User Tag List

Sayfa 95/103 İlkİlk ... 45859394959697 ... SonSon
1942 sonuçtan 1.787 ile 1.805 arası

Konu: Yerli Otomobiller Geliyor!!!

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su koyu ile isaretledigim kisim bana olmali. Far tampon yetkilide ayni gun takilabilir de boyaya girer. Benim kastim daha ziyade, cam degisimi, trim (vites topuzu, cam acma tusu vb) veya z-rot, aks degisimi gibi isciligi nispeten kolay, parca varsa hemen halledilebilen seylerdi. Yani Bosch'ta TOGG'a ait hangi parcanin stogu bulunacak? Ya da bulunacak mi? Aracin guvenligi ile ilgili de hic bir sey yok ortada. Test edildi mi herhangi bir bagimsiz kurulus tarafindan? Edildiyse nasil bir basari, veya basarisizlik gosterdi? Basarisizlik varsa iyilestirme yapildi mi veya yapilacak mi?

Bu konuya daha once de benzer seyler yazdim. Araba uretmis olmak icin araba uretmenin bize, biz derken Turkiye'ye, ulkemize ben herhangi bir katki saglayacagini dusunmuyorum. Teknoloji uretmenin daha degerli oldugunu dusunuyorum. Yani, o arabayi uretirken, disaridan hazir alip araca monte ettigimiz elektrik motoru ve pil gibi teknolojileri gelistirip, "teknoloji ithal eden ulke" konumundan "teknoloji ihrac eden ulke" konumuna gecmenin daha degerli oldugunu dusunuyorum. Bu soylediklerimde de herhangi bir siyasi alt metin yok. Disaridan hazir alip burada montajlamakla yerli ve milli araba uretmis olmuyoruz. Ki, bunu zaten yapiyoruz yillardir.
    Yani taş anlamında değildi
    Diğer yandan, katılıyorum ama işin bilmediğimiz kısmına şimdilik "yok" diyerek gömmek de aslında yanlış olur, o yüzden bekleyip göreceğiz bakalım, gerçekten siyasete mi kurban gidecek, yoksa iha siha vs gibi başarılı olabilecek mi.
    Üretmiş olmak için üretme kısmı da biraz karışık, yani hem katılıyorum hem katılmıyorum, otomobil üretmek kolay da pazarda tutundurmak zor, evet servisi şusu busu zor.
    Ama bir de bakıyoruz, Çin'de falan uçuyor adamlar. İran bile Samand diye araba yapıp bize ihraç etti. Ki lisansla üretilen 405'ti araba, 2000 küsür yılında bize ihraç edip sattılar yav
    Evet belki de çok önce girmeliydik bu işe.

Dışarıdan alıp montajlamak kısmı şöyle karışıyor galiba, Apple gibi örneğini ondan verdim;

Lisans ile bir marka için üretim yapmak ile kendi markası ile kendisine üretim yapmak ayrılıyor. Togg üretimi montaj üretimi değil bu anlamda. Önce de yazmıştım, katma değeri bizde kalacak. Marka bizde çünkü.
    Elektrik motorunu Çin'de de ürettirip alıp takabiliriz, daha ucuza geliyorsa illa burada şu kadar yatırımla tesis kurup illa yerli ürettireceğiz diye bir şey de yok.
    Apple örneği burada işte. ABD'de üretilen neresi var. Yazılımı.. Ya da Tesla'yı açıp bakalım, kaç bin yerinde made in China yazacak... Gibi gibi gibi...

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servis konusunda togg'un kendi sitesinde İstanbul olarak ;

Zeytinburnu, Üsküdar, Avcılar gözüküyor çok yakında ibaresiyle paylaşılmış.

Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Çorum, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon illerinide eklemişler.
    - Bize Her Yer TRABZON

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bosch'ta parça stoğu tutulması mali açıdan anlamsız ve verimsiz olur
    ha bu arada parçaları da sınıflandırmak lazım , hangi parçalar hızla deforme olacak , hangi parçalar ancak darbe sonrası zarar görür gibi
    belki periyodik deforme yönü olabilen parçalar tutulabilir bosch'larda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ha bu arada, ciddi BMW müşterisi bir tanıdık, gerçekten "müşteri" yani, yanılmıyorsam ix mi neydi o, ondan alıyor ve kaza yapıyor.

