User Tag List

Sayfa 55/103 İlkİlk ... 545535455565765 ... SonSon
1942 sonuçtan 1.027 ile 1.045 arası

Konu: Yerli Otomobiller Geliyor!!!

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kimse yapılmasın demiyor zaten. Yapan yapsın sorun orada değil ki.

Bu adamlar milli olan herşeyi sattı, sonra sanki Tayyip kendi paralarıyla araba yapacakmış gibi sunması.

Osmangazi köprüsü olayına dönerse zaten giren yine bize girer.

Halbuki yerli otomobil yapana sadece 50 yıl ötv yok garantisi verse zaten yapan çıkar.

Kaldı ki yatırımcı onada güvenemiyor, bu sefer de kdvyi arttırır korkusu vardı. Kimbilir yine bu şirketlere bizim ne paralarımızı vaad ettiler de bu korkuyu yendiler.

Ancak araba üretmek sadece iranin halkına yaptığı gibi gövde gösterisi. İran lafta araba üretiyor ama demokrasinin d si yok, halkı aç ve mutsuz. Kime sorsan İran güçlü ülke Amerika giremez oraya filan diye saçmalar. Halbuki halkının eline fırsat geçerse Suriye gibi kendi kendini öldürür insanlar.

Neyse umarım kendi çocukları panamada kumar masalarında halkın parasını ezerken bu dindar nesil yetiştireceğiz yalanlarıyla halkı uyutanlarin foyası artık ortaya çıkar.

Umarım doğuya fabrika acanlarada vergi indirimi yaparlar. Artık ülkede göçün durması lazım. Tarım ve hayvancılığa da bir an önce yatırımlar bekliyoruz. Et ithalini alkışlayanlarinda elleri kırılsın Umarim bir gün.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine bize girdi yine bize Önümüzde binlerce örneği olan bir ürünü yapıp ortaya çıkaramadık Böyle bir rezillik nadir görülür. Bu güne kadar harcanan paralar kaçtı bir taraflarımıza.

Bu arada devrim arabaları ile bu proje asla kıyaslanamaz. Devrim arabalarında önlerinde sadece bir kaç örnek ile kasa da dahil olmak üzere sıfırdan bir otomobil ortaya çıkardı insanlar. Bunu parasız , fabrikasız ve malzemesiz yaptılar. Ayrıca çok çok kısa bir sürede. Ve o araçlar sorunsuz bir şekilde yürüdü.

Mevcut yetkili kişi ve kurumlar ise ; Çok daha uzun bir süre , çok daha gelişmiş teknoloji , limitlendirilmemiş bir bütçe , binlerce örnek ile ortaya bir şey çıkaramadı
    O imkanları bana verseler ben yapar verirdim aracı

Neyse arabayı boş verin. Yerli ve milli yolcu uçağımız göklerde

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ben tek soru sordum bu aracı hangi pazarda satıcaklar gayet mantıklı basit bir soru..

araba üretilir çok basit bu kadar dev holdingler bir araya gelmiş.. gerekirse her şeyi satın alırlar platformu tasarımcıları argeyi her şeyi hazır satın alırlar yeniden üretirler ama üretirler o çok basit .. iş zaten üretim safhasına geldimi bu ülkede 60-70 yıllık araba montaj üretim geçmişimiz var kralını üretiriz..

benim ondan gram şüphem yok..

sorum belli ürettin aracı koydun depona .. tamam buraya kadar her şey güzel hangi pazara satıcaksın..

para kazanılması lazım bu bir ticaret..

Kendimize bir a pazarı belirliyelim asya,avrupa,ortadoğu,kafkaslar v.b hiç farketmez.... Diyelimki a pazarında bizim aracımız 20 bin euroya satılıyorsa o pazarda bizim aracımıza muadil honda,toyota,nissan, belki bmw mercedes audi v.b vw group (seat,skoda) hemen hemen üç aşağı beş yukarı aynı fiyatlarda olucaktır.. sorum basit a pazarındaki yabancı vatandaş bu kadar marka içinden bizim aracımızı seçmesi için ne tür bir nedeni olabilir..

Bu bir soru ben düşünüyorum bir neden bulamıyorum çünkü..

şimdi biri diyebilir türkiye yeter türkiye yetmez koca fabrika açıyorsun bunun bir sürü devamlı gideri var durmadan para akıcak argesi var innavasyonu var devamlı çalışıcak yazılım ekipleri tasarım kadroları v.b .. devamlı bir finansal akış olmak zorunda .. buda sadece türkiyede araç satmakla döndürmez o çarkları.. başka pazarlarda satış yapılması şart..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konuyla ilgili bir sürü yorumum var ama ilk akla gelen marka ismi ne olacak?
    Gidip babayiğit filan koymasalar bari yada türk gibi şeyler global olması gerekli yani yunana turk diye arac satabilir misiniz? Bence zor!
    Birde onca firma birleşti ama ortaklık oranları belli değil neyi nerde nasıl yapacaklar net değil ..
    İnşallah güzel bişey YAPABİLİRLER.

