User Tag List

Sayfa 2/103 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
1942 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Yerli Otomobiller Geliyor!!!

Çöllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaw yeterki yapılsın

Yeterki milli bir Araba bir proje çıksın iyiymiş kötüymüş ucuzmuş pahalıymış hiç umrumda değil.. Sonuna kadar destekleyecem..

Yoksa gelişeceği de yok milli bir marka üretebileceğimiz de bir hayal olarak kalacak..

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Can2k nin postuna alinti yapicaktim yapamadim
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin parmağı tetikte

ByMuSt! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DMA var yerli elektrikli araç üretimi yapan hali hazırda

sadece kasayı toyotadan alıyor.

180.000 TL karşılığında

Yerli otomobil şuan piyasadan ucuza satılmayacaksa hiçbir anlamı yok.

elektrikliler büyük ihtimalle dma ile ortak üretilicektir . 6 ay önce 2012 corolla denedim 2-3 saatlik kullanımdan sonra şarj %100 göstermekteydi bi anda şarj %60 indi ve araç çekişten düştü tuzla e-5te zar zor yol kenarına çekebildim aracı , ertesi günde aracı şarja götürürken 20 km menzil gösterirken 7. kmde yolda kalıp çekici ile 1 km ötedeki şarj istasyonuna gittim araç şarj almadı bana mı sorunlu araçlar denk geldi yoksa araçlarda yazılımsal sıkıntılar mı var bilmiyorum sorun ile ilgili bi bilgilendirmede yapılmadı düzelttiklerini umuyorum

Runaway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yerli malı olup ta muadillerine göre ucuz olan birşey hatırlamıyorum.o yüzden çok ümitli değilim

braga26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elektrikli araç yaklasık 2 yıl önce yapıldı sapmaz adı altında ancak sanayi bakanlıgı seri üretime izin vermedi ve rafa kalktı gayette basarılıydı bence

ÇALIŞKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    seçim yatırımıdır

burkaykalyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tool Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vestel beko ne yapiyor,

disardan panel board alarak sadece montaj,
    apple yada samsung gibi hic inovasyon baslattigini goremedik yerli firmalardan.
    lego gibi al cinliden birlestir sonrada yabancilarla rekabet edicem diye extra vergi iste devletten
    Pardon ama Vestel'in ne yapmasını bekliyordunuz? Entegre'yi kendi mi üretsin? İnovasyon başlatsından kasıt nedir? Merakımdan soruyorum.

can2k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimseye muhalefet olmak istemiyorum nede polemik içersine girmek.

ama halk olarak inanmamız, desteklememiz gerekmezmi beyler?

biz bunu 50ler 60larda başardık sallaklıklarımıza, dış etkenlere yenik düştük ogün yapılanı bugün neden yapamayım biz bukadar ilerlemiş ve gelişmişken artık?

biz yani benim çalıştığım firma Ceylan otomotiv olarak Volvo iş mak bayiisi ama bir yandan %100 yerli olan kendi malımız forklifti üretiyoruz Ceylift adı altında.

içersinde tümosan motoru var ve inanın sonuçtan gurur duyuyoruz ve eminim biz türkler çok şey başarabiliriz başaracaz yeterki sizler halk olarak biraz olsun destek verin kendi insanınıza inanın arkadaşlar..

biz türkler bugün Vesteli yapıyoruz, bekoyu, beyaz eşyada klimada vs yabancılardan çok uzakta değiliz.

bizler vakkoyu,beymeni yapıyoruzki benim için yemin olsun en kral Lacoste ile baş edebilecek kalitedeler.

biz neden mekanikte kalalımki?

bugün vw de tasarımcı,peugeotda tasarımcılar türk çıkmıyormu? koskoca mercedeste bmwde mühendisler türk değilmi? hele hele teknisyenlerden teknik ekipten söz bile etmiyorum.

inanın biz istedikmi başarırız derim ben siz ister gülün ister alay edin ama benim inancım bu yönde
    05' 34 PY 777 - s2000
    05' 34 CCS 05 - s2000
    08' 34 MOF 34 - s2000
    07' 34 HZ 3005 - Evo IX
    04' 34 TB 2314 - E46 M3

yigitblr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İçten yanmalı motoru zamanında yaptık, sürdüremedik, kaçırdık.Şimdi elektrikli motorla işe başlıyorlar ki mantıklı eğer argeni sağlam tutup gereken ilgiyi gösterirsen elektrikli motorlarda dünya markası neden olamayasın?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiye'de elektronik üretimi küçümseyenler çok büyük hata ediyor.

Avrupa'nın en büyük dünyada ilk 5'te entegre şekilde çalışan beyaz eşya fabrikası Çerkezköy'de. B/S/H

Çorlu'daki Foxconn fabrikasında HP marka laptopların montaj işlemleri yapılıyor.

