User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
90 sonuçtan 77 ile 90 arası

Konu: Araç Satıp Parasını Alamama Hakkında Acil Yardıma İhtiyacım Var

typeRace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bankaya gelen para geri çekilemez hiçbir şekilde.. anca banka bloke koyabilir.. o da şikayet üzerine olur.. ama hiçbir şekilde gelen para geri alınamaz..

By CrAzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi anlatmak istediğin şu mu tam olarak ?

Ben sana arabamı sattım diyelim. Sen benim x bankadaki y hesama havale yaptın.

Ben de hesabımı kontrol ettim ilgili bedeli orada gördüm ve imzayı attım.

Sonra sen de o tutarı tekrar kendi hesabına mı döndürdün ?

Bu nasıl mümkün oluyor açıklar mısın ?
    Havale'de de, eft'de de, aman yanlis gondermisiz kem kum diye bankanizi/subenizi ikna ederseniz paranizi geri alabiliyorsunuz, yasal olarak bir terslik sozkonusu degil ama genede türkiyede herşeyin olabileceğini düşünerek yaşamak bilumum zararlardan uzak tutar sizi.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıklamaya plakalı araç bedeli yazıp gönderdiği an olay biter

Para geri çekilirse adam faizle geri verir

Dolandırıcılıklada yargılanır

O popo ister beyler öyle kolay değil
    Alıntı By CrAzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Havale'de de, eft'de de, aman yanlis gondermisiz kem kum diye bankanizi/subenizi ikna ederseniz paranizi geri alabiliyorsunuz, yasal olarak bir terslik sozkonusu degil ama genede türkiyede herşeyin olabileceğini düşünerek yaşamak bilumum zararlardan uzak tutar sizi.
    Senin bu dediğin olursa eğer türkiye de ticari hayat sona erer.

Eft / havale tuşuna bastıktan sonra o iş biter.

Teknik olarak da açıklarsak eğer Borçlar kanunu md61 ve md62 de açıklanmış bir durum var.

Senin dediğin olduğunda o parayı ancak (diyelim yanlış kişiye gönderdin parayı) Karşı tarafın izni olmadan o para hesabına geri dönmez.

Sen de "sebepsiz zenginleşme" nedeniyle ancak dava açarsın. Araç satışı durumunda da bunu karşı taraf noter satış vesaiki ile ispat edeceğinden ileri de süremezsin.

Bilgi hatalı. He bunu yapacak bankacı yürek yemiştir. Yapıp işinden olan / zarar sebebiyet verdiği miktarı ödeyen insanlar var.

O kadar kolay değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit geri gelsin eyyy (işe yarar mı acaba ) adminler.

Alıntı @By CrAzY ye olacaktı. @yiğit-y'nin dediğinden ister bu işi yapmak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cyclonee16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun dilekleri için tesekkur ederim

Bir diğer konudada yazdım buraya yazayım konu mahkemede hapis cezası verildi ama oda paraya çevrildi. Sonuç olarak hiçbir sey elde edemedik tabi. İşin garibi bu kişi bu işe hala devam ediyor. Benim bildiğim en az 10 kişi ama devlet önüne geçmiyor geçemiyor. Konunda bosluk var tamamda benim olay oldugunda polis bana memlekette 2milyonluk vurgun yaptı demişti.Simdi üzerine 1 daha ekleyin az gercekten cok garip. Bize kalan buyuk bir hayat dersi oldu baska birsey değil.
    Bu Kenan ilhan denen adamı bende tanıdım. Kirli sakallı iri yarı bir adam. Bundan 3 yıl önce eski çalıştığım otelde kalıyordu dostuyla. Hesap takıp gitmişti. Sürekli aradık bugün getirecem yarın getirecem vs vs elbette gelen giden yok. Allahtan diğer vardiya arkadaşım tesadüfen dışarıda denk geldi bununla da kavga dövüş almıştı parayı. Çoğu Audi olmak üzere sürekli farklı arabayla gelirdi. Bir gün A3 le bir gün TT ile bir gün A4 birgün A5 . Hep derdim bu adam bu kadar farklı arabayı nerden buluyor diye. Demekki onun bunun arabasıymış...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı typeRace Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bankaya gelen para geri çekilemez hiçbir şekilde.. anca banka bloke koyabilir.. o da şikayet üzerine olur.. ama hiçbir şekilde gelen para geri alınamaz..
    gelen para değil
    alıcı parayı eft ediyor bakıyorsunuz gönderdi
    ama para sizin hesabınıza geçmeden alıcının bankası arıyor onaylıyormusunuz diye
    siz bu sürede satışı verdiyseniz adam iptal edebilir
    çünkü para daha hesabınıza geçmemiş oluyor
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

ALPER-VNS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin bu dediğin olursa eğer türkiye de ticari hayat sona erer.

Eft / havale tuşuna bastıktan sonra o iş biter.

Teknik olarak da açıklarsak eğer Borçlar kanunu md61 ve md62 de açıklanmış bir durum var.

