User Tag List

Sayfa 3/5 ÝlkÝlk 12345 SonSon
86 sonuçtan 39 ile 57 arasý

Konu: Aracýnýza yaptýðýnýz deðiþikler sizce satarken eksi mi artý mý ?

alihan_27 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    Türkiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günlük kullanýma göre, piyasa araçlarýna yapýlan extralar hep eksi yönde oldu. Belki nadiren hastasý, iþten anlayan kiþiler bundan memnun kalýr onlardan bazýlarý da fiyat kýrmak için bahane yapabilirler. Kýsaca bence eksi yönde (ülke insaný bu mantýkta çünkü)

Kadyr - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu direksiyon kaplayanlar varya maun yada baþka renk eski minibüsçü stili onlarý direk eliyorum ben

akko - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya bir güncel çekmek istedim
    Tüm orijinal parçalarý duracak þekilde;
    kaliteli spor yay(eibach gibi), orijinal spor versiyon jantý(GTI, GT gibi), replika tampon ve far(piyasada Tayvan malý olarak geçen) taksak bize en az 10 bin tl'ye mal oluyor. (kendi Polo aracým için)
    Sizce satarken bunlar satýþý zorlar mý? ya da fiyat düþürür mü?
    Satarken orijinal parçalarý takýp, sonradan yapýlan parçalarý ikinci el olarak mý satmak daha mantýklýdýr
    Þimdiden herkese teþekkürler,
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Yaþ
    32
    Þehir
    Manisa
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý akko Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    kaliteli spor yay(eibach gibi), orijinal spor versiyon jantý(GTI, GT gibi), replika tampon ve far(piyasada Tayvan malý olarak geçen) taksak bize en az 10 bin tl'ye mal oluyor. (kendi Polo aracým için)
    Satarken orijinal parçalarý takýp, sonradan yapýlan parçalarý ikinci el olarak mý satmak daha mantýklýdýr
    ayný durumu þu an yaþýyorum, dizel leon aracýmý cupra görünüme çevirmiþtim, yaklaþýk 10 bin lira ekstra var, þimdi aracým ilanda +5000 lira yazdým arayan yok.

bugünden itibaren parçalarý satmaya baþladým bu þekilde daha hýzlý satýlacak gibi duruyor, 2 parça sattým bile

CloudGrey - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    .: Beþiktaþ :.
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    part-out (söküp orjinale çevirme) herzaman maliyeti kurtarmasada parayý amorti edebilmeye en yakýn çözümdür.
    médiocrité partout

GokhanRS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    41
    Þehir
    Antalya/Moscow
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaþ ilerledikçe takýntý mý artýyor bilmiyorum ama artýk araçlarýn üzerinde sticker bile görsem ilaný kapatma huyu baþladý bende... çünkü ayarý kaçtý bu iþlerin artýk. eskiden hakkýný verirdim ne güzel yapmýþ yakýþmýþ filan derdim.

zamanla tecrübe v.s derken gördüm ki tesisatý oynanmýþ, bir þeyleri söküp takýlmýþ araçlarda sessiz gezmek istedin mi mümkün olmuyor. mutlaka bir yerlerden týkýrtý v.s bir sesler çýkýyor. eskiden araç bakarken teybini filan açardým nasýl ses çýkýyor filan bakardým. artýk deðil ses sistemi olan aracý, teybi orjinal olmasa ilan kapatýr oldum. jant v.s takýlmam çok, aparat kullanýlmadan cuk oturan modellere ses etmem. ama yüzüklü filan modellerden de uzak dururum. belki çok kalitelidir ama ne gerek var, ya balans tutturma problemi yaþarsam gibi þeyler iþte.

yani kimsenin bir ayarý yoktur. zamanýnda en apaçi modifiyeleri yapan ben, artýk yaydýr tesisattýr stickerdýr böyle þeyler direk açýklama bile okumadan ilan kapatmama sebep.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bir müþteri olarak yapýlý araç gördüðümde direkt kaparým ilan sayfasýný. Oynanmýþ araç almam.
    Ancak illaki oynanmýþ aracýn da meraklýsý var, ama onun için de reklam yapman lazým "farzet ki, arabacii" tayfasýna

Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Evrenoz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bir müþteri olarak yapýlý araç gördüðümde direkt kaparým ilan sayfasýný. Oynanmýþ araç almam.
    Ancak illaki oynanmýþ aracýn da meraklýsý var, ama onun için de reklam yapman lazým "farzet ki, arabacii" tayfasýna
    Haklýsýn abi
    Aslýnda oynanmýþ derken ben mesela Polo 6c 1.4Tdi aracýma örneðin GTI görünüm gibi birþey yapmaktan bahsetmiþtim.
    Ayrýca, cevaplar için teþekkür ederim

Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý GokhanRS Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    yaþ ilerledikçe takýntý mý artýyor bilmiyorum ama artýk araçlarýn üzerinde sticker bile görsem ilaný kapatma huyu baþladý bende... çünkü ayarý kaçtý bu iþlerin artýk. eskiden hakkýný verirdim ne güzel yapmýþ yakýþmýþ filan derdim.

zamanla tecrübe v.s derken gördüm ki tesisatý oynanmýþ, bir þeyleri söküp takýlmýþ araçlarda sessiz gezmek istedin mi mümkün olmuyor. mutlaka bir yerlerden týkýrtý v.s bir sesler çýkýyor. eskiden araç bakarken teybini filan açardým nasýl ses çýkýyor filan bakardým. artýk deðil ses sistemi olan aracý, teybi orjinal olmasa ilan kapatýr oldum. jant v.s takýlmam çok, aparat kullanýlmadan cuk oturan modellere ses etmem. ama yüzüklü filan modellerden de uzak dururum. belki çok kalitelidir ama ne gerek var, ya balans tutturma problemi yaþarsam gibi þeyler iþte.

yani kimsenin bir ayarý yoktur. zamanýnda en apaçi modifiyeleri yapan ben, artýk yaydýr tesisattýr stickerdýr böyle þeyler direk açýklama bile okumadan ilan kapatmama sebep.
    Tesisat iþine bende ayný þekilde bakýyorum abi, ve söylediðiniz gibi, teybi orjinal olmayan araçlarýn ilanýný gerçekten bende kapatýyorum direkt.
    En kolay sebebi ise iç mekanda bence çok çirkin duruyor bir çok deðiþtirilen teyp.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Haklýsýn abi
    Aslýnda oynanmýþ derken ben mesela Polo 6c 1.4Tdi aracýma örneðin GTI görünüm gibi birþey yapmaktan bahsetmiþtim.
    Ayrýca, cevaplar için teþekkür ederim
    Body kit tamamen zevk konusu. Kimisi beðenir, kimisi beðenmez.
    Ancak body kit ile beraber görselliði de deðiþtirecen yay, amortisör, jant, spacer, ince yanak lastik vb ekipmanlar devreye girerse yine uzaklaþýrým.

Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Evrenoz teþekkürler abi

DR059 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    Adapazarý
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Farklý bir durum için size danýþayým ben de.
    Þu an aracýmý satmak gibi bir durumum yok ama olsun.

Aracýmý sýfýr aldým, aldýktan bir iki ay sonra;
    Ziebart'ta 152mikronluk þeffaf koruma yaptýrdým. (Tavan hariç her yere)
    Paspaslarý yeterli koruma saðlamadýðý için; 5D diye tabi edilen su geçirmeyen ama deri görünümlü kýrmýzý dikiþli paspaslardan aldým. OEM ürün gibi duruyor.
    Aracýmý hep kendim yýkadým (Bu iþin hobi kýsmýna giriyor, herhangi bir beklentim yok) ve dünya kadar ürüne para verdim halen veriyorum. (Koch Chemie, Valet Pro, Auto Glym vs)

Þimdi aracý satarken bunlarýn bana çok büyük bir satýþ getirisi olduðunu düþünmüyorum. Belki normalden hýzlý satýlmasýný saðlar o kadar.

Sizce bir fark yaratýr mý?

painkller - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    28
    Þehir
    Türkiye/Yalova
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bendede durum farklý deðil. Yaþým daha genç olmasýna raðmen oynanmýþ araba derttir. Kendim alýr oynarým ayrý konu. Ayrýca araba model arttýkça yapýlan oynamalar daha iþin içinden çýkýlmaz hal alabiliyor, dert silsilesi resmen.
    TR - B13

Ome_RS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tüm orijinal parçaları duracak şekilde;
    kaliteli spor yay(eibach gibi), orijinal spor versiyon jantı(GTI, GT gibi), replika tampon ve far(piyasada Tayvan malı olarak geçen) taksak bize en az 10 bin tl'ye mal oluyor. (kendi Polo aracım için)
    Sizce satarken bunlar satışı zorlar mı? ya da fiyat düşürür mü?
    Satarken orijinal parçaları takıp, sonradan yapılan parçaları ikinci el olarak mı satmak daha mantıklıdır
    Şimdiden herkese teşekkürler,
    Bu bu zamana kadar hep zarar ettim yapip o sekilde sattığım araclardan.
    Mesela bir ornek
    2001 civic ies kazasız 115 binde
    Motor:

orj carbon simota big tube filtre
    Samco silikon hortumlar
    Kule gergisi
    DC 4-2-1 headers
    podsuz duz boru
    Supersprint eksoz

Yürüyen
    raceland coilover

İç aksam
    s2000 orj direksiyon EK9 orj konsol Pioneer double din SM 2 tk companent vti vites topuzu mugen pedallar vs

