User Tag List

Sayfa 88/103 İlkİlk ... 3878868788899098 ... SonSon
1942 sonuçtan 1.654 ile 1.672 arası

Konu: Yerli Otomobiller Geliyor!!!

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerika vergisi gelmişti hatırlarmısınız bilmem. X6, Mercedes GLS, vb Amerika üretim araçlar aşırı pahalanmıştı. Emsali olabilir.
    Abd'den gelen otomobillere ek gümrük vergisi uygulandı. X7, Gls falan satılmaz hale geldi. Şimdi bu durum devam ederse Togg üretildiğinde Abd Türkiyede üretilen araçlara ekstra gümrük getirir. Togg rekabetçi bir fiyatla piyasaya giremez. Her şey karşılıklı, işin içinden çıkılmaz hale gelir.

Özellikle Trump zamanı Abd ve Ab bölgesi bu şekilde çok fazla çatışma yaşadı. Dünya küçük bir köy. Olan ufak üreticilere ve son tüketicilere olur ki oldu.

Yani şunu diyorum yukarıda yazdığımla alakalı hiç bir şey anlamadınız sanıyorum. Almanyadan gelen bir otomobil için Kdv ve Ötv uygulayıp, yerli üretim için vergileri kaldırıp pazarın dengesiyle alenen oynayamazsınız. Hem uluslararası vergi anlaşmalarını bozmuş olursunuz hemde gelecek karşı hamleyle tüm ticaretinizi bir günde alt üst edersiniz.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abd'den gelen otomobillere ek gümrük vergisi uygulandı. X7, Gls falan satılmaz hale geldi. Şimdi bu durum devam ederse Togg üretildiğinde Abd Türkiyede üretilen araçlara ekstra gümrük getirir. Togg rekabetçi bir fiyatla piyasaya giremez. Her şey karşılıklı, işin içinden çıkılmaz hale gelir.

Özellikle Trump zamanı Abd ve Ab bölgesi bu şekilde çok fazla çatışma yaşadı. Dünya küçük bir köy. Olan ufak üreticilere ve son tüketicilere olur ki oldu.

Yani şunu diyorum yukarıda yazdığımla alakalı hiç bir şey anlamadınız sanıyorum. Almanyadan gelen bir otomobil için Kdv ve Ötv uygulayıp, yerli üretim için vergileri kaldırıp pazarın dengesiyle alenen oynayamazsınız. Hem uluslararası vergi anlaşmalarını bozmuş olursunuz hemde gelecek karşı hamleyle tüm ticaretinizi bir günde alt üst edersiniz.
    Yurtdışında ÖTV yokki, sadece KDV var.
    Bizden de ÖTV kalksa fiyatlar zaten direkt yarı yarıya iner
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yurtdışında ÖTV yokki, sadece KDV var.
    Bizden de ÖTV kalksa fiyatlar zaten direkt yarı yarıya iner
    Yurtdışında ötv var gibi bir şey mi yazdım?

İç pazarda satılan a ürünü var. Bu ürünün ithaline ötv ve %18 kdv koyup, yurtiçi yerli ikamesine ötv yok kdv indirimli tarife %1 kdv uyguluyorum diyemezsin diyorum.

Bir miktar gümrük vergisiyle yerli ürüne avantaj sağlatabilirsin. Onunda suyunu çıkarırsan muhatabın ülkeler senden gelen ürünlere fahiş gümrük vergileri uygular ve ticaretin sıkıntı yaşar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yurtdışında ötv var gibi bir şey mi yazdım?

İç pazarda satılan a ürünü var. Bu ürünün ithaline ötv ve %18 kdv koyup, yurtiçi yerli ikamesine ötv yok kdv indirimli tarife %1 kdv uyguluyorum diyemezsin diyorum.

