User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
40 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Paxera Kullananlar Yorumları ?

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dkaya87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öğrencisin sonuçta, ssk hastanelerinde de bu muayeneyi olabilirsin diye düşünüyorum kardeşim.
    Abi memlekette değilim, işte tam olarak sorunda bu.

Bu yılda böyle giderse memlekete dönüp yeniden üniversite okurum, depresyondan kurtulabilirsem ev okul falanda düzene girer diye düşünüyorum.

Hani özellikle bizdeki düz mantık varya bende hazır 2017 ile kendime bir çeki düzen vereyim diyorum.

Bu fırsat senede bir geliyor adamın ayağına, ne yapsam bilmiyorum.
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

ProdriveSTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Bu ilacın 10 mg'lığını 40 gündür kullanıyorum ilk 10 gün boyunca yan etkileri mahvetti.

Gece 12'de yatıyorum mesela 1 buçuk'ta uyanıyorum bir anda,sonra uyumak bir daha mümkün değil.Bazen 2 gün uyumadığım oldu.

Ama bana pek etkisi olduğunu söyleyemem,çoğu kişi işe yaradığını söylüyor.Kontrole gittiğimde mg'ını artırmasını isticem bakalım ya da ilacı değiştirmesini.
    Murat CANTÜRK

Trafik ve Kasko teklifleri için lütfen pm mail atınız.
    Renpar Sigorta
    info@renpar.net

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uyku sorunum ve sinir bozuklugum yuzunden kiz arkadasim zorla goturmustu. Paxera ve seroquel i verdi. 3 kutu kadar kullandim. Sonra paxeraya bosa iciomusum gibi hissettim biraktim. Oyle aman aman agir bi ilac degildi. Ama seroquel boyle illet bi ilac gormedim. Adamin aklini aliyor resmen uyusturuyodu. Bence bunyeye gore etkisi oluyor.

Gökhan Kavuştu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Sinan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu açmak istemedim, Buraya yazayım.

Hayatımın son döneminde eğitim hayatımdaki başarısızlıktan dolayı depresyona girdim.

1,5 yıldır depresyondayım, ruh gibi yaşıyorum.

Okul falanda çoğu zaman gitmiyorum.

Önereceğiniz bir aktivite varmı? Yakın zamanda ev okul boşverip bisiklet turuna çıkacağım, umarım iyi gelir.

Herhangi birşey yapasım gelmiyor, varmı daha önce bu durumu yaşayan abilerim?
    Bisiklet kullanmaya başlamadan önce ben de benzer bir dönemden geçtim. Bu süreci atlatmamda uzun bisiklet turları ve kamp yapmam çok etkili oldu. Kesinlikle size de öneririm.
    GKGARAGE

Instagram | Spotify | Flickr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gökhan Kavuştu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bisiklet kullanmaya başlamadan önce ben de benzer bir dönemden geçtim. Bu süreci atlatmamda uzun bisiklet turları ve kamp yapmam çok etkili oldu. Kesinlikle size de öneririm.
    Bisiklet yaklaşık 3-4 ay depresyon durumunun azalmasına çok ciddi yardımcı olmuştu ama artık depresyonunda etkisiyle bisiklet vb. hobilerimdende zevk almamaya başladım.

Ama daha kamplı turlara çıkmadım, tavsiyeniz için teşekkür ederim.

O zaman mecburen kışın geçmesini bekleyeceğim, aslında bu hafta bile tura çıkarım yeterki şu psikolojik baskıdan kurtulayım.

Ama kışın gerçekten kamplı tur zor oluyor.
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes öyle yada böyle genç yaşlardayken maddi durumun kötüye gitmesi olsun, eğitim hayatının kötü gitmesi olsun, kız konusu olsun bir şekilde depresyon vari dönemlerden geçmiştir. Yataktan kalkasın gelmez herkes aptalca konuşuyormuş gibi gelir kendini yalnız hissedersin çünkü kimsenin seni ve derdini anlamadığını düşünürsün vb.

Sana şöyle söyleyeyim bu dönem yakın zamanda geçecek. ( 'Zaman' tüm antidepresanlardan daha iyi bir ilaç ) Önemli olan bu anlarda verdiğin kararların senin geleceğini büyük derecede etkileyeceğinin farkında olmak.

