User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Almanyadan gelicek kargo icin.

sinanbaysal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Almanyadan gelicek kargo icin.

Arkadaslar Almanyadan bi arkadasim aracim icin sis takimi ve birkac paca malzeme gondericek. En uygun yollu ve sorunsuz nasil yollanabilir? bilgiye ihtiyacim var ..

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam ptt kargo ile göndermeniz gerekiyor en uygun şekilde gelir.Yalnız gümrük memuru ben bunun ne olduğunu bilmiyorum fatura aldığın site kredi kartı ekstresi vs.isteyecektir.Yoksa sizi gümrük müşavirine yönlendirecektir ve iş çıkılmaz bi hal alacaktır.Yani arkadaşınız kutunun için faturaları da koysun 100 dolar iste %20 vergi ödeyeceksiniz bu durumda hocam bilginiz olsun.

sinanbaysal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phoenixs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ptt kargo ile göndermeniz gerekiyor en uygun şekilde gelir.Yalnız gümrük memuru ben bunun ne olduğunu bilmiyorum fatura aldığın site kredi kartı ekstresi vs.isteyecektir.Yoksa sizi gümrük müşavirine yönlendirecektir ve iş çıkılmaz bi hal alacaktır.Yani arkadaşınız kutunun için faturaları da koysun 100 dolar iste %20 vergi ödeyeceksiniz bu durumda hocam bilginiz olsun.
    Hımm urunlerın faturası yok ve aynı parçadan 3 adet gonderıcek tr de olmadıgı ıcın bırkac arkadasıma verıcem. Bır parcacıdan fatura kestırıp yollaması lazım ozaman. Pekı ortalama 5 kg 50*40*30 cm uzunluklarındaki bır kolı nekadara gelır. yanı 3-5 onemlı degıl fakat 50 eurodan fazla tutarmı acaba?

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sinanbaysal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hımm urunlerın faturası yok ve aynı parçadan 3 adet gonderıcek tr de olmadıgı ıcın bırkac arkadasıma verıcem. Bır parcacıdan fatura kestırıp yollaması lazım ozaman. Pekı ortalama 5 kg 50*40*30 cm uzunluklarındaki bır kolı nekadara gelır. yanı 3-5 onemlı degıl fakat 50 eurodan fazla tutarmı acaba?
    Hocam kargo ne kadar tutar bilmiyorum da o boyutlar da bi kargo geldiği zaman gümrük memuru içinde ne var diye nerdeyse bakmıyor bana bunu ne kadara aldığını kanıtla diyor.GÜmrük müşaviri 300-400TL arası tutuyor hocam üzerine birde kargo birde mesela o getirdiğiniz farlar hangi arbaa da hangi model için kullanılacak kıl bi gümrük memuru ile karşılaşırsanız sizden araç ruhsat fotokopisi istiyor yani uygun mu diye lanet olsun diyorsunuz adam diyor ki satmayacağını nerden bileyim zaten ağzınızdan satacam lafını kaçırın bitti o ürün TR ye giremez geri gider.Yani hocam ürünler için benden size tavsiye ebay,aliexpress gibi sitelerden arkadaşınız satış açsın siz de oradan satın alın 125 dolar mesela 125 in %20 sini vergi memuruna ödeme yaparsınız kredi kartı extresi ile TRACKİNG NUMBER açık açık gösterirsiniz birde ruhsat fotokopisi gerekecek yada bunların hepsini geç gümrük te tanıdık arayın

tahirunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konusu açılmışken sormak istedim

bugün ebayden $135 değerinde kule gergisi satın aldım. Gümrükle alakalı sıkıntı yaşama ihtimalim nedir bilenler var mı acaba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı tahirunal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konusu açılmışken sormak istedim

bugün ebayden $135 değerinde kule gergisi satın aldım. Gümrükle alakalı sıkıntı yaşama ihtimalim nedir bilenler var mı acaba
    Hangi kargo şirketi ile geliyor söyle sana işleyişi anlatayım ptt, dhl, ups, tnt veya fedex

tahirunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi kargo şirketi ile geliyor söyle sana işleyişi anlatayım ptt, dhl, ups, tnt veya fedex
    Valla shipping kısmında Standart International Flat Rage postage diyor ama bilemedim

muratbalci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tahirunal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla shipping kısmında Standart International Flat Rage postage diyor ama bilemedim
    Ptt ile kapınıza kadar gelir. Eğer faturada 135 dolar yazıyorsa gümrüğe takılabilir, fakat vergisini öder alırsınız sorun olmaz.

muratbalci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılanlara ek olarak ürünler ikinci el ise ve aynı üründen birden fazla var ise ve de gümrüğe takılırsa sorun yaşarsın. Ayrıca özel kargo şirketlerini tercih etmeyin kesin gümrüğe takıyorlar sonra astarı yüzünden pahalıya gelir.
    deutsche post alman ptt si diyebiliriz. Uluslarası paket için dhl i kullanıyor bildiğim kadarıyla, zaten kendi firması.

https://www.efiliale.de/efiliale/pop...questid=256611

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)