Beylikdüzü Arçelik fabrikası tüm dünyaya Beko ve Grundig markasını üreten kapasiteye sahip.

Daha bir çok örnek var. Araba konusunda bence olabilir ama çok geç kalınmış bir hamle bu bir gerçek. Fiyat konusunda çok rekabetçi olmak lazım.

poseidon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle bir üretimin hayalini kurup bu amaç uğrunda fiili adımlar atmak bile alkışlanacak ve gurur duyulacak bir şey.

Bir otomobil üretemesek bile ki artık yazılım ve fiziki üretimde ciddi adımlar atan, hatta bir çok alanda kendi teknolojik makine, silah ve teçhizatımızı üretebilen bir ülkeyiz,
    sadece bu ideali hayata geçirilmek istenmesi bile sanayi alanında büyük adımlar atılmak istendiğinin göstergesidir.
    Bu ideal kendi markamızın olması dışında ülkemize istihdamsal ve finansal anlamda pozitif değer kazandıracak ve diğer teknolojilerin üretilebilmesinde de
    çok önemli bir basamak olacaktır.

1961 yılında ilk otomobilimiz Devrim'in düşünce-üretim ve tanıtım aşamalarında kimler tarafından karşı çıkıldığına, teknolojinin neredeyse olmadığı dönemde Devrim'in binbir zorlukla üretildikten sonra esrarengiz bir şekilde çalışmayarak üretimden kaldırıldığına ve akabinde otomobil üretmeye en çok karşı çıkan ailenin/şirketin 5 sene gibi kısa bir süre sonra 1966-7'de Türkiye'de Anadol markasını nasıl üretip sattığına bir bakın. Tarih elbetteki tekerrür eder, elbette karşı çıkanlar olur ama Türkiye 60'lar Türkiyesi değil artık. O arabanın tekerlekleri yere basınca emin olun Devrim'deki milli iyi niyeti suitimal çabaları engellenir ve o araç yürür. Devrimin de öncesi var...
    1930'larda Türk havacılık alanında önemli bir yeri olan ve kendi uçağını yapıp başarılı bir uçuş gerçekleştiren Vecihi Hürkuş'a neden üretim izni verilmez ve hayatının sonuna kadar süründürülür?

1938'lerde Soyadını demiryolu mühendisliğindeki başarılarından dolayı daha önce Atatürk'ün verdiği Nuri Demirdağ ve Selahattin Reşit Alan'nın ürettiği ve yurt dışına bile satıldığı bilinen ilk yerli uçağımız ND-38 ve ND36 neden Türk Hava Kurumu tarafından desteklenmez hatta uçak satışları durdurulur?

1940 ların ortalarında kurulan ve üretim de yapan kayseri ve Eskişehirdeki 2 adet uçak fabrikamız neden tekstil ve traktör üretimine başlar?

Siyasi düşmanlıkları ülke menfaati önüne koyarak bir adım ileri gidemeyiz beyler. 80 yıldır hep üretimimizin önüne birileri tarafından taş koyuldu ve hala koyulmaya çalışılıyor.
    Amerika dediğin ülkenin kaç senelik tarihi var ki Boeing, Lockheed, Cessna gibi dev uçak şirketlerini, Corvette, Chevrolet gibi dev otomobil markalarını üretip bu hale getirdi? Bunun yılla tarihle alakası yok.
    Engellenirsen üretemezsin, küçülürsün, desteklenirsen üretirsin büyürsün.

Ben buna inanıyorum katılırsınız katılmazsınız.
    "Laf ağızdan çıkana kadar sizin esirinizdir. Çıktıktan sonra siz onun esiri olursunuz."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ecevit acikladi : Seneye AB'ye tam uyeyiz

tool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burkaykalyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pardon ama Vestel'in ne yapmasını bekliyordunuz? Entegre'yi kendi mi üretsin? İnovasyon başlatsından kasıt nedir? Merakımdan soruyorum.
    yerli cep telefonu diye ortaya cikip zte gibi firmalardan sagdan soldan toplamasin,
    en azindan arayuzu kendi tasarlasaydi.

cyanogenmod kadar ugrassa keske kendi yazilimi icin
    Experience is what you get when you don't get what you want.

