User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
64 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yatirimlik otobus taksi dolmus minubus hatti ?

M.degirmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yatirimlik otobus taksi dolmus minubus hatti ?

herkeze iyi forumlar
    bir miktar paramiz var bursada otobus hatti almayi dusunuyoruz .

babam bu ise cok sicak bakiyor ama ben pek mantikli bulmadim acikcasi
    800k para baglayip el surmeden 8-9 bin tl getirisi olacak bir is bu isi yapan vardir elbet aramizda hersey disardan gorundugu gibimidir isin icine girince bizi neler bekliyor ???

simdiden yaptigi primden para kazanirsiniz diyenler olacak gibi. Dedemin vardi ayni hattan 2010 da 500k ya satmislardi prim iside bana mantikli gelmedi degerli yorumlariniz icin tesekkurler ayrica telden yazdigim icin imla hatalari affola
    Alıntı Godless Commie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Geçen gün ölçüme gittim, yedek tekerden bile 1200 Hp aldık. O da, takılı bile değilken.

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o paraya arsa alın , bi iki sene bekletip çok daha fazlasını elde edersiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o paraya arsa alın , bi iki sene bekletip çok daha fazlasını elde edersiniz.
    evet banada o isten cok daha mantikli geliyor

Geçen gün ölçüme gittim, yedek tekerden bile 1200 Hp aldık. O da, takılı bile değilken.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2007 Senesi babama yalvarıyorum, gel taksi plakası alalım ankara'dan 150 bin tl bile değil o zamanlar, 2500 liraya yakın getirisi var şöförlerden aldığın para, ne yapacağız taksiyi biz, şöförlerle falan mı uğraşıcaz dedi.
    Yıl 2015 taksi plakaları oldu 500 bin tl aylık getirisini geçtim artan fiyatı bile yeter. faizle o kadar para kazanacaksın ama ana paran değerlenmeyecek.
    Sonuçta taksi-dolmuş-otobus plaka sayıları belirli arz-talep dengesinde arz her zaman sabit, zarar etme şansınız yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2007 Senesi babama yalvarıyorum, gel taksi plakası alalım ankara'dan 150 bin tl bile değil o zamanlar, 2500 liraya yakın getirisi var şöförlerden aldığın para, ne yapacağız taksiyi biz, şöförlerle falan mı uğraşıcaz dedi.
    Yıl 2015 taksi plakaları oldu 500 bin tl aylık getirisini geçtim artan fiyatı bile yeter. faizle o kadar para kazanacaksın ama ana paran değerlenmeyecek.
    Sonuçta taksi-dolmuş-otobus plaka sayıları belirli arz-talep dengesinde arz her zaman sabit, zarar etme şansınız yok.
    devlet belirli araliklarla araclari yeniletiyor bi otobusun fiyati 200k civari hamallik degilmi sizcede ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence Bursa'da artık geçti plaka alma devri alan aldı zamanında alınıcaksada işlek bir hat olmak kaydıyla dolmuş plakası alınmalı en azından hattı kısa ve arabanın otobüse göre işletme maliyeti daha düşük

Şahsen benim öyle bir param olsa arsa bakardım mütaahitle kat karşılığı anlaşıp yap sat yapılabilir tabi bu benim fikrim

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yatırımın cinsi ne olursa olsun, bence 800.000 TL yatırıp aylık 8.000 TL net kar( temettü) sağlıyorsanız
    hiç durmayın çok iyi bir yatırım. kendini 100 ayda neredeyse 8 senede amorti ediyor.
    (buralarda ticari taksiler kendini 20-25 yıl arasında geri ödüyor)

bugün İstanbul da piyasanın çok altında, ucuz bir ev buldum ve satın aldım diyenlerin çoğunun yatırımı kendini 20 senede amorti ediyor.

bu yatırım arsa ile aynı şey değil, arsayı satın alırsınız ama size aylık kira yada temettü ödemesi olmaz
    yani 800.000 yatırırsın ve değerlenmesini beklersin. Ama kira yada temettü ödemesi olan yatırımlar ev, işyeri, ticari plaka gibi size her ay düzenli gelir sağlar ve aynı zamanda yatırdığınız anapara da her yıl değer kazanır.

ZX-636R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son olarak hiçbir geliriniz ve hiçbir başka yatırımınızın olmadığını düşünün.

800.000 TL ye arsa aldınız, ama aylık geliriniz yok günlük giderlerinizi ev harcamalarınızı nasıl yapacaksınız?
    ama aynı paraya ticari hat alırsanız aylık 8.000 TL geliriniz olacak

arsa yatırımına sıcak bakmıyor değilim yanlış anlaşılmasın, uzun vadede mutlaka iyi getiri sağlayacaktır ancak eldeki tüm para ile arsa yatımı yapmak bir dönem sizleri nakit sıkışıklığına götürebilir.
    Bu sebeple ailenin aylık diğer gelirleri ve kısa vadeli (max 2 yıl) borçlarını değerlendirip ona göre karar verin.
    100 ayda yatırımın geri dönmesi bence çok karlı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    800 bine , işlek bir sanayi bölgesinde(istanbulda ki matbaacılar sitesi gibi) büyüklü küçüklü birkaç dükkan satın alın verin kiraya daha fazla kazanırsınız, en kötü ihtimalle yine 7-8 bin lira kazandırsın

