User Tag List

Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
131 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: M3 , Corvette vb. Gibi Araç Sahipleri Ne iş Yapıyor ve Maaşları Ne Kadar?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne işin var m3 corvette bunlar hep masraf hem eski yaşlı otomobiller gel sen 9000 gelirle 2015 honda typer e yazıl yeni her zaman yenidir. emin ol m3 den daha fazla mutlu eder seni 2015 typer

dragon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    paran varsa yancıkta maykıl oynar marsıkta

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kabin memuru 9000tl maas mi aliyor?
    15 yillik kabin amiri 6000tl zor alir.
    Ayrica evin olsun,20 yasinda renoya bin. Eger ailenden gelicek miras varsa,kafana gore yasa tabi.
    Ayrica alicagin 150.000tl civari araci,birikmis paran yoksa nasil alicaksin? Krediyemi calisicaksin...
    Ne zaman arabami satmak icin sahibinden'e ilan acsam,en az 8-9 farkli kisi,"Abi/beyefendi ne is yapiyorsunuz,nasil aldiniz yada bana borc verirmisiniz" diye sacma sorular soruyor.
    Sen sen ol,bu isi kamu yoklamasiyla degil,hayatina dair planlar yaparak coz....

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Pulover Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Bu konuyu açmamın sebebi bu tarz spor arabalara ilgi duymam ve daha önce hiç araba sahibi olmamış olmam. Bundan dolayı bazı şeyleri kestiremiyorum.
    Bazı insanlar korkmadan m3(e46) alabilirken, bazıları neden çok yakıyor ve parçası pahalı gibi şeyler söylüyor. Kendi aylık gelirim 9000 TL.
    Evim de yok. Arabam da yok. Asıl sormak istediğim şey bir M3 (e46)'nın bu aylık gelir ile bakımından parçasına kadar rahatlıkla altından kalkılabilir mi?
    senin 9000TL maaşının M3 ün benzin parasına yeticeğini sanmıyorum.
    - K -

________
    Dr.Ecu

cem_subasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrica evin olsun,20 yasinda renoya bin. Eger ailenden gelicek miras varsa,kafana gore yasa tabi.
    Ayrica alicagin 150.000tl civari araci,birikmis paran yoksa nasil alicaksin? Krediyemi calisicaksin...
    Ne zaman arabami satmak icin sahibinden'e ilan acsam,en az 8-9 farkli kisi,"Abi/beyefendi ne is yapiyorsunuz,nasil aldiniz yada bana borc verirmisiniz" diye sacma sorular soruyor.
    Benim kuznimde kabin memuru 8 aylık ama 6000 TL alıyor hemde lise mezunu ama almancası var
    CUP Edition

Finansinvest

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    değerlenir buralar reserved

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    neyse beyler, kaos yaşandı.
    zenginin parası züğürdün çenesini yorarmış diye bir söylem var..

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı poseidon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    M3 veya Corvette almaksa ve alabilecek kadar nakiti cart diye çıkartabiliyorsan ki bu da kenarda 150-200 bin paran var demektir.
    neden sadece araçların piyasasını çıkaracağı masrafları veya işletim masraflarını soracağın bir konu açmadın da insanların maaşlarını arabayla orantılıyorsun?
    Kimi ticaret yapar 15,000 kazanır 10,000 borcu olur
    kimi 7000 kazanır 2000 tl aylık borcu olur ikisi de aynıdır. Kazanılan paraya bakma sen.

Ben de havacılık camiasındayım kabinde 29 yaşına gelmiş ve 7-8 yıldır bu işi yapan bir memurun maaş, harcırahlar, satışlar vs.. ile
    yerli şirketler arasında sadece TK'da aylık 9000TL gibi tepe bir rakama ulaşılabilir. Bundan sonrası f/o maaşına girer çünkü...
    Sorun M3 alabilecek parayı nakit çıkartabilecek birikimin varken işletim masraflarını düşünmen.

Sen arabanın yakıt dahil tüm masraflarını sor soruştur sonra kendi maaşına orantıla. Başkalarının maaşlarını da takma kafana.

Diğer firmalarda istersen 13 sene çalış yine o paralar mümkün değil malesef. =)
    Instagram: mutusgarage

rdmmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaş ek iş olarak mrb ben thy deyim parfüm verdiler buda personel kartım parfümleri kullanmadığımdan satıyorum diyenlerden olabilir. Şaka bi yana ev, araba alcak paran varsa hepsiyle ev al hiç değilse değeri kaybolmaz. 3 4 ayda bi araba parası çıkarıyorsun zaten. Bir tanede hacıdan, dededen, teyzeden, bir araç düşürürsün son zamanlarda en çok prim yapan şey bu. M3 den Corvetteden daha çok prim yapıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam merve aglıyo tuvalete gidebilir miyiz?

p.s.

paran varsa range rover paran yoksa game over

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tür konula prim için geliyor galiba, artık doğru düzgün aktif başlık yok, ciddi takip edilecek 3-4 sayfayı geçen konu yok ama neyse gerçekten okumak gülmek açısından güzel oluyor, kim yapıyorsa güzel orta yapılmış

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Diğer özel firmalarda zor, fakat bahsedilen firmada zor değil arkadaşın bahsettiği rakamlar.
    Instagram: mutusgarage

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eger sen yol-yemek harcirah gibi seyleri isin icine katarsan tabi olur bu rakam.
    6000 tl yapmayin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    google search: nasıl kabin memuru olurum :P

EM-RE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı anıl turan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış ve talihsiz bir tabir olmuş...

