User Tag List

Sayfa 87/103 İlkİlk ... 3777858687888997 ... SonSon
1942 sonuçtan 1.635 ile 1.653 arası

Konu: Yerli Otomobiller Geliyor!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forumda siyaset konuşmak yasak değil mi?

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz ekonomi konuşuyoruz, size siyaset gibi geliyor tabi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz hep ekonomi konuşuyorsunuz zaten

İyi sohbetler.

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz de ekonomi konuşun konuşacak bir şeyiniz varsa biz de dinleyelim merak ettim ? Yaşınız büyük mutlaka mantıklı şeyler vardır anlatacağınız

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yerli araba yapılsa ne olur yapılmasa ne olur? Siz ucuz olacak mı sanıyorsunuz? Yerli araba yaptık hülooooğğğğ diyenlerin kaç tanesi alabilecek? Ya da rüyasında görebilecek bir söylermisiniz? Fiyatları audi'den yüksek açıklandığı zaman görüşürüz.
    M50b30 - Bumblebee...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Diyorum ki; otobüs çok kalabalık, şu şekilde olsa hem milletimiz devletimiz zarar etmez hem de biz rahat gideriz..
    Adam diyor ki beğenmiyorsan taksiye bin.. Aynı mantık..
    Yaratıcının kusursuz yarattığı tek millet olduğumuzdan öz eleştiri ne mümkün..

Bu otomobil sevdası yerine üretiminde hayati faktör unsuru olan parçaların üretimi ve inovasyonunda uzmanlaşan bir sanayi kurmak daha mantıklı bir karar olurdu..
    Otomobile de yorum yapmıyorum..

furkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler araba c segmenti - c segmenti max ne kadar olabilir ? Rekabetci fiyat olmasi gerektiginide biliyoruz. Ama dusuncelerin su kismi guzel ,Yok halkin yarisi almali bu araci guzel arkadasim halkin yarisi uyguna bu arabayi alabilecegi gun ilk agliyacak olan sensin arabam para etmiyor , satamiyorum elimde patladi diye, yaziklar olsun batirdilar bizi diye burada cumleler kurulcak. Piyasada bi denge vardir , anormal uyguna zararina sifir otv ile bu aracin satildigini dusunelim , tr'deki tum bayiler bi anda kitlenir arkasindan filolar arkasindan ikinci el alim satim yapanlar arkasindanda bireysel saticilar musteri bulmakta zorlanir. Bu dengeyi kimse bozmak istemez. Siyasetten ayirin bu isleri bi yerden baslamak gerek ama oyle ama boyle

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben açık söyleyeyim param olsada almam.alanada mani olmam hayırlı olsun der gider 98 model arabamla yaşamaya devam edeceğim
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı furkane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler araba c segmenti - c segmenti max ne kadar olabilir ? Rekabetci fiyat olmasi gerektiginide biliyoruz. Ama dusuncelerin su kismi guzel ,Yok halkin yarisi almali bu araci guzel arkadasim halkin yarisi uyguna bu arabayi alabilecegi gun ilk agliyacak olan sensin arabam para etmiyor , satamiyorum elimde patladi diye, yaziklar olsun batirdilar bizi diye burada cumleler kurulcak. Piyasada bi denge vardir , anormal uyguna zararina sifir otv ile bu aracin satildigini dusunelim , tr'deki tum bayiler bi anda kitlenir arkasindan filolar arkasindan ikinci el alim satim yapanlar arkasindanda bireysel saticilar musteri bulmakta zorlanir. Bu dengeyi kimse bozmak istemez. Siyasetten ayirin bu isleri bi yerden baslamak gerek ama oyle ama boyle
    Karı koca olarak Global firmalarda beyaz yakalı olarak çalışıyoruz 2 şer Uni bitirdik Yüksek lisans yaptık.
    Biz alamayacağız bu arabayı çıktığı zaman, üretim maliyetleri vs öyle görünüyor.

Bu kötü ekonomide eriyen ve değerini yitiren Tl ile maaş alıyoruz çünkü.

Alabilecek Türk vatandaşları bizim yerimize de alsınlar, onlardan görürüz belki olmuş mu olmamış mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk sene yani bu sene sonuna kadar kaç tane üretilecek ben onu merak ediyorum o zaman proje belli eder kendini

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şayet düşündüğüm gibi bir otomobil olur ise 1 adet almayı düşünüyorum imkan el verir de rakam da segmentinin en uygunu olursa. Şayet olmaz da emsali ile aynı olursa, ar-ge ‘si, servis ağı, yedek parçası bolca olan emsalini alırım. Umarım ÖTV ve ÖTV nin KDV sini almazlar

