User Tag List

Sayfa 65/103 İlkİlk ... 1555636465666775 ... SonSon
1942 sonuçtan 1.217 ile 1.235 arası

Konu: Yerli Otomobiller Geliyor!!!

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yahu SAAB ın tamamını alabilecek rakama üzerinde oynamalık platform aldık daha neyi konuşuyorsunuz? SAAB ı alıp yerlileştirmek varken, neyse yahu, kimde var ki o tarz vizyon... yok dünyanın her tarafındaki otomobil sektöründe çalışan Türkleri topluyormuşuz, senin daha ürettiğin bir şey yok kardeşim, Türk malı Ayyıldız yapacaksın sonra da satacaksın öyle mi? civicin %65 i yerliymiş, doğrudur zaten aracın %65i metal, far stop, koltuk bagaj boya vs... eh bunları yapınca yerli mi oluyor? adam sana gönderiyor kalıpları sactan çamurluk basıyorsun, bunu yapamayacak bırak fabrikayı atölye var mı? bazen soruyorum arkadaşıma, ne yapıyorsunuz üretim? helikopter parçası... iyi ne güzel, ne parçası? çizimi gelen parçayı CNC de kesip veriyorlar sorsan helikopter parçası üretiyor, ulan bahçe çiti birleştirme parçası çizimi yollasam farklı mı üreteceksin?

yıllardır motor üretirsin, ECU üretirsin, medya paketlerini sen yapıyorsundur, spor koltuk çizip üretiyorsundur kesip biçerek değil de teknolojik olarak adam gibi bir amortisör markan vardır, röle vs yapabiliyorsundur eyvallah yani teknik bir altyapın vardır tamam derim... biz üreticilerin ameleliğini yapıyoruz ama sanki biz üretiyormuşuz gibi davranıyoruz ya gerçekten hastasıyım bu işin, ben ayyıldız diye araba yapmaya çalışacağımıza, 'güçlü' marka enjektör, 'IST' marka şanzıman, 'ANK' marka amortisör üretip, teknolojide belirleyici olup bütün dünyaya satmayı tercih ederim...
    saclar rulo halinde ithal geliyor. yerli üretim de japonun işine gelmez zaten mal satıp para kazanamazsa o fabrika ona karlı bir yatırım olmuyor. aslında hemen hemen her şey ithal. bekli koltuk süngerleri falan yerlidir. boya yı da yerli dersen o zaman yerlilik oranı artar.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yahu SAAB ın tamamını alabilecek rakama üzerinde oynamalık platform aldık daha neyi konuşuyorsunuz? SAAB ı alıp yerlileştirmek varken, neyse yahu, kimde var ki o tarz vizyon... yok dünyanın her tarafındaki otomobil sektöründe çalışan Türkleri topluyormuşuz, senin daha ürettiğin bir şey yok kardeşim, Türk malı Ayyıldız yapacaksın sonra da satacaksın öyle mi? civicin %65 i yerliymiş, doğrudur zaten aracın %65i metal, far stop, koltuk bagaj boya vs... eh bunları yapınca yerli mi oluyor? adam sana gönderiyor kalıpları sactan çamurluk basıyorsun, bunu yapamayacak bırak fabrikayı atölye var mı? bazen soruyorum arkadaşıma, ne yapıyorsunuz üretim? helikopter parçası... iyi ne güzel, ne parçası? çizimi gelen parçayı CNC de kesip veriyorlar sorsan helikopter parçası üretiyor, ulan bahçe çiti birleştirme parçası çizimi yollasam farklı mı üreteceksin?

yıllardır motor üretirsin, ECU üretirsin, medya paketlerini sen yapıyorsundur, spor koltuk çizip üretiyorsundur kesip biçerek değil de teknolojik olarak adam gibi bir amortisör markan vardır, röle vs yapabiliyorsundur eyvallah yani teknik bir altyapın vardır tamam derim... biz üreticilerin ameleliğini yapıyoruz ama sanki biz üretiyormuşuz gibi davranıyoruz ya gerçekten hastasıyım bu işin, ben ayyıldız diye araba yapmaya çalışacağımıza, 'güçlü' marka enjektör, 'IST' marka şanzıman, 'ANK' marka amortisör üretip, teknolojide belirleyici olup bütün dünyaya satmayı tercih ederim...
    Aslında firmalarımız var ama muhtemelen güven yok.
    Dünyaca ünkü markalara şasi yapan Beyçelik var.
    Delphi var (veya vardı)
    Far, koltuk, emniyet kemeri vb şeyler zaten basit.
    Mühim olan bu saatten sonra araba yapsan ne olacak yapmasan ne olacak tartışması.
    Okumadan imzalamam.....

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende şu şekilde değerlendiriyorum.
    a hizmeti veya malına patent aldın diyelim. senden başkası onu kullanamaz ancak senin izninle kullanır, başkası satamaz ancak sen satarsın veya izin verdiklerin satar.
    yani bu babayiğitler bir platform tasarladılar diyelim kimsede olmayan onun patendini alırsan başkası üretemez. yada sen gider fiat tan kalıpları satın alırsın o kalıpların patent parasını da ödersin. fiat bundan sonra o kalıplardan çıkacak zımbırtıları senden alır. gibi
    Benim düşüncemde şu yönde; benim anlatmak istediğim kalıp vs. incik cincik şeylerin patenti... Bir araç üretiyorsun ve bu aracın abs sistemi olması şartmı şart, Bosch(patentin bu firmada olduğunu var sayarak) diyor ki ey baba yiğit bu sistemi ister sen üret ister ürettir bunun fikri mülkiteyeti benim bunun için bana para ödeyeceksin, yada benden alacaksın...
    Bizimkilerde derki bak ben bu platformun tüm haklarını aldım, (hatta bildiğim kadarı ile platform dışında o modelin tüm hakları alındı) bu platforma zamanında şu firma tarafından üretimiş, ürettiği zaman zaten sana bu bedeli ödemiş, bende bu araç üzerinde geliştirmemi tamamladım ödeme yapmıyorum demek için de olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim düşüncemde şu yönde; benim anlatmak istediğim kalıp vs. incik cincik şeylerin patenti... Bir araç üretiyorsun ve bu aracın abs sistemi olması şartmı şart, Bosch(patentin bu firmada olduğunu var sayarak) diyor ki ey baba yiğit bu sistemi ister sen üret ister ürettir bunun fikri mülkiteyeti benim bunun için bana para ödeyeceksin, yada benden alacaksın...
    Bizimkilerde derki bak ben bu platformun tüm haklarını aldım, (hatta bildiğim kadarı ile platform dışında o modelin tüm hakları alındı) bu platforma zamanında şu firma tarafından üretimiş, ürettiği zaman zaten sana bu bedeli ödemiş, bende bu araç üzerinde geliştirmemi tamamladım ödeme yapmıyorum demek için de olabilir.
    İlaç sektöründe olduğu gibi belki patent alındıktan sonra belli bir yıl geçince ammenin oluyordur sistem. Herkes para ödemeden kendi yapabiliyordur.
    Okumadan imzalamam.....

