için farklı riskleri var

https://twitter.com/ProfDemirtas/sta...72186349830144
    demirtaşa gelince; diyor ki "bu salgın geçince dünyada bir sürü para olacak ve piyasalara alım gelecek uzun vadede olumlu" evet ekonomik açıdan doğru kabul ama,

piyasaları bu kadar şişiren ztn özellikle 2008de de yapılan bu para basıp piyasaya sürmedir
    evet demirtaş haklı çıkabilir, borsalar bir süre(salgın geçerse/geçince) yükselebilir, ama bu o ürünlerin o para ettiği anlamına gelmiyor, en ufak bir sarsıntıda yeniden aynı duruma ve daha kötüsüne(ekonomik olarak) geleceğiz, bugün nasıl 2008den daha kötü durumdaysak ileride de ekonomik olarak bundan daha büyük tehditler yaşayabiliriz(ki bugün daha tepe noktasını görmedik)
    kalıcı çözüm bu değil, ben dünyada söz sahibi daha akıllı insanların artık bu virüs sayesinde bu sistemin ne kadar riskli olduğunu farkedeceklerini düşünüyorum, şu an salgının büyüdüğü ülkelerde bırak hastaneye ulaşıp yoğun bakıma yatmayı evinden sokağa bile çıkamıyorsun, şu noktada italyan borsası yeni rekorlar kırsa ne olur bir anlamı yok
    misal brent petrol; ilk satışı karantinadan dolayı talep düşüşüyle yedi sonra bu abile toplandı dediler "üretimi kısalım fiyat aynı kalsın" rusya dediki yok ben üretimi kısmam ne olacaksa olsun, sonra suudilerde iyi sen bilirsin diye fiyatı 28 dolarlara kadar çektiler, e peki nerde serbest piyasa? siz bize bu malı madem bu fiyata satabilecektiniz neden yıllarca bizi sömürdünüz? (çünkü fiyatın abdnin üretim maliyetlerini karşılaması gerekiyordu)

Misal kapitalizmin babası abd de sağlık hizmetleri ücretli(biz bu konuda hala çok iyiyiz) 180 milyon insanın sigortası yok ve hizmet alamıyor
    şimdi bu 180 milyon insana virüs bulaşırsa diğerlerine yaymayacaklar mı?
    ya da sigortalı adam ilerleyen zamanlarda bu salgından dolayı sigortasını kullanabilecek bir yoğun bakım yatağı bulabilecek mi?

dünya çok farklı bir şey yaşıyor sokaklara çıkınca bunu görüyoruz o yüzden ben hiç bir şeyin eskisi gibi olacağını düşünmüyorum(tabi bir kaç ekonomisti okuyarak), bu kriz insanlara öncelikleri hatırlatacak(sağlık, barınma, beslenme, emniyet)
    sigortalar salgın hastalıkları karşılamıyor. bu da bir bilgi olsun
    turbocuk istiyoruz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler