User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Turkiye'de Time Attack

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Turkiye'de Time Attack

Merhaba arkadaslar ve degerli forum uyeleri,

Bu konuyu actim, cunku son zamanlarda ustunde cok dusundugum bir konu var. Durmadan internette roll videolari, caddelerde gazlayanlar, drag videolari ve ayni zamanda az da olsa rally videolari goruyorum(turkiyede). Ne kadar tuning konusunda ilerlemis olsak, ve bu konuda cok hevesli bir millet olsakta hala birkac eksigimiz oldugunu dusunuyorum. Bunlardan biri de Time Attack. Su aralar fazlasiyla Istanbul Park ve Korfez pisti tur videolari izledikten sonra kafama dank etti. Neden turkiyede bir Time Attack etkinlikleri duzenlenmiyor?
    Bence bu kadar hevesli ve deneyimli insanlar varken, turkiyede sadece "pist gunleri" ile yetinmeyip, bunun otesine gecilmeli. Hali hazirda drag etkinlikleri bu kadar yayginlasmisken ve drift sporu da populerlesmeye baslamisken neden Time Attack etkinlikleri de yer vermiyoruz? Bence TechTurkey uyeleri olarak el ele verilip, gerek Istanbul Park'ta, gerek Korfez Pisti'nde olsun, Time Attack etkinlikleri duzenlenmeli. Belki de amator olarak baslayan bu etkinlikler, ilerde cok daha buyuyup, populerlesebilir, profesyonellesebilir. Siz ne dersiniz? Bu konu uzerinde daha yogun calismalar yapilmamasinin sebebi nedir sizce? Yorumlarinizi bekliyorum

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan hali hazırdaki pist günleri "time attack" olarak geçiyor sınıflara göre en iyi süreyi çıkaran az çok belli oluyor
    Bahsettiğiniz muhtemelen tv ve videolardaki gibi yarış takımlarına ait pistte 30 araç dip dibe kapışmayı mümkün değil sokak arabalarıyla yapamazsınız
    Zaten öyle etkinliklerde senelik rahat 6 haneli rakamları aşan volkicar veya xxx cup şeklinde oluyor
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan hali hazırdaki pist günleri "time attack" olarak geçiyor sınıflara göre en iyi süreyi çıkaran az çok belli oluyor
    Bahsettiğiniz muhtemelen tv ve videolardaki gibi yarış takımlarına ait pistte 30 araç dip dibe kapışmayı mümkün değil sokak arabalarıyla yapamazsınız
    Zaten öyle etkinliklerde senelik rahat 6 haneli rakamları aşan volkicar veya xxx cup şeklinde oluyor
    Aslinda anlatmak istedigim, profesyonel ya da amator herkesin gelip siniflar halinda yarismalari. Pes pese 30 araba zaten olmaz cunku benim bildigim Time Attack yarislarinda, araclar piste tek tek cikiyor. Yani birinin ki bitmeden digeri baslamiyor. Trafik yapmamak ya da digerinin zamanini etkilememek icin. Demeye calistigim daha resmi bir sekilde, yarisma gibi duzenlenmesiydi, amator olsada. Herkesin piste dokulupte zamanlarini kapistirmasindan cok daha bir etkinlik gibi bisiden bahsetmistim. Kupali falan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlatmak istedigim yani temek olarak, nasil drag yarislari yapiliyor ise, Time Attack yarislari da duzenlense keske demekti. Sonucta birinin adi "Pist Gunu", ya da "Track Day" digerinin adi "Time Attack". (Turkcesini bilmiyorum)

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Pist Günlerinde zaten bu dediğin yapılıyor. İnsanlar kendi araçları ile katılıp pisti zamana karşı bir şekilde turluyor. Yine Körfez pistinde çeşitli kulüplerin yarışları da yapılıyordu en son.. Dediğin gibi, sonu kupalı mupalı.. Pist günleri haricinde 2. bir organizasyon istiyorsan bütçeyi oluşturduğun takdirde körfez pistini kiralayabilirsin..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)