Uzun süredir onarım bekliyor. Almanya dahil kimse yardımcı olmuyor, vesaire vesaire... Parçalar yok, gelmiyor.
    Mahkeme süreci ya başladı ya başlayacak.

Adamı ziyan ettiler.

Daha önce de aldığı bi 5 serisinde diferansiyel sorunu yaşamıştı, Borusan'la baya ciddi papazlar

Bu da böyle bir anımızdır şeklinde ekleyeyim, aklıma geldi

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani taş anlamında değildi
    Diğer yandan, katılıyorum ama işin bilmediğimiz kısmına şimdilik "yok" diyerek gömmek de aslında yanlış olur, o yüzden bekleyip göreceğiz bakalım, gerçekten siyasete mi kurban gidecek, yoksa iha siha vs gibi başarılı olabilecek mi.
    Üretmiş olmak için üretme kısmı da biraz karışık, yani hem katılıyorum hem katılmıyorum, otomobil üretmek kolay da pazarda tutundurmak zor, evet servisi şusu busu zor.
    Ama bir de bakıyoruz, Çin'de falan uçuyor adamlar. İran bile Samand diye araba yapıp bize ihraç etti. Ki lisansla üretilen 405'ti araba, 2000 küsür yılında bize ihraç edip sattılar yav
    Evet belki de çok önce girmeliydik bu işe.

Dışarıdan alıp montajlamak kısmı şöyle karışıyor galiba, Apple gibi örneğini ondan verdim;

Lisans ile bir marka için üretim yapmak ile kendi markası ile kendisine üretim yapmak ayrılıyor. Togg üretimi montaj üretimi değil bu anlamda. Önce de yazmıştım, katma değeri bizde kalacak. Marka bizde çünkü.
    Elektrik motorunu Çin'de de ürettirip alıp takabiliriz, daha ucuza geliyorsa illa burada şu kadar yatırımla tesis kurup illa yerli ürettireceğiz diye bir şey de yok.
    Apple örneği burada işte. ABD'de üretilen neresi var. Yazılımı.. Ya da Tesla'yı açıp bakalım, kaç bin yerinde made in China yazacak... Gibi gibi gibi...
    Ayni seyleri farkli kelimeler, farkli cumlelerle anlatmaya calisiyoruz. Cin'de urettirdigimiz seyin patenti bize aitse, tasarimi, teknolojisi yerli ve milli ise elektrik motorlarinin veya pillerin, bir sikinti yok zaten. Eger bu teknolojiler yerli ve milli ise, bu teknolojiyi diger elektrikli arac markalarina satabildigin surece yine bir sikinti yok, kendi markani da prestij icin uretir koyarsin. Dersin ki bak benim teknolojimle bu markalar bunlari uretiyor, bu da benim kendi markam, benim markami tercih edersen pastanin ustunde cilek de var, cunku kendi teknolojimi en iyi ben calistirip yonetiyorum. Ha yok, sen halihazirda var olan elektrik motorunu ve pili alip montajlayip kendine "marka" urettiysen bence pek bir degeri yok, soyle ki ihrac ettigin nihai urundeki ithalat oranin %100'e yakinsa, kendi tesislerinde sadece montaj isciligi yapiyorsan cok da katma degerli bir is yapmis olmuyorsun ne yazik ki. Hatta boyle bir durumda, butun sureci disarida yonetip, ustune markani basip dunya capina satarsan belki daha bile karli olur. Burada yine Apple ve Vestel ornegi devreye girebilir. Apple kendi teknolojisini Cin'de urettiriyor. Catir catir calisan cihazlar cikiyor ortaya. Cunku teknoloji onun, parcalarini disari urettiriyor. Vestel Cin'den parca alip toplayip telefon uretti, hala uretiyor mu bilmiyorum. Netice ne? Uste para versen cilesi cekilmeyecek bir cihaz cikti ortaya. iPhone da Made in China, Venus de Made in China.

