User Tag List

Sayfa 1048/1068 İlkİlk ... 485489489981038104610471048104910501058 ... SonSon
20286 sonuçtan 19.894 ile 19.912 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende ilk etapta vergi dilimi mevzusuna katılırdım ama Mercedes hesabında vergi dilimi işlemiyor
    Kaldı ki işlese bile total fiyatı %10dan fazla etkilememeli
    Evet pejo biraz extra zam yapmış gibi ama merso'da vergisiz fiyatı yükseldiği halde matrah artışından etkilenmemiş olabilir. Zira vergisiz fiyatı da sınırlar üstünde olabilir.

1600 cm3 silindir hacmine kadar, Vergisiz satışı 70.000 TL'ye kadar olan araçlarda %45 ÖTV
    1600 cm3 arası silindir hacmine kadar, Vergisiz satışı 70.000 TL - 120.000 TL arası araçlarda %50 ÖTV
    1600 cm3 arası silindir hacmine kadar, Vergisiz satışı 120.000 TL üzeri olan araçlarda %60 ÖTV
    1600 - 2000 cm3 arası silindir hacmi olan ve Vergisiz satışı 170.000 TL'ye kadar olan araçlarda %100 ÖTV
    1600 - 2000 cm3 arası silindir hacmi olan ve Vergisiz satışı 170.000 TL üzeri olan araçlarda %110 ÖTV
    2000 cm3 üstü silindir hacmi olan ve Vergisiz satış tutarı sınırı olmayan araçlarda %160 ÖTV alınacaktır.

https://www.koalay.com/blog/detay/yeni-otv-oranlari
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende ilk etapta vergi dilimi mevzusuna katılırdım ama Mercedes hesabında vergi dilimi işlemiyor
    Kaldı ki işlese bile total fiyatı %10dan fazla etkilememeli
    Evet pejo biraz extra zam yapmış gibi ama merso'da vergisiz fiyatı yükseldiği halde matrah artışından etkilenmemiş olabilir. Zira vergisiz fiyatı da sınırlar üstünde olabilir.

1600 cm3 silindir hacmine kadar, Vergisiz satışı 70.000 TL'ye kadar olan araçlarda %45 ÖTV
    1600 cm3 arası silindir hacmine kadar, Vergisiz satışı 70.000 TL - 120.000 TL arası araçlarda %50 ÖTV
    1600 cm3 arası silindir hacmine kadar, Vergisiz satışı 120.000 TL üzeri olan araçlarda %60 ÖTV
    1600 - 2000 cm3 arası silindir hacmi olan ve Vergisiz satışı 170.000 TL'ye kadar olan araçlarda %100 ÖTV
    1600 - 2000 cm3 arası silindir hacmi olan ve Vergisiz satışı 170.000 TL üzeri olan araçlarda %110 ÖTV
    2000 cm3 üstü silindir hacmi olan ve Vergisiz satış tutarı sınırı olmayan araçlarda %160 ÖTV alınacaktır.

Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

boltladığım kısmı hesaba katınca vergi dilimi en lattan en üste çıksa bile aracın maliyetini tl bazında %10dan fazla etkilemiyor büyük ihtimalle pejoda
    yani 90 bin talep karı demiştik yukarıda 20 bin vergi için düşsek bunun yine 70 bini talepten kaynaklı kar yani köpük bence
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet tr 90lı yıllarda %100 enflasyon falan gördü doğru ama o zaman tüik bunu %100 açıklıyordu ve para o oroanda devalüe oluyor ona göre gelirimiz dengeleniyordu
    şimdi ise yaşadığımız reel enflasyon ile bizim gelir artışımız arasında ciddi bir fark var rakamların manipüle edilmesi kaynaklı bu da bizim alım gücümüzü düşürüyor yani talebi azaltan ciddi bir faktör de bu

