User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Mazda Türkiye Satışlarını Durdurdu..

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mazda Türkiye Satışlarını Durdurdu..

Mazda'nın resmi sitesindeki son durum...

https://www.mazda.com.tr/sss/faq-pag...#39;de%20Mazda

Bir marka daha gitmiş oldu ülkeden.. Ne düşünüyorsunuz? MX-5 ler bir S2000 kıvamına gelir mi bir kaç seneye

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MX-5 bir S2000 kivamina, bence, gelmez. Ulkede olmayan bir aracin, bence, fiyati olumsuz yonde etkilenir, ornek olarak da Chevrolet gosterilebilir. Yasayip gorecegiz gibi.
    öyle işte.

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    90'lar Türkiye'de zirveyi gördüğü yıllardır sanırım 323ler, 323f ler, 626'lar, Lantis'ler... 2000'lerden sonra ciddi bir varlık gösterememişti piyasada, sonuca çok şaşırmadım nasıl dönüyorlar bu adetlerle derdim kendi kendime. Sevdiğim bir markaydı...
    Youtube kanalım: www.youtube.com/@ardaguven

Mert- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tasarımını çok beğeniyordum. özellikle yeni 3' e sahip olmak isterdim. çekildiklerine üzüldüm

zeuss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Diret japonya'dan ithal oldukları için vergilendirmeleri daha yüksek ve piyasaya göre emsalleri kadar kabul görmüyorlar. Bu yüzden satış adetleri de düşüktür. Büyük ihtimalle yeni 6'da gelmeyecek. Güzel arabalardı. 90'larda Tofaş'ta sıra varken Mazda aynı gün araç teslim ediyordu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üzüldüm vallahi. Gitmesekte görmesekte var olması iyiydi.

Mivec_4G63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor bakımından çağın çok gerisinde kaldılar. Mazda 3 modelinde piyasadaki 1.2 ya da 1.3 turbo motorlardan alıp kullansaydı satış rekoru kırabilirdi.
    men dakka dukka.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baktığın zaman teorik olarak skyactiv güzel bir sistem olabilir ama ancak herşey kağıt üzerinde öyle kaldı. Yakıt tüketimi rakiplerinden üstün değil hemen hemen aynı, performans olarak da çok birşey vaat etmeyen motorlar. Adamlar sürekli bir değişiklik peşinde ama tuturamıyor. RX7 ve Rx8 de rotary kullandı kötü mü hayır değil ama çığır da açamadı. Yakıt tüketimleri inanılmaz yüksekti. Skyactiv de de tam tersi ekonomik dediler ama gerçekte öyle olamadı.
    IN BOOST WE TRUST

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bildiğim kadarıyla dünyada en az sorun çıkaran markalar sıralamasında bir ara 6 serisi birinciydi

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten halihazırda sorunlu araçlar olmadıkları için parça tedariği sorun olmaz da, devamının ülkeye gelmemesi kişisel olarak beni üzer.
    Instagram: mutusgarage

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anaokuluna gittiğim dönemde babamın kırmızı bir 323 arabası vardı, hatta şöyle söyliyim günümüz dahil babamın sahip olduğu, en çok sevdiği arabanın halen mazda olduğunu söyler

Hatta birgün unutmam mahallemize Mazda 929 gelmişti, o dönemler baba arabası olduğundan mazda aşığı bir çocuktum. Mazda 929 görünce maybach görmüşüm gibi sevinmiş herkese anlatırdım. 24 film'li eski fotoğraf makinesiyle bir kaç pozunuda çekmiştim. Filmleri onun için harcadığımdan yediğim fırçayıda çok iyi hatırlarım

Hayırlısı olsun.
    - Bize Her Yer TRABZON

jimikeys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mazda 90 lardaki stratejisini günümüzde ne yazık ki uygulayamadı.
    C sınıfı d sınıfı araçlarının fiyatları piyasa araçları fiyatları ile yarışamadı baş edemedi.
    Üstüne üstlük 3 ve 6 serileri o kadar az satın alınıp tutulmamasına rağmen fiyat politikaları yüksekte kaldı.
    Ben yeni furyanın chery üzerinden döneceğine inanıyorum.
    2024 onların yılı olacak. Piyasaya yüksek donanımlı c sınıfı hb ve d sınıfı sedan araç soktuklarında adamlar filoyu tamamlamış oluyorlar.
    Bir de Türkiye de fabrika açma durumları varmış. Olur mu, olmaz mı yaşayıp göreceğiz.

valkea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Butik bir marka olarak kalmışlardı ve son dönemdeki rekorlar kıran otomotiv piyasasında da pek bi varlık gösterememişlerdi.
    Nitekim bu kadar büyük bir pazarda bu kadar az araba satan bir marka ne yazık ki kaybolup gitti.
    Türkiye ayağını iyi yönetselerdi şu an Chery, mg vb araba yokluğunda çok fazla satış yapan markalar gibi satış adetlerine ulaşıp ülkemizde devam edebilirdi ama olmadı.

Senelerin Mazdası artık Türkiye de yok maalesef..

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İsabetli bir karar olmuş. Mazda ülkemize değer vermeyen, tüketiciye saygısı olmayan bir firmaydı. Kendilerini premium zannediyorlar, ama asla öyle değiller. İzmir'de mazda 3'leri sattılar. Sonra bayi kapandı. Millet rutin bakım için Muğla'ya gitmek durumunda kaldı. Halen İzmir'de yetkili servisleri yok. ''Yetkilendirilmiş'' bir bosch servisi var.

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakinda Toyota'ya satilir muhtemelen...

Turkiye'de beceremeyecekleri yillar oncesinden belliydi.

Sky motorlar bir devrim vaadedemedi ve aksine zaman kaybettirdi. Simdi inline 6 silindir turboya gectiler. Urun gamini tamamlamalari zaman alir....

Kalite konusunda ciddi dususler yasatti mazda. Yillardir Mazda kullanirim. 90-2010 arasi modelleri genellikle malzeme kalitesi olarak bile diger rakiplerinden asagi degildi. Fazlasi vardi cogu zaman. Ama son cikarilan iki tane 3 kasayi bilmeyene gostersek hangisinin yeni hangisinin eski kasa oldugunu anlayamaz...

Simdi skyturbolara gectiler , biraz daha elleri guclendi motor gami olarak. Lakin operasyonel olarak kucuk pazarlarda ayakta kalamazlar. Zaten Toyota fasoncusu artik kucuk modellerde (yaris vs)

Mazda baskaninin aciklamalarida Aziz Yildirim gibiydi. Degerini verene satariz diyordu...

cocukluk askim... Neyse ki, operasyonlari devam eden bir ulkeeyim ve bu hazin kapanisi gormedim ashahagshaah
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MX5 ler ucuzlar inşallah. Emisyon çağının getirisi turbo motorlara hakim olamadılar. En azından 2.0 turbo araçları olsaydı gene biraz daha satarlardı buralarda.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eylül ayında mx5 satın almak istiyordum, bayiler kafasına göre fiyat veriyordu. Distribütör tarafından sunulan herhangi bir fiyat listesi de yoktu internette. Artık MX5'i grey marketten çözeceğiz...
    2012 Seat Leon 1.6 TDI DSG Style/2013 Acura ILX 2.0 Premium Pack /2022 VW Golf 1.0 TSI Impression

2023 Nissan Qashqai e-power / 2022 Honda PCX / 2013 Seadoo RXP 260 X

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MX5 ler ucuzlar inşallah. Emisyon çağının getirisi turbo motorlara hakim olamadılar. En azından 2.0 turbo araçları olsaydı gene biraz daha satarlardı buralarda.
    2.5 turbolari var ama bir cok pazarda kabul gormuyor bu hacim. Muhtemelen ozellikle kuzey amerikayi lokomotif secerek, Toyotaya fason araba yaparak yada birleserek devam eder yoluna mazda...

Yeni serilerinde SUVlara kaydi, guzel arabalari var sinifinda aslinda ama her pazarda satamaz onlari
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Mazda hep derim Japonların mercedesidir .. gerek malzeme kalitesi gerek tok kemikli araçları sorunsuz uzun yıllar binilebilen .. Mazda o yüzden çok sevdiğim bir markadır ..

Türkiye ye 90 lılarda çok sağlam giriş yapmıştı o zamanın 3.23 ,6,26 serileri peynir ekmek gibi satmıştı ve hala pek çoğu yollarda şu anda.. bir tanıdığımız sedan 3.23 almıştı 91 yada 92 yılında otelleri vardı bodrumda 12 sene adam o araçla git gel yaptı istanbul Bodrum tabii normal vakitte kullanıyordu araç ne arıza verdi ne yolda bıraktı araç artık kırmızıdan pembeye döndü güneş yanığından boyattı sattı bodrumdan birine dediğine göre sattığı adamda 4 sene kullanmış satmış ..

Yani araçları Kaya gibi sağlamdır kemiklidir sorunsuzdur güzeldir .. Mazda ne çektiyse doğru düzgün satış ağı servis ağı yeni modellerin tanıtımlarının zayıf kalması bundan çekti.. ondan sonra Türkiye ye giren Japonlar bile aldı yürüdü ama Mazda da ne ciddi bir reklam piar çalışmaları bir yerlere sponsor olalım marka ismi yayılsın falan benim bildiğim olmadı olduysada kuvvetli olmamış ki aklımızda yer etmemiş .. şu anda bu kararlarına da çok şaşırmadım açıkçası kim yeni model mazdaları gördü cx30 cx60 Mazda2 hybrid , yeni kasa Mazda 3 ,mx30 rev falan filan ben hiç görmedim şahsen ondan soruyorum…

Bilmiyorum şu anda distiribütörlük kimde eğer kendilerindeyse ve götüremiyorlarsa görüşsünler bu işi iyi yapan distiribütörler var doğuşu var Borusan’ı var bence kolay kolay Mazda gibi kaliteli bir markaya hiç kimse yok demez ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler