User Tag List

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
101 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Trafikte makas atanın ehliyetine el koyulacak (1temmuz2015 haber)

İbrahim Erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla motorcu konusunda söylenen söylenmiş ama özellikle kuryeler konusunda şunu da düşünmek lazım. Adamlar hızlı ve tehlikeli sürüyorlar tamam ama yemeksepetinden sipariş verip de niye geç geldi niye soğuk geldi diye de dert yanıyoruz. (Ben değil zamanında bir haber kanalındaki programda yetkili bir abi söylemişti)

Öte taraftan o kadar radar koyuyorlar denetim yapıyorlar da bir kişinin bile mi aklına gelmiyor. Sol şeride asgari hız limiti koysalar eğer belli bir hızdan düşük şekilde sol şeritte gidersen "sol şeridi kurallar dışında meşgul edip trafik akışına engel olmak" tan ceza yazsalar. Amerikada birkaç eyalette uygulanıyor bu diye biliyorum.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vay amk kafasına kamera takan iyilik meleğ oluyor. Demezlermi adama en sol şeritte başka bir aracın sürücüsüyle ne diye diyolağa giryosun sen diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ölümüne 0 geçenlere uygulansın ama çok rahat geçiyosarsa aradan bu uygulama aradaki mesafeyi göz önüne alarak yapılmalı, adam yol vermiyorsa napacaz bekleyecezmi akşama kadar? Dediğim gibi çok aşırı 0 geçmemişse sorun olmamalı ama videodaki scirocco 0 geçmiş o hak etmiş

Draniela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Videoda kamyon hayvan gibi ortadan gidiyor diğeri de soldan adam ne yapsın üstünden mi zıplasın? Akıl var mantık var adam orta şeritten sağa geçmiş sonra orta şeride geçmiş devam etmiş. Öküzler de arabayı kırmızı yuvarlak içine almışlar.

Şimdi sövsem çok ayıp olacak. Makas görmemişler youtube tan alaydılar keşke görüntüleri en azından mantıklı bir görüntü olurdu.
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman yap bütün arabalar 70 le gidecek gibi yapsınlar kardeşim adamın arabaya koymuşlar 3000 dizel motor ne yapsın önünden 50yle 60la gidenle mi gitsin?

Koyacaksın sireni arabaya gitmeyenin arkasına geçeceksin daaaaaaat daaaaaaaat adamı altına sıçırtıp düz gideceksin o zaman. Polis sorarsa da kardeşim normal kornayı kimse duymuyor makas atmak da yasak e ne yapalım başka çare mi bıraktınız diye
    Çok pis sövesim geldi.
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bir gün attığınız o makas birisinin hayatını kaybetmesine neden olursa ve sizde müebbet yerseniz ki cezaevinin yeryüzündeki cehennem olarak tabi edilir ki bir yakınımdan çok iyi bilirim.Ne karşı tarafın ne de sizin hayatınız sönmesi gereksiz.

Makas attığın her an dikiz aynasına bak araç sürücülerinin dudaklarında ki O şeklini gördüğünde anlaki bana acayip sövüyorlar.

Hoşuna gidiyorsa zaten devam et. Bir gün başına bir olay gelirsede bu yazıyı hatırla.

Makas atınca hesabına 100.000 TL para geçmez.Gideceğin yere 5 dk geç gidersin alt tarafı.

İnsanlar yolda yavaş gidiyor diye kimsenin makas atma hakkı yok.

Öldürmeye teşebbüs de büyük suçtur.

Amacım sosyal mesaja boğmak değil burayı.Olan gerçeklerdir anlayana...

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu da emniyet şeridi magandaları benim şahsi çekimim

https://www.youtube.com/watch?v=lCSHyL223do

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Draniela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman yap bütün arabalar 70 le gidecek gibi yapsınlar kardeşim adamın arabaya koymuşlar 3000 dizel motor ne yapsın önünden 50yle 60la gidenle mi gitsin?

Koyacaksın sireni arabaya gitmeyenin arkasına geçeceksin daaaaaaat daaaaaaaat adamı altına sıçırtıp düz gideceksin o zaman. Polis sorarsa da kardeşim normal kornayı kimse duymuyor makas atmak da yasak e ne yapalım başka çare mi bıraktınız diye
    Çok pis sövesim geldi.
    Cok yanlis bi mentalite,iste demistm dusunce yapisi bizde kotu mental olarak insanlar anlamiyo arti baska 1sey daha var amerikaya git orda da desene : ) arabam ucbin cc aoma guodemiorum trafukte hiozlicana korallar var hedehodo diye : )
    - K -

________
    Dr.Ecu

SmT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir gün attığınız o makas birisinin hayatını kaybetmesine neden olursa ve sizde müebbet yerseniz ki cezaevinin yeryüzündeki cehennem olarak tabi edilir ki bir yakınımdan çok iyi bilirim.Ne karşı tarafın ne de sizin hayatınız sönmesi gereksiz.

Makas attığın her an dikiz aynasına bak araç sürücülerinin dudaklarında ki O şeklini gördüğünde anlaki bana acayip sövüyorlar.

Hoşuna gidiyorsa zaten devam et. Bir gün başına bir olay gelirsede bu yazıyı hatırla.