Isin bilmedigim kisimlarina zaten "yok" demiyorum. Cikartip masaya vursalar keske, ahanda EuroNCAP raporu, 5 yildiz, ahanda IIHS test sonuclari, bunda da rakiplerin eline eline verdik diye. Global satis rakamlarini aciklasalar mesela seneye, ulkeye 5 tane satarken Avrupa'ya 10, Asya'ya 15, ABD'ye 20 sattik diye. Katma deger konusunda da, bekledigimiz karliliga ulastik, simdi kendi pilimizi, kendi motorumuzu gelistiriyoruz, yakinda seri uretime gecirecegiz gibi aciklamalar yapilsa mesela. Gonlumden gecenler bunlar, o yuzden bu kadar yazip ciziyorum zaten. Bi de dipnot olsun, elestiriye acik olmak gelisime acik olmak demek. Benim aklima takilanlar sadece benim aklima takilmiyordur. Kafalardaki soru isaretlerini gidermek yararlarina olacaktir.
    öyle işte.

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ha bu arada, ciddi BMW müşterisi bir tanıdık, gerçekten "müşteri" yani, yanılmıyorsam ix mi neydi o, ondan alıyor ve kaza yapıyor.

Uzun süredir onarım bekliyor. Almanya dahil kimse yardımcı olmuyor, vesaire vesaire... Parçalar yok, gelmiyor.
    Mahkeme süreci ya başladı ya başlayacak.

Adamı ziyan ettiler.

Daha önce de aldığı bi 5 serisinde diferansiyel sorunu yaşamıştı, Borusan'la baya ciddi papazlar

Bu da böyle bir anımızdır şeklinde ekleyeyim, aklıma geldi
    GLB için 10 ay gibi bi süre kapı beklemiştik.
    Yetkisi servis; "kapı Almanya'da yok, üretilmesini bekliyoruz" demişti
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beni seri eksileyen arkadas neyin hazimsizligini yasiyor acaba. En son yazdigim mesajin son paragrafinda gayet guzel temennilerim var yerli ve milli arac ile ilgili. Koyun gibi suruye uyup saksakcilik yapmadim, yapici elestirilerde bulundum diye mi? Kendisine at gozluguyle baktigi dunyada basarilar dilerim...
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayni seyleri farkli kelimeler, farkli cumlelerle anlatmaya calisiyoruz. Cin'de urettirdigimiz seyin patenti bize aitse, tasarimi, teknolojisi yerli ve milli ise elektrik motorlarinin veya pillerin, bir sikinti yok zaten. Eger bu teknolojiler yerli ve milli ise, bu teknolojiyi diger elektrikli arac markalarina satabildigin surece yine bir sikinti yok, kendi markani da prestij icin uretir koyarsin. Dersin ki bak benim teknolojimle bu markalar bunlari uretiyor, bu da benim kendi markam, benim markami tercih edersen pastanin ustunde cilek de var, cunku kendi teknolojimi en iyi ben calistirip yonetiyorum. Ha yok, sen halihazirda var olan elektrik motorunu ve pili alip montajlayip kendine "marka" urettiysen bence pek bir degeri yok, soyle ki ihrac ettigin nihai urundeki ithalat oranin %100'e yakinsa, kendi tesislerinde sadece montaj isciligi yapiyorsan cok da katma degerli bir is yapmis olmuyorsun ne yazik ki. Hatta boyle bir durumda, butun sureci disarida yonetip, ustune markani basip dunya capina satarsan belki daha bile karli olur. Burada yine Apple ve Vestel ornegi devreye girebilir. Apple kendi teknolojisini Cin'de urettiriyor. Catir catir calisan cihazlar cikiyor ortaya. Cunku teknoloji onun, parcalarini disari urettiriyor. Vestel Cin'den parca alip toplayip telefon uretti, hala uretiyor mu bilmiyorum. Netice ne? Uste para versen cilesi cekilmeyecek bir cihaz cikti ortaya. iPhone da Made in China, Venus de Made in China.