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Var birşeyler zaten, burdan yurusunler işte..
    group b ___

ibozum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Var birşeyler zaten, burdan yurusunler işte..
    2010 yılında konsept yapılmış, anketteen sevilen araç olmuş vs 7 yılda nereye gelinmiş konsept olarak mı kalmış acaba? :S

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Belki bu hükümet için konuştuğundan hak verebilirim ama o iş düşündüğün gibi olmayabilir.

Çünkü yarı yarıya kar etse bile bu para yurtdışına gidiyor. Yerli dedikleri arabanın ne kadar yerli olabilitesine göre büyük faydası olur devlete ithalat ihracat arasındaki açığı kapatabilmek devletin alacağı vergiden daha önemli.

Hatta ithal ürünlere normalde halk yerli seçsin diye vergi zammı yapılmalı. Tabii bu herifler yerlisi olmayan ürünlerde de çok zam yapıyor ama yerli araçta eğer gerçekten büyük oranda yerli yapmayı başarırlar ise vergi almasalarda olur eğer ithalatı azaltabilirseler.

He iş gene montaj hattı mantığına döner ise o zaman seyret zararı
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herşeye rağmen ülke Allaha emanet ayakta duruyor, başka bi açıklaması yok. Haberleri vs izleyip yapılanları düşününce stabil kalmak mümkün değil Allah acısın halimize de bu millete yardım etsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ibozum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2010 yılında konsept yapılmış, anketteen sevilen araç olmuş vs 7 yılda nereye gelinmiş konsept olarak mı kalmış acaba? :S

Finans sorunu var sanki

Karsan yine başaramadı haberi - BorsaGundem.com
    group b ___

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koç grubunda para yok mu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koç grubunda para yok mu

Bold olarak ağlanmışlar verdiğim linkten

group b ___

streetracer_nos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Koç grubunda para yok mu
    Tofaş fiat ford varken niye böyle bi işe girsin

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Koç grubunda para yok mu
    Karsan ile koç apayrı oluşumlar şu anda. İnan kıraç zamanında koçlar ile takılıyordu o kısım ayrı tabi.

Ben yine olumlu bakmak istiyorum ama eldeki veriler ve geçmiş tecrübeler ile pek inandırıcı gelmiyor işin gerçeği.

2 Sene sonra 5 babayiğit başaramadı, kandırıldık mağduruz falan der mi emin değilim. şimdi giden 47 milyon gelecek sene ya sonrası ?

Ne olacak gelecek 5 yılda çok merak ediyorum. Yaşarız görürüz inşallah.

MatraX_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yerli otomobilr inanıyorum ama; yönetime inanmıyorum

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Almanya’da yayın yapan Die Welt’te çıkan yazıda, Türkiye’nin yerli otomobil için harcayacağı paranın çöp olacağı ifade edildi: Bu intihar etmektir. Bir dereceye kadar modern bir otomobil geliştirmek için en az yarım milyar avro yatırım gerekir. Bu paraya yazık olacak, kolayca sokağa atılacak.
    Haberin detaylarında ise otomobilin ihracının da imkansız olacağı belirtilerek, “Tecrübesiz Türk şirketleri, Avrupalı ülkelerin alıştığı kalitede bir otomobil imal edemeyecekler” ifadeleri kullanıldı. demiş Almanlar
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

alperkirman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ottoman32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanya’da yayın yapan Die Welt’te çıkan yazıda, Türkiye’nin yerli otomobil için harcayacağı paranın çöp olacağı ifade edildi: Bu intihar etmektir. Bir dereceye kadar modern bir otomobil geliştirmek için en az yarım milyar avro yatırım gerekir. Bu paraya yazık olacak, kolayca sokağa atılacak.
    Haberin detaylarında ise otomobilin ihracının da imkansız olacağı belirtilerek, “Tecrübesiz Türk şirketleri, Avrupalı ülkelerin alıştığı kalitede bir otomobil imal edemeyecekler” ifadeleri kullanıldı. demiş Almanlar
    şimdi laf etsek bi dert etmesek ayrı bi dert
    Allah Tekdir , Ordusu Türk'dür.

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstenildiği zaman yapılabileceğini gösterdi o güzel insanlar. Politik mevzulara kurban edildi ve başarısız gibi lanse edildi. Şuan yapılamaz diye bir şey yok. Gerekli mi peki ? Bence gereksiz. Ülkede tarım' ın içine edip, araba üreticez diye ortaya çıkmak akıl karı değil zaten. Almanın derdi mi olmuş Türkiyenin harcayacağı para pul. O kısım bana daha ilginç geldi.

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilgililer yavaş yavaş çıkmaya başladı...
    ne kadar ilgili olduklarını tartışmadan geçemeyeceğim.
    1990 larda opeli coşturan sonra federasyona aday olan iskender ile başladı.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapsınlar adam gibi ötv almasınlar. İthal araçlara x2 ötv koysunlar. Keşke başarabilseler ama samanı buğdayı bile dışarıdan temin eden bir toplum olduk. Metrekaresi konyadan ufak olan ülkeler bizden fersah fersah ileriye geçti sadece son 30-40 yıl ile.
    Sadece otomibil yaparak kalkınılmayacağını bilmeleri lazım. Bilim insanlarına değer vermek gençleri bilime teşvik etmek gerekli. Helal hoşafmıydı neydi bu tarz deli saçması olaylarla memleket ancak dışa bağımlı olur.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)