User Tag List

Sayfa 51/103 İlkİlk ... 41495051525361101 ... SonSon
1942 sonuçtan 951 ile 969 arası

Konu: Yerli Otomobiller Geliyor!!!

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Az önce renault maisin eski genel müdürü bu açıklamadan sonra canlı yayında idi ve düzeltme yapayım yerli değil milli diyelim buna dedi

çünkü 1960 lardan beri Türkiye'de araba üretiliyor ama uluslararası firmaların lisansları altında olduğu için tasarım isim vb konularda bir etkimiz olmuyordu , bu araba ise komple bize ait olacak dedi.

Zaten işin içinde olan herkeste bilirki Türkiye üretim kalitesi olarak bu markaların en gözde fabrikalarından olmuştur hatta çoğu zaman en kalitelisi olmuştur dedi.

O yüzden Türkiye çok rahat araba üretir asıl olay pazar bulması satış rakamları yakalaması çünkü tüm dünyada otomobil piyasasını belli 10 marka domine etmektedir dedi.

Ben canlı dinledim bu konuşmayı.

Burayı okuyunca ise Türkiye araba üretemezmiş yada şu andada üretmiyormuş falan

İnşallah ikinci bir şahin sevdası gibi birşey olurda ötvsiz vs clio vb yerine bunlar gelir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ha kendi adıma bende alırım gayet eşek niyetine binmeye fiyatı uygun olduktan sonra

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halilcakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ha kendi adıma bende alırım gayet eşek niyetine binmeye fiyatı uygun olduktan sonra
    Çıksın dayıma hediye ederim ama 458 keyfi vermez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çıksın dayıma hediye ederim ama 458 keyfi vermez
    Allah razı olsun düşünmen yeter

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    %100 yerli kimse beklemez herhalde

Ucuz olsun hafif kaliteli olsun. Peynir ekmek gibi gider.

Türkiye o treni kaçırdı diyenler çini birazcık araştırsın adamlar ne zaman üretmeye başlamış, şimdi kaç firma almış ve kendine ait kaç tane firması var.

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mesele teknik olarak yapabilmek degil zaten... Marka degerini olusturmak...

800 bin civari ortalama arac satis orani var...

bundan hadi alsin 200 bin...

Onumuzde Saab ornegi var... Global bir marka olmasina ragmen cok az satabildi.. 130binlik yillik satislar bir markanin ayakta kalmasina yetmiyor... Kaldi ki saab halk tipi degil, biraz daha ust sinif bir otomobildi...

Ic piyasa ile devam eden markalar ise bir yerden sonra tikaniyor... Bunlara en iyi ornekler belkide Samand, Proton gibi 'cakma' markalar... Cakma diyorum, cunku genellikle baska bir markanin sasi ve motorunun uzerine sadece kaporta geciriyorlar... Lotusu alarak bir seyler yapmaya calismisti proton ama olmadi... Oda satiliyor sanirim suan...

Turkiye yerli piyasa ile baslayip, ki bu durumda vergi avantaji one cikarilarak insanlar yerli markaya yoneltilir, daha sonra sirket evlilikleri ile dis piyasalara acilabilir...

Burada iki handikap var...

Birinci olarak bir Turk markasini kimlere satabilecegimiz (Insallah islam dunyasina satariz diyen yoktur icimizde)
    Ikinci olarak Turkiye'nin suan icin diger ulkelerle cok kotu giden ve gitmesi muhtemel olan iliskileri...

Turkiye bazi afrika ulkelerine yada ufak tefek ulkelere satabilir... Ihracat cok karli bir is degildir lakin bu anlamda. Cunku sattiginiz adamlardan OTV alamazsiniz Yani rekabete dayali bir sistemde arac satacaksiniz... vergisiz fiyatlardan yani!

Bu tip sorulara makul cevaplar bulunur, sacma sapan populizm yapilmazsa sanirim bir sansimiz olabilir diye umud ediyorum...

Lakin Yogurdumuzu bile Turk Yogurdu olarak satamayacagimiz bir marka degersizligine sahibiz... umarim bu is tersine doner...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

alperkirman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    inşallah başarılı olurlar burdan ekmek yiyecek binlerce insan olucak
    Allah Tekdir , Ordusu Türk'dür.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alperkirman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    inşallah başarılı olurlar burdan ekmek yiyecek binlerce insan olucak
    En güzel tarafı bu, mutlaka bir şey olacak ama başarılı mı başarısız mı tartışılır. Keşke bu adımı daha önce yapsaydık,

Grubun içinde kıraça ve bmc üretim kültürüne hakim, ama bunlar daha ziyade ticari grupta. Karsan la mesela ist da müthiş satış yakaladılar.

Aracı da inceledim ticari için yeterli bence, bu tecrübeyi aktarıp daha iyisini yapabilecekler gibi duruyor.

Şu görsellerde paylaşılan aracın akibeti ne olacak acaba onu merak ediyorum. Onun üzerinden mi devam edecekler, ayrıntıları müthiş merak ediyorum.