Senin dediğin olduğunda o parayı ancak (diyelim yanlış kişiye gönderdin parayı) Karşı tarafın izni olmadan o para hesabına geri dönmez.

Sen de "sebepsiz zenginleşme" nedeniyle ancak dava açarsın. Araç satışı durumunda da bunu karşı taraf noter satış vesaiki ile ispat edeceğinden ileri de süremezsin.

Bilgi hatalı. He bunu yapacak bankacı yürek yemiştir. Yapıp işinden olan / zarar sebebiyet verdiği miktarı ödeyen insanlar var.

O kadar kolay değil.
    geçenlerde anlatmıştım bu olayı bir daha anlatayım.. Yaklaşık 150.000 liralık araç aldık para transferi gerçekleşti.. Karşı taraf parayı hesabında gördü, satış yapıldı bitti gitti.. saat 12 civarı oldu satış buarada..

Saat 16:00 gibi bankadan arandık böyle böyle bi para transferi olmuş onaylıyor musunuz diye. 4 saat sonra yanlış anlaşılma olmasın 10 15dk değil. Kaç saat geçmiş aradan. Onaylamıyoruz ne olacak dedik bankaya. Para size geri döner dendi. O zaman dolandırıcılık yapalım madem para da bizde araba da bizde böyle saçma iş olur mudiye bankayla kavgalar vs ondan sonrası. Saat de 5i geçtiği için onay da veremedik tabi..

Arabayı aldığımız vatandaşı aradık arabayı geri getirelim aklın kalıcaksa böyle böyle diye olayı anlattık. Para hesabımda görünüyor ama dedi.. Sonra parayı başka hesaba aktarmak istediğinde anladı ki blokeli para ve dokunamıyor. Bize güvendi çocuk, yarın halledersiniz abi dedi biz döndük ankaraya. Ertesi gün onay verildi para gitti vs.

Ama kötü niyetli biri olsa onayı vermezdi o para dönerdi geri. 150.000 lira ne demek kolay para mı?

Ben yaşadığım olayı anlattım birilerinin başına birşey gelmesini engellemek amaç.. Siz siz olun para hesabınıza yatınca ayrı bi hesaba aktarın paranızı.. Bu konuda da açık var.. oo laa maaz değil malesef, acı şekilde anlarsınız sonra..

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gelen para değil
    alıcı parayı eft ediyor bakıyorsunuz gönderdi
    ama para sizin hesabınıza geçmeden alıcının bankası arıyor onaylıyormusunuz diye
    siz bu sürede satışı verdiyseniz adam iptal edebilir
    çünkü para daha hesabınıza geçmemiş oluyor
    adamın telefonundan bakıp inanırsanız o saflık olur zaten. düşünsene sahte bir program tasarlayıp sağa sola eft yapmak kaç günlük iş

herkes kendi int yada cep bankacılığından kontrol edip hesaba düşmeden vermemeli satışı.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

srdralc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    parayı geri çekmeyle alakalı başımdan geçen bir olayı paylaşayım.

bundan yaklaşık 7-8 yıl önce thy ödemesi yapmak için x bir bankaya gittim,
    ramazan ayıydı o zamanlar bankaları bilirsiniz saatlerce sıra var, bekliyorsun herkes gergin vs.
    benden 3-5 önce ki müşteri banka çalışanlarıyla tartıştı, kavga etti, küfür-tehdit derken güvenlik geldi işlemi yapıldı çıktı adam.

sıra bana gelince oruçlu olmanın da vermiş olduğu miskinlikle THY'ye ödeme yapacağım dedim parayı uzattım ve yatırdı dekontu kontrol etmeden ofis geldim iftar için çıktık.

o zaman sistemler bu kadar hızlı değil, şimdi 1 lira eksik yatırsan ertesi gün yazı gönderiyorlar.
    yaklaşık 1 hafta sonra thy'den telefon geldi ödemeniz yapılmadı, sebebi nedir bla bla.

dosyadan dekontu çıkardık ve para başka bir hesaba gönderilmiş.
    bankaya gittik, müdüre durumu anlattık bizim THY için ödeme yapacağımız belirtmemize rağmen personel hatasıyla başka hesaba para aktarılmıştı.
    müdüre yazı yazdık bla bla derken, para yatırılan hesap Aktif bir hesap değilmiş adamın hesabından parayı çektiler ödemeyi yapmadığımızdan dolayı oluşan faizi de banka müdürü personelin maaşında keseceğiz diye THY hesabına yatırdı.

paradan adam 1 lira çekse dahi işlem yapamayacaklarını söylediler.
    şimdilerde öyle bir şey olacağını sanmıyorum ama, siz siz olun böyle bir şey olursa bile hemen kredi kartı vs. 5-10 tl ödeme yapın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ALPER-VNS çok şaşırtıcı bir durum açıkçası. Onay'ı anlık almaları lazım bu da bankanın eksiği bana göre ama yine de suistimale açık bir durum.

