User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
81 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: F30 316i ariza

anıl turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

F30 316i ariza

bu sabah ise gitmek icin aracimi calistirdim. her zaman ki gibi yaklasik 1,5-2 dakika motorun isinmasini bekledim. parktan cikmak icin vitese taktigimda arac daha gurultulu bir sekilde calismaya, rolanti duzensizlesmeye ve sallanmaya basladi. zaten bi 20 saniye sonra motor ariza isigini yakti. bmw connect ten servisi aradi ve araci cekici ile servise goturdum.

aracim 2014 model, 12500km de, yaklasik 1 ay once ilk bakimi yapildi. araci sikistirip canini alan biri degilim, her seferinde 1-2 dakika rolantide calistirip hareket ettirmem, yine durduktan 1-2 dakika rolantide calistirmadan stop ettirmem. her seferinde de farkli yerlerden (shell istasyonlarindan genellikle) benzin alirim. benzin isigi yandiktan sonra da cok gitmem.

araci sifir kilometre aldigimdan beri sabahlari ozellikle cok gurultulu calistigini forumda paylasmistim zaten.

servisten henuz ariza ile geri donus olmadi, sizce arizanin neden olabilir? akismetre? kotu benzin??? servis garantiden karsilar mi sizce? ayni sorunla karsilasan var mi???

aracin verdigi uyarilari fotografladim

F.Esen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla bendede 3.20 i var 3 aydır arızalardan dolayı gidip geliyor araç her defasında başka bir yeri değiştiriliyor bobin, buji, enjektör, pompa ama bu sefer benimkinin sorununu tamamen çözdüler sanırım...
    imza...

beci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba , 2015 model 116d aracımız 4700 km henüz ve 2 gün önce hiçbirşey yokken yolda birden bire motor düzensiz çalışmaya başladı. 500 m gıttık gitmedık aynı uyarı cıktı ve motor stop ettı. çekiciyle servise çekildi. egr ile ilgili problem olduğunu garanti kapsamındda parça geleceği söylendi.birde şöyle bir konuşma gecti.aslında bu durum yakıttan kaynaklanıyor ama biz garanti kapsamında parçayı tedarik edeceğiz? biz araçlarımıza sürekli opetten yakıt alıyoruz hiçbirine bişey olmadıda bunun mu olacağı tuttu anlamadk..şikayetlerin yazıldığı bir siteden araştrdım birkaç kişide daha aynı olay olmuş ve sorunlu parça değiştirilmiş. parçamız arızalı demiyorlarda yakıta çamur atıyorlar bence.parça değiştikten sonra tekrar böyle birşey yaşamayız inşallah.

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsan niye sıfır km araba alır,rutin bakım harici servis yüzü görmemesi kafası rahat olması için.Yeni arabaları Japon yapıştırıcıyla tutturuyorlar gibi servisten çıkamıyolar.Can sıkıcı bi durum geçmiş olsun.

F.Esen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsan niye sıfır km araba alır,rutin bakım harici servis yüzü görmemesi kafası rahat olması için.Yeni arabaları Japon yapıştırıcıyla tutturuyorlar gibi servisten çıkamıyolar.Can sıkıcı bi durum geçmiş olsun.
    Kesinlikle haklısın diş macunu gibi sıfır arabalar 3 sıkımlık... Sırf sanayilerden kurtulmak için usta yüzü görmemek için sıfır araba aldım sağ olsunlar sanayiden fazla servis yüzü gösteriyorlar bana....
    imza...

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gecmis olsun merak ettim sorun neymis umarim ciddi birsey degildir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok teşekkür ederim... bende servisten haber bekliyorum, ariyorum ulasilamiyor arkadaslara...

araba hem sifir hemde gozumden sakinir gibi kullanirim, dun annem kaza yapti bugun benim arabam arizalandi arabasiz kaldik, isin garip tarafi 15 gun sonra dugunum var ustuste geldi gibi oldu, neyse vardir bir hayir...

umarim dediginiz gibi sorunu kalici olarak cozerlerde, balayina araba ile gidecegim cunku birde yollarda rezil olmayalim...