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbulda tam olarak aynı işi yapıyoruz, kendim farklı sektördeyim ama 3-4 ay önce babamdan yadigar kalan otobüsümüz güvendiğim bir eleman sayesinde işliyor çok şükür. Alıcağınız plaka özel halk otobüsü statüsündeyse hiç korkmadan alın. Bursa gibi bir şehirde 800.000 bir para değil hat için. Bursada sistem tam olarak nasıl bilmiyorum ama güvenebileceğiniz o işi yapan biri varsa aracı kendinizde çalıştırabilirsiniz, yoksa kiraya verip hiç birşeyede karışmayabilirsiniz. Merak ettiğin bişey olursa en ince ayrıntısına kadar cevaplarım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M.degirmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    devlet belirli araliklarla araclari yeniletiyor bi otobusun fiyati 200k civari hamallik degilmi sizcede ?
    Araç kendini ödüyor sonuçta, 2010da 132000e aldığım aracın sıfırını 2014de 182000e aldım öncekinin üzerine 96000 TL ödeyerek. Ayda 2bin gibi bir para arabaya gidiyor onu görmemek lazım. Aracın gelirini görmezden gelmeyin arsa almak beklemek bir hat kadar karlı olamaz.

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer taksi plakası alırsan çanakkalede 5000 lira + fırsat aracı var arkadaşımın yardımcı olur :

Connecting site...

TigeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bursa'da dolmuş var mı bilmiyorum ama varsa artık belediye dolmuşları kaldırmaya başlıyor.Kaç şehirde bu şekilde yani. Onu da bir hesaplayın.Ama güzel hatta iyi para getiriyorlar şehiriçi otobüs vs
    Alıntı Ludacris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw yaris arabasi al hem en cok silindir onda var

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devir kötü kardeşim elde 800 varsa hepsini tek işe bağlamayın ne olur ne olmaz .

Bence alın güzel yerlerden bi kaç daire, kiracı oturtun.

Şuan bizimde 2 tane kiracımız var . uğraşıyoz mu ? evet zaman zaman pürüzler oluyo ama yapcak bişey yok .O kadar olucak . hayırlısı olur inş .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devir kötü kardeşim elde 800 varsa hepsini tek işe bağlamayın ne olur ne olmaz .

Bence alın güzel yerlerden bi kaç daire, kiracı oturtun.

Şuan bizimde 2 tane kiracımız var . uğraşıyoz mu ? evet zaman zaman pürüzler oluyo ama yapcak bişey yok .O kadar olucak . hayırlısı olur inş .
    Daire alıp kiraya vermek en saçma yatırım bu ülkede. 800e istanbulda 3 tane daire ya alırsın ya alamazsın 1200den kiraya versen sana 3600 getirir. Tabi bunun verigisi ıvırı zıvırıda var, 3 kiracıdan 1i evin içine etse aldığın bütün kiraları harcarsın. Daire ne kadar pirim yapar orası meçhul, satıyorum sıkıştım desen ha diye satamazsın.
    Ama desteklemediğim bir davranış değil, satışta250-300 dairesi olan bir şirketin çalışanı olarak bencede daire alınmalı bol bol

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ıstanbulda cevresı olan bırı 90 k servıs aracıyla 7k fatura kesıyor,kalsın onada 5 k

800 baglayıp 8 beklemek sacma bence.ev al sat araba al sat daha cok kazanırsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TigeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bursa'da dolmuş var mı bilmiyorum ama varsa artık belediye dolmuşları kaldırmaya başlıyor.Kaç şehirde bu şekilde yani. Onu da bir hesaplayın.Ama güzel hatta iyi para getiriyorlar şehiriçi otobüs vs
    bursada 2 çeşit dolmuş var

1-merkezde genelde dacia logan olanlar bunlar kısa bir güzargah üzerinde git gel yapıyorlar bitme şansları yok( bir kaç güzergahda tranvay yaptılar dolmuşları azalttılar dolmuş plaka yerine taksi plaka verdiler)

2-daha çok merkezden uzak mahhallere çalışan j9 tarzı araçlar bunlarıda belediyenin kaldırması zor aynı güzergahda metro çalışıo adamlar gene işletiyorlar
    Alıntı miniks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alpha12gtr ye de gider turbo civic ile. 100-300 getir
    Alıntı Kekuti* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ulan miniyle M6 geçtik bu kadar hit olmadık asahuahuashuahus

TigeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aslanneron Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bursada 2 çeşit dolmuş var

1-merkezde genelde dacia logan olanlar bunlar kısa bir güzargah üzerinde git gel yapıyorlar bitme şansları yok( bir kaç güzergahda tranvay yaptılar dolmuşları azalttılar dolmuş plaka yerine taksi plaka verdiler)

2-daha çok merkezden uzak mahhallere çalışan j9 tarzı araçlar bunlarıda belediyenin kaldırması zor aynı güzergahda metro çalışıo adamlar gene işletiyorlar
    Kaldırıyor dediğim yine güzargah var da otobüslere dönüştürüyorlar. Durumu olmayanlar örneğin iki j9 işletmecisi satıp bir otobüs alıyorlar para da havuzda toplanıyor.Tabi orda kesin olacak diye bir şey yok
    Alıntı Ludacris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw yaris arabasi al hem en cok silindir onda var

wekoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende çeşitli bölgelerden arsa alıp satsanız daha mantıklı...
    gariban 106 gti....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)