1- 1 hafta once kosiflerdeki 2 hava filitresi ve castrol edge yag degisimine 450 tl verdim, arastirmak lazim bazi seyleri

2- hadi diyelim olduda veren adam ben veya bir baskasi 1000 tl verdi dangalaklik yapti... sizin cebinizden cikmiyor burdaki sorun ne anlamadim

kendi adima konusayim elbetteki para havadan kazanilmiyor, ayni yagi ve orjinal parcalari servisten alir disarida taktirirsin fakat, arabayi satarken cogu insan servis kayidina bakiyor. servisin nerede yapildigi aslinda onemli olmaya bilir ama mal satin alan adam ucuza almak adina servis kayitlari yuzunden bile pazarlik yapar, piyasa mezarci dolu...

bmw alan adam da kosifler-borusan kayitlarina bakacak elbette... ben gider x bir ozel serviste arabanin servisini yaptirirsam, arabayi zamaninda satin alacak adam benimle "senin araban yetkili servis bakimli degil kardesim?" diye benimle ona gore pazarlik yapacak. yani benim dangalaklik yapip servise verdigim fazladan parayi (ki dusundugun kadar bir fark yokmus) arabayi satarken pazarlikla cikartirlar senden...

konuya donecek olursak:

sanmiyorum 9bin tlnin em3'ün bakim masraflarina yetecegini...
    Bende bu işi anlamıyorum ben hiç bir arabamı yetkile servise götürüp te bakım filan yaptırmadım.

Sadece bir ustam bir dükkanım var sahip olduğum arabalarda öyle fluence filan değil.

E46 M3 C6 Corvette F360 modena su anda e60 m5 gibi

Kimsede bunları alırken çıkıp ta demedi ki vay efendim kosifler bakımlı değil.Kosifler yada borusan bakımlı olmaz tabi ustanın ne kadar donanımlı yada içeride arabada ne değiştiriyorlar görmüyorum ki götüreyim.Hee benim götürdüğüm serviste de tüm kayıtlar km bilgileri ne zaman ne değişmiş hepsini görebilirler.Kamera kayıtları da dahil olmak üzere.Bu tamamen tercih meselesi bugün 458 de alsam ben oraya götürür bırakırım ki daha geçen hafta benim kafadan bir arkadasın 458 i içeride bakımdaydı isteyen fermas bakımlısını alabilir sıkıntı yok arabadan anlayan adam zaten bakımlımı değilmi hemen anlar.Parçalar 20 sene öncesi gibi değil artık her arabanın yağını parçasını zaten bulabiliyorsun.Heee Allah göstermesin aynası kırılır yada bakalitini bulamazsın yine şase numaranla gider borusandan yada yetkili servisten parçanı alır kendi ustan da taktırırsın.Gerçi ustada kesinlikle kısmet meselesi ben 12 senedir aynı dükkana aynı adama gidiyorum.Çok şükür bugüne kadar çözemediği tek bir problem olmadı yarı yolda hiç bırakmadı beni.

Gelelim konu başlığına 9.000 lira maaş alıpta 29 yaşında olup ta o parayı biriktiripte hayalim dediğin arabaya binememek bence tamamen vizyon darlığıdır.23 24 ün dede demek ki zamanında bu arabaya binebilirdin o zaman aldığın zevki yarın gidip arabayı alsan da alamayacaksın.Bu da büyük kayıp bence.Bahsedilen arabalarda sorunlu filan değil.Özellikle corvette dediğiniz araba hiç sorunlu bir araba değil.2.5 sene m3 e 2.5 senede corvette e bindim biraz fazla yakarlar vergileri fazladır hesabınızı kitabınızı düzgün yaparak alırsanız turşu pertini 3 lira daha ucuz diye gidip almaz iseniz emin olun evinizi yıkmazlar.Arabaya binme meselesi tamamen hayat görüşü ile alakalı bende bu arabaların hiç birini günlük kullanmadım hep yanlarına bir dizel yada motor koydum.Benimde dünya görüşümde süper sportla yada özel bir arabayla işe gidip gelmek yok.

cem_subasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yabancı diliniz iyi ise kabin memuru olmak zor değil
    CUP Edition

Finansinvest

OMTechJr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

dragon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben eski patronumun corvettesini istanbul avk servise götürdüm antalyadan 16bin TL repair yapıldı yazılım felan atıldı aklım çıkmıştı o gün kendi kendime corvette almamaya yemin ettim

m3 alınır ama severim ,e46dan daha cok seviyorum e36 m3leri

fms - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e36 m3 aracım var, aylık gelirim 9000 tl 'den az.
    o an param varsa benzini koyar piste çıkarım, param yoksa oturur karşısına izlerim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)