User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
81 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: F30 316i ariza

anıl turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakiti nereden aliyorsunuz?
    yakiti degisik yerlerden aliyorum, maltepe shell, atasehir shell, atasehir petrol ofisi, dragos bp... en son maltepe shell den almistim.

Alıntı douu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enjektör arızası. aynısı 525te geldi başımıza. değiştirerek kurtulduk.
    enjektor arızasi degilmis sukur.

Alıntı ACYV Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arıza yaşayan herkese geçmiş olsun, sonuçta her araba gibi BMW'lerde bozuluyor, 530d'lerde az sandık kırma motor yenilenmedi 2006-2010 arasında. Efficient Dynamics lerde evet bazı kronik sorunlar oluyor, önemli olan servisin arkasında durup durmaması.
    tesekkurler... servis soyle arkasinda durdu, cekici ucretsiz, servic ucreti almadilar...

Alıntı mimarsertac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arabanın motoru peugeot değil mi zaten. Muhtemelen standar Peugeot hatası olan Depollution System Faulty hatası vermiş, yakıt kirliliğinden. Önemli bir şey değil bildiğim kadarıyla.
    servis ayni seyden bahsetti...yakit kirliligi sebebiyle yapmis, depoyu fullememi verdikleri 2 adet yakit katkisini benzine eklememi, yuksek devir sport modunda kullanmami tavsiye ettiler...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracı gerçekten düşük devirde mi kullanıyorsunuz aldığınızdan bu güne ?
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya bu isin sikintisi var degilmi cidden ? Ben sciroccom'da ayni hatayi yaptim. 4. Piston basinc kesti, sandik motor geldi garantiden. Bana soylenen tek sey; devamli dusuk devirde gitmekten kaynakli olduguydu. Simsi bende de F30 var ve yine dusuk devirle kullaniyorum. Aliskanlik bendeki ama basima konu sahibi arkadas gibi bir sikinti gelirse benzin katkisi ile cozebilir miyim ?

Yoksa dusuk devirde kullanan herkes, bu ariza ile karsilasmamak icin yakit katkisini devamli kullanmali midir ?
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya benim anlamadigim nokta;
    *Eyvallah sorun kalitesiz benzinden dolayi diyelim
    -Yahu madem kalitesiz benzinimiz var kalitesiz benzinle arabayi yuksek devirde kullanmak zarardan baska birsey degil boyle sacma sapan bir aciklama olabilirmi ya.Benzin kalitesiz sen yuksek devirde kullan,insanlar bosa 100 oktan veya toluen falan koyuyor depolarina oktan artirmak icin.Hic gerek yokmus baksaniza ozellikle kalitesiz benzinde yuksek devirde kullanacakmisiniz kaliteli yakitta basmayacaksiniz yavas gidin
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla babam 65 yasında aracı (2012 f30 30bin olmadı daha) yüksek devirin d sini görmüyor (tam anlamıyla mülayim spec - genelde eco pro zaten ) görsede ayda yılda bir yada anlık yokus cıkarken falan görüyor ama maşallah derdimiz tasamız yok. birazda sans işi heralde bunlar
    Alıntı omrasm01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir teorim var . Düşük devirlerde kullanmak bence zararlı, örneğin arac 1200-1800 Devir arası vuruntulu çalışıyor diyelim bu genelde atmo motorlarda durum budur turbo motorlarda 2000 Dd den sonra Turbonun tam türbin doldurmaya başladığını düşünürsek 2500-3000 Dd arası vuruntulu çalısa bilir . Tabi kam milinin derecesi cok etkili bu durumda . Teorik olarak bu devirler arasında motorun yanma odasında silindirler yavas hareket edecektir, yanma sadece bujinin işleviyle değil tam tahliyesi sağlanmamıs yanmıs yakıt işleviyle gerçekleşecektir yani bir bardaktaki sıcak su içilip bitirilmeden aynı bardağa soğuk su koyulacaktır teorim bu ne kadar doğru ne kadar yanlış
    araci surekli degilde genel olarak dusuk devirde kullaniyorum... cunku su an ev ile ofisim arasindaki mesafe kisa, evden ise isten eve gelene kadar motor isinmiyor bile, motor sogukkende 2-3bin devirin ustune cikmam.

elbette arabayi sport moduna alip yuksek devirde kullandigim olmustur ama nadirdir. berkan arkadasimin dedigi gibi mulayim spec kullananlarin arabalarinin servisten cikmamasi lazim o zaman...

yanliz arabayi aldigimdan beri motorun ozellikle sogukken sesli calismasini defalarca dile getirmistim. benim sorunlarim ile bunun bir baglantisi olabilir mi bilmiyorum

ACYV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende de LCI 320i 40.yıl var, 2 hafta önce teslim aldım, 1000 km yaptım şuana kadar ve gördüğüm kadarıyla araç devirli kullanımı seviyor, sonrasında eco proya geçince daha bir güzel gidiyor. e90 320d kullandım 5 sene sıfır aldım, 142000km yaptım ve ilk günden beri devirli kullandım, hiç bir sorun yaşamadım.

start up'da 30sn kadar 1000 devrin üzerinde kalıyor sonra rölanti düşüyor sabahları. bunun haricinde bir şey görmedim henüz.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Anıl motorun kendi yapısından diye düşünüyorm cünkü sogukken(ilk calıstırmada) hafiften dizel kıvamında sesi var ısınınca düzeliyor ki ısınmasıda çok sürmüyor zaten
    1881 - 193

Draniela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsan gibi de kullanılsa zorlansa da sıkıntı çıkacağı varsa çıkıyor. Fazla düşünmeden yardırmak en temizi yani.

Çok geçmiş olsun hem sıfır araç al hem bir ton zahmet çek. Bence bunun üstüne gelip kiralık araç vermeleri lazımdı.
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sogukken sesli ama normal sizin araca ozgu degil.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sogukken benim araba kendini 3.20 d saniyor desem yeridir. Isininc kendine geliyor

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz yeni araçlar çok problemli deyince herkes bana niye bağırıyor arkadaşım. Geçmiş olsun.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sogukken cold start yapiyor arkadaslar normal ya,heleki egzoz varsa o zaman dinleyin siz Daha soguk havada daha yuksek devirde yapicaktir cold starti
    http://youtu.be/kouEMemuo0k

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi neymiş yani? Yakıt katkısıyla çözüldü mü? Bugün sabah, işe giderken, bmw 118i, TAHRİKİKKATLİ SÜRÜN oldu da biraz Ne dandik arabalar yaaa, annem bastı gitti işe 94 otomatik prelude'la, 300 binde yaa 300 binde. Biz kaldık. Napcaz?
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cok gecmis olsun...

simdilik depoyu fulledikten sonra ceyrek depo harcadim... henuz bisey yok, motor sogukken rolanti yine dengesiz beni biraz korkutuyor ama sonra duzeliyor...

***** istanbul trafigi elverdikce yuksek devir - sport mode kullanmaya calisiyorum, bakalım depoyu bitirince neler olacak...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sogukken cold start yapiyor arkadaslar normal ya,heleki egzoz varsa o zaman dinleyin siz Daha soguk havada daha yuksek devirde yapicaktir cold starti
    http://youtu.be/kouEMemuo0k
    1.4tfsi kullanıyorum, özellikle kışın araç hiç cold startta başlamıyor, ama gündüz araç 5-6 saat kapalı kalsın her başlangıçta yüksek devirde başlıyor.. Tam tersi olması lazım ama işte..

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bende de LCI 320i 40.yıl var, 2 hafta önce teslim aldım, 1000 km yaptım şuana kadar ve gördüğüm kadarıyla araç devirli kullanımı seviyor, sonrasında eco proya geçince daha bir güzel gidiyor. e90 320d kullandım 5 sene sıfır aldım, 142000km yaptım ve ilk günden beri devirli kullandım, hiç bir sorun yaşamadım.

start up'da 30sn kadar 1000 devrin üzerinde kalıyor sonra rölanti düşüyor sabahları. bunun haricinde bir şey görmedim henüz.
    babamda aynı motor luxury paket olanı var.

8000 km ye geldi yağ eksiltme problemi oldu.

Servis hemen yağ ekledi filan

nazar mı değdi anlamadık..

bende 3,16i alma arifesindeyim tırtım şimdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    babamda aynı motor luxury paket olanı var.

8000 km ye geldi yağ eksiltme problemi oldu.

Servis hemen yağ ekledi filan

nazar mı değdi anlamadık..

bende 3,16i alma arifesindeyim tırtım şimdi

2009 x5 3.0d de aldığımda(sıfır) ilk 1000 km'de 1.5 litre yağ eksiltmişti. Servis yağ ekledi devam ettik, normalmiş ilk km'lerde demişlerdi. İlerleyen zamanlarda ara ara ekleyerek devam etmiştim. E90 320d'de sıfır aldığımda box taktım, sonra yazılım yaptırdım, 140k km kullandım öyle, 1 ml yağ eksiltmedi. şuan 320i'de 1500 km'deyim eksik gedik yok Bazen trim sesi geliyor kapılardan çıt çıt diye, m paket olmasına ve lastiklerin sertliğine vermek istiyorum, yoksa obsesif birilerini sinir edebilir bozuk yollarda.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya zaten benzin kotu gazlaman lazim pampa demek kadar sacma birsey yok,kotu benzinle gazlamak yanlis esas olarak.Malesef o katkilarda pek bir ise yaramiyor etanol veya toluen katiadiginsurece depoya oktan artirmak zor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2009 x5 3.0d de aldığımda(sıfır) ilk 1000 km'de 1.5 litre yağ eksiltmişti. Servis yağ ekledi devam ettik, normalmiş ilk km'lerde demişlerdi. İlerleyen zamanlarda ara ara ekleyerek devam etmiştim. E90 320d'de sıfır aldığımda box taktım, sonra yazılım yaptırdım, 140k km kullandım öyle, 1 ml yağ eksiltmedi. şuan 320i'de 1500 km'deyim eksik gedik yok Bazen trim sesi geliyor kapılardan çıt çıt diye, m paket olmasına ve lastiklerin sertliğine vermek istiyorum, yoksa obsesif birilerini sinir edebilir bozuk yollarda.
    bende de var o trim sesleri, dusunuyordum gaipten sesler mi duyorum diye...

bu arada f30 dusunen arkadaslara yazdiklarimizdan cok sorunlu arabalarmis gibi gelebilr...

genel olarak ben secimimden memnunum, neticede 9 yasimdan beri estoril mavi bmw hayali kuruyordum Allah nasip etti hamdolsun...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizdeki olay turbonun üstündeki dumpvalve. Yarılmış. Borusanın 154 yaaoorrruo artı işçilik artı kdv artı 3 ila 5 gün dediği şeyi, 450tlye aldım kendim taktım. Şimdi iyi. Teşekkür ederim. Yetkili servislerin de allah belasını versin.

BurakCengizhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    163 lük dizelin canını yerm ya 40 bindir yazılımlı geziyorum. Daha 1 gram yağ eksiltmedi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı anıl turan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende de var o trim sesleri, dusunuyordum gaipten sesler mi duyorum diye...

bu arada f30 dusunen arkadaslara yazdiklarimizdan cok sorunlu arabalarmis gibi gelebilr...

genel olarak ben secimimden memnunum, neticede 9 yasimdan beri estoril mavi bmw hayali kuruyordum Allah nasip etti hamdolsun...
    Yeni nesil araçların hepsinde sorun oluyor, özellikle teknolojik ilerlemelerle beraber saçma sapan arızalar çıkabiliyor. Bence önemli olan yetkili servisin aracın arkasında durabilmesi, yoksa bozulmayan araba yok. Yüksek gerilimin altından geçip de bir daha çalışmayan 730d biliyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)