Isin bilmedigim kisimlarina zaten "yok" demiyorum. Cikartip masaya vursalar keske, ahanda EuroNCAP raporu, 5 yildiz, ahanda IIHS test sonuclari, bunda da rakiplerin eline eline verdik diye. Global satis rakamlarini aciklasalar mesela seneye, ulkeye 5 tane satarken Avrupa'ya 10, Asya'ya 15, ABD'ye 20 sattik diye. Katma deger konusunda da, bekledigimiz karliliga ulastik, simdi kendi pilimizi, kendi motorumuzu gelistiriyoruz, yakinda seri uretime gecirecegiz gibi aciklamalar yapilsa mesela. Gonlumden gecenler bunlar, o yuzden bu kadar yazip ciziyorum zaten. Bi de dipnot olsun, elestiriye acik olmak gelisime acik olmak demek. Benim aklima takilanlar sadece benim aklima takilmiyordur. Kafalardaki soru isaretlerini gidermek yararlarina olacaktir.
    Sayılır ama tam değil

Togg üretimi Vestel'in çakma telefon üretimi gibi olmayacak ama. O da "toplama bilgisayar" modeli gibi bir şey. Bir de kendince "fakir"e oynayıp boktan boktan işler yapıyorlar. Haliyle başarılı olamıyor. Sanıyorlar ki Çin'den gelen ürünün vergisini artırınca millet Vestel alacak. Öğrenmeleri vakit alacak ama sonuçları da acı olacak kendileri için. Belki de o dersi almışlardır. Mühendisleri ve/veya pazarlama ekiplerinde de iş olmayınca demek ki... Ya da kafa "şunları çakıp pazarı ben ele geçireyim" olunca... Patlar tabi.
    Togg ile ilgili yerli üretim oranları verilmiş sanıyorum ama kaçtı emin değilim. Zamanla da bazılarını artırmayı planlıyorlar.

Ha tabi ki, bu konuştuğumuz şekilde bir "marka" yaratınca, aslında marka yaratılmış olunmuyor. Kastettiğim zaten bu değil. Togg üretim niyeti de bu değil. Bu ise zaten vazgeçsinler.

Gerçi diğer yandan da dünyadaki otomotiv endüstrisi de garip bir biçime girmiş halde.
    Aynı motorlar, aynı beygir güçleri. Aynı altyapıyı kullanan bir sürü otomobil...
    He nesini satıyor, tasarımını, sürüş özelliklerini.

Bu anlamda bizimkilerin de bir fark yaratması lazım. Ha bu gelişmeler sonunda gerçekten de lazım mı? Sonunda yine dediğime geliyoruz, müşteri bulunduğu sürece sıkıntı da yok. Bizler böyle aman sürüş zevki olsun, yol tutsun, bilmemne yapsın, kaputu çubuklu değil de amortisörlü olsun gibi şeyleri arıyoruz. Millet "eeaaa ne güzeeeel" diye araba alıp geçiyor. İlgi çekmesi ve pazarlaması yeterli.

Teknoloji şirketi olma işi bence bambaşka bir şey. Onu başarabilen azdır. O ciddi vizyon ve kaynak ister. Onun da örneği Samsung:

1980'lerde idi sanıyorum, Türkiye ile G.Kore'nin gelişmişlik-kalkınmışlık düzeyi aynı. Milli gelir, kişi başı gelir vesaire şu bu, çok yakın. O arada devlet ne yapalım ne edelim nasıl bir strateji uygulayalım moduna giriyor ve çeşitli modeller geliştirmeye başlıyorlar. Sanıyorum ABD etkisi de var, veya yadsınamaz ancak bir çok şeyi kendileri yapıyorlar politika ve strateji oluşturma anlamında. Ve Samsung kuruluyor. İş makinesinden bilmemneye, sırayla o dönem ihtiyaç olan bir çok şeyi üretip pazarlamaya başlıyorlar. Devlet teşviği bilmemne derken uçuyorlar.

