User Tag List

Sayfa 86/103 İlkİlk ... 3676848586878896 ... SonSon
1942 sonuçtan 1.616 ile 1.634 arası

Konu: Yerli Otomobiller Geliyor!!!

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence yollara çıkmacak ama bakalım görelim..

acaba hiç fiyat bilgisi olan varmı ?
    médiocrité partout

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne kadar seviyorsunuz boklayıp abartmayı, mühendisi biri orada çıkmış açmayın demiş, arkadan da açmayın diye ses geliyor. Demekki açılmaması gerekiyor bu kadar basit, zaten off the record bir durum , bunu yayınlayan yavşakta kabahat afedersiniz. Neyin düşmanlığı bu anlamış değilim. Bi salın şu memleketi artık herşeyi boklama timi bırakın şu politik bakışı, genele odaklanın.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok şey yazmak isterim ama direkt olarak konuya pozitif baktığın an yandaşcı gözüyle bakılıyor insanlara.(kendini kaptıranları, önünü görmeyen insanlardan bahsetmiyorum.)
    Maalesef boklamaya bayılıyoruz. Daha tesiste neler yapılır bilmeyen arkadaşlarım için komut izin gelmeden bu gibi hareketler zaten yanlış.

Tabi ki daha uygun bir dille söylenebilir miydi ?
    Evet.

Herkes bu işin ucundan başından ortasından bir yerinden tutup ilerletmeye çalışıyor. Tutar, tutmaz bunu iler ki dönemde göreceğiz hep birlikte.
    Umarım başarılı olur. Şu ülkede iyi kötü bir şeyler yapılmaya çalışılıyor ama maalesef sadece kötülüyoruz, en ufak noktadan bile vurmaya çalışıyoruz ne yazık bizlere.

Dışarıyı o kadar özeniyoruz, örnek gösteriyoruz ama hiç onlar gibi olmayı çabalamıyor kimse sonrasında hayır bekliyoruz.

Doğru veya yanlış kararlar var. Yok değil ama kardeşim yani bu işi bu kadar kötülemeyin.

Bu iş yapılması çok zor bir iş değil inanın, kaç tane markanın zaten arabasını ülkenin içinde çıkartıyor bu millet. Yapılması zor bir şey değil. Sadece geç kalınmış bir girişim. Umarım her şey çok güzel olur. Milletimize yararlı olur. Belirtiyorum şimdiden polemik veya karşılıklı atışma için yazmıyorum bu yazıyı.

İyi çalışmalar.
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boklayıp engel mi olmaya çalışıyoruz? Eleştirimin sonuna kadar arkasındayım. Hareket yanlış, açık ve net! Olay off the recordda değil canlı yayın kazası.

Bakan yanlışı farkedip çok güzel mesaj göndermiş ama biz doğru olmamış dediğimizde hain oluyoruz

Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne kadar seviyorsunuz boklayıp abartmayı, mühendisi biri orada çıkmış açmayın demiş, arkadan da açmayın diye ses geliyor. Demekki açılmaması gerekiyor bu kadar basit, zaten off the record bir durum , bunu yayınlayan yavşakta kabahat afedersiniz. Neyin düşmanlığı bu anlamış değilim. Bi salın şu memleketi artık herşeyi boklama timi bırakın şu politik bakışı, genele odaklanın.
    Herşeyi elektronik olan bir arabada bagaj kilidini inaktif edersin, cama da "açmayın lütfen" yazarsın olur biter.
    Her gelene "bagajı açmayın" demek, herkesin duyması mümkün değil zaten.
    Boklama falan yok. Hareket bariz yanlış ki adamın davranışı su götürmez şekilde hatalı ve agresif.
    Okumadan imzalamam.....

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yemek şefi gitmiş otomobili inceliyor.Üstüne üstlük Türk bile değil.

"bagaj önemli" denmiş bir de. Şu ülkede yetkililer keşke şeffaf olsalar da bu tarz polemikler yaşanmasa.Şahsen isterse Ferrari üretsinler çok önemli değil.Bu yerli otomobil adı altında yapılan şeye inanmayanlar,karşı çıkanlar,aleyhinde en ufak fikrini beyan eden olunca da b*kladı oluyor.

Çoğumuzun,satılsa bile ulaşamayacağı fiyatlarda olacağı aşikar ve bunun için şurada tartışma yapılıyor (: .Biz tartışırız onlarda devam eder yoluna cok basit ve net.

Memlekette herkes işini yapsa keske.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanayiciyim. Pandeminin başından beri özellikle Almanya'da koca koca tesisler kapatılıp satılıyor. İlk başta olayı pandemiden sebep sandık ama arka plan farklı çıktı.
    Alman devleti otomotiv sanayisini zorla dönüştürmeye çalışıyor. Çevreye zararlı olan dökme demir tesisleri başta olmak üzere içten yanmalı motor üreten hatları dışarıya satma derdindeler.
    Yumurta çıkışa gelmeden kendi dönüşümlerini yapıyorlar.

Türkiye'de otomotiv yan sanayi çalışan binlerce firma var. Elektrikli otomobil işine ne kadar erken ve hızlı adapte olursak bu dönüşüm o kadar sancısız olacak.
    Evet bu aracı herkes satın alamayacak. Yerli otomobil projesi diye gidip A-B segment Beetle, 2cv, 124 günceli herkese hitap edecek bir araç yapsalar en başta ben itiraz ederdim.
    Burada maksat farklı, ortada yıkıcı bir inovasyon var ve yeni oluşan bir sektörde önemli oyuncu olma şansımız var.

TOGG'un kendisini bir otomobil firmasından ziyade teknoloji firması olarak konumlandırması da çok yerinde.
    Başındaki ceo işin içinden ve başarılı bir isim. Güzel de bir ekip kurduklarını tahmin ediyorum. Siyasi hesaplar işin içine girmezse başarılı olmamaları için bir sebep göremiyorum.
    Savaş MotorSports

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapılan hareketi eleştiriyor olmak boklama olarak algılanmamalı bence. Ben Sinan Koç'un çektiği videoyu izledim, tesisin kabası bitmiş duruyor, ki hala inşaat işleri var belli ki.

Robotlar yığılmış oraya ne kadar güzel, ama bilmeyen adama güzel. Bir üretim hattını kurmak o kadar kısa süren bir iş değil. O hücrelerin kurulması layout ların çıkarılması, robotların teaching'i vs vs gerçekten büyük iş. 10+ robot / 10+ pres olan bir üretim işletmesinde çalışıyorum, 1 adet yüksek tonajlı presi devreye almak neredeyse 1 sene sürdü.

Kaldı ki bu parçaların kalıp tasarımları, kalıplarının yapılması edilmesi ciddi süreler alıyor.

İzlediğim video da gördüğüm propaganda amaçlı gündemi değiştirmek için (videodaki söylemi aktarıyorum) 2022 aralık banttan araba inecek tarzında bir bilgi verildi.

Şahsen 2022 aralıkta banttan araba ineceğine inanmıyorum. Ha keşke inse ben de isterim.

Şu topraklarda bunun yapılmamasını isteyecek adam yoktur, ama siyaset malzemesi olarak kullanılıyor olması hiç güzel değil.

Hedef kitlesi belirlenmemiş, halk tarafından ulaşılabilir olmayan bir araç olacak.

Bunu yarın üretip sokağa çıkardığımızı varsayarsak x firma arabasından %150 ötv alırken bundan almazsan olmaz, ötv alsan halk ulaşamaz.

Kaldı ki maliyet olarak 40 bin euro gibi rakamlar konuşuluyor, 40 bin euro ya ürettiğin aracı kaç paraya satacaksın da insanlar bunu alacak ?

Bu aracın satış adedi konusunda hiç açıp odd nin verilerinden ülkenin tüketim eğilimine bakmadın mı demezler mi ?

Eleştirmek bence boklamak değildir. Belki birileri okur da feyz alır aa bak böyle de bir düşünce tarzı olabilir diye kendini sorgular.

+ ben aynalara da takıldım, protototip de kameralı ayna vardı, bunda bildiğin normal ayna var o kısım değişik geldi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şunu ortaya atayım,çekileyim

Made in America vs. Assembled in America: Defining Terms of Auto Manufacturing

az çok tecrübesi olan,hele heleki otomotivde tecrübesi olan anlamıştır diye düşünüyorum,anlamayanlada vakit kaybetmeyeyim boşuna dır dıra girmim ,okuyun işte... gayet net ve basit

cihant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapılan hareketi eleştiriyor olmak boklama olarak algılanmamalı bence. Ben Sinan Koç'un çektiği videoyu izledim, tesisin kabası bitmiş duruyor, ki hala inşaat işleri var belli ki.

Robotlar yığılmış oraya ne kadar güzel, ama bilmeyen adama güzel. Bir üretim hattını kurmak o kadar kısa süren bir iş değil. O hücrelerin kurulması layout ların çıkarılması, robotların teaching'i vs vs gerçekten büyük iş
    . 10+ robot / 10+ pres olan bir üretim işletmesinde çalışıyorum, 1 adet yüksek tonajlı presi devreye almak neredeyse 1 sene sürdü.

Kaldı ki bu parçaların kalıp tasarımları, kalıplarının yapılması edilmesi ciddi süreler alıyor.

İzlediğim video da gördüğüm propaganda amaçlı gündemi değiştirmek için (videodaki söylemi aktarıyorum) 2022 aralık banttan araba inecek tarzında bir bilgi verildi.

Şahsen 2022 aralıkta banttan araba ineceğine inanmıyorum. Ha keşke inse ben de isterim.

Şu topraklarda bunun yapılmamasını isteyecek adam yoktur, ama siyaset malzemesi olarak kullanılıyor olması hiç güzel değil.

Hedef kitlesi belirlenmemiş, halk tarafından ulaşılabilir olmayan bir araç olacak.

Bunu yarın üretip sokağa çıkardığımızı varsayarsak x firma arabasından %150 ötv alırken bundan almazsan olmaz, ötv alsan halk ulaşamaz.

Kaldı ki maliyet olarak 40 bin euro gibi rakamlar konuşuluyor, 40 bin euro ya ürettiğin aracı kaç paraya satacaksın da insanlar bunu alacak ?

Bu aracın satış adedi konusunda hiç açıp odd nin verilerinden ülkenin tüketim eğilimine bakmadın mı demezler mi ?

Eleştirmek bence boklamak değildir. Belki birileri okur da feyz alır aa bak böyle de bir düşünce tarzı olabilir diye kendini sorgular.

+ ben aynalara da takıldım, protototip de kameralı ayna vardı, bunda bildiğin normal ayna var o kısım değişik geldi.
    Yazınızın geneline bir şey demiyorum fakat bold ile belirttiğim kısmın zaten offline işleri bitmiştir veya bitmek üzeredir( layoutlar, fikstürler, griperlar, elektrik projeleri, panoları, plc programı vs.) Bu belirttiğim işleri yapacak firmalardan bildiklerim bayadır bu işin offline projelerine hazırlanıyorlardı. Sahada bu işler zaman almayacak mı? Tabi ki alacak. Ama burası için de devamlı adam alımları yapıyorlardı. Muhtemelen sayıca çok fazla kişi girecekler.
    Aralık sonunda hattan araba iner mi? İner. Nasıl iner? Seri şekilde inmesi zor. Atıyorum günlük kapasite 500dür, Aralıkta bunlar hattan günde 1-2 araçla başlarlar. Bunu da hattan araba indirdik diye lanse ederler. Aslında bunlar test araçlarıdır. Bu işlemde de tüm hücrelerde en az 1er tane elektrikçi, mekanikçi, yazılımcı ve robotçu bulundurarak. Araç geçtikçe bu saydığım ekip iyileştirmeler yapmaya devam eder. Pres işlerini zaten dış tedarikçilerle çözeceklerini söylemişlerdi.
    İnşaat kısmı içinse, şuana kadar yaptığımız işlerin büyük çoğunda inşaat yada mekanik işler devam ederken hatta girmek zorunda kaldık(sektör elektrik-otomasyon). Aslında olmaması gereken bir şey ama sırf takvimi yakalayabilmek için.
    İşin Yerlisinde Millisinde değilim artık. Bir şeyler yapalım artık, bir yerden başlamak gerekiyor.
    2011-2019-- W124 E200
    2019-202x-- C4 1.6 e-hdi
    2023-202x-- C5 AirCross

