User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
41 sonuçtan 39 ile 41 arası

Konu: Şunu bi tartışalım. Trafik kazası yaralanma ve tazminat talebi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle soruşturma mahkemeden önce savcılıkta yürütülür. iddianame ile (ölümlü bir olay değilse) asliye ceza mahkemesine davası açılır.

savcılık nezdinde toplanacak deliller çok önemli. o delillere göre iddianame şekillenir ve savcı kanaatide iddianemeye eklenir.

bu tarz karışık trafik kazalarında genelde savcılıkta işin içinden çıkılmadığında veya avukat talebi olursa dosya tüm toplanan deliller (tanık beyanları, şüpheli-müşteki ifadeleri, kaza tespit tutanakları, araç resimleri vs.) ile birlikte soruşturma evrakı Adli Tıp Trafik İhtisas Dairesine gönderilir. Daire detaylı bir rapor düzenler ve kusur verir. İşte o rapor davanın ve tazminat taleplerinin temelini belirler.

bilmemek ayıp değil, ancak eğer bu konularda iyi bir bilginiz yok ise, iyi bir avukatınız olsun. bu işlerin şakası gerçekten yok. ceza davası sonucu ağır olmasa da tazminat davası sonuçları ağır olabiliyor.

umarım yardımcı olmuşumdur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu yeni okudum ankara iyice barzo dolmuş ben adliyedeyim bu davaların görüldüğü ceza mahkemeleri var bende sorup soruşturayım. O size gelen evrak mahkeme günü gelmeniz için galiba

onre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun. Bu kadar büyük olmasa da yaralanmalı bi kazada ben yaşadım gerçekten çok sıkıntılı durum insanın bütün düzenini bozuyor. Karşı taraf şikayetini çekince takipsizlik vermişti savcılık

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)