User Tag List

Sayfa 89/103 İlkİlk ... 3979878889909199 ... SonSon
1942 sonuçtan 1.673 ile 1.691 arası

Konu: Yerli Otomobiller Geliyor!!!

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada , okuduysanız görmüşsünüzdür
    bazı ülkelerden ithal edilecek elektrikli otomobillere +%10 vergi geldi

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de onu diyorum işte
    bu kadar emisyona takılacak araç varken evet biz vatandaş için sıkıntı olur
    ama bunlardan nispeten yüksek vergi alınacağı için devlet tarafına yarar
    sonuç : vatandaşa değil devlete yarayacak her konu bana göre devreye alınacaktır eninde sonunda
    yoksa tabii ki ben de seninle aynı fikirdeyim , sadece konuyu farklı açıdan ele aldım
    yani yine bize girecek özetle
    Yapabilirler tabii ama büyük haksız rekabet olur .. fakirden çok zenginden az vergi alınırsa toplum içinde büyük adaletsizlik olur ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapabilirler tabii ama büyük haksız rekabet olur .. fakirden çok zenginden az vergi alınırsa toplum içinde büyük adaletsizlik olur ..
    Ne ilk ne de son olur

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    29 Ekim cumhuriyet bayramımız kutlu mutlu olsun.

Şuraya bazı yazanlara da selam olsun. Zoruna gidenlerin gözü yaşlı
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ülkede 50 yıldır otomobil üretiliyor ve ihraç ediliyor. İnanılmaz büyük bir otomobil parça tedarik, yan sanayi ağı var. İnsanlar bu ülkeden bir *** olmaz gibi bir anlayış içinde değil yada bu topraklarda bir otomobilin üretilmesi mucizede değil yada yapılanlar sandığınız gibi insanların zoruna gitmiyor. Olayın siyasi rant sağlama boyutuna kızılıyor. Togg Turkcell, Zorlu, Anadolu Efes gibi en Türkiyenin en büyük şirketlerine ait. Bu kadar tepki alan şey otomobil değil bu otomobili sanki kainat liderimizin yapmış olduğu algısının yapılması.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bugün YouTube da tesadüf bir video izledim bir arkadaş Renault zoe ile İstanbul’dan kalkana gitmiş toplam da 850km yolu 15 saatte gitmiş ve harcadığı enerji yani yakıt parası 1134 tl ..yaklaşık zaten 4 saatti şarjda geçmiş ..

Şimdi bana makul gelmedi ortalama zaten 1.4-1.6 bir araba 50-55 litre depoyla uzunyolda ekonomik sürüşte bir depoyla ortalama hemen hemen aynı verileri yakalar üç aşağı beş yukarı ama hemen hemen aynı değerleri yakalar benzin parası olarakta hemen hemen kafa kafaya gelir 50tl aşağı 100tl yukarı o kadar önemli değil ..

Zoe videosu benim için değerli bir video oldu çünkü şu anda sanırım giriş fiyatı 450 bin tl Aralığında yani halkın alabileceği ulaşabileceği bir araç yani egea sı olan meganı clio su olan biri satıp ya kafa kafaya yada üstüne biraz ekleyip rahat zoe alabilir … Yani 1 milyonluk 1.5-2 milyonluk elektriklilerden değil o yüzden benim için zoe videosu değerli bir veri idi . Aslında benim anladığım şu aslında araba çok yakmadı elektriğine çok zam gelmiş sanırım video daki arkadaşda benzer şeyler söyledi .. yani 600-700 km menzilli elektrikli ilede yakıt fiyatında çok bir şey değişmezdi bence ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün YouTube da tesadüf bir video izledim bir arkadaş Renault zoe ile İstanbul’dan kalkana gitmiş toplam da 850km yolu 15 saatte gitmiş ve harcadığı enerji yani yakıt parası 1134 tl ..yaklaşık zaten 4 saatti şarjda geçmiş ..

Şimdi bana makul gelmedi ortalama zaten 1.4-1.6 bir araba 50-55 litre depoyla uzunyolda ekonomik sürüşte bir depoyla ortalama hemen hemen aynı verileri yakalar üç aşağı beş yukarı ama hemen hemen aynı değerleri yakalar benzin parası olarakta hemen hemen kafa kafaya gelir 50tl aşağı 100tl yukarı o kadar önemli değil ..

Zoe videosu benim için değerli bir video oldu çünkü şu anda sanırım giriş fiyatı 450 bin tl Aralığında yani halkın alabileceği ulaşabileceği bir araç yani egea sı olan meganı clio su olan biri satıp ya kafa kafaya yada üstüne biraz ekleyip rahat zoe alabilir … Yani 1 milyonluk 1.5-2 milyonluk elektriklilerden değil o yüzden benim için zoe videosu değerli bir veri idi . Aslında benim anladığım şu aslında araba çok yakmadı elektriğine çok zam gelmiş sanırım video daki arkadaşda benzer şeyler söyledi .. yani 600-700 km menzilli elektrikli ilede yakıt fiyatında çok bir şey değişmezdi bence ..
    elektriği ucuza kullanacağımızı düşünmek çok iyimser olur zaten. Aynı sömürü sistemi fosil yakıt yerine elektrik ile sömürecek insanlığı. Maliyetler de değişen hiç bir şeyin olacağını ben de sanmıyorum.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elektriği ucuza kullanacağımızı düşünmek çok iyimser olur zaten. Aynı sömürü sistemi fosil yakıt yerine elektrik ile sömürecek insanlığı. Maliyetler de değişen hiç bir şeyin olacağını ben de sanmıyorum.
    Yok yakıt krizi var falan filan dediler pek çok petrol şirketi karını misli misli arttırmış hatta bazısı ikimisli kar yapmış

