User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
58 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Kredili Araç Satışı Güven Konuları

hanz10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tesekkur ederim paylasimlariniz icin.

Sabah şube ile gorustum hallederiz dedi, ruhsati gonderdim inşallah karnimiz agrimaz tekrar tesekkurler herkese beylikduzu kuveyt turkte tanidigi olan varmi peki?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar çok acil bilgiye ihtiyacım olduğu için yazıyorum

Aracımı bugün satıyorum, alıcı kişi aracım için 2. El taşıt kredisi kullandığını söylüyor ancak kafama yatmayan şeyler var
    Aramızda araç alım satım işi yapan arkadaşlardan fikir talep ediyorum.

-alıcı anlaştığımız TÜM meblağ için kredi kullandığını, noterde ben satışı verdikten sonra evrakları bankaya yolladıktan sonra paranın bana geçeceğini söyledi. Araştırdığım üzere ne 9 yaşında arabaya kredi çıkıyor, ne de Tüm tutar için çıkıyor, maksimum %70i için çıkıyor, geri kalan tutar peşin verilmek durumunda. Alıcı ise ısrarla tüm tutarın geçeceğini söylüyor

-alıcı , işlerinin yoğunluğu sebebiyle dün 17:21 de arayıp banka işlemlerinin hallolduğunu söyledi. Kredi onay mektubunu sorduğumda yarın sabah hallederiz dedi, sabah olup banka ile konuşana kadar da önü kapandı.

-alıcı araca ekspertiz yaptırmayı gerekli görmüyorum araç ortada dedi, yarım saat konuştuğu kişiyle, 10 dakika kullandığı arabayla kim araba alır?

-aracımı bir firma üzerine alacaklarını belirttiler, firmanın ortaklarından birisi aracı almaya geliyor, aracın satışını verdik, bankaya noter yazısını çekip kasko sigortayı gönderene kadar, alıcı kişi firmadaki diğer ortak vekalet ile aracı aynı anda 3-4 kere başka yerlere satabilir mi? Banka ya da noter bunun için geçici bir rehin koyuyor mu? Yoksa bu büyük bir risk mi?

Bu sorularımın cevabı neticesinde ya satacağım ya da kaporasını iade edip satıştan vazgeçeceğim.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Banka ve noter hemen hemen ayni saatlerde aciliyor. Bekleyip bankadan teyit alip satisi oyle verin. Bu arada sigorta yapilmadan arac satisi olmuyor. Kafaniza takilan cok fazla olumsuzluk varsa al kardesim kaporani de zaten adamin tepkisinden durumu az cok anlarsin.
    Bankdan onay almadan satisi verme
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Banka ve noter hemen hemen ayni saatlerde aciliyor. Bekleyip bankadan teyit alip satisi oyle verin. Bu arada sigorta yapilmadan arac satisi olmuyor. Kafaniza takilan cok fazla olumsuzluk varsa al kardesim kaporani de zaten adamin tepkisinden durumu az cok anlarsin.
    Bankdan onay almadan satisi verme
    kesinlikle.
    ama banka onayı olsa bile , biz noterde satışı verdikten sonra , adamın abisi bankaya gitmeden benim aracımı farklı illere satabilir mi? yoksa satışı yaptığım anda banka tarafından rehinli mi oluyor bilemiyorum.. banka açıldığında bunları soracağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Banka size bir mektup veriyor bu sase su plaka bu marka arac vs vs xxxx kisisi 50.000 tl alacagini taahhut ederiz vs gibi. Uzun zaman oldu hatirlayamiyorum tam yaziyi. Yani banka size bu kaseli imzali kagidi verip parayi vermezse o bankayi milyonluk yapabilirsiniz.

Sen yinede essegi saglam kaziga baglamadan kafandaki soruisaretlerinden kurtulmadan satisi verme

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer araca kredi alındıysa bankaya sizden aldığı ruhsatı vermesi gerekli. Banka rehin koymayacağı arac üzerine kredi vermez. Hangi bankadan kredi alıyorsa alıcı o banka ile görüşüp sizde bloke çek veya o aracın krediyle alınıp satış sonrası bankadan paranın size yatacağına dair bir mektup alın. Ayrıca aklınıza takılan en ufak şüphe soru işareti varsa bile bankayla konuşup teyit etmeden sakın satış vermeyin.
    Bu duruma alıcı bozulur diye de düşünmeyin. Kimse 10dk tanıdığı bir insana güvenmek zorunda değil ki bu kadar satış dolandırıcılığı varken.
    Bu arada aracın tamamına kredi çıkabilir. Eğer kasko değeri piyasa değerinden yüksekse kredi de kasko değerine göre verildiğinden dolayı daha yüksek rakama kredi çıkabiliyor.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence hiç o topa çıkmayın,

Burada da bir sürü konu vardı hatta, paravan şirketler, patronunun eşine alıyoruzlar…

Satılmayacak bir araç değilse bekleyin derim.

Arkadaşlar Dolandırıldım : (

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -aracımı bir firma üzerine alacaklarını belirttiler, firmanın ortaklarından birisi aracı almaya geliyor, aracın satışını verdik, bankaya noter yazısını çekip kasko sigortayı gönderene kadar, alıcı kişi firmadaki diğer ortak vekalet ile aracı aynı anda 3-4 kere başka yerlere satabilir mi? Banka ya da noter bunun için geçici bir rehin koyuyor mu? Yoksa bu büyük bir risk mi?

Bu sorularımın cevabı neticesinde ya satacağım ya da kaporasını iade edip satıştan vazgeçeceğim.
    Yazdığın kötü senaryonun gerçekleşme ihtimali var.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nisan'da taşıt kredisi kullanarak araç aldım @wolkanku ;

- Önce ben ruhsatın fotokopisini vs bankacıma atıyorum, o krediyi hazırlatıp onaylatıyor.
    - Miktar Ömer'in dediği gibi full de çıkabilir, aracı kaça aldığın bankayı bağlamıyor.
    - Kredi onaylandıktan sonra bankadan benim ismim, satıcının ismi, plaka, şase vs gerekli tüm bilgilerin olduğu bir kağıt alıyoruz. "bu adamın, sadece bu belirli arabayı almak üzere bu kadar kredisi hazırdır, satıcı olan xx isimli aracı sattığına dair evrakı getirirse xx miktar parayı hesabına yatırırırız" şeklinde yazabilirler, sabit bir kalıp yoktu benim bankamda, talebine göre yazıyorlar.
    - sonra ben satışı alınca evrakları bankacıma yolladım, onlar krediyi salıp da satıcının hesabına veya benim hesabıma nereye isterseniz parayı salana kadar adamın yanından ayrılamadım. O da öğle arasına denk gelince saat 11:30-45 gibi noterden çıktım saat 15'e geliyordu adamın yanından ayrıldım. en büyük eziyet buydu
    - bir daha taşıt kredili araç alır veya satar mıyım? hayır ilk fırsatta hazır faizler düşükken ihtiyaç kredisi çekip taşıt kredisini hayatımdan çıkarmak istiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nisan'da taşıt kredisi kullanarak araç aldım @wolkanku ;

- Önce ben ruhsatın fotokopisini vs bankacıma atıyorum, o krediyi hazırlatıp onaylatıyor.
    - Miktar Ömer'in dediği gibi full de çıkabilir, aracı kaça aldığın bankayı bağlamıyor.
    - Kredi onaylandıktan sonra bankadan benim ismim, satıcının ismi, plaka, şase vs gerekli tüm bilgilerin olduğu bir kağıt alıyoruz. "bu adamın, sadece bu belirli arabayı almak üzere bu kadar kredisi hazırdır, satıcı olan xx isimli aracı sattığına dair evrakı getirirse xx miktar parayı hesabına yatırırırız" şeklinde yazabilirler, sabit bir kalıp yoktu benim bankamda, talebine göre yazıyorlar.
    - sonra ben satışı alınca evrakları bankacıma yolladım, onlar krediyi salıp da satıcının hesabına veya benim hesabıma nereye isterseniz parayı salana kadar adamın yanından ayrılamadım. O da öğle arasına denk gelince saat 11:30-45 gibi noterden çıktım saat 15'e geliyordu adamın yanından ayrıldım. en büyük eziyet buydu
    - bir daha taşıt kredili araç alır veya satar mıyım? hayır ilk fırsatta hazır faizler düşükken ihtiyaç kredisi çekip taşıt kredisini hayatımdan çıkarmak istiyorum
    He bu kağıdı aldırmak eziyetti çünkü şubem istanbulda, ben bursadayım arabayı almak için. gittik orada bir şubeye ekrandan krediyi gösterdik falan adamlar sözlü taahhütte bulundu öyle çıktık

Baş belası bir süreç ya hem alıcıya hem satıcıya

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    9 YAŞINDAKİ ARABAYA TAŞIT KREDİSi ÇIKMAZ , DOLANDIRILMAYIN !!!

5 yaş üstü araçlara kredi vermezler, ayrıca 2.el taşıt kredisini tutarının tamamını kredi ile olmaz.
    verilecek kasko değerinin kredi %50-%70 oranında değişir.

2017 yılında 2009 model araba alırken iş bankasında ne tanıdıklar olmasına rağmen taşıt kredisi alamadım.

iş bankasının yapabileceğimiz ihtiyaç verip ruhsata rehin koyarım dedi, peki dedim öyle aldım.
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

5 yaş üstü araçlara kredi vermezler, ayrıca 2.el taşıt kredisini tutarının tamamını kredi ile olmaz.

2017 yılında 2009 model araba alırken iş bankasında ne tanıdıklar olmasına rağmen taşıt kredisi alamadım.

iş bankasının yapabileceğimiz ihtiyaç verip ruhsata rehin koyarım dedi, peki dedim öyle aldım.
    Doğrudur ben de öyle biliyorum ama 6 yaşında arabaya kredi aldım ben TFK'dan, hatta 2011-2012 araba alsam olur mu demiştim şube müdürüyle muhabbetimiz vardı, olur hallederiz diyordu which is 8-9 yaşındaki araç. uygulamaya geçmeye gerek kalmadı ama prensipte "hallederiz" dedi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğrudur ben de öyle biliyorum ama 6 yaşında arabaya kredi aldım ben TFK'dan, hatta 2011-2012 araba alsam olur mu demiştim şube müdürüyle muhabbetimiz vardı, olur hallederiz diyordu which is 8-9 yaşındaki araç. uygulamaya geçmeye gerek kalmadı ama prensipte "hallederiz" dedi
    burası 3. dünya ülkesi , burda herşey halledilir
    médiocrité partout

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kasko değeri 100 bin tl olan aracı 60-70 bine satıyorsa tamamına kredi çıkabilir sanki
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Enes-x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kasko değeri 100 bin tl olan aracı 60-70 bine satıyorsa tamamına kredi çıkabilir sanki
    9 yaşa hiç konusu bile olamaz.

max 5 yaş için dediğiniz olabilir, evet.
    ondada 120 bin tl sınır var bildiğim kadarı ile.

kasko değeri 120 üstünde kredilendirilebilen oran %50e düşüyor.
    yani 121 bin kasko değeri olan arabayı 60a alanabiliyorsa evet tamamı kredi olabiliyor.

ama yaş en önemli etken
    médiocrité partout

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bana sorarsan adamların halinden vaktinden ne olduklarını az çok hisssedersin. arkadaşlar her şeyi yazmış aşağı yukarı ama içinde en ufak şüphe varsa yapma ticareti, az daha bekle bir şey kaybetmezsin.

Kredi kimden çıkmış veya gerçekten çıkmış mı anlamanın en iyi yolu bankaya gidip sormak gerek, ve arabayı kim üstüne alıyor çok önemli, gerçekten şirket ortağı mı değil mi ? altı üstü bir araba alınıyor bu kadar çetrefilli işe ne gerek var anlamıyorum. Şahsen ben peşin alır peşin satarım hiç uğraşmıyorum bu tarz muhabbetlerle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bankadan alıcı sordurduttuk, iyi puanlı müşteri ve sıkıntısız sorunsuz şekilde sattık, parayı hesabımıza aldık.
    yardımı dokunan herkese teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bankadan alıcı sordurduttuk, iyi puanlı müşteri ve sıkıntısız sorunsuz şekilde sattık, parayı hesabımıza aldık.
    yardımı dokunan herkese teşekkür ederim.
    Hadi geçmiş olsun
    Hayırlı olsun

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen yıl 2005 model aracımı banka kredisiyle sattım. Alıcıyla birlikte Kuveyt Türk şubesine gittik. Hesap bilgilerimi ve ruhsat fotokopisini aldılar. Notere gidip satışı gerçekleştirdik. Araca sigorta ve kasko yapılmasını takiben para hesabıma yattı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)