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Delphi var (veya vardı)
    Mühim olan bu saatten sonra araba yapsan ne olacak yapmasan ne olacak tartışması.
    hocam var zaten firmalarımız, supsan var ama dediğim gibi gönderiyorlar çizimi yapıyor kalıbı alaşımlı döküp cnc de temizliyor, benim dediğim atıyorum oval subap üretirsin bu da daha verimli olur sen bir teknoloji yaratıp üretmiş olursun... biz montajı ya da hazır parçayı üretmeyi üretim zannediyoruz... bazen bir fabrikaya gidiyorum, yetkili kişi gelene kadar bekçi öyle şeyler anlatıyor ki fabrikayı o kurmuş, ürünü kendisi üretiyor zannedersin... biz amelelik yapıyoruz ama ürettik zannediyoruz, işi ben alıyorum, projeyi ben çiziyorum bütün onayları kontratları yapıyorum vs vs ama işi Çinli işçi ekibine yaptırıyorum, Çinli diyor ki 'bu binayı ben yaptım!', işte o durumdayız...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracı veya araçları incelemek için aracı satın almak başka, aracı incelemek için milyon dolar ödemek başka. Benim sorduğum araç bedeli değil, platform mudur lisans mıdır neyse onun için ödenen paralar.
    Ben garajımda duran aracı, istersem vidasına kadar incelerim. 5 kuruş da ek ücret ödemem.
    Ödenen para ne için bu durumda? İncelemek olamadığı ortada.

Yapılan son açıklama, yıl sonuna prototipin yıl sonunda hazır olacağı. Prototipten benim anladığım, motoru / şanzımanı / iç kısmı vs dahil aracın ilk çalışan örneği. Ortada fabrika yoksa bu prototip nasıl yapılacak? Tezgahta mı?
    İncelemek için aracın alınmasına dahi gerek olduğunu sanmıyorum. Tüm blueprintler, detaylı manueller internette, servislerde vs mevcut. Vidanın özelliğinden sıkılacak torkuna derecesine kadar yazıyor. Tam bir mühendislik kütüphanesi. Koca devlet bunları elde edemiyorsa bilmiyorum zaten. Çok da ihtiyaç olduğunu sanmıyorum. Bugün en ufak üreticiye gitsen sana dünya standartlarında 5 tane ürün özelliğini sayar örneğini gösterir.

Yerli araç yaparken kapı kızağı derdine düşülüyorsa hiç yapılmasın daha iyi zaten.
    Önce bir motor, ECU, şanzuman üret, yazılımını yap... İnan tasarım şasi hatta enjektör vs sine varana kadar dışarıdan al.Ki öyle de olacak. Dünyada kaç araç markası enjektör üretiyor ki....

Hani konu araba olduğu için buradaki herkes az biraz ne nedir ne değildir biliyor. Ama halka gelince anlatması çok zor. Adam cidden lastiğindne kauçuğuna varana tek bir yerde biz üreteceğiz sanıyor.

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Delphi var (veya vardı)
    bir hatırlatma yapayım.
    Ankara da içişleri bakanlığının servis aracı J9 başka bir araç ile çarpışıyor yolcuların tamamı vefat ediyor sonra çarpan suçlu vs vs.
    Araca baktığınızda koltuklar parçalanmış. araç sanki patlatılmış gibi dağılmış. içerisindekiler yola fırlamış. yani araçtaki hiç bir güvenlik sağlayıcı özellik çalışmamış.halbuki çarpan da binek bir araç. bu kadar basit değil bence.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu yazdıklarını kendine sesli olarak söylediginde gerçekten kendin inanıpta mı yazdın ?
    Sizi inanmanıza engel olan şey nedir ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir hatırlatma yapayım.
    Ankara da içişleri bakanlığının servis aracı J9 başka bir araç ile çarpışıyor yolcuların tamamı vefat ediyor sonra çarpan suçlu vs vs.
    Araca baktığınızda koltuklar parçalanmış. araç sanki patlatılmış gibi dağılmış. içerisindekiler yola fırlamış. yani araçtaki hiç bir güvenlik sağlayıcı özellik çalışmamış.halbuki çarpan da binek bir araç. bu kadar basit değil bence.
    İlgili EU normlarına uygun üretim, koltuğun montajını falan yapmazsan herşey olur.
    İlgili TSE standardının EU karşılığı yoksa at çöpe zaten.
    Okumadan imzalamam.....