Tabi ki dediğin gibi bazı şeyler eksik veya havada kalıyor, daha net ve fizibıl bilgi vermeleri lazım. Ne yapacaksınız ne edeceksiniz, nasıl yapacaksınız, hedef nedir. Muhtemelen bu kadar emeğin üzerine batırmazlar diye düşünüyorum, öyle düşünmek istiyorum, bakalım göreceğiz, hayırlısı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beni seri eksileyen arkadas neyin hazimsizligini yasiyor acaba. En son yazdigim mesajin son paragrafinda gayet guzel temennilerim var yerli ve milli arac ile ilgili. Koyun gibi suruye uyup saksakcilik yapmadim, yapici elestirilerde bulundum diye mi? Kendisine at gozluguyle baktigi dunyada basarilar dilerim...
    Hasta o abisi boşver, bebe gibi mesaj eksiliyo ahahah

Trol tutuyor muyuz forumda yönetim kardeş

Adam her evde 2 araba var diyor, forumda 500 bine araba var mı diye kovalıyor bi yandan da

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O kendini eksileyen herkese takık sanırım. Bir de diyor ki her aile de 2 araba var Yollar kötü demiyor da, trafik var diyor. Oysa istatistiklere baksa kişi başına araç sayısında Türkiye dünya da 92. sıra da Fakir balkan ülkelerinden bile geride.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kendini eksileyen herkese takık sanırım. Bir de diyor ki her aile de 2 araba var Yollar kötü demiyor da, trafik var diyor. Oysa istatistiklere baksa kişi başına araç sayısında Türkiye dünya da 92. sıra da Fakir balkan ülkelerinden bile geride.
    İlk kendisi başladı, ben de inat ettim eksiye eksiiiii takibe takippppp, ama herkese yapıyormuş anlaşılan :P
    AVM'ler, kafeler full yav olur mu öyle şey, sana katılmıyorum.
    Ama 300 bine kadar arabanızı alırım :P Alsana sıfırı 1 milyondan küçük sınıf araba 2 tane?! Ö almaaa?? İkinci el alllll????

Ev araba almak hayal olmuş, küfür ettirmek için uğraşıyor... Varsın beğenmesin, tınnnnn.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evde 2 yetişkin 1 çocuk. Toplam 2 ehliyet. 4 tam 2 yarım araba var. Ben şimdi muhalefet yapma hakkına sahip değil miyim ? Doğruları söylemek için illa aç, çulsuz mu olmak lazım.

Bu arada Full Elektrikli aracın bakımı fren diski ve balatası dışında çook uzun aralıklarla batarya soğutma sıvısı felan filan olabilir belki.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evde 2 yetişkin 1 çocuk. Toplam 2 ehliyet. 4 tam 2 yarım araba var. Ben şimdi muhalefet yapma hakkına sahip değil miyim ? Doğruları söylemek için illa aç, çulsuz mu olmak lazım.

Bu arada Full Elektrikli aracın bakımı fren diski ve balatası dışında çook uzun aralıklarla batarya soğutma sıvısı felan filan olabilir belki.
    Valla üstad bizim patronun Tesla çok sık yurtdışına servise gidiyor. Tesla diyip övüyorlar ama elektronik arıza v.b çok fazla sıkıntısı çıkıyor. Umarım teslanın çözemediği problemleri togg çözer
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zorunuza gitmesin beyler herkesin kendi görüşü ifade özgürlüğü var değil mi... size laf eden mi oldu da alınıyorsunuz

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yazıları okumadım hiç bir markaya bağlı kalmadan genele yazıyorum elektrikli araç öyle sanldığı gibi çok müthiş ekonomik değil bu bir gerçek ekonomi sadece yakıt ta değildir ayrıca zamandır ömrünüzden geçen vakittir.. Bir laf vardır bin dolara uçakla bir saatlik yolmu gidersin yoksa aynı yolu 100 dolara 10 gündemi gidersin hangisi ekonomik …
    YouTube da Renault zoe ile İstabul kalkan giden arkadaş vardı izlemenizi öneririm eski video da değil arkadaş 5-6 ay önce gitti bu yolu ortalama şarj süreleri dahil 15 saatte gitti ve yaklaşık hatırladığım ortalama 1200tl civarı enerji yani yakıt parası ödedi ..

Normal bir araçla o yol ortalama 7-8 saatlik yoldur ve benzinli arabada hemen hemen aynı yakarsınız insanlar elektrik ucuz sanıyor evinizde şarj etsenizde ev elektriğin ucuz olucağını sanmıyorum faturaya yansıyan..
    Kaldıki adaptasyon sorunları da var YouTube kanallarında izleyenler bilir elektrikli araç kullananların en büyük sıkıntısı şarj istasyonlarında bazen cihazların bozuk olması bazen millet park yeri bulamayınca bu istasyonların önüne park ediyor bazı insanlar şarja koyuyor gidiyor saatlerce geri gelmiyor falan filan youtube da elektrikli araç deneyimleyip bu sıkıntıları çeken insanlar var izleye bilirsiniz .. kendi karşı komşum bile mg tam elektrikli aracını aldı adam 3 ay sonra sattı..