Ya bu geçirdiğin zamanlara yanacaksın.. Diceksin ki lan kafama sçıyım keşke hayatımın en güzel vakitlerini evde yorgun bir patates çuvalı olarak geçirmeseydim.. Yada diceksin ki lan iyiki depresyona girmişim kendi kendime enine boyuna düşünme vaktim oldu ve doğru adımlar attım şimdi hayat kalitem çok daha yukarda..

Yarın kendine bir şey katmış olarak uyan önceki günden daha olgun, güçlü ve kuvvetli ol. Zaman ileri akarken sen geri akma. Unutmayasın ki yaşadığın her kötü olayı iyiye çevirmek senin elinde. Hayat sen varsan var, sen yoksan yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dachosen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkes öyle yada böyle genç yaşlardayken maddi durumun kötüye gitmesi olsun, eğitim hayatının kötü gitmesi olsun, kız konusu olsun bir şekilde depresyon vari dönemlerden geçmiştir. Yataktan kalkasın gelmez herkes aptalca konuşuyormuş gibi gelir kendini yalnız hissedersin çünkü kimsenin seni ve derdini anlamadığını düşünürsün vb.

Sana şöyle söyleyeyim bu dönem yakın zamanda geçecek. ( 'Zaman' tüm antidepresanlardan daha iyi bir ilaç ) Önemli olan bu anlarda verdiğin kararların senin geleceğini büyük derecede etkileyeceğinin farkında olmak.

Ya bu geçirdiğin zamanlara yanacaksın.. Diceksin ki lan kafama sçıyım keşke hayatımın en güzel vakitlerini evde yorgun bir patates çuvalı olarak geçirmeseydim.. Yada diceksin ki lan iyiki depresyona girmişim kendi kendime enine boyuna düşünme vaktim oldu ve doğru adımlar attım şimdi hayat kalitem çok daha yukarda..

Yarın kendine bir şey katmış olarak uyan önceki günden daha olgun, güçlü ve kuvvetli ol. Zaman ileri akarken sen geri akma. Unutmayasın ki yaşadığın her kötü olayı iyiye çevirmek senin elinde. Hayat sen varsan var, sen yoksan yok
    Abi 1,5 yıldır var, az zaman değil 1,5 yıl.

2-2.5 yıl önce Memlekette üniversiteyi bıraktım geldim, amacım 1 yıl hazırlık okuyup üniversiteye tekrar başlamaktı ama uyum sağlayamadım. İşte depresyon tam olarak burada başladı, evdeki hesap çarşıya uymadı.

Normalde şu anda üniversite 3. sınıf olmam lazımken hala hazırlık okuyorum, giden 3 yıl beni zor durumda bırakıyor.

Hatta bazen acaba üniversiteye tekrar başlamak için acaba geçmi diyorum.

Normalde kesinlikle tembel birisi değilim, yaparım dedimmi yaparım ama. Bu 1-2 yıllık başarısızlık içimdeki çalışma hırsını söndürüyor.

Şimdi bunları buraya niye yazdım onu bile bilmiyorum, okulu bırakıp çalışayım diyorum bu seferde hazırlık bitmedi dil yok. Okulu bırakırsam bu seferde koskoca bir geleceği tepmenin ömür boyu vicdan azabı çekeceğimide biliyorum.

Okula başka bir ülkede devam edeyim desem (1 yıl para biriktirip) bu sefer ülkeden 3 aydan fazla çıkamıyorum, e memleketede gidemiyorum Askerlik tecilli için 2017 Aralık yani 2018"i beklemek zorundayım.

Ve bunların hepsi arka arkaya, yani çıkmaz sokak.
    Depresyonun alasını yaşıyorum galiba.

Hatta bazen İNSAN YÜZÜ GÖRMEMEK İÇİN dışarı bile çıkmıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kan tahlili yaptır mutlaka biryerde eksik bir değer çıkacaktır

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi 1,5 yıldır var, az zaman değil 1,5 yıl.

2-2.5 yıl önce Memlekette üniversiteyi bıraktım geldim, amacım 1 yıl hazırlık okuyup üniversiteye tekrar başlamaktı ama uyum sağlayamadım. İşte depresyon tam olarak burada başladı, evdeki hesap çarşıya uymadı.

Normalde şu anda üniversite 3. sınıf olmam lazımken hala hazırlık okuyorum, giden 3 yıl beni zor durumda bırakıyor.