Diğer taraftan almanlarla yaşanılan gerginlikten sonra tümosan'a motor vermedikleri için Altay tankı ***** motorsuz kalmıştı, şimdi ona da motor üretmek için bir sürü firma kuruldu, güzel şeyler olacak umarım.

karsiyakaliozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence tamamen seçim yatırımı bu iş olmaz göz boyama yerli uçak yerli tank üretiyorduk ne oldu ...
    ''Türkiye; Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e..." DANIEL DUMOULIN

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şoyle düzgün şehir içine gelcek birşey yapsınlarda günlük binicek ne araba alıcaz sorunu ortadan kalksın , avantajlarla gelirse ilk ben alırım

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seçim yaklaşıyor diye göz doldurma, medya bunlarla halkı meşgul etsin ayakları... Çok inanmayın 2007deki bilboardları görüyorduk. Yok kendi uçağımızı yapıyoruz bilmem ne. Ben hava kuvvetlerinde görev yapıyorum bir tane kendi uçağımızdan göremedim
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutlu Değerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seçim yaklaşıyor diye göz doldurma, medya bunlarla halkı meşgul etsin ayakları... Çok inanmayın 2007deki bilboardları görüyorduk. Yok kendi uçağımızı yapıyoruz bilmem ne. Ben hava kuvvetlerinde görev yapıyorum bir tane kendi uçağımızdan göremedim
    uçak verim yersin

dış güçler amerikanın oyunu v.s v.s çuval incirlik kem küm hap hup, hülooo alkış kıyamet, gılıyık

It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı karsiyakaliozi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence tamamen seçim yatırımı bu iş olmaz göz boyama yerli uçak yerli tank üretiyorduk ne oldu ...
    Abi tank üretime hazır, yapım aşamasında motoru için almanlar ile anlaşma vardı, sonra siyasi gerginlik olunca almanlar hükümeti motoru verecek firmaya "satmayacaksın" dedi, motorsuz kaldık. Eğer eksik bilmiyorsam motor olmuş olsa , diğer aksamların tamamı üretilebilir durumda.

Motor işi içinde yeni ortaklıklar kuruldu, %51 TR &%49 Yabancı ortak şeklinde, hali hazıra motor üreten ortaklar bunlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben şahsen bu konuya has olarak iyi gelişmeler olacağını düşünüyorum. Otomotiv sektörü TRye yeni giriş yapmış bi sektör değil zaten. Belli olmaz, yıllar sonra pazarda güzel payımız da olabilir.
    20 sene evvelini düşünün. Herşeyi s.tiri b.ktan kalitesiz üretimi olan Çin şu an dünya devi olma yolunda. Parana göre her kalitede üretim yaptırabiliyorsun. Hadi ordan, hadi burdan diye diye, kendimizi küçümseye küçümseye bugünlere geldik. Yalan mı?

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşin sonu bu arabanın ucuz olmayacağını gösteriyor.Diğerlerinin fiyatına bu çıkar,ithale de kallavi bir vergi yüklenir.Doğal seleksiyon: Yerli araba daha ucuz.
    Vestel telefon yaptı.Ucuz mu,iyi mi?Değil.Vestel'in daha iyisini geliştirmesi yerine,ithal telefonlara vergi yükü getirildi.Ha ithal üründe vergi artabilir ama amaç emeksiz yemek olmamalı.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı karsiyakaliozi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üretiliyor işte ne olsun. insansız uçağı yaptık, kısa menzil orta menzil füzelerimiz var. çok başarılı bir milli piyade tüfeği ürettik şu an kullanımda. savaş uçağı projesi var. yapılan ve yapılmakta olan güzel projelerimiz var. ne yapalım hazır mı alalım her şeyi daha mı mutlu olacağız bu şekilde. her şeye köstek olma çabasını anlamıyorum. şu devirde çok daha iyi durumda olmalıydık ama yapmak için bir çaba gösteriliyorsa yapamayız edemeyiz diye ön yargılı yaklaşmanın anlamı yok. devrim projesinin bu kösteklik ve ön yargılar yüzünden iptal olduğunu unutmayalım.

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karsan ve Bmc işin içindeyse olabilitesi var.

Umarım lafta kalmaz bu proje de.

karsiyakaliozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zamanında uçak da yaptık arabada yaptık ama ne oldu menderes v.s hükümetler amerikaya göbekten bağlandı her şey bitti ben yapmayalım demiyorum tren kaçti diyorum şu an seçim gazı olarak kullanılıyor halk da bunu yiyor, tank silah işi mecburiyetten çünkü kimse bu hükümete silah vermek istemiyor mecbur silah yapmaya çalışıyorlar otomotiv v.s artık para etmiyor dünyada apple samsung olamadıktan sonra (yükte hafif pahada ağır) yapmanın anlamı yok çin derseniz orası ayrı bir dünya zaten 2 milyara yakın nüfuzdan bahsediyoruz dünya pazarının 1/3 ü yani sırf hamasi nutuklara kanıp bizim gelişmemizi istemiyorlar bizi kıskanıyorlar diye düşünmek yanlış olur büyük resmi görmek lazım .
    ''Türkiye; Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e..." DANIEL DUMOULIN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk müşteride belli oldu��

Şaka bir yana kamu sektörunde kullanılsa bile otomobil yönünden dışa bağımlılığimizin ciddi oranda azalacağını düşünüyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)