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlaç sektöründe olduğu gibi belki patent alındıktan sonra belli bir yıl geçince ammenin oluyordur sistem. Herkes para ödemeden kendi yapabiliyordur.
    İlla öyle olanlarda vardır, ama olmayanlarda illaki vardır Ucu açık konunun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracı veya araçları incelemek için aracı satın almak başka, aracı incelemek için milyon dolar ödemek başka. Benim sorduğum araç bedeli değil, platform mudur lisans mıdır neyse onun için ödenen paralar.
    Ben garajımda duran aracı, istersem vidasına kadar incelerim. 5 kuruş da ek ücret ödemem.
    Ödenen para ne için bu durumda? İncelemek olamadığı ortada.

Yapılan son açıklama, yıl sonuna prototipin yıl sonunda hazır olacağı. Prototipten benim anladığım, motoru / şanzımanı / iç kısmı vs dahil aracın ilk çalışan örneği. Ortada fabrika yoksa bu prototip nasıl yapılacak? Tezgahta mı?
    Size çok ayrıntı vermeden açıklayayım. Almış olduğunuz bir emisyon sistemi patenti için başka bir markanın kullandığını incelemek isterseniz aracı alır trafiğe çıkarmadan parçalarsınız.
    Önceki cümlenizde dediğiniz gibi patent = lisans gibi birşey ama teorinizi ispatlarsanız benim patentimi kullandı derseniz almış olduğunuz aracın sıfır fiyatını 35 çarpıp para alabilirsiniz en basit hesabı bu şekilde.

prototip dediği kilden sadece dış hatları tasarlanmış halidir. Örnegiğin bu gibi: ford f vision - Google-Suche

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EnesAksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Size çok ayrıntı vermeden açıklayayım. Almış olduğunuz bir emisyon sistemi patenti için başka bir markanın kullandığını incelemek isterseniz aracı alır trafiğe çıkarmadan parçalarsınız.
    Önceki cümlenizde dediğiniz gibi patent = lisans gibi birşey ama teorinizi ispatlarsanız benim patentimi kullandı derseniz almış olduğunuz aracın sıfır fiyatını 35 çarpıp para alabilirsiniz en basit hesabı bu şekilde.

prototip dediği kilden sadece dış hatları tasarlanmış halidir. Örnegiğin bu gibi: ford f vision - Google-Suche
    hocam iyi güzel anlatıyorsun da, yanlış anlama uzay mekiği yapmıyoruz yani uzaya nasıl çıkarız gövde yanmadan atmosferden nasıl ayrılırız tarzı bilinmeyenlerimiz olsa tamam diyeceğim de, direksiyon kutusu TRW, enjektörü BOSCH, süspansüyon komple KW, motor PSA farları bi-led bir aracı parçalayınca nasıl bir fayda kazanacağız? araba önemli değil yahu parça ve teknoloji önemli diyorum, o da bizde yokken nasıl yapacağız?

