User Tag List

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
125 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 2.el Piyasa Yüksek Muhabbeti

Korollacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hep bu sahıbınden.comun *** yemelerı bunlar. ınternet cafeye gıdıp ılan veren otoekpretız oldu mk. neymıs ınternette aynı modelın 3 parca boyalı olanına su kadar para ıstıyorlar. yaw mubarek senın araban boynunu bukmus boyası parlaklıgını ozellıgını kaybetmıs boyasız arabam var dıye kasılıyorsun. sankı arabada boya olunca mındar oluyor.
    yaw 98 model 1,6 corollayı 24 bıne sattı adam. fıyata bak 24 bın. baska bı adam 2006 model corollasına da 26 bın ıstıyor. nedır bu sacmalık neymıs efsaneymıs ulan her yerı efsane olsa ne olur yası bellı modelı bellı ederı bellı. fabrıka onun ustune 10 tane kasa degıstırdı teknolojıyı degıstırdı sen neyın kafasındasın. ama ıste sıkıntı surda o paraları verıpte alan var arkadaslar.
    bence 2. elın boyle olmasının nedenı otorıter bır bosluk var. devlet tuvturk gıbı oto eksper ıstasyonları kursa. nasılkı arac kaskodan pert olunca degerını belırledıgı bır lıste var onun gıbı aracın model km degısen parca boyanan parca vs gıbı durumlara gore fıyatını belırlese. taktıgı aksesuara gore de + fıyat konulsa o zaman bu 2. el pıyasası rayına gırer. hemde 2. el arac almadan once vatandas gıder ucretını verır orda ekspertız yaptırır alan kısılerın kafası rahat olur suan bakıyorsun adam araba alıyor hasar kayıtsız sonradan kazalı ıbaresı ıslenıyor.
    yoksa boyle ac gozlu yamyam arac satanlar yuzunden bu pıyasa hep boyle gıder.
    Gülümsemesini Bilmeyen Tükkan Açmasın
    KARS Atasözü..

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ***** pertçiler Civic'lere el atınca düzgün araç sahipleri noluyoz amk moduna girip daha yüksek fiyat yazmaya başladılar... (Haklılar.)

Kimse kimseye zorla mal satmıyor bu piyasada, 30lira yazılırsa 98 Civic'e hiç bi şekilde alıcı bulmaz fiyat 20lere düşer o zaman gider. 30 yazanlar zaten işin satışında degil reklamındadır.

Bugün bi araç alayım deseniz mecbur siteden alacaksınızdır. Eee satacak olanlarda hiç çarşı pazar uğraşmak istemiyor ilan açıyor. 5lira fazla yazayım ne koparırsam düşüncesiyle araçlar satılıyor. Biri 2 koparıyo, digeri 3... Böle böle piyasa hiç durmadan yükseliyor.

İşin 0km kısmında ise şaşırtıcı şekilde komik paralara naylondan yapılma araçlar satılıyor. Yine tüketici bunları alarak prime destek oluyor.

Kıssadan hisse: Otomobil piyasasında ciddi bi pazar var, alış satışlar çok arttı. Bu piyasa durmaz böle yükselmeye devam eder.
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

ozan gülle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı slowmotion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sahibinden sitesine girip araba model belirleyen biri karsisina cikan örnek 50 arabadan birini secmek zorunda. 50 aracin fiyati yuksekse alici bunlarin icerisinden seciyor. 10liralik araca herkes 20 yazarsa piyasa haliyle yukseliyor. Onceden mahalle otopazarlari vardi. Fiyati oralar belirlerdi, kimse almayinca duserdi. Simdi internette satilmasada fiyat dusmuyor, aksine herkes arttiriyor diye fiyatlari artiyor. Bazi ilanlarda 2013 ilan tarihi bile gordum. Adam piyasa yukselsin diye kaldirmiyor ilani. Sahibinden ilan vermeyi parali yapsa piyasa biraz düşer
    Artik sahibindene ilan vermek yilda 1 ile sinirli oldu diye biliyorum ve ben ilanlarda azalma oldugunu dusunuyorum ilan vermek 59 lira 1 aylik boylece o piyasa yukselticiler zamanla azalacak

ferhatcam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan 2000 model 1.6ies düz vites 160k kmlerde civic in satar fiyatı net nedir?
    Seatclubturkey - Ibıza Loading...

can2k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gencinden yaşlısına meslek gözetmeksizin herkes al sat yapıyo, ikinci el alan üstüne fiyat yazıp ilanda sonra da piyasa yüksek, piyasa durgun
    yapacak bişey yok
    05' 34 PY 777 - s2000
    05' 34 CCS 05 - s2000
    08' 34 MOF 34 - s2000
    07' 34 HZ 3005 - Evo IX
    04' 34 TB 2314 - E46 M3

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İsteyen istediğini yazsın, ben aracı benim gözümde ederine göre alırım, piyasasına göre değil.

Misal 2004 polo ilanı gördüm "basicline" adam 35küsür yazmış, 2014 ibiza var 4bin kilometrede yazmış 34

Civic vtec 2 ilanlarını açmıyorum bile, ne göreceğimi bildiğim için. Zaten e-devlette sorgulayınca 1 seneden fazla kullanılmadıklarını görüyorum.

Piyasayı alternatif markalara yöneltmek de kullanıcıların elinde. VAG grubu fanatiği iken cruze da kullandım 147 de. Şimdi onların da fiyatı uçmuş.

Şu ara ciddi ciddi siyah bir emgrand alıp cls - cadillac çakması gibi gezesim var

Redfocus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde arabaya kuruş masraf etmeden alıp satanlar var sen dünya para yatır arabayı adam et istediğin fiyata satama bazılarında şeytan tüyü var istediği fiyata satıyor herif.
    90' Şahin
    04' Polo 1.4 tdi
    11' doblo 1.3 multijet
    07'mondeo 2.0 tdci
    07'focus 1.6 tdci 3k halen..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şahsen ben ae101, ek ve eg , astra g lere hiç bakmıyorum. Giriyorum alfa 145-146 lara bakıyorum bu arabalar denildiği kadar zor değil ustasını birazcık arasınız, parçaları da y.dışından gelir.
    Türkiye de inanın yapılamayacak araba yok.

Yalnız 2009 senesinde araba arıyorduk focus 2 ile e39 5.20i arasında kalmıştık focus 2 => 23k dı e39 => 18k dı babama çok dedim e39 alalım diye ama dinlemedi beni e39 şimdi ki pisyasası püfff...

MrtYILDIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben ikinci elin 0 araçlardan dolayı değilde tam tersi 0 Araçların ikinci elden ötürü yükseldiğine inanıyorum yanlışsa düzeltin,
    Sıradanız ama.. Ön Sıradan.

MR AirMass qreen AnacHONDA

YILDIZ Tesisat Mekanik Kocaeli-İzmit

0533 653 88 39-0262 32263 40

Murat YILDIZ ..

Onamdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabamı değiştiricem yakın zamanda bi bakayım ne alınır dedim. 25 30 liralara çiçek gibi volvo lar alfalar mazdalar var. Ha kolay satamassın belki parçası ustasıda zor bulunur ama sırf ikinci eli hızlı diye o bahsettiğiniz araçları almaz binecek adam. S40 lara lancerlara mazda 3 lere bakın araç almayı düşünenler.
    Everyday I ** çapuling...

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pıyasanın yuksek olması pek problem degıl aslında problem olan temız arabayla leş arabanın aynı fıyatta olması. temız olan pahalı olsun sıkıntı degıl pahalı alırsın pahalıyada satarsın. ayrıca sahıbınden com ve arabam comun olması bence ıyı cunku pazara gıdıyorsun eskısı gıbı sahıbınden satılık araç pek yok nıye galerıye mecbur kalayımkı ben sankı duzgun ıs yapıyorlar.ayrıca sıte uzerınden tum turkıyeye bakıyorum nıye gıdıp her hafta altunızade pazarında araba arayayım. burdakı cogu kısı al sat yapıyor yapsın sorun degılde ucuza alsın o sekılde pıyasasına yukseltıp satsın pahalı aldıgı aractan nekadar kar edıcen hem.bazen cok duses arabalar oluyor adam gercekten sıkısıyor edıyor cevreden duyuyorsun alıyorsun ucuza temız arabayı.galerılere bu sekılde cok gelıyor adam sıkısıyor mecbur bayılıyor lan dıyorsun keşke bana denk gelseydı....bunun dısında pek kafa yormaya gerek yok bızım ınsanımız hak edıyor kolay satılsın etsın dıye 95 model c sınıfı arabaya 24 bın verıyorsa o onun sucudur.ben gıdıpte o model corollaya cıvıce o parayı vermem.avensısı ıle accorduda aynı para gıdıp onu alırım.bızım mıllet ne anlamış araba zevkınden...

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pıyasanın yuksek olması pek problem degıl aslında problem olan temız arabayla leş arabanın aynı fıyatta olması. temız olan pahalı olsun sıkıntı degıl pahalı alırsın pahalıyada satarsın. ayrıca sahıbınden com ve arabam comun olması bence ıyı cunku pazara gıdıyorsun eskısı gıbı sahıbınden satılık araç pek yok nıye galerıye mecbur kalayımkı ben sankı duzgun ıs yapıyorlar.ayrıca sıte uzerınden tum turkıyeye bakıyorum nıye gıdıp her hafta altunızade pazarında araba arayayım. burdakı cogu kısı al sat yapıyor yapsın sorun degılde ucuza alsın o sekılde pıyasasına yukseltıp satsın pahalı aldıgı aractan nekadar kar edıcen hem.bazen cok duses arabalar oluyor adam gercekten sıkısıyor edıyor cevreden duyuyorsun alıyorsun ucuza temız arabayı.galerılere bu sekılde cok gelıyor adam sıkısıyor mecbur bayılıyor lan dıyorsun keşke bana denk gelseydı....bunun dısında pek kafa yormaya gerek yok bızım ınsanımız hak edıyor kolay satılsın etsın dıye 95 model c sınıfı arabaya 24 bın verıyorsa o onun sucudur.ben gıdıpte o model corollaya cıvıce o parayı vermem.avensısı ıle accorduda aynı para gıdıp onu alırım.bızım mıllet ne anlamış araba zevkınden...
    Arkadaşım iyi açıkladın teşekkürler.

Şimdi benim yorumum şuan pahalıya alınan araçları ileride de ucuza alamayız.
    Belki biri denk gelir paraya sıkışmıştır ancak o şekilde.
    Yoksa gidişat hiçte ucuzlama yönünde değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ucuzlama eskıye gore hızlı degıl yavas sanırsam yenı kasa cıkınca ucuzluyor ama bı yandanda zam gelıyor.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hyundai i10 1.2 atav sıfırı. 42.600 tl
    İkinci eli 38.000 civarları

Kardeşime bakıyordum bu aralar.

2.el sahipleri çok acayip adam cevapda vermiyor.

Araçda segmentin en cok satani herhangi bir şikayet de mevcut değil.

Hyundai ekmeğine yağ sürüyorlar işin sonucu

tayf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu ara yapabilen aracına 10 bine kadar piyasasının üstünde fiyat yazıyor , bence ***** sitede araç ilanlarında aracın piyasasını az çok belli eden kasko değeri gibi rakamların ilanda görünür şekilde koyulması lazımki insanlar bilsin ortalama aracın değerini , ona göre 3 aşağı 5 yukarı bir pazar oluşşun

fore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapacak bişey yok, bende satacağım zaman abartıp yazıyorum..
    normal fiyatını yazsam, mesela 30bin diyelim, adam gelip 20 vereyim diyor..
    Hadi satıcılar abartıyo da alıcılarda da var i.nelik..Bu durumda da 30bin edecek araca 40bin yazıyosun, 28 teklif ediyolar...
    Sadece satıcılar değil, alıcılar da bi tuhaf...

ercan26esk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim düşüncem bu kadar piyasanın artmasının sebebi sıfır araçların fiyatları ve ÖTV uygulamasından başka bir şey değil A markası bir model çıkarıyor 50 bin TL aynı marka seneye aynı donanımlı araç 55-60 arasına satılıyor belki daha fazla 2 veya 3 yaşında ki araçlar fiyatları ya yerinde sayıyor yada ufak bir artış oluyor bu ÖTV etkisi söylemiyorum hemde böyle fiyat dengesi olunca onun alt modeli ötekisinin alt modeli derken herkes fiyatı kendi belirliyor şu an kullanmakta olduğum araç 2000 model Golf 4 2007 kasım ayından 19.250 aldım tam 8 senedir bende şu an ki piyasası 24-25 arası geçiyor beni aracından fiyatı artması bir yana 5 kasa 6 kasa 7 kasa hepsinin fiyatı uçmuş hadi arabayı iyi fiyata verdim diyelim alacağın araba nın fiyatı yüksek oluyor iki ucu ooklu değnek misali piyasa öyle oturmuş ki valla anlam veremedim artık..

rahatsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E92 M3 kadar hic bir sey prim yapmadi!
    Gecen sene 82€ ya satilan arac,hem euro yukselmesine hem yasinin eskimesine hemde kilometre yapmasina ragmen 100€ isteniyor ki bu butun E92 M3 ler icin gecerli...
    cok yakından takip ettiğim icin sonuna kadar katılıyorum. fakat arabalar cok uzun süre ilanda kalıyor bu sene. gerileme var, çok şişti fiyatları. geçen sene bir kaç arabaya baktırıp, istedigim gibi cıkmayınca almamıstım. bu sene de o paraları vermek istemiyorum dogrusu. carrera s e binerim içim acımaz.
    a piece of heaven, goes like hell. NİSSAN 350z

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaslar bı yandanda eflasyonu dusunun 2007 de aracın 19 sımdı 25 se kar etmıs sayılmassın yanı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)