User Tag List

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
104 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Tecil Uzatma Hakkında

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 yıl lisanstan mezun olduktan sonra tecil hakkı vermiyor kesinlikle aöf. Bende bu sene aöf'e kayıt oldum. 2018'e kadar tecilliyim
    Şuan lisans okuyorum bittikten sonra aöften okursam tecillemiyor mu ?
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen grimlordun dediği gibi ne okuduysan bir üstünü okumalısın. Ön lisans ve lisans bittikten sonra 2 veya 3 yıl daha tecil hakkı var diye biliyorum eğer okul yeni bittiyse tekrar tecil ettirebilirsin
    benim okul daha bitmedi 10.17 de tecilim bitiyor ve aof 3. Sınıfdayım. 4 yanlış 1 doğru olayından sonra mezun olma işi hayallere kaldı zaten. 12 ay gidicez galiba.. 29 yaş diye bişeyler varmış ona kalmam mümkünmüdür acaba devam ediyor mu kendileri tek umudum..

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim okul daha bitmedi 10.17 de tecilim bitiyor ve aof 3. Sınıfdayım. 4 yanlış 1 doğru olayından sonra mezun olma işi hayallere kaldı zaten. 12 ay gidicez galiba.. 29 yaş diye bişeyler varmış ona kalmam mümkünmüdür acaba devam ediyor mu kendileri tek umudum..
    Aöfte okul bittikten sonra tecil yapmıyorlar okuduğun sürece tecil yapmak zorundalar yanlış mı biliyorum ben? Çünkü açık lisede bile okuyor gözüküyorsan her yıl gidip 1 yıllık tecil yaptırabiliyorsun, bir arkadaşım 92 doğumlu bedelli yapmamak için liseden mezun olmuyor 1 2 tane zorunlu ders bıraktı vermiyor. Her yıl tecil yaptırıyor aralık ayında, seninde öyle olabilir tahminimce okul varken yaptırabilirsin eğer bitirmezsen. Ayrıca 12 ay askerlik cidden çekilmiyor, 12 ay yapan birisi olarak söylüyorum. Şimdi abilerimiz 15 ay biz nasıl yaptık diyecekler ama uzun dönem çekilmiyor gerçekten
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan lisans okuyorum bittikten sonra aöften okursam tecillemiyor mu ?
    Yok kardeşim aöf okusan bile vermiyorlar lisans bitince 2 veya 3 yıl daha tecil hakkın olması lazım sonrada yüksek lisans yapman lazım tecil için
    AC/DC Back In Black

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok kardeşim aöf okusan bile vermiyorlar lisans bitince 2 veya 3 yıl daha tecil hakkın olması lazım sonrada yüksek lisans yapman lazım tecil için
    Bi arkadaşımın babası Askerlik Şubede Albaydı ondan sordurdum ya kanka 29 a kadar okursan almıyolar askere sordum dedi. Hıyar lol oynuyodu büyük ihtimal detayını öğrenmedi. Neyse erken öğrendiğimiz iyi oldu. Ona göre Batumda yüksek lisans yapabilirim.

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 yıllık mezun oldum şuan yüksek lisans yapıyorum 2017 aralık tecil bitiyor yüksek lisanstan sonra 1 yıllık tecil hakkı varmış doğru mu bilgisi olan var mı ?

Yuksek Lisans ile Askerlik Tecil - Erteleme 2017 - Yuksek Lisans 2017
    #eksikpazar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi arkadaşımın babası Askerlik Şubede Albaydı ondan sordurdum ya kanka 29 a kadar okursan almıyolar askere sordum dedi. Hıyar lol oynuyodu büyük ihtimal detayını öğrenmedi. Neyse erken öğrendiğimiz iyi oldu. Ona göre Batumda yüksek lisans yapabilirim.
    evet 28 yada 29dan sonra işin üstüne pek düşmüyorlar zaten bedelliyle çözersin işini devlette akıllı adam başı 18 lira para kazanıyor zaten bu gidişle o rakamda düşer 12 15 arası birşey olur yaşı da 25 26 ya çekerler.

Alıntı Jön Türk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 yıllık mezun oldum şuan yüksek lisans yapıyorum 2017 aralık tecil bitiyor yüksek lisanstan sonra 1 yıllık tecil hakkı varmış doğru mu bilgisi olan var mı ?

Yüksek lisans bittikten sonrada bir süre tecil olması lazım şuan çok değişti tecil işi. 2013te filan tek gidişte 3 4 sene tecil yapıyorlardı şimdi devlet son 1.5 yıldır her sene tecilini yeniletmeni istiyor. Okuyosun mesela açık lisede öğrenci belgeni alıp, senede bir aralık ayında gidip tecilini 1 sene daha uzatıyorsun ve bu sınırsız okuduğun sürece. Yüksek lisansta ki durumda aynıdır diye tahmin ediyorum
    AC/DC Back In Black

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet 28 yada 29dan sonra işin üstüne pek düşmüyorlar zaten bedelliyle çözersin işini devlette akıllı adam başı 18 lira para kazanıyor zaten bu gidişle o rakamda düşer 12 15 arası birşey olur yaşı da 25 26 ya çekerler.

Bedelli yapmayı düşünmüyorum da okul bittikten sonra yapmam gereken bazı işler var onlar için vakit lazım.

ToyGun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jön Türk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Eger lisans'tan sonra olan 2 yil tecil hakkini kullandiktan sonra yuksek lisansa kayit olup onu da bitirirsen 1 yil daha tecil hakkin oluyor, Lisans sonrasinda tecil kullanmadan yuksek lisansa basladiysan 2 yil tecil hakkin var diye biliyorum yakin zamanda degismedi ise.

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakın bir zamanda konsolosluğumuza tekrar gidip Askerlik tecil işlemlerini yapmaya çalışacağım.

Olmazsa risk almayıp biletimi iptal edeceğim.

Bu arada konsolosluk memurlarının dokunulmazlığımı var?

Benden önce bir tane 55-60 yaşlarındaki amca masabaşı memurlarından birisine bişey sormak istedi.
    55-60 yaşındaki adama kinayeli kinayeli laf sokmaya çalışmalar falan, aynı şeyi Ankara"daki konsolosluğumuzdada görmüştüm.
    Bu insanlara hiçmi saygı öğretilmiyor?

Şikayet kutusu gerçekten işe yarıyorsa bu konu hakkında gereken şikayetimi dile getireceğim.
    Ufak bir dilekçe bırakmayı düşünüyorum şikayet kutusuna.

Ama bu bahsettiğim durum sadece masabaşı memurlarında var.
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

OzanT. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecil konusuyla ilgilenenler, İzmirli olanlar ya da İzmir'de tanıdığı olanlar, şirketimize gelip bilgi alabilirler. 38 yaşınıza kadar yasal olarak tecilinizi uzatabilirim.
    FORTİS FORTUNA ADİUVAT

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2017 nin ortasında tecilim bitiyor. Tekrar uzatamıyomuyum askere zorunlu olarak gidecekmiyim ?
    inşallah gidersin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @tdipower posta kutun dolu olduğu için cevap yazamıyorum. Saygılar
    FORTİS FORTUNA ADİUVAT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnşallah herkes cumhurbaşkanının ; ''o cümleler bana ait değildi, bedelli kesinlikle gündemimizde yok'' açıklamasını izlemiştir
    FORTİS FORTUNA ADİUVAT

mKc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OzanT. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşallah herkes cumhurbaşkanının ; ''o cümleler bana ait değildi, bedelli kesinlikle gündemimizde yok'' açıklamasını izlemiştir
    Kesinlikle gündemimizde yoksa 3-6 Ay aralığında %99.9 Bedelli askerlik çıkacak.
    Bu da burada dursun
    M.Kürşat COŞKUN
    Metalurji ve Malzeme Müh.

In between Cars

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hangi sene doğumlulara vuracak acaba.

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hukumet kanadinin en guzel yaptigi islerden birisi tolum muhendisligi. Istediklerini yavas yavas zerk ederek uyusturmak.

karincayi bile s.keceksin ama belini incitmeden yani

su an da yapilan aciklamalarin hepsi milliyetci cepheden kendine oy verenlerin gazini almak. gecen seferde rte cikti, fakirin cocugu askere gitsin, zenginin cocugu yapsin yok ya olur mu oyle sey dedi, kisa sure sonra davutoglu hazirsaniz mujdeyi patlaticam diye cikti ortaya

su anda devlet senin yurtdisindan aldigin telefon kabina bile vergi pardon stopaj koymus, bedelliden gelecek kaymagi birakirlar mi?

onlar de bedelliden gelecek parayi bekliyorlar ama toplumun alistirilmasi lazim. oyle hemen olmaz. ilk once gundemimizde yok diyecekler, sonra ya aslinda biz istemiyoruz ama bak sma hastalari aci cekiyor hem de askeri savunmaya kaynak lazim diyip, kendi medya gazetelerine bedelli askerlikten gelen paralarla bilmem kime sifa oldu, hem de yerli ucagimiz havada diye manseti caktilar mi, ***** kitleye ver mehteri.

tabi bu surunceme sirasinda gidecek olan insanlari bile "ulan cikacak heralde biraz daha bekliyim" diyip onlardan da bir miktar toplarlar. bakayalari yakaladiklari yerde para cezasiyla opuyorlar zaten. noldu? kaymak duble oldu.

ancak su an supriz sekilde katara asker gonderme meselesi var, su aralar hic cikmaz. benim tahminim bu yil sonuna dogru olabilitesi yonunde.

gerci birde bakanlar, milletvekillerinin cocuklarinin yaslari ne alemde, onlar bir kontrol edilecek. yasi tutan kac kisi var, tam kiyisindan kaciran kac kisi var onlar bi hesaplanacak. gecen seferki 1 ocak mevzusunu siz tesaduf oldugunu mu dusunuyosunuz birilerinin cocuguna ismarlama madde eklediler
    "Korkmadık, savaştık"

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ha bu arada ben dahil 1991 dogumlulara vurmayacak bence. Gecen sefer min 27 yas sarti vardi. Bu sefer bi ihtimal 26ya inerler ama ben dahil 25 beklemesin.

Kaynak gotum, kisisel tahminim. Yatirim tavsiyesi degildir

Subat 2017 benim tecil bitiyor, bi sonraki alimda da giderim nasipse.
    "Korkmadık, savaştık"

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ha bu arada ben dahil 1991 dogumlulara vurmayacak bence. Gecen sefer min 27 yas sarti vardi. Bu sefer bi ihtimal 26ya inerler ama ben dahil 25 beklemesin.

Kaynak gotum, kisisel tahminim. Yatirim tavsiyesi degildir

Subat 2017 benim tecil bitiyor, bi sonraki alimda da giderim nasipse.
    Senin tecil bitmiş kanka haberin olsun. benim 2021 aralık tecil. üniversite 2. sınıftayım hala aöf. bitirebilsem bi 5-6 ay kafa dinlemeye kaçıcam ama bitmiyor lanet okul. bedelli bize denk gelmez sanmıyorum da gelirse de direk veririm.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)