User Tag List

Sayfa 6/13 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
231 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Kulaklık tavsiye (müzik tutkunlarını bekliyorum)

recep07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Müdür kulaklığa el atmışsın? E90 ne olacak .
    Şaka bi yana, bu konuyla uğraşan bi arkadaşım var. Sennheiser vs. piyasa tüketim mallarını kafanda bitirdiysen 1-2 model alıp sana iletebilirim.
    e90 bugun yola cıkıyor ankaraya abi
    masrafım cok ama uzun suredır bu işe el atmamıstım birde bunu halledeyım dedım abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vay yarbay abi
    Bu işlerde de player+DAC+amp ve kablo diye kasıyolar
    Headphone desen ayrı bi dünya
    Ömür biter sistem kasması bitmez
    Bikaç bin dolarlık olan var
    Ama dediğin gibi sennheiser beats falan filan telefondan günümüzün sevilen melodileri için
    sanırım oyle abi sennheiser daha once 110lıralıgı 400lıralık razer modelını gecerse bu en ust sevıye dıye dusunmustum bende ama...
    ilk anfi olayını cozeyım daha sonra rain man arkadasımın dedigi modellere baktım amazonda fiyatda gayet uygun birde kulagıma uygun silikon olması lazım yanı yanında 5 6 cesit silikon gelse fena olmaz
    anfide ilk gorunen
    Creative Sound Blaster Omni Surround 5.1 Harici Ses Kartı Fiyatı
    ama oda sonu cıkılmaz bir hale gelıyor 3.8 bintlye bile var yani diyecegim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı recep07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yarbay abimmis yorum yapan nick e hic bakmamıstım
    abi sanırım ilk harici anfi olayını cozmem gerekıyor gerisi teferruat gibi sence ?

recep kardeşim maalesef car audio gibi bilinçli olduğum bir alan değil pc,masaüstü,tablet tlf ses sisteminde çok standart bir adamım ali veli yani.

zaten dediğim gibi yorumlara bakarak gittim cx300 aldım almaz olaydım brüksel hava limanında bir hifi store'a girdim adam bana sound magic e10c ve Japon bir Zero Audio adında üreticinin carbo birşeyler adında (gerisini hatırlamıyorum maalesef ) kulaklıklarını dinletti cx300 fiyatına hemen hemen eş değer.

farkı anlatamam meğer konseri konser salonundan değil mezardan dinliyormuşum, meğer bir kullaklıkta aynı ev hifisi gibi farklı driverlar varmış gibi geniş aralıkta frekansı çalabiliyor, sahneleme vs beyni kandırırak büyük hissetirebiliyormuş.

250-200tl ve altında birşeyler bakanlara muhakak soundmagic e10c ve dediğim zero audio kullaklıklarını tavsiye edeirm F/P anlamında 10 numara ve CX300 yakın bile değil hatta aynı ligde bile olmamalı corrolla vs lotus gibi bir durum diyeyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    recep kardeşim maalesef car audio gibi bilinçli olduğum bir alan değil pc,masaüstü,tablet tlf ses sisteminde çok standart bir adamım ali veli yani.

zaten dediğim gibi yorumlara bakarak gittim cx300 aldım almaz olaydım brüksel hava limanında bir hifi store'a girdim adam bana sound magic e10c ve Japon bir Zero Audio adında üreticinin carbo birşeyler adında (gerisini hatırlamıyorum maalesef ) kulaklıklarını dinletti cx300 fiyatına hemen hemen eş değer.

farkı anlatamam meğer konseri konser salonundan değil mezardan dinliyormuşum, meğer bir kullaklıkta aynı ev hifisi gibi farklı driverlar varmış gibi geniş aralıkta frekansı çalabiliyor, sahneleme vs beyni kandırırak büyük hissetirebiliyormuş.

250-200tl ve altında birşeyler bakanlara muhakak soundmagic e10c ve dediğim zero audio kullaklıklarını tavsiye edeirm F/P anlamında 10 numara ve CX300 yakın bile değil hatta aynı ligde bile olmamalı corrolla vs lotus gibi bir durum diyeyim.
    anladım abi oncekı sayfalardada adı gecıyor e10c nin..
    mezar olayı super bir anlatım!

