User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
78 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Max. 29.000 TL Bütçe İle Dizel Araç Önerisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla dizel motor konusunda bende fransızlara güvenen kesimdenim açıkcası. renault un 1.5 dci motoruna diyecek lafım yok. nissan ve mercedes dizel modellerinde bu motoru kullanıyo. bu renault motor kadar birazda arabaya özense çok daha iyi olurdu.
    öte yandan ford focus diyoruz 1.6 110bg dizel motor, citroen c4 1.6 110 bg dizel arkadaşlar bunların ikiside aynı motorumu kullanıyo bileniniz varmı. ve eğer ikiside aynı motora sahipse bir araba nasıl yere göğe sığmazken diğeri çöp oluyor. işçilikte hem fikirim citroen daha zayıf focus dolu dolu. ama 30 binlira altı ghia focusların çoğu yıkık ve 250k üstü. altında olanlarda yalan.
    bu araçları kullanan biride yorum yapsa on numara olur.
    hep birlikte aydınlanalım.
    Renault'un dizel motoru konusunda yanılıyor olabilirim, ancak motor ömrü ve sağlamlık olarak Multijet'in bir adım önde olduğunu düşünüyorum. Triger kayışı 60.000 km'de değişiyorsa zincirli sistem en az 150.000 km gidebiliyor bu da maliyet olarak artı demek.

Bildiğim kadarıyla Peugeot-Citroen-Ford ortak motoru olması lazım, yani hepsinde kullanılan motor aynı. Sadece her firma kendine göre küçük modifikasyonlar yapmış olmalı. İşte yazılımsal farklar, turbo ebatları vs.

Aynı motoru kullanan iki araç arasındaki fark bazen marka algısından kaynaklanıyor, bazen de motor dışındaki özelliklerin kalitesinden olsa gerek. Örneğin astra ile punto da aynı motoru kullanıyor, ikisi de 6 vitesli şanzımanı kullanıyor ama Astra daha pahalı

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Sensei Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam seni yakalamışken aklımdakileri sorayım, umarım rahatsızlık vermiyorumdur.

Ben Clio 3'lerin hep dinamik modellerine baktım şu ana kadar, malzeme kalitesi daha yüksektir diye. Sence hangi donanım seviyesini almak en idealidir ? Expression falan da alınabilir mi ? 2009 ve sonrası daha hoş duruyor ancak Bursa içinde denk gelmedi henüz.

Bu arada edindiğim bilgiye göre Renault ekspertiz yapmıyormuş. Daha önce vatanadaşın biri Renault'u mahkemeye vermiş, işte benim aracımı üçüncü kişilere karşı kötüleyemezsiniz diye. Ne kadar doğru bilmiyorum.

Son sorum; Clio 3'lerin 105 beygirlik versiyonları var mı ?
    Yanlış bilmiyorsam senin o baktığın kasa için en dolusu dynamic olanlar. Expression' da deri direksiyon, vites topuzu, çelik jant vs gibi detaylar var sadece dynamic' den daha boş.. Full opsiyon paketleri eklenmiş bir dynamic bakabilirsin. 2009 ve sonrası makyajlı kasalarda da en dolusu 20. yıl özel üretim olarak adlandırılan Executive modelidir. Ondan sonra da day and night modeli en dolu olanıdır.

Renault servisleri expertiz yapıyor ama her servis yapmıyor. Kendisine, ustasına güvenen servisler yapıyor.

Evet var sanırım dynamic olan model de var ama sayıları çok az. Bir kez de kullanmıştım yürürü falan gayet iyiydi.

gazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yani al birini vur ötekine diyosun
    allah gönlüne göre temiz bi araba versin.
    valla araba almakta satmakta zor bu devirde daha doğrusu insanlar zor. 2005 model dizelde ,2012 model dizelde 150.000-180.000km aralığında nasıl bi memleket olduk anlamıyorum.hayırlısı artık temiz olanını alıcan o zaman hepsi aynı meret baksana
    az insan, çok huzur...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Donanım ve süspansiyon(sert) harici memnun eder.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...17315290/detay
    Alıntı Berent.t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birileri gerçekten çok farklı birşeylerin kafasını yaşıyor.

VTec_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya,cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur.ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uqr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Donanım ve süspansiyon(sert) harici memnun eder.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...17315290/detay
    Hocam araç sizin mi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VTec_king Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum hayırlı satışlar, 5 kapılı bir araç arıyorum, teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı NakkaSss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış bilmiyorsam senin o baktığın kasa için en dolusu dynamic olanlar. Expression' da deri direksiyon, vites topuzu, çelik jant vs gibi detaylar var sadece dynamic' den daha boş.. Full opsiyon paketleri eklenmiş bir dynamic bakabilirsin. 2009 ve sonrası makyajlı kasalarda da en dolusu 20. yıl özel üretim olarak adlandırılan Executive modelidir. Ondan sonra da day and night modeli en dolu olanıdır.

