User Tag List

Sayfa 28/103 İlkİlk ... 1826272829303878 ... SonSon
1942 sonuçtan 514 ile 532 arası

Konu: Yerli Otomobiller Geliyor!!!

doncarlo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

soch-vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yine bu grup yine muhalefet biliyorum yine biri ceza verecek ama yazmadan duramayacağım. bu forum dahil pek çok yerde çinlilerin yaptığı land rover, mercedes vb çakmaları görüp keşke bizde üretsek de çakma olsa diyenler ( ki araç çakma değil bu forumdaki herkes aracın prototip olduğunu aracın sadece motorunu ürettiğimizi ve test edilmek için bu kasanın seçildiğini biliyor ) bugün ülkemiz için atılmış bu koca adımla gurur duyacağına onu ezmeye yok etmeye çalışıyor inanın bu yaptığını bu ülkenin düşmanları ancak yapar. Anıtkabirin bayrak ipini yaptık diye çarşaf çarşaf reklam yapanlar bugün otomobil çalışmamızı yeriyor. Azıcık dürüst olun.

mustafa_a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    45 sene önce Güney Kore aynı yöntemle yerli otomobilini üretmiş, peki ya şimdi ?

1974 yılında Torino Otomobil Fuarı’nda sergilenen Pony, 1975 yılında satışa sunuldu. 1976 yılında ise Güney Kore’nin ilk ihracat modeli olarak Ekvador’a satıldı. Otomobilin 1976 yılında pick-up, 1977 yılında station wagon ve 1980 yılında ise iki kapılı HB versiyonları geliştirildi. Pazara çıktıktan 3 yıl sonra Avrupa pazarına da girmeyi başaran Pony’nin yollarına çıktığı ilk Avrupa ülkeleri Belçika, Hollanda, İspanya ve Yunanistan oldu.

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kimse Yerli araba yapılmasın demiyorki! Olay sadece şu Seçim öncesine sıkıştırılmış Garip gurebanın kandırılması olayı , yani aldatılmak insanı rencide ediyor. Birde şu var , Motor niye üreticeksin ki? Satın alırsın sende Toyota,Mercedes gibi... Toyota Corolla d-4d dizel arabanın beyni Bosch mesela, Japonlarda denso marka beyin sensör olmasına rağmen demek ki işine öyle gelmiş gitmiş Alman malı sensör beyin kullanmış , Kontak anahtarının üstünde Valeo yazıyor Fransız malı , çünki Dünyada rekabet var ve buna ayak uydurmak zorundasınız... En basit bir araba kaç bin tane komponentten oluşuyor , Koltuklar,Motor,Şanzuman,Şase,Beyin,Tesisat,Cam,Ka pı,Fitil,Lastik,Sensörler,Göstergeler... vs. vs. bunların hepsini dışardan almak zorundasınız, O zamanda mantığı kalmıyor, Siz Türkiye fiyatlarını baz alıyorsunuz ama bugün bir Corolla 18.000 Usd sadece!!! Satabilmeniz için aşa yukarı aynı kaliteyi tutturup daha az bir fiyata satmanız gerekiyor ki bence mümkün değil... Zamanında Montaj da olsa Koç Tofaşı yaptı ve o zamanlar ülkeye araba ithalatı yasaktı... Burda 1 milyar tl ye sattığı tofaşı mısıra 1/4 fiyatına ihraç ettiler.. Araba yapıcak alt yapı yokki birde , bu işlerden anlayan Mühendislere ihtiyacınız var hemde tecrübeli olmak zorundalar yoksa yaptığınız araba dakkasında yolda kalır,ses yapar, orası burası elektrik aksamı bozulur para komple çöpe gider.. Bugün Bmw Mercedes Opel hepsinin çok uzun yıllara dayanan tecrübeleri var ve onlarda bu sorunları yıllar içinde aştılar.. Adamlar 100 yıldır araba üretmelerine rağmen hala da sorunlar olabiliyor..

Bana göre Türkiye'nin bu işlere enerji harcamayıp Askeri alanda üretim arge ürge yapması lazım, Ortadoğu coğrafyasında yaşıyoruz ; Silahlı insansız hava araçları, Mayına dayanıklı askeri araçlar, Hava savunma füze sistemleri vs. yaparsak birde bunları satarsak ihya oluruz ve birde bu silahlara sahip olunursa kimse size gık diyemez yani savaşmadan kazanırız.
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşım adamlar 1 benzinli 1 dizel 1 elektrikli motor üzerine çalışıyoruz 2020 de banttan inecek bu araçlar prototip ve üretilecek araç bu prototipten farklı olacak diyor şimdi ben 5 sene sonraya ışınlanıp geri mi geleyim? Sen neye dayanarak yalan olduğunu düşünüyorsun bana tek bir delil göster? Ben yapılanların yapılacakların teminatı olduğunu düşünüyorum böyle bir projeye sivil bir vatandaş olarak ulaşmamızın imkansızlığı konusunda hem fikirizdir ama aynı şeyi aynı adamlar hızlı tren içinde dedi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ve şu an aktif olarak kullanıyoruz ama sizin gibiler o zaman da karalamaktan başka birşey yapmadı çünkü bunu yapan hükümet akp hükümeti hele bi chp hükümeti olaydı davul ile şehir şehir ilan ederdiniz.