Bana göre elektrikli araç şehir içi smart tarzı araçlarda çok işlevsel olabilir evin ikinci aracı olarak genelde Amerika da zaten bu böyle tesla yada diğer pure elektrikli araçlar evlerin ikinci aracı oluyor .. Gene çoğunun kapıda bir tane ilk araç olarak benzinlisi var .. bunun dışında bana göre elektrikli araç geçiş aracıdır bundan sonraki adım insanları taşıycak olan insanlı drone lar kaba tabirle uçan arabalar olucak zaten üstünde çalışmalar nerdeyse bitmiş durumda bütün firmalar bitirdi tanıtıyorlar artık .. Toyota sky drive aracını 2024 de resmî satışına başlanacağını açıkladı ..
    Zaten uçan araba işi başladımı bildiğimiz lastikli araba işi ağır ağır tarihin tozlu sayfalarına karışır .. kimse de bunu öyle 50-60 senelik bir şey sanmasın görürsünüz çok hızlı geçicez ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Biz 3 kişiyiz.
    2 araba var ama biri şirket arabası.
    3 kişiden biri de reşit değil.

Ne yapabilirim ne yapamam bu durumda ben? Kafam karışık,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz 3 kişiyiz.
    2 araba var ama biri şirket arabası.
    3 kişiden biri de reşit değil.

Ne yapabilirim ne yapamam bu durumda ben? Kafam karışık,
    Ben bekarken 2 arabam, 1 şirket arabam vardı. Kimin hakkını yediysem artık, kimin gözü kaldıysa, ne günah işlediysem evlendim, 2 araba gitti, şirket arabası kaldı 2 yetişkin 1 çocuk için.
    Bu durumda cennete gider miyim acaba?

Bu arkadaşa 2-3 hafta tatil izni vererek, hatalarını gözden geçirmesine vesile olabilirsin
    Okumadan imzalamam.....

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elektriğe karşı değilim ama odaklanılan alan yanlış diye düşünüyorum.

Ciddi bir tork getirisi var; kaldı ki bana göre artık tüm segmentlerde içten yanmalı araçlar çok hızlı.

Supersport ve üstü kategorideki araçlar dışındaki yol araçlarında bu seviyeden yukarıda güçlere gerek var mı gerçekten? Mesele çevreci olmaksa, binek araçlardan ziyade tırlarda, otobüslerde ve ticarilerde kullanılsa daha faydalı olur kanaatindeyim.

İzlediğim bir elektrikli kamyon testinde, elektrikli kamyon dizel kamyon sanki duruyormuş gibi rampa yukarı yanından uzayıp gidiyor.

E tork desen, en gerekli şey bu taşımacılık işi gereken araçlarda.

E mola desen, zaten uzun molalar zorunluluk bu araçlarda.

E batarya hacmi desen, çok daha büyük bataryaları sığdırabileceğin alanlara sahip.

E emisyon desen, yaptıkları kilometreler, taşıdığı yükler ve hacimleriyle kirlilikteki payları da ortada.

Ford'un bu çizgide yol kat ettiğini görüyorum; ama varsa başka markalarda da ben duymadım açıkçası.

Daha bir de kaza anında bataryaların fırlaması, yangın konusu gibi sorunlar da var çözülmeyi bekleyen.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bekarken 2 arabam, 1 şirket arabam vardı. Kimin hakkını yediysem artık, kimin gözü kaldıysa, ne günah işlediysem evlendim, 2 araba gitti, şirket arabası kaldı 2 yetişkin 1 çocuk için.
    Bu durumda cennete gider miyim acaba?

Bu arkadaşa 2-3 hafta tatil izni vererek, hatalarını gözden geçirmesine vesile olabilirsin
    e tamam işte benim eksik arabaymış o

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)