Krizi fırsata cevirdiler: Petrol şirketlerinden rekor kar - Son dakika ekonomi haberleri – Sozcu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sorsan petrol bitiyor tükeniyor diyorlardı bazı yabancı haber kaynaklarında taaa yıllar önce şimdi Sahra altında Amerika’nın kendi dağlarında bilmem başka nerelerde çıkarılmamış bilmem kaç
    Milyar varil petrol yatakları bulunmuş .. Yabancı haber sitelerinde bolcana bu tip haberler var…

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada o c7 duruyormu sende Verde nargilemi yan koltuğa atıp bebekte üç beş tur atıyım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu arada o c7 duruyormu sende Verde nargilemi yan koltuğa atıp bebekte üç beş tur atıyım..
    Bu arada nargile içmem nargilem de yok şimdi birileri bu espriyi ciddiye alır .. polemik çıkmasın..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herşey iyi güzel de bu dünyanın ihtiyacı olan elektriği üretecek başka daha verimli yöntemler bulması şart
    bunun ötesi yok
    otoyollardaki şarj istasyonlarında kw başına ödenen rakam , ev elektriğine kıyasla aşırı pahalı , sorun da bu zaten
    evde doldurulan şarjla gidilecek yere gidildiğinde masraf düşük oluyor
    avm veya otoyolllarda şarj gerektiğinde para gidiyor
    ama dedim ya , elektrik ihtiyacı tüm dünyada inanılmaz hızla artıyor , bu durumun yani elektrik üretiminin çok verimli ama bir o kadar da doğaya zararsız bir yöntemi olmalı

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herşey iyi güzel de bu dünyanın ihtiyacı olan elektriği üretecek başka daha verimli yöntemler bulması şart
    bunun ötesi yok
    otoyollardaki şarj istasyonlarında kw başına ödenen rakam , ev elektriğine kıyasla aşırı pahalı , sorun da bu zaten
    evde doldurulan şarjla gidilecek yere gidildiğinde masraf düşük oluyor
    avm veya otoyolllarda şarj gerektiğinde para gidiyor
    ama dedim ya , elektrik ihtiyacı tüm dünyada inanılmaz hızla artıyor , bu durumun yani elektrik üretiminin çok verimli ama bir o kadar da doğaya zararsız bir yöntemi olmalı
    Katılıyorum, hatta dünya geneline genişletirsek, elektrik üretiminde hala ciddi oranda fosil yakıt/doğalgaz tüketiliyor

Güzel capsler var birini atayım

A gas powered van. towing a diesel generator. charging an electric car. The future is stupid... - ) | Silly jokes, Jokes, Funny car memes

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elektrikli araç ufak küçük olacak. 400 500 km şehir içi menzili olacak. Gece boyunca evden şarj edebileceğim. O zaman benim için bir mantığı olur.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    togg renklerini beğendim şahsen
    bir de bankalara togg için özel kredi kampanyası talimatı verildi alenen
    yeşil de eklenecek renklere , british racing green tarzı bişey olur sanırım

bakalım neler göreceğiz
    boş paket düşük menzilli olan ve full paket yüksek menzilli olan arasındaki fark en az 1 milyon olur rahat
    baz paketin başlangıç fiyatının önemi yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    300km menzilli olanı 1 milyon civarı 500km menzilli olanı 1.5 milyon civarı olucak deniyor araba uzmanları tarafından.. Renault zoe 400 km menzili var 760 bin tl .. menzili uzatmaları lazım ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    piyasadaki c-suv'lar ile fiyatta rekabet edecek
    amaaaaaa
    fiyatta rekabet edecek derken sadece etiket fiyatı değil ;
    senelik mtv farkı ,
    senelik bakım giderleri farkı,
    senelik benzin-mazot giderleri, ev elektriğinden şarj maliyeti farkı vs hepsini ekleyip düşüp ona göre kıyas yapacaklar
    yani bana göre bazda 1 milyonun üzerinde olabilir

sinankoç kullanmış bakan ile beraber , videosunu izledim az önce
    sanırım baz paketti , cam tavan yok , deri döşeme yok

furkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet ilk sayfalarda dalga gecen arkadaşlar vardı , uzun uzun yazıyolardı nerede göremedik onları. Utanclarından konuya dahi giremiyolar galiba. Güzel ters köşe olduğunuz yaşadığınız vatanınız için birşeylere destek verin köstek olmayın , sizin mantıgınız yüzünden yıllar önce proje patladı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence en büyük hata dizel veya benzinli motor ile gelmemesi reno dan satın al 1.5 dci veya 1.3 tce bak nasıl fiyat düşüyor.

Baz model 1 milyondan aşağı olacağını sanmıyorum piller sadece 500k tutar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)