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cihant Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazınızın geneline bir şey demiyorum fakat bold ile belirttiğim kısmın zaten offline işleri bitmiştir veya bitmek üzeredir( layoutlar, fikstürler, griperlar, elektrik projeleri, panoları, plc programı vs.) Bu belirttiğim işleri yapacak firmalardan bildiklerim bayadır bu işin offline projelerine hazırlanıyorlardı. Sahada bu işler zaman almayacak mı? Tabi ki alacak. Ama burası için de devamlı adam alımları yapıyorlardı. Muhtemelen sayıca çok fazla kişi girecekler.
    Aralık sonunda hattan araba iner mi? İner. Nasıl iner? Seri şekilde inmesi zor. Atıyorum günlük kapasite 500dür, Aralıkta bunlar hattan günde 1-2 araçla başlarlar. Bunu da hattan araba indirdik diye lanse ederler. Aslında bunlar test araçlarıdır. Bu işlemde de tüm hücrelerde en az 1er tane elektrikçi, mekanikçi, yazılımcı ve robotçu bulundurarak. Araç geçtikçe bu saydığım ekip iyileştirmeler yapmaya devam eder. Pres işlerini zaten dış tedarikçilerle çözeceklerini söylemişlerdi.
    İnşaat kısmı içinse, şuana kadar yaptığımız işlerin büyük çoğunda inşaat yada mekanik işler devam ederken hatta girmek zorunda kaldık(sektör elektrik-otomasyon). Aslında olmaması gereken bir şey ama sırf takvimi yakalayabilmek için.
    İşin Yerlisinde Millisinde değilim artık. Bir şeyler yapalım artık, bir yerden başlamak gerekiyor.
    Katılıyorum bende bir şeyler yapalım, yapalım ama hakkıyla yapalım. Sinan'ın videosunda taşlama yapıyor adamlar, baret yelek vermişler (ayakkabı görmedim) salmışlar. Gözlük ? Kulaklık ? yok.

Offline olarak hazırlık kısmı olabilir, ama hatta gördüğüm kadarıyla konumlandırmaya göre teach kısmı değişebiliyor, otomasyondasın biliyorsundur illa, yer geliyor milimetrenin 10 da 1 i toleransla çalışıyor parça.

Pres kısmındaki dışarıdan tedarik olayına bir şey diyemem deadline tarihine yetiştir demişlerdir işi verdikleri adama onlar yardırıp yetiştirir ya da yetiştiremez.
    Ama mevcut tecrübeme istinaden fabrika gezisi videosundaki kadar da toz pembe bir tablo göremedim açıkçası.

Bence yerli ve milli olmasa da olur, her şeyi sen zaten yapmıyorsun patent vs derken mecburen satın alacaksın. En basiti gidip fren diski , rot , amortisör mi tasarlayacaksın. Tüm üreticiler gibi fason alıp arabana takacaksın, ya da airbag'i abs / esp sistemini yeniden mi tasarlayacaksın hayır, bosch vs bir üreticiden alıp kullanacaksın.

Bizim cahil halkımız %100 yerli işini yanlış anlıyor, ya da projeyi halka aktarırken yanlış aktarıyorlar.

Biz ülke olarak uluslar arası arena da rekabet edebilecek bir marka yaratmak istiyoruz, halkımıza da ulaşabilecekleri araç üretmek istiyoruz (Bkz günsel çok daha makul bir araba üretiyor) bunun için de yatırımlarımız sürüyor demek çok zor değil.

Ben de isterim volvoyla rekabet eden bir suv miz olsun, fiftgear da incelensin, autobild de hakkında yazılar çıksın.

Dünya da satılsın. Ama hatırı sayılır üretim tecrübesi olan çok uzun yıllardır milyon adetlerde üretim yapan firmalar ile aynı kulvarda olmak o kadar basit bir iş değil.

Yapamaz mıyız yaparız, nasıl ? Siyasetten arındırırsak yaparız, liyakatı sağlarsak yaparız.