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanırım oyle abi sennheiser daha once 110lıralıgı 400lıralık razer modelını gecerse bu en ust sevıye dıye dusunmustum bende ama...
    ilk anfi olayını cozeyım daha sonra rain man arkadasımın dedigi modellere baktım amazonda fiyatda gayet uygun birde kulagıma uygun silikon olması lazım yanı yanında 5 6 cesit silikon gelse fena olmaz
    anfide ilk gorunen
    Çok bilgili değilim sadece kullanıcıyım. Seviye seviye basamak basamak çıka çıka oha neler varmış modundayım sadece.

Realtek onboard'ı bırakın herhangi bir onboard karta takacağınız 5bin tl'lik kulaklıktan fayda göremezsiniz. Kimsenin neye harcayacağı beni ilgililendirmez ama harcayacağı paraya güzel bir performans almasını insan olarak isterim.

Attığınız harici ses kartı benim kullandığım. Hem ses kartı hem amfi özelliği var. Burada pahalı ama. Kara cuma indirimleri kasım aralık aylarında oluyor amazon'da. Ben amazon.de'den bu ses kartını 50 euroya aldım. O ara gümrük vergi sınırı 75 euro idi. Yani 200 tl'ye geldi. Hadi yine vergisi olsun 250 tl'ye alınır. Daha üst seviye ses kartları falan da var özellikle creative'in ama bu işin sınırı yok. Güzel tarafı hem koca kasayı açma derdin yok hem de laptopta falan da kullanabiliyorsun. Eksisi sadece pc'de kullanılabilen bir meret. Mobil olarak kullanma imkanınız yok.

Ben bununla beraber kingston hyperx cloud 2 almıştım. O da öve öve bitirilemeyen bir kulaklıktı hatta kendi harici ses kartı falan vardı kablosunda. Ama Logitech g930 sonrası taktığımda hissettiğim ilk şey kaostu. O netlik tazelikten uzak bir yapı vs tam geri göndermeyi düşünüyordum ki ertesi gün omni sound blaster geldi. Onunla beraber sürdüğümde kulaklığın kaderi değişti. İşte o gün amfili/siz kullanımın önemini anladım. Muhtemelen siz de oyun oynuyorsunuz 7.1 razer aldığınızı okuyarak öngörüyorum. Bir çok oyuncu kulaklıkları dijital olarak surround ses verip genelde kaliteden ziyade her sesi duyulabilir kılmaya çalışır. Ve genelde closed dediğimiz dışarıya ses vermeyen akustik tasarıma sahip. Yani müzik veya film izler dinlerken çok da aman aman şeyapmayan cihazlar oluyor haliyle. Ama müzik dinlemek içinse en çok açık akustik tasarıma sahip yani sesin kulaklıktan taştığı kulaklıklar kullanılır. Her ne kadar bir audiophile olmasam da aradaki farkı reddetmek nankörlük olur.

Eğer amacınız oyunsa o yönde kulaklık alın müzikse o yönde.

Bir kaç tane kaliteli kapalı ve açık tip headset tavsiyesinde bulunayım. Closed back tip kafa üstü kulaklıkta en güzel fiyat performans ürünlerden birisi beyerdynamic DT 770 pro. Özellikle omni sound blaster ile çok güzel performans veriyormuş. Açık tipte ise önerebileceğim Grado SR 80e var. Bu ikisi benim favorilerim. Eskiden öğrenci iken üye olduğum bir toplulukta HI-FI toplantılar yapardık herkes ellerindeki ürünleri getirirdik beraber dener bakardık falan Bir iki defa katıldım bu toplantılara ve şunu söyleyeyim tamam bu işin sınırı yok ama ne istediğinizi belirtmenizde de fayda var. Yani şu ürün en iyisi diyebileceğim bir marka model yok. Arz talep çizgisinde sunulacak ürünler var. Uzun konu eskisi gibi yetkin de değilim. Ama kabaca böyle.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün 39 tl ye jbl c100si red aldım. Jbl dir sesi en kötü ne kadar olabilir sanki dedim. Ve merakla bekliyorum bakalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok bilgili değilim sadece kullanıcıyım. Seviye seviye basamak basamak çıka çıka oha neler varmış modundayım sadece.

Realtek onboard'ı bırakın herhangi bir onboard karta takacağınız 5bin tl'lik kulaklıktan fayda göremezsiniz. Kimsenin neye harcayacağı beni ilgililendirmez ama harcayacağı paraya güzel bir performans almasını insan olarak isterim.

