User Tag List

Sayfa 67/103 İlkİlk ... 1757656667686977 ... SonSon
1942 sonuçtan 1.255 ile 1.273 arası

Konu: Yerli Otomobiller Geliyor!!!

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit yok.Turbo hortumu da yetkili servis hatasından dolayı 3 kez değişti.sonuncuyu sanayide değiştirdim.Akışmetreye takıldığı yer bozulmuş dışarda halledip taktık.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2015 den beri parasını hazır ettik alacaz diye bekliyoruz, paranın değeri öldü araba çıkmadı piyasaya

hayır bir çıkarsalar milyon tane alacağız tüm ülkücü solcu sağcı gençlikler olarak. vatan millet sakarya mehter ya istiklal ya ölüm diyerekten ama işte dış güçler izin vermiyor. bunların hepsi amerikanın oyunu. arkasında kim var? israil.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2016 model Dacia Sandero Stapway kullanıyorum, piyasadaki en kötülerden, sitedeki bir çok kişi otomobil gözüyle bile bakmaz, bu aracı aldığım paralara, orta halli Cooper, biraz eski Mercedes, Bmw yada farklı markaların orta, üst segmentlerini alabilirdim ama almadım, almamamın tek sebebi sonrasını düşünmem, Dacia yı bile almadan parça fiyatlarına baktım öyle aldım, işçiği ucuz parça bol. Ama diğer almadığım araçlarda ilk arıza yada bakımda altından kalmam pek mümkün olmazdı. Çünkü bütçem buna uygun değil, benim bütçemi aldığım ve saydıklarınız dışındakiler aşar mesela.
    O günler gelirse, yukarıda ki mantıkta bende neden yerliyi tercih etmeyeyim ki !
    Kendi içinde çelişiyorsun.
    Senin kriterin de bu bold ile yazdığım kısım mesela..
    ikinci elde de senin gibi düşünen çok kişi olacağı için elinden çıkarabileceksin.
    Dacia renault servis ağını kullanıyor çünkü.

OK, oyunu senin kurallarınla oynayalım..

Şu anda araba alacak olsan.. Cebinde de 60 bin TL var. Şu an kullandığın Dacia Sandero Stepway ı mı alırsın, yoksa yine aynı sınıfta, aynı tarzda aynı sınıfta olacak olan yerli otomobil olan markayı (mesela ANTOR) mı alırsın..

Araştırmaz mısın servisi var mı yok mu.. Yedek parçası bol mu.. İşçiliği ucuz mu.. yakıtı iyi mi..

O aldığın arabanın markasının kuruluşu 1966 Romanya.. ilk üretim otomobillerinin tüm parçalarını Renault yaptı. 1999 yılına kadar renault parçaları kullanıldı tamamında. 1999 yılından sonra Renault satın aldı, bünyesine kattı. Aynen WV nin Seat ve Skoda yı satın alması gibi..
    Renault un 1-2 sınıf alt kalitede bir otomobilidir Dacia. Türkiye de Renault servisleri tarafından kabul edilmeye başlandıktan sonra (1999) satışlarını artırabildi.

Motorundan kapı koluna, fitilinden krank bilyasına egsoz contasına kadar tamamı Türk yapımı olan bir otomobili nereye Dacia rakamlarına alacaksın zaten.. Velev ki rakamlar oralarda oldu, yine almazsın.. Alacak adam rahat para kazanıyordur.. O yüzden ben alırım vs cümlelerine gerek yok..

Etox var mesela.. Adamlar tarih oldu gitti galiba.. Cep telefonu almaya benzemediğini herkes biliyor da, içinizdeki "farklı olacağım ben" kafasını bir türlü aşamıyorsunuz..

İnternetteki şu video aklıma geldi.. konuşmaya gelince güldür güldür, iş başa gelince çevir kazı yanmasın olur bu işler..

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Marka işini çoktan kaçırdık. Aslında yapılması gerekn sıfırdan marka yaratmak yerine hazır markalardan birini satın almaktı. Örneğin Opel'i Peugeot kaç paraya satın aldı. Yapmamız gereken Opel'i satın alıp araçları burda üretmeye başlayıp o sırada elektrikli motor üzerine denemeler yapmaktı.
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Marka işini çoktan kaçırdık. Aslında yapılması gerekn sıfırdan marka yaratmak yerine hazır markalardan birini satın almaktı. Örneğin Opel'i Peugeot kaç paraya satın aldı. Yapmamız gereken Opel'i satın alıp araçları burda üretmeye başlayıp o sırada elektrikli motor üzerine denemeler yapmaktı.
    Bilirsiniz.. Tata denedi bunu.. Tata markasıyla otomobiller çıkardı, Yemedi.. Gitti Amerikadan LandRover ı, İngiltereden Jaguar ı satın aldı.. Aynen devam..
    RangeRover alanların umrunda değil hint malı arabaya biniyoruz mu diyorlar? Yoo.. Koçlar gibi binilmeye devam ediliyor.

Ama olmaz ki bu şekilde.. Her ikisi de Hintli olamadı.. İkisi de ingiliz markası hala..

Bizimki de illa "yerli olacak".

"Yerli & milli" olmak ekonomiye bir katma değeri olmasından daha önemli çünkü.. Yaparız diyenler de kuru gürültü, yapılsın alırız diyenler de kuru gürültü..
    Neyse..

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    80 ilde en az 10ar tane parçacı desek 800 tane yeni parçacı açmak gerekecek, en az 8o tane de yetkili servis, bunun eğitimi vs de var... madem böyle bir işe ciddi girişiyoruz bunun parça-lojistik ve servisiyle alakalı neler yapılıyor merak ediyorum, 20-25 tane de ana bayii sözleşmesi yapmak lazım satış için de... paardon bu şirketin ana merkezi nerede? üretim hangi fabrikada yapılacak? satışa kim bakacak ayrıca üretim hattının kurulması için extradan ne kadar zaman ve para harcanacak? ellimizde bir tane saab var dışı kaplanmış bir tane de maket...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okumadan imzalamam.....

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    80 ilde en az 10ar tane parçacı desek 800 tane yeni parçacı açmak gerekecek, en az 8o tane de yetkili servis, bunun eğitimi vs de var... madem böyle bir işe ciddi girişiyoruz bunun parça-lojistik ve servisiyle alakalı neler yapılıyor merak ediyorum, 20-25 tane de ana bayii sözleşmesi yapmak lazım satış için de... paardon bu şirketin ana merkezi nerede? üretim hangi fabrikada yapılacak? satışa kim bakacak ayrıca üretim hattının kurulması için extradan ne kadar zaman ve para harcanacak? ellimizde bir tane saab var dışı kaplanmış bir tane de maket...
    Ben başımızdakilere çok hata bulmuyorum. Bizim miletimizde de kabahat var. %50 %50 Volkswagenin türkiyeye gelmesini bir kesim heyecanla karşıladı. Elbette istihdam açısından bir fırsattır. Peki bu yatırım Volkswagen ne anlam ifade ettiğini bilmiyor. Arabası Volkswagen parça ucuzlar derdinde bu forumda o kadar araba konusunda bilgiliyim diyen var ki konuyu hep bireysel düşünüyor.