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizi inanmanıza engel olan şey nedir ?
    çok şey var ama en önemlisi gerçekçi olan bi zihniyet olmadıgından ben inanmıyorum ,sizinde düşüncelerinize saygı duyuyorum bakış açısı diyelim
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam iyi güzel anlatıyorsun da, yanlış anlama uzay mekiği yapmıyoruz yani uzaya nasıl çıkarız gövde yanmadan atmosferden nasıl ayrılırız tarzı bilinmeyenlerimiz olsa tamam diyeceğim de, direksiyon kutusu TRW, enjektörü BOSCH, süspansüyon komple KW, motor PSA farları bi-led bir aracı parçalayınca nasıl bir fayda kazanacağız? araba önemli değil yahu parça ve teknoloji önemli diyorum, o da bizde yokken nasıl yapacağız?
    Tedarikci olmadan üretim olmaz, mühendis tasarlamazsa ne tedarikci olur ne parca olur nede otomobil olur. Arge çalışanı olarak benimde sizin gibi çekimser olduğum konular var. ama burada 1600 mühendis arkadaşız, ben bizde teknoloji (araç konusunda ) olamıyacağına çok sıcak bakmıyorum. Bu tamamen para çokomel eğrisi , para bütçe verirsen 1500 mühendise neler yaptıramazsın.
    Keşke yerli otomobil grubunda daha sağlam firmalar olsaydı insanlar bu sefer başarabiliriz diyebilirdi. Benim düşüncem bu şekilde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tedarikci olmadan üretim olmaz, mühendis tasarlamazsa ne tedarikci olur ne parca olur nede otomobil olur. Arge çalışanı olarak benimde sizin gibi çekimser olduğum konular var. ama burada 1600 mühendis arkadaşız, ben bizde teknoloji (araç konusunda ) olamıyacağına çok sıcak bakmıyorum. Bu tamamen para çokomel eğrisi , para bütçe verirsen 1500 mühendise neler yaptıramazsın.
    Keşke yerli otomobil grubunda daha sağlam firmalar olsaydı insanlar bu sefer başarabiliriz diyebilirdi. Benim düşüncem bu şekilde.
    ben de onu diyorum, ama 1800 lerin sonunda yapılmış içten yanmalı motor konusunda yokuz, diesel motor konusunda yokuz adamların neredeyse 100 yıllık bir araç üretim kültürü var, biz 1500 mühendisle 100 yılı nasıl geri alacağız? Detroit'te otomobil sektöründe çalışan kişi sayısı bir ara milyonlarla ifade ediliyordu... biz zaten o noktaya gelebilmişsek 1 değil 10 markamız olur, ayrıca sattığımız teknoloji ile de G.Kore gibi olurduk...

GökhanÖzkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    forumdaki en gereksiz konulardan biri olduğunu düşünüyorum..
    niye mi yazdım o zaman?
    ciddi ciddi yapılacağına umut bağlayıp bir beklentiye girmeyin 6 yıldır otomotiv sektöründe çalışıyorum Mercedes-benz ve Jaguar/Land Rover da sıfır satışta çalıştım..
    bu iki markada da araç alacak müşteri için kendi kafasında soru işaretleri varken ben kendi adıma söylüyorum 85 model x markanın kendini kanıtlamış otomobili yerli ayağına yıllardır ortada maketi bile çıkarılamamış üretilse bile başıma ne dert çıkaracak çıkarsa arkasında kim nasıl duracak diye düşüneceğime önüme bakarım..
    Biz böyle düşünürsek zaten olmaz diyenleriniz olacaktır...
    Başkasını düşünebilmek için dünyadaki en değersiz paraya sahip olup sokağa atacak param olmadığı vakit bende yerli milli arabaya para yatırırım..
    ortalama bir gelirle yarısını verip yarısına 48 ay 60 ay kredi çekilmediği bir gelir seviyesinde herkesin milli olacağına inanıyorum..
    satılan onca otomotiv firması vardı birini almaktansa amerikayı yeniden keşfetmek neden?
    birde çok anladığımız bir işmiş gibi..
    bunun milli olmakla alakası var diyeceksiniz bir örnekden bahsedeyim sizlere;
    Geçmiş zaman G63 AMG araç sattım.. sattığım onca araba varken AMG arabalara ayrı bi hevesle yaklaşırdım mal benim mi? hayır! ama içimizdeki otomobil tutkusundan olsa gerek.. otomobili sipariş oluşturduk üretim - sevk - gümrük vs vs vs derken teslim için araç bayiiye geldi yine büyük hevesle gittim çekiciden indi sağına soluna baktım kaputu kaldırdım (ilk defa da görmüyorum) one man,one car algısıyla üretilmiş AMG motorlu bir otomobilin üzerindeki isime bakıp instagramdan etiketleyecem emanetin Türkiye de diye..
    birde ne göreyim???
    Hüseyin BOZ yazıyor....
    nasıl gurulandım nasıl sevindim sanki araba benim oldu..
    Almanların fabrikasında gururla tüm dünyaya sattıkları otomobilin kalbinde bir Türk imzası var..
    parçalarını omu üretmiş hayır..
    ilk omu yapmış hayır..
    demek ki yapabiliyormuş yetenekliymiş öyle özel bir ekipte bir Türk var..!!
    ne olduğu belli olmayan olamayan bir arabaya yerli otomobil diye balıklama kimse atlamaz.. hatta sıfır araç sattığımız dönemde aracın FL olanı geldiğinde arabasını direk satanları biliyorum kullanıcının algısı bu iş görsel değildir kesin bir şeylerini iyileştirmişlerdir diye..
    sıralasak örnekler bitmez... velev ki milli arabamız çıktı satıldı ve arıza yaptı.. servise de gittiniz muhattaptan duyacağınız şey;
    tahmini zor olmasa gerek
    arabayı dış güçler bozdu..
    bizi kıskandılar..
    al arabanı(*****) git..
    arabanın üretim bandında fetocu var ondan arıza yaptı..
    komik gibi dimi ama inanın olur..