Renault servisleri expertiz yapıyor ama her servis yapmıyor. Kendisine, ustasına güvenen servisler yapıyor.

Evet var sanırım dynamic olan model de var ama sayıları çok az. Bir kez de kullanmıştım yürürü falan gayet iyiydi.
    105 hp olsa tadından yenmezdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam araç sizin mi ?
    Hayır , benim değil.
    Ben sedanını kullanıyorum.
    110 hp, 235 tork.

80 veya 85 hp lik dci meg 2 kullanıyordum ondan sonra çok atak bir otomobil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayır , benim değil.
    Ben sedanını kullanıyorum.
    110 hp, 235 tork.

80 veya 85 hp lik dci meg 2 kullanıyordum ondan sonra çok atak bir otomobil.
    Dikkatimi çekti, düzgün araca benziyor. Sanırım Rio'ların tek sıkıntısı 2. elde zayıf olmaları. Megane 2'den daha atak olduğunu mu söylüyorsunuz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dikkatimi çekti, düzgün araca benziyor. Sanırım Rio'ların tek sıkıntısı 2. elde zayıf olmaları. Megane 2'den daha atak olduğunu mu söylüyorsunuz ?
    Temizi 2. el de çok zorlamadan elden çıkar sanıyorum.

Megane 2im 85 hp lik olandı,ondan fazlasıyla atak.

Era'nın üzerinde olan motor var crdi.

Sertliği haricinde bir problemim yok.Düzgün yollarda o da eksi olmaktan çıkıyor gibi.

Ben aldığım da 25 lira civarlarındaydı .
    Şimdiki fiyatlar akıl almıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Temizi 2. el de çok zorlamadan elden çıkar sanıyorum.

Megane 2im 85 hp lik olandı,ondan fazlasıyla atak.

Era'nın üzerinde olan motor var crdi.

Sertliği haricinde bir problemim yok.Düzgün yollarda o da eksi olmaktan çıkıyor gibi.

Ben aldığım da 25 lira civarlarındaydı .
    Şimdiki fiyatlar akıl almıyor.
    Sorma hocam, ne akıl alıyor ne de cepler...

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    207 alırken 1.6 almadığımıza pişman olmuştuk.hatta outdoor modeline niyetlenmiştik,yayla gibi araç valla.
    207de de vardı kapı soyulması,el freninin soyulması gibi ufak şeyler,garantideyken değişmişti.
    aracın frenleri ciddi derece hisli,bastığınız an kafa direk önde yani ilk kullananlar alışmakta zorluk çekiyordu.
    yol tutuş muazzam,amörtisör ve yay takımının sert olmasına bağlıyorum bunu,zaten kasisten geçerken diğer araçlar pıtpıt yapıyorsa bu bildiğiniz "lök" denilen kıvamdaydı.
    aynanın konumu biraz geride,görüş açısından bi sıkıntı yaşamadık açıkcası.yalnız ayna geride olduğu için kelebek camı boşta kalıyor,ayrı kapı kolu da camın orda,yani hırsızlık olayından epey başı yanan olmuştu.
    kısacası temiz bir 1.6hdi sizi kolay kolay üzmez diye düşünüyorum.hatta cam tavan veya sunrooflu feline bulabilirseniz inanılmaz keyifli olur.
    premiumlarda dijital klima,kol dayama,bej döşeme falan standarttı diye hatırlıyorum.cam tavan opsiyondu her zaman ki gibi.
    bizim araç trendy paketti,yani boşun bi üstü (abs,2 hava yastığı,elektrikli ısıtmalı ayna,ön iki cam otomatik)
    peugeot bazı açılardan ilginçti,mesela ben arkada hoparlör olmadıgını 3 ay sonra ögrendim,arkaya oturdum baktım harbiden ses yok.açtık baktık ki tesisatına kadar hazır sadece hoparlör yok.servisten çiftini 30 liraya alıp takmıştık düşünün adamlar bunu yapmamış yani.
    kesinlikle 207 tavsiye ederim hocam,direksiyon olsun fren olsun son derece güzel bi araç.ama 1.4 yüklüyken adamı kanser edebilir.araç 68 hp ve 1250 kg civarında.düşünün yani

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    207 alırken 1.6 almadığımıza pişman olmuştuk.hatta outdoor modeline niyetlenmiştik,yayla gibi araç valla.
    207de de vardı kapı soyulması,el freninin soyulması gibi ufak şeyler,garantideyken değişmişti.
    aracın frenleri ciddi derece hisli,bastığınız an kafa direk önde yani ilk kullananlar alışmakta zorluk çekiyordu.
    yol tutuş muazzam,amörtisör ve yay takımının sert olmasına bağlıyorum bunu,zaten kasisten geçerken diğer araçlar pıtpıt yapıyorsa bu bildiğiniz "lök" denilen kıvamdaydı.
    aynanın konumu biraz geride,görüş açısından bi sıkıntı yaşamadık açıkcası.yalnız ayna geride olduğu için kelebek camı boşta kalıyor,ayrı kapı kolu da camın orda,yani hırsızlık olayından epey başı yanan olmuştu.
    kısacası temiz bir 1.6hdi sizi kolay kolay üzmez diye düşünüyorum.hatta cam tavan veya sunrooflu feline bulabilirseniz inanılmaz keyifli olur.
    premiumlarda dijital klima,kol dayama,bej döşeme falan standarttı diye hatırlıyorum.cam tavan opsiyondu her zaman ki gibi.
    bizim araç trendy paketti,yani boşun bi üstü (abs,2 hava yastığı,elektrikli ısıtmalı ayna,ön iki cam otomatik)
    peugeot bazı açılardan ilginçti,mesela ben arkada hoparlör olmadıgını 3 ay sonra ögrendim,arkaya oturdum baktım harbiden ses yok.açtık baktık ki tesisatına kadar hazır sadece hoparlör yok.servisten çiftini 30 liraya alıp takmıştık düşünün adamlar bunu yapmamış yani.
    kesinlikle 207 tavsiye ederim hocam,direksiyon olsun fren olsun son derece güzel bi araç.ama 1.4 yüklüyken adamı kanser edebilir.araç 68 hp ve 1250 kg civarında.düşünün yani
    Ayrıntılı paylaşımın için teşekkür ederim hocam, 207 de listeye dahil ettik

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 hdi premium yada feline 207 bulursan hem gidişi iyi hem yakıtı ekonomik hemde ufak dokunuşlarla güzel oluyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese değerli yorumları için teşekkür ediyorum. 207 1.6 hdi almaya karar verdim. 100.000 km altında, donanım seviyesi iyi, temiz bir 207 1.6 hdi arıyorum. Eğer denk gelmezse Clio 3 alacağım.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrar merhaba,

Araştırdığınız araç modellerinin neredeyse tümüne baktım bende araç alırken. 2011 207 alıyordum 110xxx km' de kapıları falan çok boş gelmişti bana donanım olarak şu an kullandığım İ20' den kat kat iyiydi fakat kapıları vs hiç sevmediğim şekilde kapanıyordu. Citroen C3' e yöneldim ve ciddi ciddi araştırdım en az yakanlardan biri ve yine 2011 modelini buldum 118xxx km' de Peugeot' da çalışan çok yakın bir abim var ve sakın alma Citroen ve Peugeot sakın dedi ve beni uzaklaştırdı sonrasında 2011 model Executive modeli bir BVA şanzımanlı Clio 3' de karar kıldım 100xxx' km' de 500 milyondan sebep vermedi arabayı ve bende kızdım artık gidip 2012 model 89xxx' km' deki aracımı aldım. Acayip memnunum yakıt olarak ve fiyat olarak aralarında en ucuzu en modellisi ve en düşük km' li olanı buydu. 3 aydır biniyorum ve haala diğerlerinin km' sine yaklaşamadım. Satarkende bunun bana çok sıkıntı çıkarmıycağını düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrar merhaba,

Araştırdığınız araç modellerinin neredeyse tümüne baktım bende araç alırken. 2011 207 alıyordum 110xxx km' de kapıları falan çok boş gelmişti bana donanım olarak şu an kullandığım İ20' den kat kat iyiydi fakat kapıları vs hiç sevmediğim şekilde kapanıyordu. Citroen C3' e yöneldim ve ciddi ciddi araştırdım en az yakanlardan biri ve yine 2011 modelini buldum 118xxx km' de Peugeot' da çalışan çok yakın bir abim var ve sakın alma Citroen ve Peugeot sakın dedi ve beni uzaklaştırdı sonrasında 2011 model Executive modeli bir BVA şanzımanlı Clio 3' de karar kıldım 100xxx' km' de 500 milyondan sebep vermedi arabayı ve bende kızdım artık gidip 2012 model 89xxx' km' deki aracımı aldım. Acayip memnunum yakıt olarak ve fiyat olarak aralarında en ucuzu en modellisi ve en düşük km' li olanı buydu. 3 aydır biniyorum ve haala diğerlerinin km' sine yaklaşamadım. Satarkende bunun bana çok sıkıntı çıkarmıycağını düşünüyorum.
    Herkes bir şeyler söylüyor, hayırlısı olsun hakkımızda bakalım. Denemeden araç almam ben. Fiesta 1.4 TDCI alacaktım, performansını beğenmedim vazgeçtim örneğin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes bir şeyler söylüyor, hayırlısı olsun hakkımızda bakalım. Denemeden araç almam ben. Fiesta 1.4 TDCI alacaktım, performansını beğenmedim vazgeçtim örneğin.
    Arkadaşlar, internette çok çeşitli fiyatlar var, 207 HDI'ların piyasası nedir yardımcı olabilir misiniz ?

1.4 de 90 hp olacak.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)