Attığınız harici ses kartı benim kullandığım. Hem ses kartı hem amfi özelliği var. Burada pahalı ama. Kara cuma indirimleri kasım aralık aylarında oluyor amazon'da. Ben amazon.de'den bu ses kartını 50 euroya aldım. O ara gümrük vergi sınırı 75 euro idi. Yani 200 tl'ye geldi. Hadi yine vergisi olsun 250 tl'ye alınır. Daha üst seviye ses kartları falan da var özellikle creative'in ama bu işin sınırı yok. Güzel tarafı hem koca kasayı açma derdin yok hem de laptopta falan da kullanabiliyorsun. Eksisi sadece pc'de kullanılabilen bir meret. Mobil olarak kullanma imkanınız yok.

Ben bununla beraber kingston hyperx cloud 2 almıştım. O da öve öve bitirilemeyen bir kulaklıktı hatta kendi harici ses kartı falan vardı kablosunda. Ama Logitech g930 sonrası taktığımda hissettiğim ilk şey kaostu. O netlik tazelikten uzak bir yapı vs tam geri göndermeyi düşünüyordum ki ertesi gün omni sound blaster geldi. Onunla beraber sürdüğümde kulaklığın kaderi değişti. İşte o gün amfili/siz kullanımın önemini anladım. Muhtemelen siz de oyun oynuyorsunuz 7.1 razer aldığınızı okuyarak öngörüyorum. Bir çok oyuncu kulaklıkları dijital olarak surround ses verip genelde kaliteden ziyade her sesi duyulabilir kılmaya çalışır. Ve genelde closed dediğimiz dışarıya ses vermeyen akustik tasarıma sahip. Yani müzik veya film izler dinlerken çok da aman aman şeyapmayan cihazlar oluyor haliyle. Ama müzik dinlemek içinse en çok açık akustik tasarıma sahip yani sesin kulaklıktan taştığı kulaklıklar kullanılır. Her ne kadar bir audiophile olmasam da aradaki farkı reddetmek nankörlük olur.

Eğer amacınız oyunsa o yönde kulaklık alın müzikse o yönde.

Bir kaç tane kaliteli kapalı ve açık tip headset tavsiyesinde bulunayım. Closed back tip kafa üstü kulaklıkta en güzel fiyat performans ürünlerden birisi beyerdynamic DT 770 pro. Özellikle omni sound blaster ile çok güzel performans veriyormuş. Açık tipte ise önerebileceğim Grado SR 80e var. Bu ikisi benim favorilerim. Eskiden öğrenci iken üye olduğum bir toplulukta HI-FI toplantılar yapardık herkes ellerindeki ürünleri getirirdik beraber dener bakardık falan Bir iki defa katıldım bu toplantılara ve şunu söyleyeyim tamam bu işin sınırı yok ama ne istediğinizi belirtmenizde de fayda var. Yani şu ürün en iyisi diyebileceğim bir marka model yok. Arz talep çizgisinde sunulacak ürünler var. Uzun konu eskisi gibi yetkin de değilim. Ama kabaca böyle.
    yer yer oyun oynuyorum kulaklıkla ama cs falan kasmadıgım icin sorun yok direk müzik odaklı hatta spl sanırım daha orayı tam cozmus degılım sq spl olayını ama alt frekans bass oldugunu biliyorum ona odaklıyım.
    amfi olayıda ornek olarak attım linki bulabılırsem en ucuzunu en hızlı yolunu bulmaya calısıcam. filte
    kulaklık konusunda kulak içi ve enseden harici kullanmıyorum kafada saglık problemı dıyeyım kısaca o yuzden o ılk postta bahsettiginiz 3 kulaklık işimi gorur gibi geliyor yanında bir cok aksesuarda satın alınabılıyor sanırım silikonu filtreleri olsun alt frekans bass odaklı kulaklıkmı bilmiyorum ama? ozellıkle rha t10i uzerınde yogunlastım gibi

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tavsiye ederim cok memnun kaldim.

Mi Global Home
    Seat IBIZA FR

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya bir güncel çekeyim.

150 veya max 200 lira civarina kablolu şu tip bluetooth kulaklığa ihtiyacım var. Aynısından vardı kaybettim.

Eğer daha iyi bir tavsiye bulamazsam yine bundan almayı düşünüyorum.

Anker SoundBuds Slim Kablosuz Bluetooth Spor Kulaklık Fiyatı
    "Korkmadık, savaştık"

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anfide ilk gorunen
    ona o kadar paraya değmez onun yerine DAC alsan çok daha güzel olur... Hemde taşınabilirleride var telefonunada baglayabilirsin...