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı soch-vtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yine mi sen hiç şaşırmadım çok araştırmak istiyorsan yazarsın bimer e sorularını cevaplarlar... gelelim araba konusunda bu kadar fikir sahibi olan bir grubun yeni bir platform için düşünülen yenilikler eski kasalar üzerinde denenerek yapılır. Bu sebepten ötürü cadillac bls kullanıldı hatta saab 9-3 de vardı bunlar banttan inmiş üretilmeyen araçlar işin bu kısmını biliyorsundur sanırım çok bilgilisin ya... evet seçim yaklaştığı için oy kaygısı ile erken atılmış altı tam doldurulmadan adım atıldı ancak sen akıllısın da bu ülkenin bakanlığı bilim kuruluşu salak mı böyle bir risk alsın? Yavşaklık konusunda kimseye garanti veremem olup olmadığı konusunda ama bu ülke için yapılan bu kadar hizmeti görmezden gelmek körü körüne reddetmek nankörlüktür onu biliyorum...
    Oha bu gozler bunlarida okuduya diyecek baska hicbirsey yok. Sana iki kelime bile yazmak vakit kaybi.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bunu CHP yapmaz hatta MHP de yapmaz.

Bir tek AKP yapar neden mi ?

Tabanı İnanıyor Çok fena Chp de ve mhp de böyle bir taban yok

https://www.youtube.com/watch?v=3gHTrSf1PQE

merttepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeri burası değil de, bu son 15 senede ülkedeki en kötü değişim herkesin fikrinin olması oldu.
    Eskiden cahil haddini bilirdi, şimdi haddiymiş gibi fikir üretip bıkbıkbık konuşuyor. 10 küsür sene ülkeyi yönetenlere bakınca, haliyle ulan ben de birşey biliyorumdur herhalde diye her konuda ahkam kesilmeye başlandı. Zamanla cehaletin ve zeka yoksunluğunun üstü pişkinlikle kapatılmaya başlandı.
    Şimdi o cehaletle yüzyüze gelinince, alt benlik adamları savun diyor. Savunalım ki, başkasının cehaleti kapansın. Savunalım ki, kendi cehaletimiz ortaya çıkmasın.

İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.
    ya abi, mesajları gördükçe dönüp dönüp senin şu iletini okuyorum, çok iyi geliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu CHP yapmaz hatta MHP de yapmaz.

Bir tek AKP yapar neden mi ?

Tabanı İnanıyor Çok fena Chp de ve mhp de böyle bir taban yok

https://www.youtube.com/watch?v=3gHTrSf1PQE

ağlıyorum gülmekten, bu gibi halka fotoshopla aydaki Amerikan bayrağını türk bayrağı yapsan yine yerler ne arabası hocam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    haklısınız mhp de chp de yapamaz da ondan tabanı inanmıyor. yoksa oktay vural ulaştırma bakanı iken iki yakayı birleştirmek için aldığı parayı iç etmeyip yapardı bugünlere kalmazdı projeler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne konuşsak ne yazsak boş bu ülke için yapılan herşeye bir kulp buldunuz 3. havalimanı, 3. köprü, hızlı tren, marmaray vb bugün de yerli otomobil için aynı hazımsızlık... zor tabi hazımsızlık...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    haklısınız mhp de chp de yapamaz da ondan tabanı inanmıyor. yoksa oktay vural ulaştırma bakanı iken iki yakayı birleştirmek için aldığı parayı iç etmeyip yapardı bugünlere kalmazdı projeler
    Adam 1 yıl bakanlık yapmış.Oda kriz döneminde sabah sabah yine koptum gülmekten

Ne yapmasını bekliyordu acaba bu devlet

Dr. Oktay Vural, 1 Ağustos 2001 tarihinde Ulaştırma Bakanlığı görevine atandı.

Bir yıl sürdürdüğü Bakanlık görevinden, 3 Kasım 2002 seçim kararı münasebetiyle 5 Ağustos 2002’de ayrıldı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ne konuşsak ne yazsak boş bu ülke için yapılan herşeye bir kulp buldunuz 3. havalimanı, 3. köprü, hızlı tren, marmaray vb bugün de yerli otomobil için aynı hazımsızlık... zor tabi hazımsızlık...
    AKP Tabanına hazırlamışlar ANLAYANA

https://www.youtube.com/watch?v=B3xTg-kI87g

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adam 1 yıl bakanlık yapmış.Oda kriz döneminde sabah sabah yine koptum gülmekten

Ne yapmasını bekliyordu acaba bu devlet
    Yok birşey yapmalarını beklemiyorum 40 yıldır bir faydası olmamış bir yılda ne yapsın. Benim dediğim götürdüğü trilyonlar bir dönemleri yetti ülkenin anasını bellemeye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yok birşey yapmalarını beklemiyorum 40 yıldır bir faydası olmamış bir yılda ne yapsın. Benim dediğim götürdüğü trilyonlar bir dönemleri yetti ülkenin anasını bellemeye
    CHP iktidarında neler olmuş izle bakalım

https://www.youtube.com/watch?v=_2l1u_RZW7A

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    CHP iktidarında neler olmuş izle bakalım

https://www.youtube.com/watch?v=_2l1u_RZW7A
    Bundan 50 sene önce tek partili açık oy kapalı sayım zamanında oldukları son iktidar dan bahsediyoruz değil mi geçelim şunu

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Abi boşuna uğraşma bir çiçek dikmedi veya nebilim kavşaklara transformers heykelleri koyulmadı chp döneminde lütfen.....
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bundan 50 sene önce tek partili açık oy kapalı sayım zamanında oldukları son iktidar dan bahsediyoruz değil mi geçelim şunu
    Atatürk gibi bir adam olsa erdoğan zaten kimse birşey demez ki ilk önce ben karşı çıkarım.

Vatan hainliğinden yargılanacak yüce divanda gidersin sende kankeytalarınla.

Atatürk zamanında yapılan ne varsa sattı herşey yabancıların elinde.

Yol yaptı doğru kendi cebine fena yol yaptı.

Allah öbür dünyada sen ve senin gibilerine bu adam kul hakkı yedi neden buna destek verdin diye sorunca ona anlatırsın derdini

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)