Dis aksam

Crystal fume stop
    far karartma
    app plaka
    mugen arka ek
    ek9 on ek
    ek9 panjur

bu aracı normal piyasasının 1500 tl üzerine satmıştım 2010 veya 2011 de. Sadece direksiyon ve konsol 2000 uzerine mal olmustu.
    o yuzden aynaya asili koku vermeyeceksin. ne varsa sokup ayri satacaksin araci orj olarak ayri satacaksin

Ormanci - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýcý mý satýcý mý olunduðuna göre deðiþir

Alacaðýnýz zaman satýcý hep ekstralarý göz önüne çýkarýyor. Ama satacaðýnýz zaman alýcýlar da "o biþey ifade etmez" moduna geliyor. Bu Türk tipi satýþ iþlerini anlamak mümkün deðil zaten

Þehir
    TÜRKÝYE/ÝSTANBUL
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Ormanci Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Alýcý mý satýcý mý olunduðuna göre deðiþir

Alacaðýnýz zaman satýcý hep ekstralarý göz önüne çýkarýyor. Ama satacaðýnýz zaman alýcýlar da "o biþey ifade etmez" moduna geliyor. Bu Türk tipi satýþ iþlerini anlamak mümkün deðil zaten
    Öyle .
    Örneðin adam diyor "janta 4000 TL saydým". Eee bana ne. Orjinal takýmýný saklamadýysan (ki bu satmýþsýn demektir, 4000 TL'den düþmen lazým) bana arabayý jantsýz mý satacaksýn?
    Veya Koni var, egzoz diyorsun, yine bana ne, orjinali elinde yoksa amortisörsüz mü, egzozsuz mu satacaksýn bana arabayý .
    Okumadan imzalamam.....

.::EmrE::. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracýn OEM parçalarý varsa para ediyor.
    Örneðin A3 Cabrio'yu satarken araca Sline marþpiyerler, jantlar, direksiyon vs. eklemiþtim. Onlar olmadan piyasa deðeri 150 civarýndaydý. Ben 163 bine satmýþ oldum. Kar oldu mu hayýr ama en azýndan parasý çýktý. Ayný þekilde BMW yi satarken NBT aldým taktým,NBT olduðu için olmayanlara nazaran 3-4 bin TL fazlasýna sattým.

CloudGrey - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    .: Beþiktaþ :.
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý DR059 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Paspaslarý yeterli koruma saðlamadýðý için; 5D diye tabi edilen su geçirmeyen ama deri görünümlü kýrmýzý dikiþli paspaslardan aldým. OEM ürün gibi duruyor.
    Aracýmý hep kendim yýkadým (Bu iþin hobi kýsmýna giriyor, herhangi bir beklentim yok) ve dünya kadar ürüne para verdim halen veriyorum. (Koch Chemie, Valet Pro, Auto Glym vs)

Þimdi aracý satarken bunlarýn bana çok büyük bir satýþ getirisi olduðunu düþünmüyorum. Belki normalden hýzlý satýlmasýný saðlar o kadar.

tek fark muadilleri arasýnda hýzlý satýlmasýný saðlar o kadar.
    TR'de fiyatý, ikame araçlarý arasýnda arttýrabilecek yegane parametre ; kilometre ve kaza olayýdýr.
    Düþük kilometre kazasýzlýk fiyatta %5-10 oynattýrabilir.
    Gerisi tatava..

Þunlarýda unutmamak lazým "uniqe" (eþsiz) parçalarda fiyatý katlayabilir.
    Örneðin s2000 sahibi bir arkadaþým var araba komple mugen.
    mugen coilinden jantýna hartopuna filtresine herþeyi var.

bu adama bu parçalar satýþta artý olarak döner çünü üstündeki parçalarýn alýnýrý bu kurla memlekete sokuluru yok.
    médiocrité partout

Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý DOHC Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Öyle .
    Örneðin adam diyor "janta 4000 TL saydým". Eee bana ne. Orjinal takýmýný saklamadýysan (ki bu satmýþsýn demektir, 4000 TL'den düþmen lazým) bana arabayý jantsýz mý satacaksýn?
    Veya Koni var, egzoz diyorsun, yine bana ne, orjinali elinde yoksa amortisörsüz mü, egzozsuz mu satacaksýn bana arabayý .
    hahahaha çok yerinde bir yaklaþým olmuþ

Alýntý DR059 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

bunu, bende yapýyorum aracýma boya ve iç bakýmýný her zaman yaparým genelde Meg. ürünleri ile hemde. belki enayilik çok para veriyoruz ama en azýndan sýfýr görüntüsünü koruyabiliyorum bi nevi. dediðiniz gibi daha hýzlý satýlmasýný saðlayacaktýr elbet. Sonuçta bi rengi solmuþ orjinal araç ile rengi bile dipdiri olan bakýmlý orijinal aracýn satýlma hýzý ve satýþ fiyatý ayný olmaz bana göre.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)