User Tag List

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
104 sonuçtan 96 ile 104 arası

Konu: Tecil Uzatma Hakkında

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Dövizli askerlik için 1000 gün yurtdışında sigortalı çalışmak lazım. Bu süre zarfında maks 45 veya 90 gün çalıştığın ülke dışında bulunamazsın. Bulunduğun takdirde hakkın yanıyor. Arkadaşımın yandı ordan biliyorum. Geçen seneye kadar 1000€ idi bu sene sanırım 2000€ olmuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1045 iş günü çalışmak gerekiyor, kendimden biliyorum,
    3 farklı ülkede yaşadığımdan dosyalarımı en son kaldığım ülkeye aldırmam gerekti,
    çalıştığınız ülkede olmadıgınız günler, resmi tatiller, haftasonu vs hesaplanmıyor,

Arada tatil yapayım, seyehat edeyim vs diyen yaklaşık 4 senede hak sahibi olur,
    1000€ karşılığındada bu hakka sahip olur,

Killah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar yeni bir konu acmamak icin buradan sorayim sorumu.

4 Haziran'da beynimden bir operasyon gecirdim, hala da raporluyum (ay sonu bitiyor). Uçağa binmem, dalmam, ağırlık kaldırmam yasak ve gün aşırı devam eden baş ağrılarım var. Doktorum en az 6 ay süreceğini söyledi bu ağrı gibi şikayetlerimin.

Normal şartlarda ben askere gitmek istesem, bu durum muayenede nasil degerlendiriliyor? Kimisi beyin ve kalp ile ilgili sorunlarda direkt elverrisiz raporu veriyorlar diyor.

An itibariyle tecilim mevcut, muayene olmam icin de tecilimin bozulmasi gerekiyormus. Bu durumda izlenmesi gereken yol nedir? Zaten her halükarda bedelliden yararlanacagim fakat bu şartlarda bedelli ücretini ödemeden evvel yapmam gereken başka bir şey (tecil bozup muayeneye gitmek gibi) var mıdır?

Lütfen hebele hübele cevap yazacaklar değil, bilgisi olan kişiler yanıtlasın.

Teşekkür ederim
    Alıntı BarKing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski arabacilardan kim kaldi, Vaktinde saatimi satsam vtec aliodum, Simdi satsam sifir iki type r alirim

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Net bilen varsa yazsın ltf.

Beraber çalıştığımız arkadaşlardan 3'ü bedelliden yararlanacaklar. Fakat 2'sinin ikamet Makedonya. Bu 2 kişi işlemlerini İst'dan yapabilirler mi? Gitmeye gerek yok demeyin Konsolosluk herhangi bir işlem yapmıyor, askerlik şubesine gitmeniz gerekli diyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Net bilen varsa yazsın ltf.

Beraber çalıştığımız arkadaşlardan 3'ü bedelliden yararlanacaklar. Fakat 2'sinin ikamet Makedonya. Bu 2 kişi işlemlerini İst'dan yapabilirler mi? Gitmeye gerek yok demeyin Konsolosluk herhangi bir işlem yapmıyor, askerlik şubesine gitmeniz gerekli diyor
    Konsolosluk aslında yapması lazım. Makedonya ters bi ülke sanırmı Eğer ki Konsolosluğu Noter gibi kulanabilirse her türlü askerlik işlemi için anasına babasına vekalet verip işini gücünü halledebilir. Geçen bende Askerlik şubesinde duydum bu metodu

Adamın oğlu denizci ve 1 2 ay içinde ülkeye dönmesi zor bir durummuş. Asal daki memur aynen şunu söyledi Noter den yada konsolosluktan size velaket versin siz yapın işlerini dedi

ne kadar doğrudur bilmem ben memurun yalancısıyım
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olum erken ödersen tabiki notun düşer adamın alacağı faize kesik atıyorsun adam seni ...kecekti ne güzel

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Killah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

4 Haziran'da beynimden bir operasyon gecirdim, hala da raporluyum (ay sonu bitiyor). Uçağa binmem, dalmam, ağırlık kaldırmam yasak ve gün aşırı devam eden baş ağrılarım var. Doktorum en az 6 ay süreceğini söyledi bu ağrı gibi şikayetlerimin.

Normal şartlarda ben askere gitmek istesem, bu durum muayenede nasil degerlendiriliyor? Kimisi beyin ve kalp ile ilgili sorunlarda direkt elverrisiz raporu veriyorlar diyor.

An itibariyle tecilim mevcut, muayene olmam icin de tecilimin bozulmasi gerekiyormus. Bu durumda izlenmesi gereken yol nedir? Zaten her halükarda bedelliden yararlanacagim fakat bu şartlarda bedelli ücretini ödemeden evvel yapmam gereken başka bir şey (tecil bozup muayeneye gitmek gibi) var mıdır?

Teşekkür ederim
    Tecili bozup muayene olduktan sonra askerliğe elverişlidir deseler bile tekrar tecil ettirebiliyorsunuz. Tabi daha önce tecil bozup tekrardan tecil ettirmediyseniz.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Killah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Teşekkür ederim
    Net bilgi değil bu ama yaşadığım bir olay. Ben askerde acemi birliğinde iken 15nci günümüzde bir çocuğu anons ettiler. Apar topar alıp gönderdiler gitti. Daha sonra çocuğa ne olduğunu sorduğumuzda, o çocuk askere gidebilmek için geçmişinde beyin ameliyatı geçirdiğini saklamış deklare etmemiş. 15nci acemi birliği gününde ankaradan yazı gelmiş, bu çocuk geçmişte devlet hastanesinde beyin ameliyatı geçirmiş olması sebebi ile kendisinin gataya sevki ve sonrasında askerliğe elverişsiz raporu için gerekenin yapılması gibisinden.

Yani o çocuk askerlik yapabilmek için bunu gizlemesine rağmen ortaya çıkınca o gün apar topar gönderdiler bir daha dönmedi.

Yani demek istediğim bedelliye ihtiyacın olmayabilir. Belki zaten muaf olabilirsin.

O yüzden bunu en iyisi bir askerlik şubesi komutanı ile görüşmen faydalıdır. Çünkü bedelli için ödeme yapsan bile raporun ortaya çıktıktan sonra yine bedelliyi de yaptırmayabilirler ve paran boşa gidebilir. Paran boşa gidebilir derken, askerliği yaptı yazmaz muaf yazar yine. Gerçi askerlikle ilgili şeyler son 5 sene de o kadar çok değişti ki bence en iyisi askerlik şubesi.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Killah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ES353 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tecili bozup muayene olduktan sonra askerliğe elverişlidir deseler bile tekrar tecil ettirebiliyorsunuz. Tabi daha önce tecil bozup tekrardan tecil ettirmediyseniz.
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Net bilgi değil bu ama yaşadığım bir olay. Ben askerde acemi birliğinde iken 15nci günümüzde bir çocuğu anons ettiler. Apar topar alıp gönderdiler gitti. Daha sonra çocuğa ne olduğunu sorduğumuzda, o çocuk askere gidebilmek için geçmişinde beyin ameliyatı geçirdiğini saklamış deklare etmemiş. 15nci acemi birliği gününde ankaradan yazı gelmiş, bu çocuk geçmişte devlet hastanesinde beyin ameliyatı geçirmiş olması sebebi ile kendisinin gataya sevki ve sonrasında askerliğe elverişsiz raporu için gerekenin yapılması gibisinden.

Yani o çocuk askerlik yapabilmek için bunu gizlemesine rağmen ortaya çıkınca o gün apar topar gönderdiler bir daha dönmedi.

Yani demek istediğim bedelliye ihtiyacın olmayabilir. Belki zaten muaf olabilirsin.

O yüzden bunu en iyisi bir askerlik şubesi komutanı ile görüşmen faydalıdır. Çünkü bedelli için ödeme yapsan bile raporun ortaya çıktıktan sonra yine bedelliyi de yaptırmayabilirler ve paran boşa gidebilir. Paran boşa gidebilir derken, askerliği yaptı yazmaz muaf yazar yine. Gerçi askerlikle ilgili şeyler son 5 sene de o kadar çok değişti ki bence en iyisi askerlik şubesi.
    Cevaplar icin tesekkurler, saniyorum ki parayi odemeden evvel tecil bozdurup muayene gitmek en mantikli karar olsa gerek.
    Alıntı BarKing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski arabacilardan kim kaldi, Vaktinde saatimi satsam vtec aliodum, Simdi satsam sifir iki type r alirim

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Killah belli başlı rahatsızlıklar var direk eliyorlar , beyin ameliyatınıda gormeden gelmeleri çok zordur diye düşünüyorum

arkadaşım hipertansiyon ile gatada yatıp muafiyet aldı mesela bence şansını denemelisin boşa para verme

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)