Bir miktar gümrük vergisiyle yerli ürüne avantaj sağlatabilirsin. Onunda suyunu çıkarırsan muhatabın ülkeler senden gelen ürünlere fahiş gümrük vergileri uygular ve ticaretin sıkıntı yaşar.
    Ben yurtdışında ÖTV var yazdın mı dedim?
    Kendi üretimini korumak için ithale ÖTV uygularsın. Bir KHK'ya bakar.
    "Yerli" otomobile ÖTV uygulamazsın-teşvik verirsin veya örneğin %10 ÖTV uygularsın zaten fiyat direkt makülleşir. Gerçi maliyeti 40k € demişti CEO, ne kadar makülleşirse artık.
    Sadece Toyota hibrit avantajına olacak şekilde bu ülkede kanun değişti. Olmayacak iş değil ama bu hükümet yapar mı ayrı konu. Limonata da bile ÖTV var memleketimde.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ...
    KHK yok artık, 91. madde 2017'de kalkınca KHK de uçtu gitti. CBK var onun yerine, yerseniz...

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    RTE K (recep tayyip erdoğan kararı) böyle daha iyi oldu sanki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Yerli" otomobile ÖTV uygulamazsın-teşvik verirsin veya örneğin %10 ÖTV uygularsın zaten fiyat direkt makülleşir. Gerçi maliyeti 40k € demişti CEO, ne kadar makülleşirse artık.
    Sadece Toyota hibrit avantajına olacak şekilde bu ülkede kanun değişti. Olmayacak iş değil ama bu hükümet yapar mı ayrı konu. Limonata da bile ÖTV var memleketimde.
    Çok başka örnekler veriyorsun ama

Dediklerinin benim söylediğimle alakası bile yok.

Toyotadaki verdiğin örnek tamamen yanlış. Konuyla alakasız. Sadece toyotanın otomobili şartları sağladığı için toyota vergi indirmi olarak görüyorsun. Egea aynı şartları sağlıyor olsa oda girecek kapsama. Sen yararlanamzsın diyemez kimse.

Limonata ne alaka

Birbirinin ikamesi olan ithal ve yerli mal göster gümrük vergisi haricinde farklı oranlardan vergilendirilen

Şu inadın rte’nin “faiz nedendir” iddiasındaki inadından farksız

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yerli otomobil #TOGG çıkış tarihi açıklandı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bu yıl 29 Ekim tarihinde TOGG'un fabrikasının açılışının gerçekleştirileceğini, 2023 yılının mart ayında ise otomobilin piyasaya sürüleceğini belirtti.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir de satış fiyatını belirleyecek asıl konu olan vergiler de tek imzaya yetkilendirildi
    bu da önemli bir altyapı hazırlığı

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir de satış fiyatını belirleyecek asıl konu olan vergiler de tek imzaya yetkilendirildi
    bu da önemli bir altyapı hazırlığı
    Gazeteciye kızdı fiyatını sorma dedi.

Konuşulan 25 30 bin dolar arası benim tahminim şu anki piyasaya göre 2 paket var 900 ve 1.400

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu lansmana özel vergide farklı hareketler / sıfırlamalar vs olabilir
    bir şekilde togg ciddi bir devlet desteği alacak , hangi rakam açıklanırsa açıklansın zaten bir ön sipariş açıp paraları toplayacaklar , sen ben giremeyiz bile sıraya
    particiler ve galeriler kapatacak ilk alım listelerini
    böylece çok ciddi bir cash yaratacaklar
    sonrasında yani ilk yılın sonunda ilk lansman için açıklanan teşvikler destekler vs kademeli kaldırılır gibime geliyor
    vergi sisteminde kalıcı karar alsa her markaya yarar , zannetmiyorum bunu yapmazlar
    "sadece yerli elektrikli otomobilde" olacak şekilde bir düzenleme yaparlar olur biter

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ÖTV ile alakalı yeni beklentiler var.. Genel olarak ne düşünüyorsunuz? Her motor hacmine olur mu? Duyum vs var mı?
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Avrupa Birliği'nin İşleyişi Hakkında Antlaşma'nın (ABİA) 101. maddesi ile üye ülkeler arasındaki ticareti etkileyebilecek nitelikte olan ve iç pazardaki rekabeti engelleyebilecek, kısıtlayabilecek ya da bozabilecek teşebbüsler arası anlaşma, uyumlu eylem ve teşebbüs birlikleri kararları yasaklanmaktadır.