maliyetleri hakkında konuşmayacağım ama markayı sallıyorum Volvoyu Türkler aldı diye bi haber okusaydık bu konu yerinde o olsaydı ne kaybederdik milliliğimizden??
    yine işini en iyisini yapan mühendislerini, teknisyenlerini çalıştır.. yine Arabayı Türk yapsın..Elalemin ürettiği markayı sattım yıllarca gider onuda en iyi şeklide temsil eder satardım insanlara aşılardım.. hatta yaptığın arabalara ülkene özgü isimlerde ver her modeline paketine vs vs ..
    ama olmaz..
    15 yıldır yerli uçağımız, yollarımız köprülerimizin durumu *****....
    arabamız eksik kalsın..
    2014 - VW GOLF MK7 R 3K
    2002 - BMW X5 4.6is
    2005 - CITROEN C2 VTR

hobi instagram @thegarageoffical_

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi ben bunları yazınca hemen 'bak işte bu zihniyetle bir şey üretemeyiz!' diyenler çıkıyordur illa ki içimizde, ama ben üretimi en çok isteyenlerden biriyim fakat biz hep hazır ürüne bakıyoruz... hemen hoooop araba üretelim, hooop 5. nesil savaş uçağı üretelim vs vs... işte ben bunları duydukça çıldırıyorum, daha yürümeyi bilmeyenlere 'hadi koş bak koşarsan daha hızlı ulaşırsın!' diyoruz, otomobil üretmeden önce siz o teknik altyapıları oluşturun, zateen bu ülke hızlı tren de üretir, uçak da otomobilde...

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi ben bunları yazınca hemen 'bak işte bu zihniyetle bir şey üretemeyiz!' diyenler çıkıyordur illa ki içimizde, ama ben üretimi en çok isteyenlerden biriyim fakat biz hep hazır ürüne bakıyoruz... hemen hoooop araba üretelim, hooop 5. nesil savaş uçağı üretelim vs vs... işte ben bunları duydukça çıldırıyorum, daha yürümeyi bilmeyenlere 'hadi koş bak koşarsan daha hızlı ulaşırsın!' diyoruz, otomobil üretmeden önce siz o teknik altyapıları oluşturun, zateen bu ülke hızlı tren de üretir, uçak da otomobilde...
    biz bu gibi işleri popilist siyasetle yaptıgımız için ben gerçekçi bulmuyorum işte ,tamamen günü kurtarma politikasından öteye geçemez de onun için inanmıyorum
    ama herkesin düşüncesine de saygı duyuyorum
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biz bu gibi işleri popilist siyasetle yaptıgımız için ben gerçekçi bulmuyorum işte ,tamamen günü kurtarma politikasından öteye geçemez de onun için inanmıyorum
    ama herkesin düşüncesine de saygı duyuyorum
    Okumadan imzalamam.....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)