EU emisyon regülasyonu göre OEMler 2020den itibaren sattıkları binek araçların %95 inde 95g/km CO2 emisyon seviyesini tutturmak zorunda. 2021 den itibaren de satılan tüm araçların bu seviyede olması zorunlu olacak.
    Hiç kimse bu değerlere ulaşamadığı için üreticilerin ödeyeceği ceza 64 milyar euro civarında.
    Bunun en büyük payı yaklaşık 9-10 milyar euro ile VW e ait olacak gibi duruyor. Gelelim asıl konuya;
    VW fosil yakıtlı araç üretecek elektrikli araç üretmeyeceği için bu araçları avrupaya satması çok zor. En büyük potansiyel pazar Türkiye pazarı alım gücü ve emisyon standartlarını düşününce mantıklı Neden bir ceza ödeme parasıyla satabileceğim ülkede fabrika açmıyım.
    Bu araçların emisyonun insanlara zararını ayrı bir konuda tartışmak gerekir. Hem araba yerli araç üreticem diyorsun hem pazarda satabileceğini arabanın satışını etkileyecek markayı ülkene getiriyorsun. anlamak zor gerçekten.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilirsiniz.. Tata denedi bunu.. Tata markasıyla otomobiller çıkardı, Yemedi.. Gitti Amerikadan LandRover ı, İngiltereden Jaguar ı satın aldı.. Aynen devam..
    RangeRover alanların umrunda değil hint malı arabaya biniyoruz mu diyorlar? Yoo.. Koçlar gibi binilmeye devam ediliyor.

Ama olmaz ki bu şekilde.. Her ikisi de Hintli olamadı.. İkisi de ingiliz markası hala..

Bizimki de illa "yerli olacak".

"Yerli & milli" olmak ekonomiye bir katma değeri olmasından daha önemli çünkü.. Yaparız diyenler de kuru gürültü, yapılsın alırız diyenler de kuru gürültü..
    Neyse..
    sen bana hangi hakla kuru gürültü diyorsun, alacam param hazır bekliyorum dediysem alacağımdır. sanırsın ki reis bizi afrine götür diye slogan atıp, daha sonra bedelipara olan askerlik yaptık. delikanlı adamız biz. bir çıksın 3er 5er alırız

Sonra işte sabah oldu uyandım... bende kesinlikle opel gibi bir markayı almalıydık diye düşünenlerdenim.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

thedevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lan arkadaş be arabası amk yaaa dünya uçan araba peşinde elektrikli araba peşinde araba yapsanız ne olur yapmasanız ne olur, sadece tarıma geniş çaplı önem verilse ben razıyım araba uçak tayyare geri dursun.

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence yerli otomobil konusuna bu kadar odaklanmışken daha da önemlisi yerli savunmaya önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bugünden itibaren savunma araçlarında elektrikli motor devrimine doğru yol almamız gerekiyor. Daha sonra binek araçlarda bir üretim bandı kurulmalı. Bu kadar sıkıntılı bir coğrafya içerisinde kendi savunma özerkliğimizi sağlamamız gerektiğini düşünüyorum.
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen bana hangi hakla kuru gürültü diyorsun, alacam param hazır bekliyorum dediysem alacağımdır. sanırsın ki reis bizi afrine götür diye slogan atıp, daha sonra bedelipara olan askerlik yaptık. delikanlı adamız biz. bir çıksın 3er 5er alırız

Sonra işte sabah oldu uyandım... bende kesinlikle opel gibi bir markayı almalıydık diye düşünenlerdenim.

ıslak gürültü yapma o zaman

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    örtü altında yapısı , proporsiyonunu ben beğendim. ama pininfarinanın platformunu kullanacağı söyleniyor. ilk etap için mantıklı olabilir ama daha yerlisi taraftarıyım.
    ekonomik, sorunsuz ,yakışıklı olması dileğiyle.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kendi imkanlarımla tasarıma yorum kattım. umarım pininfarinanın dikkatini çekebilirim.

No coffee!!!

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rıdvan bir resim dolanıyor sonra aynı aracı 2bfirma fuarda çıkış göstermiş onlarda benziyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rıdvan bir resim dolanıyor sonra aynı aracı 2bfirma fuarda çıkış göstermiş onlarda benziyor
    zaten pininfarınanın tasarımı.
    adamın platformunu 2 ülke kullanıyor bide biz kullanıcaz iste.
    nemo , fiorino , bipper gibi

No coffee!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ama yerli.......!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tofaş kuş serisi gibi yerli.adamlar 70 lerde üretimi bitirdi bizde 2001 modeli 25-30 bin ediyor slx in

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)