Makas atınca hesabına 100.000 TL para geçmez.Gideceğin yere 5 dk geç gidersin alt tarafı.

İnsanlar yolda yavaş gidiyor diye kimsenin makas atma hakkı yok.

Öldürmeye teşebbüs de büyük suçtur.

Amacım sosyal mesaja boğmak değil burayı.Olan gerçeklerdir anlayana...
    Abi ne yazsan sosyal mesaj olarak algılanır,biz böyleyiz

Videodaki gibi elemanların amaçları bir yerden bir yere hızlı gitmek,yetişmek falan değil..Tamamen eğlence-kendini sınama-sağ koltuğa yada birilerine hava atma içgüdüsü..
    Arkamdaki sürücünün acil işi olabilir tabiki selektör attığı an gaza basarım,sağa çekilirim ama aynada bu senaryo olmuyor,direk tehlikeli makasa giriyor tekrar sol şeride geçiyor önü boş olmasına rağmen sağ şeride hatta emniyet şeridine dadanıyor..Amacı eğlence çünki biryere yetişmek değil..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok yanlis bi mentalite,iste demistm dusunce yapisi bizde kotu mental olarak insanlar anlamiyo arti baska 1sey daha var amerikaya git orda da desene : ) arabam ucbin cc aoma guodemiorum trafukte hiozlicana korallar var hedehodo diye : )

Dostum yanlış anlaşılmasın trafikte deli gibi makasa girerek giden birisi değilim.

Demek istediğim olay tamamen şu trafikte gerçekten aşırı yavaş giden ve sol şeridi kapatan insanlar var ve paylaşılan videoda da göründüğü gibi adam gazlamadan ani manevra yapmadan gayet sakin bir şekilde şerit değiştirip gidiyor. Yani bununla deli gibi makas atanları bir tutmak çok yanlış.

Gel gelelim sövesim geldi mevzusuna. Hem yukarıda anlattığım mevzuya hem de araba motor ayrımına çok ayar oldum. Şahsen hem motor hem araba kullanıyorum motorun yaptığı iş daha sakat tek farkı motorla başkasına zarar verme ihtimalin daha düşük.

Not: Yolda sakin gideyim dediğimde mesela ortadan takip mesafemi koruyup insan gibi gideyim dediğimde bir sağdan makasa girene bir soldan makasa girene yol vermekten ayar oluyorum adamın makasa girişi zaten dengesiz ben aynadan kontrol edip yol veriyorum. Sonra lanet olsun diyorum ben de hızlanıyorum. E suç şimdi kimde hakim bey
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada geçen gün kurye öyle bir makas atmaya kalktı ki refleks olarak ona vurmamak için yoldan çıkıyordum ki kaldırım yanında o esnada araba yoktu. Yoksa sağlam dönerdim orada. Öylesini tutup falakaya yatıracaksın işte.
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    sigara yasagıda var beyler ama kim ceza yedi kullanırken içiyor diye ondan farksız olur buda malcasına konmus
    1881 - 193

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece makas sonucu kazaya sebep olursa uygulanır bence.

iz_sport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sigara yasagıda var beyler ama kim ceza yedi kullanırken içiyor diye ondan farksız olur buda malcasına konmus
    katılıyorum ama ınsanı sinir eden sey motorcular cok efendi kullanıyor da bide video cekiyor ben size ne videolar atarım adam kafaya takmış kamerayı catır catır milleti solluyor bide youtube ye atıyor kimse kimseyi savunmasın bence kimse sütten çıkma ak kaşık degil.

Ozan Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Dün Caddebostan ışıklarda karşıdan karşıya geçerken,kırmızı yanmasına rağmen durmayıp az farkla önümden geçen 2 motorcu..
    İnşallah tez zamanda kırmızı da geçen 4 tekerlekli bir taşıtla karşılaşırsınız..
    genelleme olmasın ama,trafikte bizi görmüyorlar filan diyorlar ya;siz makaslarla,saçma sapan yerden geçişlerinizle merak etmeyin,yeteri kadar farkettiriyorsunuz kendinizi..Adam gibi kullananlara lafım yok..

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 lü lerimi yakar makasımı atarım durduran olursa şu an kalp krizi geçiriyorum hastaneye gidiyorum derim dinsizin hakkından imansız gelir. ben kendimden çok karşıyı düşünürüm makas atarken incitmeden tatlı tatlı türk e imkansız demeyin
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

By_Carizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    makas atanlara gelene kadar daha çok şey var ehliyetlerine el konulacak bence.
    Alıntı Crack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaputun altındaki beygirlere bile tecavüz etmişler. yok böyle birşey.

Alıntı Caesar; Nickli Üyeden Alıntı
    imam os.rmamış s.çmış cemaat ise dünyada bu güne kadar yapılmamış bir eylem yapiyor. hey maaşallah

ERTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fasa fiso haber gibi, zannetmiyorum el konulacagını anca sinyalsiz serit değiştirmeden yazar yollar.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boşuna klavye tuşlarını eskitmeyin. Hiçbirşey olmaz. Sadece ana arterlerde bir kaza olursa kameraya bakıp he bu makas atıyor derlerse alırlar ehliyeti. Türkiye ye yeni mi göç ettiniz de buranın işleyişini bilmiyorsunuz?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)