Benim olmaz dediğim kısım örneklediğim gibi satış yaptıktan sonra satıcının talebi ile paranın gönderilen hesaptan geri çekilmesi.

Para size geri döner kısmına hala ikna olmadım açıkçası, benim hesabıma düşen bir parayı bana sormadan nasıl geri gönderir bu mantıksız.

Görüyorum ki sistemde açıklar var hala.

Alttaki link para bir şekilde gittiyse geri dönmesi için karşı tarafın teyidi lazım diyor. Bunu biri netleştirse, araştırayım bakalım ne çıkacak.

Açıklama için tşk ler.

Yanlış hesaba para yatırdım. Parayı nasıl geri alırım? | Banka Notu

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Talimat ayrı benim hesabıma geçmesi ayrı. Adam yolladım bak deyip talimatı gösterirse ve isz onu havale yapıldı zannederseniz o ayrı

Hesabıma geçen parayı banka benden teyit almadan alamaz.

Benzer durumu yaşadım. Beyaz eşya için uzaktan bir tanıdığa havale yaptım (açıklamaya ürün modeli ve adedini yazdım )... Önce ptt istemişti, ben inatla banka isteyince borçlu olduğu firmanın hesabını vermiş. Sonra dolandırıldığımızı anladık...

Bankayı aradım ve banka ne olursa olsun paranın iade edilemeyeceğini söyledi... Dedim dolandırıcılık için suç duyurusunda bulunacağım isterseniz müşterinize söyleyin...

Bana ulaştılar, durumu anlattım. Baştan alacağımı aldım ben kardeşim dedi... Bende onu anlatırsınız mahkemede, hani faturam? deyince tıpış tıpış halloldu işim...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srdralc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    parayı geri çekmeyle alakalı başımdan geçen bir olayı paylaşayım.

bundan yaklaşık 7-8 yıl önce thy ödemesi yapmak için x bir bankaya gittim,
    ramazan ayıydı o zamanlar bankaları bilirsiniz saatlerce sıra var, bekliyorsun herkes gergin vs.
    benden 3-5 önce ki müşteri banka çalışanlarıyla tartıştı, kavga etti, küfür-tehdit derken güvenlik geldi işlemi yapıldı çıktı adam.

sıra bana gelince oruçlu olmanın da vermiş olduğu miskinlikle THY'ye ödeme yapacağım dedim parayı uzattım ve yatırdı dekontu kontrol etmeden ofis geldim iftar için çıktık.

o zaman sistemler bu kadar hızlı değil, şimdi 1 lira eksik yatırsan ertesi gün yazı gönderiyorlar.
    yaklaşık 1 hafta sonra thy'den telefon geldi ödemeniz yapılmadı, sebebi nedir bla bla.

dosyadan dekontu çıkardık ve para başka bir hesaba gönderilmiş.
    bankaya gittik, müdüre durumu anlattık bizim THY için ödeme yapacağımız belirtmemize rağmen personel hatasıyla başka hesaba para aktarılmıştı.
    müdüre yazı yazdık bla bla derken, para yatırılan hesap Aktif bir hesap değilmiş adamın hesabından parayı çektiler ödemeyi yapmadığımızdan dolayı oluşan faizi de banka müdürü personelin maaşında keseceğiz diye THY hesabına yatırdı.

paradan adam 1 lira çekse dahi işlem yapamayacaklarını söylediler.
    şimdilerde öyle bir şey olacağını sanmıyorum ama, siz siz olun böyle bir şey olursa bile hemen kredi kartı vs. 5-10 tl ödeme yapın.
    Muhtemelen aktif hesap olmaması ve sizin bankadan şahsen işlem yapmanız ile alakalıdır. Muhtemelen de aynı banka hesaplarıdır bunlar.... Yani yanlışlık bariz bir şekilde açık aslında...

Ama diğerinde araç plakası yazılmış bir para aktarımı olursa, hele ki farklı banka ise o parayı hesap sahibinden teyit almadan çekebileceklerini sanmıyorum... Benim tecrübemde yanlışlıkla değil, bariz bir şekilde o hesaba gönderilen para vardı ve asla geri çektiremedik hesap sahibi onay vermediği için...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 firmanın 2.el müdürleri yakın arkadaşım.biri biraderimdir.
    sitelerine girer araçlara bakarım.telefon açarım.aracın 0 dan beri olan seceresini çıkarttırırım.kaza,boya,değişen durumunu ögrenirim.benim araç ile takas fiyatını pazarlık yapar.eger anlaşırsam.kapora gönderirim(genelde kendi aracımın üzerine, fiyatını komple gönderirim).işlemler başlar bana randevu verirler notere gidilir.eski arabamı bırakırım yeniyi alırım.
    son 3 aracım hep bu şekilde aldım.
    araçlarım servis kayıtlıdır.takılan,degişen,boyanan,yaglanan,sıkıla n,garantiden degişen ne varsa tarihine kadar bilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı typeRace Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emin misiniz? biz hesaba 2015 de yanlış yatan maaşları geri aldırmıştık?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)