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni arabalarda hep bi problem. Geçen arkadaşa aldığımız sıfır c180'i öğleyin parkettik akşam çalışmadı. Servise gitti geldi sabah yine çalışmadı. 3 gün beklettiler serviste arabayı aldı diğer gün yine çalışmadı yine servise. O günden beri serviste yatıyor araba. Aldığı günde beri 3 gün kullanabildi araba 3 haftaya yakın serviste.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı anıl turan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim... bende servisten haber bekliyorum, ariyorum ulasilamiyor arkadaslara...

araba hem sifir hemde gozumden sakinir gibi kullanirim, dun annem kaza yapti bugun benim arabam arizalandi arabasiz kaldik, isin garip tarafi 15 gun sonra dugunum var ustuste geldi gibi oldu, neyse vardir bir hayir...

umarim dediginiz gibi sorunu kalici olarak cozerlerde, balayina araba ile gidecegim cunku birde yollarda rezil olmayalim...

Anıl kardeşim geçmiş olsun,

allah neredeyse hepimize düğün sırasında sınadı diyebiliriz, yok aileler karışır kavga eder, yok iş yerinde işler ters gider, yok nişanlınla kavga edersin, yok kendinle çelişirssin.

sen rahat ol sonrasında herşey bittikten sonra gülüp geçeceksin, sabrını koru kardeşim.

gelen mala gelsin gül geç sonucunda arabanda garanti var, halledilir sen moralini yüksek tut kardeşim ve şimden allah mutlu mesut etsin.

HG6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gecmis olsun can sıkıcı bir durum umarim sorun hemen cozulur ama buyuk ihtimalle atesle sisteminde bir sorunu var kronik hastaliklari bunlarin..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bencede missfire oldu araba ateslemeden dolayi arizaya dustu ciddi birsey yoktur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anıl kardeşim geçmiş olsun,

allah neredeyse hepimize düğün sırasında sınadı diyebiliriz, yok aileler karışır kavga eder, yok iş yerinde işler ters gider, yok nişanlınla kavga edersin, yok kendinle çelişirssin.

sen rahat ol sonrasında herşey bittikten sonra gülüp geçeceksin, sabrını koru kardeşim.

gelen mala gelsin gül geç sonucunda arabanda garanti var, halledilir sen moralini yüksek tut kardeşim ve şimden allah mutlu mesut etsin.

abi cok sagol, vardir bir hayir dedik napalim... umarim parca falan beklemez teslim ederler arabamida birde araba kiralamakla falan ugrasmayalim...
    dedigim gibi birde balayina araba ile gitme muhabbetide var... yoldayken cekici abimiz balayina giderken izmitte yolda kalan yeni evli ciftten bahsetti, bizi mi cagiriyor nedir?

Alıntı HG6161 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun can sıkıcı bir durum umarim sorun hemen cozulur ama buyuk ihtimalle atesle sisteminde bir sorunu var kronik hastaliklari bunlarin..
    bana akismetreden gibi geldi... e46im vardi benzer sorunu yapmisti bir kackere...

e30 da akismetre problemi vardi, e36 ve e46 da da... biraz arastirdim f30 da da varmis... 30 senedir bir akismetre sorunu cozulmez mi yav, cok garip...

dragon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nerde bu bmw al diyenler geçmiş olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ikame arac vermiyormu bmw servisi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok sagolun... servise ulasabilsem soracam yerine arac alabiliyor muyum, sorunu nedir, parca beklermiyim falan diye ama ulasamiyoruz beyfendilere...

arkadaslardan servis yetkilisi birilerinin cep telefonunu bulup soracagim en kotu...

CaNeR44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zaten bu işler arabasını seven gözü gibi bakanlara denk gelir aracın canını alanlara değil

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçenlerde başka bir forumdan aynı hatayla ilgili birisi konu açmıştı, yanlış hatırlamıyorsam sensörle alakalı bir problem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CaNeR44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten bu işler arabasını seven gözü gibi bakanlara denk gelir aracın canını alanlara değil
    servisten bi ciksin vuracam kirbaci, vuracam kirbaci ))

Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde başka bir forumdan aynı hatayla ilgili birisi konu açmıştı, yanlış hatırlamıyorsam sensörle alakalı bir problem.
    hangi forum, ulasmam mumkun mudur??

gokcell13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BMW lerde bu kadar sıkıntı oluyormu yahu çok ilginç
    DR. ECU
    ADA HONDA SERVICE
    ATA MOTORSPORTS ANTALYA

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)