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tahminim şu anki kurdan hesaplarsak 1.5 milyon TL olacaktır. https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...82356122/detay bunu tercih ederim açıkçası. zaten elektrik zammı da elektrikli araç kullanmanın maliyetini yükseltti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maliyet hesabından pek anlamıyorum sormak istediğim şey şu , bu kadarlık bir operasyon için giderler ve herşey dahil ne kadara mal oluyor acaba yani kaç para harcanıyor şuan fabrika vb. şeyler için, 40 bin euroya mal ediyoruz dediler ama kaç araç sattıklarında bu maliyet çıkar merak ettim. mesela gumpert'i üretenlerin sistem için harcadığı parayla bu togg için harcanan paralar aynımıdır merak ettim

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tahminim şu anki kurdan hesaplarsak 1.5 milyon TL olacaktır. https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...82356122/detay bunu tercih ederim açıkçası. zaten elektrik zammı da elektrikli araç kullanmanın maliyetini yükseltti.
    Uzun yol yapmak isteyenlere dc hızlı şarj istasyonları zorlu şirketi sağlam zam yapmış ortalama km de 1 lira civarına geliyor. İnşallah doğru değildir elektrikli araba al km de 1 lira yaksın. Ama evde şarj edersen şimdilik sorun yok evdeki şarjda hızlı değil...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence güzel gidiyorlar yani en azından beni mutlu ediyor yaşanan gelişmeler, umarım bu kadar uğraş emek saçma sapan politikalar ve emeklerden dolayı heba olmaz.

Anlamadığım bir diğer husus şu neden citroen ami formunda herkesin çok daha kolay ulaşabileceği, yok satacakları bir model yaparak başlanmadı bu maceraya? Ami Fransada 6000 Euro fiyatla satılıyor, bizde 170-200k olması bekleniyor ve ciddi sipariş aldıklarını açıkladılar. O tip bir şey olursa belki vatandaşın yarısı gerçekten ulaşabilir...
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yilmazcatalbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence güzel gidiyorlar yani en azından beni mutlu ediyor yaşanan gelişmeler, umarım bu kadar uğraş emek saçma sapan politikalar ve emeklerden dolayı heba olmaz.

Anlamadığım bir diğer husus şu neden citroen ami formunda herkesin çok daha kolay ulaşabileceği, yok satacakları bir model yaparak başlanmadı bu maceraya? Ami Fransada 6000 Euro fiyatla satılıyor, bizde 170-200k olması bekleniyor ve ciddi sipariş aldıklarını açıkladılar. O tip bir şey olursa belki vatandaşın yarısı gerçekten ulaşabilir...
    Türk aile yapısı en çok C segmentini sever. En kötü B olabilirdi TOGG ama o da küçük rakamlar sunuyor hem iç hacim hem de bagaj olarak.
    Bir de bu ami vb küçük arabaların euroncap sonuçları nasıl acaba? Güvenlikte önemli her zaman.
    Ami'nin pil-menzil olayına girmiyorum bile.
    Okumadan imzalamam.....

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türk aile yapısı en çok C segmentini sever. En kötü B olabilirdi TOGG ama o da küçük rakamlar sunuyor hem iç hacim hem de bagaj olarak.
    Bir de bu ami vb küçük arabaların euroncap sonuçları nasıl acaba? Güvenlikte önemli her zaman.
    Ami'nin pil-menzil olayına girmiyorum bile.
    4 tekerli motor diye geçtiğinden ncap'ten muaf. havayastığı dahi yok zaten

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şayet düşündüğüm gibi bir otomobil olur ise 1 adet almayı düşünüyorum imkan el verir de rakam da segmentinin en uygunu olursa. Şayet olmaz da emsali ile aynı olursa, ar-ge ‘si, servis ağı, yedek parçası bolca olan emsalini alırım. Umarım ÖTV ve ÖTV nin KDV sini almazlar
    Ötv ve Kdv almama gibi bir durum kanuni olarak ve uluslararası vergi anlaşmaları gereği mümkün değil. Emsali ithal modellerden tek farkı gümrük vergisi olabilir yada tüm emsallerinden kdv ve ötv almazsın.

Togg iç piyasada satılsın diye gümrük vergilerini fahiş boyuta getirirsen, diğer ülkelerde senin ürünlerine fahiş gümrük vergileri getirir ve bir anda ihracatın durma noktasına gelir.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ötv ve Kdv almama gibi bir durum kanuni olarak ve uluslararası vergi anlaşmaları gereği mümkün değil. Emsali ithal modellerden tek farkı gümrük vergisi olabilir yada tüm emsallerinden kdv ve ötv almazsın.

Togg iç piyasada satılsın diye gümrük vergilerini fahiş boyuta getirirsen, diğer ülkelerde senin ürünlerine fahiş gümrük vergileri getirir ve bir anda ihracatın durma noktasına gelir.
    Amerika vergisi gelmişti hatırlarmısınız bilmem. X6, Mercedes GLS, vb Amerika üretim araçlar aşırı pahalanmıştı. Emsali olabilir.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)