User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kombİ-tesİsat temİzlİĞİ

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kombİ-tesİsat temİzlİĞİ

Arkadaşlar ev 2008 yapımı.geçen yıl kombinin altındaki tesisat filtrelerini temizlemiştim.bu yıl da petekleri tek tek söküp içlerini tazikli su ile temizleme niyetim var.bu kış evin daha iyi ısınması lazım ekimde bebek geliyo
    Bir de tesisat suyuna antifiriz koysak ne olur diye çılgın bir fikir geldi aklımasonuçta en iyi yorum otomobil forumlarının en iyisi ve en bilgililerin bulunduğu techturkey den gelir dedim.
    Tesisatı kimyasalla temizleten varmı aramızda?ve memnun mu?
    ya da benim gibi tesisat suyunu ve petekleri eski usul temizleyen-temizleten var mı?verim alır mıyız?
    herkese teşekkürler...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    petekleri tek tek tazzikli su ile temizlemek yerine tesisatın altındaki filtreleri daha sık temizleyin daha iyi olur bence.
    petekleri zamanında (evi boyatırken) hazır sökmüşken tazzikli su ile temizledim hiç bi fark olmadı. sadece peteklerin içindeki yağ kurum vs temizlendiği için filtreler daha temiz kaldı.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peteklere antifriz olayını bir abim denedi geçen sene, aldığı sonuçtan memnun kalınca bu sene biz de denedik. Normalde tüm ev yarım saatte ısınıyorsa antifrizden sonra 10 dakikaya düştü. Ekonomi anlamında bir değişiklik oldu mu net hesaplayamadık ancak ısınma hızı oldukça arttı.

karsiyakaliozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni kombı yaptırdım eskı tesısatı kullandık kımyasal koyup temzılıyorlarmıs su ile temızlemenın faydası olacagını sanmam izmir için 250 tl ıstemıslerdi ev 4+1
    ''Türkiye; Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e..." DANIEL DUMOULIN

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Petek ve kombi bakımında antifiriz durumu biraz değişik 2 farklı kimyasal kullanılıyor biri temizlemek için kullanılıyor diğeri de antifiriz gibi ama daha farklı aynı zamanda kurum tutmasını engelliyor biraz araştırıp yapmak/yaptırmakta fayda var derim. Geçen sene yaptırmıştım 350 lira para aldılar bu işlemler+kombi bakımına
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    antifriz de sıkıntı olabilir olmasa herkes koyardı dikkat etmek lazım

Aliburakb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende duydum antifiriz olayını olumlu sonuçlarda duymuştum . ama detaylı araştırmak lazım tabiki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    antifriz sudan pahalı olduğu için söylenmiyor elbette faydası olur. ama normal su bir işe yaramaz. zaten içinde dönüşler olduğu için tazzikli su en fazla 2 kanalda işlem görür.
    kurum ve pas temizleyici kimyasallar var. onlardan kullanıp temizletmeniz gerekiyor.
    daha sonrada su basarken sisteme antifriz katarsanız arkadaşların dediği gibi ısınma süreci hızlanıyor.

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki oranı neye göre ayarlanıyor bu antifirizin yani ne kadar ekleniyor?

fore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peteklerin birinin daha sıcak diğerinin daha soğuk olması temizliğiyle mi alakalı?

Yeni petek hepsi, kombiye uzaklıkları da aşağı yukarı aynı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    soğuk iklim için ideal yarı yarıyadır.
    izmirde ben %25-30 koyduruyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Temizlettik pekte memnun kaldık denmez banyonuz biraz kirlenecektir.Antifriz konusunu bende takipteyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hafta sonu kolları sıvayım.bu günden antifrizimi de alıyım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kımyasalsız ypmayın boşa,
    radyatörler paslanmasın diye 10 numara yağ tarzı bir yağ kouyorlar sadece onu tahliye etmiş olursunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Petrol Ofisi antifriz koysak ne olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim is haftaya kaldı

se_RC_an - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben kombi servisiyim antifriz koyma olayı tesiata ve kombiye zarar verebilmektedir tesisattaki zayıf noktalardan su kacagı ve ayni şekilde kombinin eşanjörlerinde zayıflayan kısımlarında su kaçakları oluşturmaktadır seminerlerde de en iyisi sadece su kullanılması ve kaliteli tesisat borularının kullanılması olarak söyleniyor
    müşterilere giderek gözlemlediğim düzgun özenilerek kaliteli malzeme kullanılmış kalorifer tesisatında 5 sene hıç bakım yapılmamış tesisatta bile filtreler temiz durur ve temizlik istemez
    sizin yapacagınz sey kalorifer filtresini söktünüzde fitrede temiz dencek durumda oluyorsa tesisatı hiç ellemeyin yeni su bastıkca peteklerdeki krozyonu artırmıs olursunuz ve daha sonra sürekli tesisat temizliği yapmanız gerekebilir ve bu durum tesisati değiştirmenize kadr gider
    eğer kalorifer filtreniz söktünüzde camur gibi olmuş ve ve sirkülasyonu engelliyorsa kalorifer tesisatınızı temizletmeniz yararınıza olur
    kimyasalla temizletirseniz mankine baglatıp temizlettirin ve tesisatınızı kimyasalardan arınıncaya kadrda suyla yıkattırın
    ayrıca kendinz yaparsanız tek tek söküp içini tazıklı suylada yıkıyabilirsinz
    tesisat yıkama işlemi kalorifer filtresi surekli tıkanan ve kısın tesisatın son petekleri sonradan ısınmamaya baslayan ve son peteklere dogru peteklerin alt kısımları buz gibi kalan tesisatlarda faydasını gösterir

FeVıDun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı se_RC_an Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben kombi servisiyim antifriz koyma olayı tesiata ve kombiye zarar verebilmektedir tesisattaki zayıf noktalardan su kacagı ve ayni şekilde kombinin eşanjörlerinde zayıflayan kısımlarında su kaçakları oluşturmaktadır seminerlerde de en iyisi sadece su kullanılması ve kaliteli tesisat borularının kullanılması olarak söyleniyor
    müşterilere giderek gözlemlediğim düzgun özenilerek kaliteli malzeme kullanılmış kalorifer tesisatında 5 sene hıç bakım yapılmamış tesisatta bile filtreler temiz durur ve temizlik istemez
    sizin yapacagınz sey kalorifer filtresini söktünüzde fitrede temiz dencek durumda oluyorsa tesisatı hiç ellemeyin yeni su bastıkca peteklerdeki krozyonu artırmıs olursunuz ve daha sonra sürekli tesisat temizliği yapmanız gerekebilir ve bu durum tesisati değiştirmenize kadr gider
    eğer kalorifer filtreniz söktünüzde camur gibi olmuş ve ve sirkülasyonu engelliyorsa kalorifer tesisatınızı temizletmeniz yararınıza olur
    kimyasalla temizletirseniz mankine baglatıp temizlettirin ve tesisatınızı kimyasalardan arınıncaya kadrda suyla yıkattırın
    ayrıca kendinz yaparsanız tek tek söküp içini tazıklı suylada yıkıyabilirsinz
    tesisat yıkama işlemi kalorifer filtresi surekli tıkanan ve kısın tesisatın son petekleri sonradan ısınmamaya baslayan ve son peteklere dogru peteklerin alt kısımları buz gibi kalan tesisatlarda faydasını gösterir

Meslekdaşıma sonuna kadar katılıyorum.....

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankarada kombi temizliği veya bakımı yapan varmı ?
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)