Biz AB nin bütün anlaşma sözleşme kurumlarına üyeyiz tabiiyiz .. Haksız rekabet yapamayız … Togg un değeri neyse ondan gidecektir belki biraz süspanse edilir ama çok ciddi bir rakam olmaz 1 milyonsa 900 bin olur 900 bin se 800 bin olur o kadar ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    emisyon temelli vergilendirme sistemine geçilir yavaş yavaş bana öyle geliyor

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    emisyon temelli vergilendirme sistemine geçilir yavaş yavaş bana öyle geliyor
    Çok zor aşırı zor bu ülkede hala kuş serisi Murat serisi tempralar tipolar renault 9 lar 11 12 19 21 ler 90 lı yıllardan kalma tonla Mercedes balina kasa manda kasa 200 ler E kasalar bmw nin E30 E34 E39 E38 E36 lar 80 li 90 lı yıllardan kalma tonla Honda’sı Toyota’sı mandası vw say say bitmez hala yollarda ve bu araçlar Türkiye deki araç sayısı içinde ciddi yüksek bir rakam oluşturur kaldıki 2000 li yıllarda üretilen pek çok aracın bile emisyon değeri kırmızı yada sarı hat denilen yüksek orandadır mesela E46 bmw lerin 57 falandı bu sarı hat hatta kırmızıya yakın hat demek ..

Kısaca emisyon üstünden vergilendirme ciddi sorun olur …
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir şekilde togg ciddi bir devlet desteği alacak , hangi rakam açıklanırsa açıklansın zaten bir ön sipariş açıp paraları toplayacaklar , sen ben giremeyiz bile sıraya
    sonrasında yani ilk yılın sonunda ilk lansman için açıklanan teşvikler destekler vs kademeli kaldırılır gibime geliyor
    vergi sisteminde kalıcı karar alsa her markaya yarar , zannetmiyorum bunu yapmazlar
    "sadece yerli elektrikli otomobilde" olacak şekilde bir düzenleme yaparlar olur biter
    işaretlediğim 2 cümleyi okuyunca aklıma istemsizce jet fadıl ve imza geldi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işaretlediğim 2 cümleyi okuyunca aklıma istemsizce jet fadıl ve imza geldi.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok zor aşırı zor bu ülkede hala kuş serisi Murat serisi tempralar tipolar renault 9 lar 11 12 19 21 ler 90 lı yıllardan kalma tonla Mercedes balina kasa manda kasa 200 ler E kasalar bmw nin E30 E34 E39 E38 E36 lar 80 li 90 lı yıllardan kalma tonla Honda’sı Toyota’sı mandası vw say say bitmez hala yollarda ve bu araçlar Türkiye deki araç sayısı içinde ciddi yüksek bir rakam oluşturur kaldıki 2000 li yıllarda üretilen pek çok aracın bile emisyon değeri kırmızı yada sarı hat denilen yüksek orandadır mesela E46 bmw lerin 57 falandı bu sarı hat hatta kırmızıya yakın hat demek ..

Kısaca emisyon üstünden vergilendirme ciddi sorun olur …
    ben de onu diyorum işte
    bu kadar emisyona takılacak araç varken evet biz vatandaş için sıkıntı olur
    ama bunlardan nispeten yüksek vergi alınacağı için devlet tarafına yarar
    sonuç : vatandaşa değil devlete yarayacak her konu bana göre devreye alınacaktır eninde sonunda
    yoksa tabii ki ben de seninle aynı fikirdeyim , sadece konuyu farklı açıdan ele aldım
    yani yine bize girecek özetle

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)