Hatta bazen acaba üniversiteye tekrar başlamak için acaba geçmi diyorum.

Normalde kesinlikle tembel birisi değilim, yaparım dedimmi yaparım ama. Bu 1-2 yıllık başarısızlık içimdeki çalışma hırsını söndürüyor.

Şimdi bunları buraya niye yazdım onu bile bilmiyorum, okulu bırakıp çalışayım diyorum bu seferde hazırlık bitmedi dil yok. Okulu bırakırsam bu seferde koskoca bir geleceği tepmenin ömür boyu vicdan azabı çekeceğimide biliyorum.

Okula başka bir ülkede devam edeyim desem (1 yıl para biriktirip) bu sefer ülkeden 3 aydan fazla çıkamıyorum, e memleketede gidemiyorum Askerlik tecilli için 2017 Aralık yani 2018"i beklemek zorundayım.

Ve bunların hepsi arka arkaya, yani çıkmaz sokak.
    Depresyonun alasını yaşıyorum galiba.

Hatta bazen İNSAN YÜZÜ GÖRMEMEK İÇİN dışarı bile çıkmıyorum.
    Valla kardsm elin derdini görmeyen kendi derdini depresyon sanıyor. Senin yaşadığın basarizlik çaresizlik dedigin şeyler baska insanlarn hayalini süslüyor. Basarili olmadgm için depresyon yaşıyorum demen yanlış. Cnku ana sebep o değil. Senin problemin mücadele etmek zorunda olmayışın. İstedigin kitabi oku istediğin bilgeye danış bunu şımaracak kimsen yoksa hayat seni kocaman bi insan yapar diye bi söz vardi.
    Ben bi kac sezon tuğla fabrikasında çalıştım. 10 yaşında senden benden daha adam çocuklar vardi. Eminim ömrü boyunca depresyona girmeyecek. Çünkü sorumlu olan insani hayat güçlü olmaya iter. Güçlü olan fırsat kollar ve başarılı olur gibi turetebilirsin.
    Güç sende kardsm. Hirs yapacaksın. 1.5 senede insan tip kazanır
    SWAT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi memlekette değilim, işte tam olarak sorunda bu.

Bu yılda böyle giderse memlekete dönüp yeniden üniversite okurum, depresyondan kurtulabilirsem ev okul falanda düzene girer diye düşünüyorum.

Hani özellikle bizdeki düz mantık varya bende hazır 2017 ile kendime bir çeki düzen vereyim diyorum.

Bu fırsat senede bir geliyor adamın ayağına, ne yapsam bilmiyorum.
    Bende sizin gibiydim ilk üniye başladığımda sabrettim 2. Yılıma düzeldi herşey. 20 kilo vermiştim sıkıntıdan. Arkadaş çevresi edinin okuduğunuz şehir neresi pek bilmiyorum kültür ortam vs uymayabiliyor dostluklar edinin gezin tozun mümkünsede memleketinize gitmeyin her dönüşünüzde size farklı üzüntüler yaşatır.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    David Burns'un iyi hisetmek kitabın okuyorum. Öneri üzerine aldım güzel bir kitap çok sıkmıyor ama çok akıcı da değil.

Kitabın faydası şu sana o an yaşadıklarını ve seninle birlikte bunları yaşayan birçok insan olduğunu ve bunu atlatmanın senin elinde olduğunu anlatıyor.

6 ay önce benzer dönemden geçtim ki hala da hafif hafif etkilerini yaşıyorum. Anlık mutsuzluklar gelecek endişesi keyifsizlik hiçbirşey yapmama isteği oluşuyor.

Modern tıbbı reddetmiyorum ama insan zihni kendisini tedavi edebilecek yetiye sahip sadece biz bunu kullanmayı bilmiyoruz.

Öncelikle ne kadar boş isen o kadar çok takılıyor kötü hissediyorsun.

İşyerinde yoğun geçen haftalarda (genelde ay sonu) daha mutlu olduğunu hissediyorum çünkü zihnimi bulandıran olumsuzluğa sevk eden düşüncelerin beni hapsetmesine izin vermiyorum.

salı akşamları halı saha maçım var çok keyifli zaman geçiriyorum o anlarda da herhangi bir sıkıntı yok.

zamanını doldur spor yap bisiklet güzel alternatif mesela. Ben yüzmeye başladım faydası olacağına inanıyorum.