Ki şunu da unutmamak lazım,

BAKAN IŞIK YERLİ OTOMOBİL CALIŞMALARINI ANLATTI - YouTube

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burdaki herkes yerli arabanın üretilmesine karşı değil,ancak işin içinde mevcut iktidar olunca normal olarak eleştrilere maruz kalmasıdır. Bağaj kapağından konu nerelere geldi. İnşallah araba üretilir ve satışa başlar ve enkısa sürede ihracatı başlar memlekete bi faydası olmuş olur. Eleştriler ordaki çalışanlara yöneticilere yönelik üretilecek olan arabaya değil yalanla dolanla kandırmacayla hiçbir iş yürümez bekleyip göreceğiz...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hala yerli nediri tartışmak çok anlamsız.

Burada tartışılması gerekilen 2 ana nokta var. Birisi satılacak pazar, diğeri de servis ve şarj istasyonu alt yapısı. Kaldı ki dün Sabancı Üni'de elektrikli araçlarla ilgili bir konferans vardı, TOGG CEO'su da konuşmacılar arasındaydı ve tam olarak bu iki konuya satır aralarında değindi. Benim hissettiğim, o da buraların eksikliği net görüyor ama bir şey yapamıyor. Merak edenler izleyebilir:

Pazar TR ise, hem alacak müşteri sayısı hem de o müşterinin ekonomik geliri çok düşük, işi kurtaracak adete ulaşmak mümkün değil. Yine Tükiye pazarı için servis belki çözülür de, şarj istasyonu alt yapısı yok. İstasyon üreticisi de var aslında ama o elektriği üretecek ve dağıtacak alt yapı yok. Yapalım deseniz 10 yılı alır sadece bu yatırım.

Avrupa şarj istasyonu ve alt yapı konusunda çok yol aldı. Hatta sırf elektrikli araba yüzünden Avrupa yüzün tekrar nükleere çeviriyor. Ama Avrupa pazarına sıfırdan girmek ne kadar mümkün olur, çok zor. Hele ki politik olarak Avrupalıların son yıllarda bize karşı olan bakış açısını bilen bilir. O algı ile devletin desteklediği bir markayı Avrupa'ya pazarlama konusu başarısızlığa mahkum olur.

Son yorumum, sorun kesinlikle teknik değil. O arabanın kralı da yapılır, ki sektör içinden direkt temasta olduğum kişilerden gördüğüm / duyduğum kadarı ile yapılıyor da. Ama önemli bir detay, ilk etapta çoğu kalem dışarıdan tedarik edilip, 7-8 yıllık bir planda (ki endüstri içinde olan herkesin makul kabul ettiği tarihler bunlar) yüksek oranda yerlileşme sağlanacak. Ama ticari olarak başarısızlığa mahkum bir proje.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yerli otomobilden ziyade bize Hukuk lazım, Adalet lazım, Ekonomiyi bilen iyi yöneticiler lazım, Eğitim reformu lazım. Lazım da lazım.

Elektrikli otomobil üretmek tabi ki çok güzel ancak bi sorarlar adama senin kıçına giyecek donun var mı diye ?

Halk ekmek alırken düşünüyor, birileri milyonlar götürüyor cebe. Kimsenin güveni kalmadı hiç bir şeye asıl sorun bu.

Yerli millisini geçtim konu başka yerlere gidiyor yoksa burada hepimiz arabaları seven insanlarız neden Elektrikli bir Türk markası olmasın isteyelim ?
    Neden güçlü bir Türk markası olmasın dünyaya ihraç edeceğimiz ? Ama rica edicem seçim malzemesi yapılmasın artık hiç bir şey.

Güven yok güven. Bu saatten sonra roket yapılsa ne yazar ?
    Ülkedeki gençlerin geleceği çalınmış. Mutsuz ve önünü göremeyen bir gençlik var birileri hala oy derdinde.

Batsın gerçekten bagajı da aküsü de. Eğitim sistemi çökmüş, Hukuk ve Adalet çökmüş, biz neleri konuşuyoruz.
    Bundan 10-20 yıl sonra bu elektrikli araba kurtarmayacak bizi. Değiştirmediğimiz Eğitim sistemi- Hukuk sistemi yüzünden daha da geri kalacağız.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomobil üretim sektörüne yüzyıllarını vermiş,tarihe adını kazımış koskoca firmaların otomobillerine binerken eleştiriyorsunuz/eleştiriyoruz.
    Ülkede böyle bir varoluş sizce ne kadar sürede rayına oturacak ? Bunu hiç düşünen yok mu acaba sormak istiyorum.

Ülkenin tek eksiği otomobil üretimimi kaldı?

Nacizane düşüncem,dünyanın 1 numarası bile olsa,size/bize 1 gram faydası olmaz. @cnzdmr yorumu çok yerinde olmuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen sene 40.000 Euro civarı üretim maliyeti olduğunu söylemişti ceo

furkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumlara bakiyorumda cidden bi olaya muhalefet olmak icin dogan insanlar var aramizda. Abi cok biliyosan burda isin ne projenin basinda olurdun. Ulke olarak zaten geride kalmisiz bu konuyla ilgili. Yapmayin arkadaslar tabiki eksiklikler olucak tabiki hatalar olucak. Sizin mantiginiza gore tum hatalari olumsuzluklari dusunursek bu ise hic baslamamak lazimmis. Ee 20sene sonra 40 sene sonra daha guclu rakiplerin icinde baslamak mi mantikli ? Konuyu siyasetten bagimsiz dusunup destek olun bu tarz projelere. Nekadar ilginc, bi bagaj muhabbeti hemen paylasilmisti burda halen muhabbeti donuyor. Sedan konsept teknoloji fuarinda tanitildi kimse bununla ilgili bi paylasim yapmiyor , niye yapalimki degilmi ancak bi olumsuzluk oldugunda.

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülkenin geleceği bu arabaya bağlıymış gibi konuşuluyor.
    Siyasetten ayrı tutulup desteklenmesi gerekiyormuş, nasıl siyasetten ayrı tutacağız ?
    Bu araba vatandaşlarımızın en az yarısının hiç zorlanmadan alabileceği seviyede bi fiyattan satışa çıkarsa, o zaman siyasetten tabi ki ayrı tutalım. Ama bu koşullarda imkansız.
    Çok bilenin burda ne işi var projenin başında olurdu denmiş ama ülke olarak liyakat kavramından son derece uzağız ne yazık ki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı furkane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumlara bakiyorumda cidden bi olaya muhalefet olmak icin dogan insanlar var aramizda. Abi cok biliyosan burda isin ne projenin basinda olurdun. Ulke olarak zaten geride kalmisiz bu konuyla ilgili. Yapmayin arkadaslar tabiki eksiklikler olucak tabiki hatalar olucak. Sizin mantiginiza gore tum hatalari olumsuzluklari dusunursek bu ise hic baslamamak lazimmis. Ee 20sene sonra 40 sene sonra daha guclu rakiplerin icinde baslamak mi mantikli ? Konuyu siyasetten bagimsiz dusunup destek olun bu tarz projelere. Nekadar ilginc, bi bagaj muhabbeti hemen paylasilmisti burda halen muhabbeti donuyor. Sedan konsept teknoloji fuarinda tanitildi kimse bununla ilgili bi paylasim yapmiyor , niye yapalimki degilmi ancak bi olumsuzluk oldugunda.
    Çıksın tabi çıkmasın demiyoruz da herkes alabilecek diye lanse edilip ve bundan önce bilmem kaç milyon tane lanse edilen yerli arabadan sonra insan bi düşünüyor. E tabi sonra 40.000 euro üretim maliyeti var ehe ühö deyince de çok hoş olmuyor. (40k*1.25*1.18*15,58= 919K TL)

Ayrıca bu marka siyasetten bağımsız düşünülemez marka siyasi kaygı ile çıkmış bir marka. Bundan önce TÜBİTAK saab 9-3 modelini ve üretim bandı aldı ee sonuç ? Rafa Kalktı. Ondan sonra her sanayi bakanının sürdüğü bor mobil var 2012 den beri her 2-3 senede bi sürüyorlar oda gitti. TÜBİTAK'ın gene meşhur cadillac ları var. Eee Her sene bi üniversite yerli otomobil yapıyor zaten, benim amacım köstek olmak değil oraya yapılan yardımın hiç olmasından endişeliyim ki bu endişelerim boşa değil, 5 şirket babasının hayrına fonlamadı bunu gerçi 4 de düşmüşte olabilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)