FiiO E10K Portable Headphone Amplifier USB DAC for Computer,support COAXIAL OUT-in Headphone Amplifier from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group

Sabaj Da3 Portable Audio DAC/Headphone Amplifier Audio Native DSD512 Hifi HI Res High Resolution Balanced Output 32bit/768kHz -in Headphone Amplifier from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group

SMSL M3 DAC Headphone Amplifier AMP CS4398 OTG/PC USB/Optical/Coaxial All in one Hifi 24Bit 96KHZ USB Hd For Hifi Audio Decoder-in Headphone Amplifier from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group

Fiio Q1 Mark II Hi Res Audio Native DAC DSD Headphone Amplifier XMOS 384 kHz/32 bit for Iphone /iPad/PC AK4452 Q1II-in Headphone Amplifier from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    JBL T100A nasıldır ? ep630 ve cx300 kullanıyordum. ep630 artık bulunmuyor karaborsa oldu. cx300 ***** kronik olarak tek tarafından ses gelmez oluyor bir süre sonra. 100tl sınırını aşmadan tavsiyeler var mı ?jbl 80tl civarı. Tizler kötü mü ?

AnilDicle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    senheiser cx 3.00 alabilirsin. amazonda 30 dolara almıştım 20 ye inmiş. Trde 250 tl civarı

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 aydır Sony Xb50ap kullanmaktayım.özellikle bassları çok güzel o fiyat aralığında bence en iyisi.

Skyhawk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AnilDicle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senheiser cx 3.00 alabilirsin. amazonda 30 dolara almıştım 20 ye inmiş. Trde 250 tl civarı
    Cx400 kullanıcısıyım cidden çok güzel fakat bir yerden sonra kesmiyor. İnsanoğlu çok nankör

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu hortlatıyorum.
    Rock zircon vardı kulaklığın yuvası(seramik kısmı) kırıldı.
    350tl civarına kadar iyi bir kulak içi kulaklık arıyorum. Üst mesajda da yazdım cx300, ep630, rock zircon ve piston kullandım. Artık kesmiyor. Cx500 nasıldır ? 300 overrated bir kulaklıktı tamam kaliteli ama yarı fiyatına benzer performanslı ürünler vardı. Verdiğim paraya en çok değecek olan, en iyi sahnelemesi olan ürünü istiyorum.
    Bu fiyatlara nedir bu işin nirvanası ? Rock zircon'un baslarını çok beğenmiştim. Hatta bence cx300'den iyiydi.Ama oda tizlerde çok güçsüz kalıyor şarkılar orantısız çalıyor, tiz yerleri orj kapı höparlörü gibi sakin, bass vurunca çift kicker L7 gibi.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatıyorum.
    Rock zircon vardı kulaklığın yuvası(seramik kısmı) kırıldı.
    350tl civarına kadar iyi bir kulak içi kulaklık arıyorum. Üst mesajda da yazdım cx300, ep630, rock zircon ve piston kullandım. Artık kesmiyor. Cx500 nasıldır ? 300 overrated bir kulaklıktı tamam kaliteli ama yarı fiyatına benzer performanslı ürünler vardı. Verdiğim paraya en çok değecek olan, en iyi sahnelemesi olan ürünü istiyorum.
    Bu fiyatlara nedir bu işin nirvanası ? Rock zircon'un baslarını çok beğenmiştim. Hatta bence cx300'den iyiydi.Ama oda tizlerde çok güçsüz kalıyor şarkılar orantısız çalıyor, tiz yerleri orj kapı höparlörü gibi sakin, bass vurunca çift kicker L7 gibi.
    Bassları çok iyi değil ama o fiyat bandında in ear favorim brainwavz m3tu

Ep630 ve cx300e göre crystal coşar misler vardı ve bassları benim gibi mid severler için oldukça yeterli idi.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    jbl in ürünlerine bak istersen gayet güzel aletler mevcut t210 kullanıyorum gayet memnunum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bassları çok iyi değil ama o fiyat bandında in ear favorim brainwavz m3tu

Ep630 ve cx300e göre crystal coşar misler vardı ve bassları benim gibi mid severler için oldukça yeterli idi.
    Abi tr'de nereden bulabilirim? Sen yazınca biraz google araştırması yaptım donanımhaberde 2 sene önce satan varmış ama başkada bir yerli satıcı bulamadım.
    Ostry kc06a hakkında bilgin var mı abi?

Alıntı yusufcan_k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    jbl in ürünlerine bak istersen gayet güzel aletler mevcut t210 kullanıyorum gayet memnunum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yusufcan_k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jbl'in de hi-end serisi varsa değerlendirebilirim. Teşekkürler araştıracağım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)