Bence asıl ve en etkili faktör sizden alıntıladığım kısım, bayiler kendi karını büyütüyor olabilirler ama bu aşılamayacak bir durum değil veya vergi dilimi vs. hatta vergi oranın arttırılması bile bence bir problem değil çünkü enflasyon doğru hesaplansa bu kalemlerin hepsi enflasyon oranına etkide bulunacak, e bu enflasyon kalemine göre de herkesin gelir düzeyi yukarı taşınacak. Fakat şuan ki durum herkesi vuruyor, sadece çalışanı değil, patronundan okul işletmecisine, işletmeciden amelesine, ameleden mülk sahibine; çünkü bilindiği üzere bir çok sözleşmede zam kalemleri enflasyon baz alınarak yazılır ve üstüne çıkılmaz, günümüzde yaşanan sıkıntının tam olarak sebebi bu bence. Bir çok kalem sadece açıklanan oranda zamlanıyor ve biz de gelirimizi adapte edebildiğimiz oranlardaki zam kalemlerini pek hissetmiyoruz(veya normal karşılıyoruz), fakat bazı kalemlerin kontrolü yasaların elinde olmadığı için bu kalemlerdeki fiyat artışları reel oranlarda gerçekleşiyor ve bu sebepten ötürü bize sanki orantısız zamlanmış gibi geliyor.

Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım, bence en etkili sebep bu. İlerleyen dönemde bende fiyatların en azından döviz bazında aşağı yönde ilerleyeceği düşüncesindeyim fakat bu sefer de hayat koşulları/faiz/döviz vs. sebebiyle yine erişilemez olacağını düşünüyorum.

Hatta yayalaştırıyoruz, çok çevreciyiz vs. ayağına kasko,mtv,sigortaya ciddi zamlar yaparlarsa şaşırmam
    123d

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Güzel anlatmış

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 34btr1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abd de $ basımı söz konusu,bu gercekleşirse yukselişe gecer ön görüsü var altın da.
    Usd yi bozsam mı abi ozaman? Bir miktar usd tutuyorum paramı, kısa süreli olarak
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usd yi bozsam mı abi ozaman? Bir miktar usd tutuyorum paramı, kısa süreli olarak
    altın bugun çakıldı resmen,$ da ındı ben şunu bunu yap dıyemem,cuma surprız var demiş tayyip,ya uzaya cıkartır ya düşüşe devam eder kıymetli kagıtlar,metaller,$ 2 yaz öncesi seviyelerinde su an,ne kadar var elinde bılmıyorum ama altına cevırıp yılbasına kadar rıske belkı gırılebilirmi ? çıktımı ıyı cıkıyor öngoruler de yılbasına kadar dalgalana dalgalana 500 ler dıyorlar,anne baba beklerde bız kaşınıyoruz ya zarar edıyoruz ya az kar görünce satıyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    boltladığım kısmı hesaba katınca vergi dilimi en lattan en üste çıksa bile aracın maliyetini tl bazında %10dan fazla etkilemiyor büyük ihtimalle pejoda
    yani 90 bin talep karı demiştik yukarıda 20 bin vergi için düşsek bunun yine 70 bini talepten kaynaklı kar yani köpük bence

Alıntı Strich Acht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen gün dikkatimi çekti de sıfır araç fiyatlarında da ciddi bir saçmalık var. Biz 2012 başında 1800 kmde sıfır sayılacak şekilde E90 3.20d almıştık 42500 € idi karşılığı sıfırları da 46-47 bin € civarıydı. 5 bin € daha üstüne F10 5.20i alınıyordu.

Şu an bu paralara mümkün değil, yanından bile geçmiyor. Ama yurtdışında kasa yenilendikçe fiyat genelde artmıyor veya çok cüzi artıyor.
    kendimden alıntı yapıyorum bu ay başında ben de bu konuya benzer bir örnek kıskanma favorilerini paylaş konusunda vermiştim.
    Bayiler ve galericiler kötü geçen son 2-3 yılın acısını misliyle çıkardı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Strich Acht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kendimden alıntı yapıyorum bu ay başında ben de bu konuya benzer bir örnek kıskanma favorilerini paylaş konusunda vermiştim.
    Bayiler ve galericiler kötü geçen son 2-3 yılın acısını misliyle çıkardı.
    ben ponzi gözüyle bakıyorum piyasaya
    son tutanın mutlaka elinde kalacak..