Önce kendin inanmazsan düzeleceğine sana hiç kimsenin hiçbir ilacın faydası olmaz.

Olay kafada bitiyor. Ve inançlı bir insan ise bulunduğun bölgede acil servisleri ziyaret et .

Bunu neden yazdım son ayda çok sık acile gittim kendim/arkadaşım vs için. Oradaki insanları gördükçe benimki dert mi dedim şükrettim.

Son yazdığım herkeste işe yaramayabilir ama bende etkisi oldu.

Ve son olarak bazen akışına bırakmak lazım, olacak zaten oluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Depresyon bir hastalıktır, milletin söylediği gibi rahat batması falan değildir. O yüzden sağda solda yazılanlara itibar etme. Öncelikle bir doktora görün. Bazı insanların sorunlarını ilaç kullanmadan çözmesi demek bunu herkesin başarabileceği anlamına gelmez.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 gündür kendimi kendimi geliştirmeye adadım.

Depresyonun etkisinin birazda olsa azaldığını hissedebiliyorum.
    Maddi konuda 1-2 yıldır biraz sıkıntım vardı ama daha önceden maddi yönde en ufak bir sıkıntım olmamasına bağlıyorum birazda olayı.
    Bu yüzden bana ağır geliyor.

Daha sonra düşünüyorum, araba desem çalışarak 1,5 yılda istediğim arabayı alabilirim.

Daha daha sonra ise aslında bu yaptığımın nankörlük olduğunu düşünüyorum, evet mutlu değilim ama İstanbul"da asgari ücretle çalışıp ay sonunu binbir stresle atlatan 21-22 yaşında saçları dökülmeye başlayan arkadaşlarım var.

Bazen diyorumki "Sen şükretmeyi bilmiyorsun oğlum?"
    Depresyon durumu çok değişik birşey, geçmekte bilmiyor.
    Ama geçmiyor işte, 2 gündür azaldığını hissediyorum.

Ama geçmiyor işte...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ağır depresyonda olmayan arkadaşlarımı nevşah nefes kursunu öneririm

Ers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burak10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ağır depresyonda olmayan arkadaşlarımı nevşah nefes kursunu öneririm
    üflüyon mu sana mı ? üflüyolar ? nasıl bir şey bu nefes kursu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üflüyon mu sana mı ? üflüyolar ? nasıl bir şey bu nefes kursu.
    Burda yazarsam reklam olur ceza alırım. Araştırmanı öneririm çevremde çok kişi yarar gördü.Hacı hoca işi değil.

Aklına yatmayan arkadaşlar dr kontrolünde ilaç kullanmalılar, bende zamanında kullandım. ama birden bırakamıyorsunuz. çok dikkatli olmak lazım, tedavi olurken kötüye giden de çok insan var maalesef

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son 2 haftadır çok ciddi bir düzelme kaydettim arkadaşlar

Buraya en son yazalı tam 1 ay oldu, hiçbirşeyi kafama takmıyorum.

Okulumuda değiştirdim bu sayede yeni bir başlangıç yaptım, aşırı utangaçlık duygumun üzerine gittim.

Bir ara gece kabuslar görüyordum ve odamda gece hareket eden objeler görüyordum

3-4 hafta önce gece uyandım, masanın üzerinde bir obje olduğu yerde dönüyordu.

1-2 dakika seyrettim daha sonra "ne ayak la bu" diyerek yattım, aklım sabah başıma geldi.
    Şu an tek bir sorunum yok, okul hayatımdada başarı gelmeye başladı, herşeyim-hayatım bir düzene girdi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gece masanın üzerinde kendi etrafında dönen şeyi hayatım boyunca unutamayacağım, e tabi psikoloji bozuk beynimde hazır fırsatını bulmuşken oyun oynuyordu

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    9 yıldır aralıksız tedavi gören biri olarak konuşuyorum.

Normalden farklı sıkıntılar yaşadığınızı hisseder hissetmez destek alın.Bu işin şakası yok iş işten bi geçerse bidaha toplayamazsınız.Her mutsuzluk bitkinlik hali depresyon değildir.İlaç hayatta kullanmam diyenleri anlamıyorum nedir bu gurur?Millet olarak herşeyi kendimiz hallediyoruz zaten maşallah.Bu doktorlar boşa okumuş.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)