gokcell13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ötv ve KDv yi satış fiyatından çekerlerse bedavaya araç sahibi olur millet. Yerli markaya teşvik işte böyle olur.Ayrıca çok kötü durumda olan araçlar var. Reno tx ler şahinler serçeler bunları da teşvik edip toplayıp yerine yeni araç farkı ödenip verilebilir. Benim ülkemin insanı da güvenlikli konforlu en azından klimalı araca binsin çitası yükselsin. Toki gibi otomotiv ile ilgili birşeyler de yapılabilir.Sonuçta karşında devlet olacak ondan alacaksın. Evet ilk başta belki tasarım kötü olacak ama zamanla arge bölümü illaki dğzeltecek farzet bügün çıktı 10 yıl sonra düşünsenize ne kadar iyileşme olacak.
    DR. ECU
    ADA HONDA SERVICE
    ATA MOTORSPORTS ANTALYA

sansar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    inanmak başarmanın yarısıdır sürü zihniyetinden cıkmadığımız zaman birseyler yapabiliriz. Çok değil bundan 6 sene önce ilk akıllı telefonlar çıktıgında bile çin malı dandık ürünler ürenten uzak doğu pazarındakı firmalar şimdi bir çok kaliteli ve ünlü markaların montaj ve malzeme üretimini yapıyor.

vel hasıl kelam ''garp aklıyla araba yaptık şark aklıyla benzin koymayı unuttuk'' demek yerine biz yaptık bu bizim eserimiz türk malıdır diyip dandikte olsa kabullenmeden bir adım ileriye gidemeyiz.

ARTIK BİR YERLERDEN BAŞLAMAMIZ GEREK !!! zamanla yanlışlarımızı hatalarımızı düzeltiriz elbet.
    http://www.youtube.com/watch?v=PkHp6...&feature=share
    /BMW E34 520i - 34 KHT 53 /http://i.hizliresim.com/j6Q9Mn.jpg
    /Renault Megane 3 1.5dCi - 34 FY 1679
    /Kia Cee'd 1.6 crdi - 54 PK 114

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya uzağa neden gidelimki bugün Honda,Hyundai,Fiat, Renault,Mercedes Kamyon,Ford kamyonlarının en büyük fabrikaları nerede arkadaşlar? başındaki adamlar kim? beyaz yakası kim? mavi yakası kim?

yada tersine sorayım, bugün o bekoyu arçeliği montaj yapıyor diyerek ezdiğiniz firmaların çok kral bildiğiniz otomotiv rakipleri kim ve hangi mantıkta üretiyor?

bugün Polo,Jetta nerede üretiliyor brezilyada meksikada,güney afrikada değilmi? DSG çin fabrikası yokmu?

arkadaşlar inanın küçümsenecek yanımız yok ve rica ederim bizi kendinizi küçük görmeyin bugün biz o kral gördüğümüz İngilizleri,Fransızları vs ülkemize sokmayan Atatürkün torunlarıyız adamın 100 sene önce olan inancın %1000de 1i içimizde olsa uzaya yine gideriz

BaDCaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı burkaykalyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de elektronik üretimi küçümseyenler çok büyük hata ediyor.

Avrupa'nın en büyük dünyada ilk 5'te entegre şekilde çalışan beyaz eşya fabrikası Çerkezköy'de. B/S/H

Çorlu'daki Foxconn fabrikasında HP marka laptopların montaj işlemleri yapılıyor.

Beylikdüzü Arçelik fabrikası tüm dünyaya Beko ve Grundig markasını üreten kapasiteye sahip.

Daha bir çok örnek var. Araba konusunda bence olabilir ama çok geç kalınmış bir hamle bu bir gerçek. Fiyat konusunda çok rekabetçi olmak lazım.
    Bahsettiğin B/S/H ve Foxconn Türk firmaları değildir. Montaj ülkesiyiz ürün gelir montajı yaparız göndeririz sonra bir yaptık deriz övünürüz.

Assemble ülkesi olan bir ülkeden innovasyon ve ar-ge beklemek zor.

Üretim yapmak ve montajlamak arasında derin bir uçurum vardır.

gokcell13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Toplum eskisi gibi değil bilinçli bir toplum olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Eminim konusunda uzman arkadaşlarda bu proje içerisinde olacaktır. En basitinden feedback alıp ne biliyim bir forum sitesi kurup iyiyi kötüyü konuşacaktır . Lansman yapılıp birçok şey beraberce aşılabilecektir. Bu bizim için geç kalınmış bir gurur olacaktır.Elimizden geldiği kadar destekler isek toplum olarak hiç birşey kaybetmeyiz bence.
    DR. ECU
    ADA HONDA SERVICE
    ATA MOTORSPORTS ANTALYA

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tool Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yerli cep telefonu diye ortaya cikip zte gibi firmalardan sagdan soldan toplamasin,
    en azindan arayuzu kendi tasarlasaydi.

cyanogenmod kadar ugrassa keske kendi yazilimi icin
    Vestel cep telefonu konusunda hep fiyaskodur ama. Gerçi bir tek Vestel değil telefon konusunda ülkece büyük fiyaskoyuz. Ancak TV ve Beyaz eşya konusunda hak yemeyelim dünyada hakikatten örnek gösteriliyoruz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)