Ewren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sabit kura geçilir mi sizce? geçilir ise artısı ve eksisi neler olur acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu çalışıyor mu acaba
    son postu okuyamıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar herkese selam.
    Merak ettiğim bir konu var. şimdi tatil zamanı, fabrikalar bakımda, üretim minimum seviyelerde. Covid-19 mart ayında hayatımıza girdiğinden beri ikinci dalga gelecek, eylül ekimde ikinci dalga yaşanacak dendi (1 hazirandan itibaren vaka sayıları çok arttı).
    Eylül ayına az kaldı, piyasalar ikinci dalga için reaksiyon verecek mi?
    Alıntı .CeM. Nickli Üyeden Alıntı
    99 yaşında bi amcada vardı 99 model 99 binde noldu kimbilir bulupta müzeye koymak lazım aslında çok değerli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülkemizde ve dünyada vaka sayıları artmaya tekrardan başladı. Grip mevsimi geldiğinde insanlar daha da panik olacak ve tekrar evden çalışma düzenine geçeceğiz. Tabiki fabrikalarda yine üretime ara verecek. Bu sebeple kışın yine sıfır araç temin sorunu başlayacak diye düşünüyorum. Benim Eylül 2. hafta teslim aracım şimdiden 2 hafta gecikti bile fabrika 1 hafta ara verdiği için.
    Bu süreçte yine devletler para basıp vatandaşa dağıtacağı için değerli metaller ve ithal mallar değerlenecektir diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pandemide 2. bir dalgadan ziyade bitmeyen bir dalga var gibi daha çok ve herkesin bildiği bir şey mart ayındaki kadar şok fiyatlamalara sebep olmayacaktır
    Ha borsalardan bahsediyorsanız zaten olmaları gerekenin çok çok üzerindeler o yüzden iyi bir bahaneyle gelecek ilk satışa ben kar satışı derim pandemi krizi demem

işler bu defa daha da karışacaktır tabi çünkü borsaları ayakta tutan basılan paralar
    Peki o paralar çöpe giderse ne olacak? daha mı fazla para basılacak? o zaman sınırsız para basalım herkese verelim bütün dünya refah içinde yaşasın
    Pandemi ilk başladığında burada sistemin çökmesi ihtimalinden bahsetmiştik süreç ona uygun bir şekilde ilerliyor
    Bezosun serveti pandemi sırasında 2 katına çıkmış
    Fakirler ölsün yaşasın sermaye sınıfı

Otomobil fiyatlarına ise yukarıda değindim şu an fikrim "artabildiği kadar artsın amk" şeklinde
    Devlet borca girebilecek veya elinde boşta parası/dövizi olandan extra vergi alma yolu buldu. Alsın kullansın güle güle harcasın 40 yaşında emekli olup sefa sürenleri görmekten sıkıldım 3 liralık arabayı 10 liraya satsın devlet ona aradaki 7 liranın 6sı bütçeye vergi olarak giriyor sonuçta
    Bütçe için olumlu
    https://twitter.com/eozpeynirci/stat...03754984628226

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Euro sanırım olayı yanlış anladı hazirandan bu yana ay sayıyor ve ay başına kendine 1tl ekliyerek ilerliyor bu gidişle 2021yılına bangladesh alım gücüyle giriyor olacağız..

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakalım altın ne zaman fırlayacak? Ons düşük

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakalım altın ne zaman fırlayacak? Ons düşük
    58 den 72 gördu bugun, ons yukselmedıgı halde,ons yukselirse dedıgı gıbı marsa fırlıcak gibi

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    7,85 hayırlı olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    buradan sonrası bana ürkütücü geliyor
    1 yılda usd %36 euro %47 arttı
    1 yılda %50 fakirleşen bir ülkenin vatandaşlarıyız artık asgari ücretimiz çin seviyesinde
    başka ülke vatandaşları bizim için "günde 10 dolar" kazanıyorlarmış diye konuşacaklar
    ve bunun engellemenin hiç bir yolu kalmadı artık

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler