User Tag List

Sayfa 4/11 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
197 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Üniversite Tercihleri 2015 Genel

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun hakkında.

Okul aşkına geldik oralara. İyi olur yeni insanlarla tanışmış oluruz. Ayrıca antepten memnun değilsin ama ne zaman arasam ordasın? Y.Emre ?

O yüzden adamların başını yakma diyorum ya esir alıyor, gidemiyorsun. Şaka bi yana eğitimi güzel ama zor, rahata alışkın olan gelmesin.

Alıntı Mesut-RR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Kardeşim de bu sene tercih yapacak, endustri ve elektrik-elektronik mühendislikleri düşünüyor.Bölümler hakkında bilgimiz olmadığı için bir şey diyemiyoruz.Yardımcı olacak olan var mı ? Istanbul içi özel okullarda yarı Burslu - Burssuz denk geliyor okulların durumuna göre.

Ingilizce eğitim dili olması artı mi eksi mi bilemedim.Benim derslerim ingilizce ama konuşabiliyor muyum rahat rahat ; hayır.Özellerde durum nasıl bilmiyorum.
    Birazda kişinin ingilizce seviyesine kalıyor bence. Eğitimin ingilizce olmasının en büyük avantajı derse yönelik yada ders dışında projeler için araştırma yaparken çıkıyor ortaya. Kaynak bollugu yaratıyor hiçbirşey yapmasa bile..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,

Kardeşim de bu sene tercih yapacak, endustri ve elektrik-elektronik mühendislikleri düşünüyor.Bölümler hakkında bilgimiz olmadığı için bir şey diyemiyoruz.Yardımcı olacak olan var mı ? Istanbul içi özel okullarda yarı Burslu - Burssuz denk geliyor okulların durumuna göre.

Ingilizce eğitim dili olması artı mi eksi mi bilemedim.Benim derslerim ingilizce ama konuşabiliyor muyum rahat rahat ; hayır.Özellerde durum nasıl bilmiyorum.
    Selamlar, piyasa geneli konusacagim. Kaynimin oglu sunu okudu su oldu gibi istisnalari bosverelim.

Endustri okuyanlar, kurumsal firmalara girip yazilim analistligi yapiyor. ( Bilgisayar muhendisleri yazilimci oluyor genelde, kod yazmak istemeyenler, daha insan iliskileri uzerine olsun diyenler analist oluyor.) e sektorde de acik var. Analist kadrolarina da endustriden aliyorlar. (Gerci her bolumden aliyorlar)

Elektrik elektronik ise, odtu,itu degilse gidecegi yer, gunun sonunda bir firmaya girip networkcu olur.
    Ya da yazilimci olabilir. Elektronik vs piyasada cok kisitli. Devre tasarlayan pek yer yok. Onlar da dedigim gibi aselsan vs odtu itu aliyor genellikle.

Ben derimki elektronik yerine bilgisayar muh'e yonlendirin, endustri okumak ayri bi tercih ama daha sozel, daha cok kiz )

İbrahim Erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mühendislik yazacak arkadaşlar ingilizce eğitim veren okulları tercih etsin derim. Bu meslekte ingilizce olmazsa olmaz kesinlikle lazım.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    dolaylı yoldan da olsa hayalim için ilk adımı attım şükür seneye kıbrıs tayım yaşam orda nasıldır(maddi konu hariç)
    yol yakınken istanbul yazsamı ingilizcem biraz kıttır fazla başıma dert olurmu
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

MustafaCam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,

Ben İstanbul üniversitesi elektrik-elektronik müh son sınıf öğrencisiyim. 2011 girişliyim öncelikle şunu söyleyim 1 sene hazırlık okudum okulun verdiği hazırlık eğitiminden pek bir şey kapmadım . Ve ingilizce işi birazda kişide bitiyor yani okul iyi olursa ( odtü, itü, boğaziçi) ve birazda kişi istekli olursa hem okuduğu bölümle alakalı teorik ingilizceye hakim olur hemde sosyal hayatında konuşma açısından kendini geliştirir. He bizim okula gelicek olursak hocalar ing dersi türkçe olarakta anlatıyor yani 😄
    Bölümümle alakalı konuya gelecek olursak öncelikle şunu söyleyim her bölümde yüksek ortalama işe girerken faydalı olur o yüzden dörtlük sistemde ortalamasını 3 üzeri tutması lazımki eğer özelde okuyacaksa bence bu şartki rakiplerinden bir adım öne çıkması lazım. O yüzden hem bölüm zor olduğu çok sıkı çalışması lazım . Yani benim gece 12 de yatıp sabah 5 te kalkıp ders çalıştığım çok zamanlar oldu . İlersi için çok yönlü bir bölüm aslında kendi okulumdan konuşucak olursam seçicegim derslere göre elektronik , elektril-enerji, biyomedikal, otomasyon , haberleşme alanlarına yönelebiliyorsunuz ... Sonuçta diplomada elektrik-elektronik müh yazıyo ama yöneldiğiniz alan farklı.bu demek değilki ben elektronik derslerini seçtim enerji alanında çalışamam mı , tabiki çalışabilirsiniz.

Özel okula gelicek olursak duyumlarıma göre konuşuyorum (elektrik-elektronik müh için)
    Özyeğin ve bahçeşehirin eğitimi iyiymiş galiba hocalar filan olsun mesela geçen bir alan görmüştüm kariyerde staj ilanıydı galiba bahçeşehir mezunu filan arıyorladı. Tabiki koç ve sabancının uzaydır 😄
    Kareşinin hakkında hayırlısı olsun şimdiden ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sdu (ısparta) mühendislik yazmayın pişman olursunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim Erdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mühendislik yazacak arkadaşlar ingilizce eğitim veren okulları tercih etsin derim. Bu meslekte ingilizce olmazsa olmaz kesinlikle lazım.
    Ne alakası var abi benim bölüm turkce ingilicce kursuna gidiyorum gayette iyi oluyor. Senin dediklerin itu yildiz yeknik yazanlar icin gecerli. Adam 70.000 olduysa 100.000 deki adanan menderese mi gitsin yani

1lker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim Erdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşa katılıyorum Anadolu üniversitesini düşünebilirsiniz eğitim dili İngilizce mühendisliklerde gelen arkadaş olursa yardımcı oluruz elimizden geldiğince
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!
    http://www.torkgaraj.com/
    Beğenirseniz çok sevinirim teşekkürler.
    Çekimlerim : http://www.facebook.com/pages/Photog...09808212402660

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne alakası var abi benim bölüm turkce ingilicce kursuna gidiyorum gayette iyi oluyor. Senin dediklerin itu yildiz yeknik yazanlar icin gecerli. Adam 70.000 olduysa 100.000 deki adanan menderese mi gitsin yani
    Antebe gelsin? İyi bi lisede iyi ingilizce öğrenip üniversitede ingilizce eğitim diliyle devam etmenin farkı büyük. Dil kursuyla öğrenilen ingilizcenin kendi sektörünüzdeki teknik terimler konusunda yetersiz gelme ihtimali çok fazla. o yüzden önemli direkt olarak orjinal diliyle öğrenmek.

Mühendislikte, direkt piyasada sabit olarak son kullanıcıyla aynı şeylerle çalışmayacaksanız ingilizce çok önemli. Araştırmaya başladığın anda herşey yabancı dillerde çünkü..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Y.Emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antebe gelsin? İyi bi lisede iyi ingilizce öğrenip üniversitede ingilizce eğitim diliyle devam etmenin farkı büyük. Dil kursuyla öğrenilen ingilizcenin kendi sektörünüzdeki teknik terimler konusunda yetersiz gelme ihtimali çok fazla. o yüzden önemli direkt olarak orjinal diliyle öğrenmek.

Mühendislikte, direkt piyasada sabit olarak son kullanıcıyla aynı şeylerle çalışmayacaksanız ingilizce çok önemli. Araştırmaya başladığın anda herşey yabancı dillerde çünkü..
    Teknik terimlere yönelik ingilizce eğitimi veren kurslarda var abi. Muhendislik bölüm+ ingilizce= saç baş yol durur kel kalırsınız.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Tayfun.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teknik terimlere yönelik ingilizce eğitimi veren kurslarda var abi. Muhendislik bölüm+ ingilizce= saç baş yol durur kel kalırsınız.
    Kolay yoldan okuyarak bir yere varılmaz kurslar ne kadar sağlıklı ders verebilir tartışılır ama ünüversite tartışılmaz

bu arada yokmu kıbrıs konusunda yardım edecek nasıl yerdir
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ingilizce konusuna bi açıklık getıreyım eger hedefınız kısıtlı ıse ben bölümü bitireyim okulumu bıtırıp bi iş başı yapayım yeter bana dersenız ıngilizce okumanıza o kadarda gerek yok ama hedefınız ögretim üyeliginden tutta uluslararası alanda bırseyler yapmak ıstıyorsanız kesinlıkle ingilizce şart şöyle bi örnek wereyım fırat üniversitesi elektrık elektronk muhendsılgınde hocalarımız war bazı hocalarımız süreklı aşama kaydederken bazıları yerinde sayıyor kimisi uluslararası ögretim kurumlarından teklıf alıyor we üniversite içinde yükseliyor doç -prof - yardımcı dekan gibi ama kimiside war sadece yerınde bildigin ögretım görevlisi sabit gelişemiyor ölene kadar ögretim görevlisi olarak kalacak bu hususu göz önünde bulundurmak zorundasınız gelecek sizin yani bu mesele bogulursam büyük denizde bogulayım hesaabı ama şiddetle ingilizceyi okumanızı tavsiye edıyorum uluslar arası prgramlarda cok aktif olacaksınız görürsünz. kazanan arkadaşlar hayırlı olsn şimdiden
    pd130---> pd105--> d16a9--> z20let

İbrahim Erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İngilizce olayı sadece akademik ya da iletişim anlamında işe yaramaz.

Teknik herhangi bir konuda türkçe kaynaklar çok kısıtlı özellikle detaylı bilgi anlamında. İngilizce arama yapıldığında ise tonla video makale yazı önüne seriliyor.
    İş hayatında illaki sizden belli bir program kullanmanı isteyecekler çizim/analiz/hesaplama için. Bazı programların bırak kursunu bulmayı türkçe kaynak bile bulamıyorsun. İngilizce bir sürü tutorial bulman mümkün ama.

Kısacası ingilizce iyidir. Öğrenin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kütahya Dumlupınar işletme okunur mu barınma ve ortam nasıldır ?

alperaslann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alperaslann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türk Hava Kurumu Üniversitesi İzmir MYO'da okuyan veya ora hakkında bilgisi olan varmı ? Uçak teknolojisi yazmayı düşünüyorum.
    Sayfada kalabalık yapıyor olabilirim kusura bakmayın. Ama bilen, bilgisi olan, birşeyler duyan birileri bile bir kaç birşey dese belki yardımı dokunur

Runo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beykent Üniversitesi Öğrenci Konseyi ekibinin başında olaraktan bende elimden geldiğince sorularınızı cevaplamaya çalışırım.
    .

ErkanCanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alperaslann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayfada kalabalık yapıyor olabilirim kusura bakmayın. Ama bilen, bilgisi olan, birşeyler duyan birileri bile bir kaç birşey dese belki yardımı dokunur
    Yakın arkadaşımın kardeşi bu sene mezun oldu. En son müdür falan vardı okulda. Lise 5 ten devam diyordu. Ortamını gözümle gördüm , hala kendi okuluma girerken gözümden bir iki damla yaş akar . Tabi o kabin hizmetleri okuyordu onunda etkisi büyüktür Okul izmir diye geçsede selçuk izmir sayılır mı bilmiyorum .Kuşadasına yakın. Okul ufak olduğu için hocalarla sıkı fıkı olmak kolay. Kendini sevdirirsen okulun uzama imkanı yok hocalar gayet esnekler.
    DÜNYADA İKİ BİLİNMEYEN VARDIR.BİRİ KUTUPLAR , DİĞERİ TÜRKLER.. Albert Sorel

foreverkings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selçuk Üniversitesi - İletişim fakültesinde okuyorum varsa yardımcı olabileceğim bir konu seve seve.

alperaslann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ErkanCanS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakın arkadaşımın kardeşi bu sene mezun oldu. En son müdür falan vardı okulda. Lise 5 ten devam diyordu. Ortamını gözümle gördüm , hala kendi okuluma girerken gözümden bir iki damla yaş akar . Tabi o kabin hizmetleri okuyordu onunda etkisi büyüktür Okul izmir diye geçsede selçuk izmir sayılır mı bilmiyorum .Kuşadasına yakın. Okul ufak olduğu için hocalarla sıkı fıkı olmak kolay. Kendini sevdirirsen okulun uzama imkanı yok hocalar gayet esnekler.
    Oo Teşekkür ederim bilgiler için çok sevindim bu duruma. Arkadaştan başka bilgilerde alabilirseniz cok sevinirim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)