User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
75 sonuçtan 58 ile 75 arası

Konu: yeni passat / skoda superb kararsızlığı ... yardım lütfen.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    passat superb kıyaslamasında sadece vw ci adam passat der.. tarafsız adam özellikle iki aracında en son kasasına binmiş ise sürmesine bile gerek yok birazda arabadan anlıyorsa superb der.. heleki passatın boşu alınıcaksa direk ele derim..

passat ikinci eli kuvvetlidir ama 4-5 sene binilicekse superb nin dolusu çok daha keyifli ve kaliteli bir araç..

yeni passatın en dolusu bir abimizde var bluemotion highline 1.6tdi herşeyde var masajlı nubuk koltuklara kadar ama binen hissediyor arabada malzeme kalitesinde özellikle eski passatlara oranla bir düşüş var.. tuşlar falan basit duruyor arabada..

superb nin elegace ına bindim o daha kaliteli geldi gözüme en azından tasarımdan çok daha kaliteli göze hitap ediyor.. malzeme kaliteside daha yüksek alacantra koltuklar panoramik cam tavan falan..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    passat superb kıyaslamasında sadece vw ci adam passat der.. tarafsız adam özellikle iki aracında en son kasasına binmiş ise sürmesine bile gerek yok birazda arabadan anlıyorsa superb der.. heleki passatın boşu alınıcaksa direk ele derim..

passat ikinci eli kuvvetlidir ama 4-5 sene binilicekse superb nin dolusu çok daha keyifli ve kaliteli bir araç..

yeni passatın en dolusu bir abimizde var bluemotion highline 1.6tdi herşeyde var masajlı nubuk koltuklara kadar ama binen hissediyor arabada malzeme kalitesinde özellikle eski passatlara oranla bir düşüş var.. tuşlar falan basit duruyor arabada..

superb nin elegace ına bindim o daha kaliteli geldi gözüme en azından tasarımdan çok daha kaliteli göze hitap ediyor.. malzeme kaliteside daha yüksek alacantra koltuklar panoramik cam tavan falan..
    Kendi aracım Skoda Fabia 1.4 TDI, babamın aracı ise 2013 passat tsı highline.Yıllardır skoda forumlarının içindeyim buluşmalar olsun tartışmalar olsun hep tartışırız.Babamda da passat olunca iki aracı kıyaslayıp test etme şansımız çok oldu.Birazdan yazacaklarımı superb sahipleri bizzat kendileri söylüyor..

Öncelikle passatın yol tutuşu superbden çok daha iyi.Yüksek hızlı otoban sürüşleri olsun ani kaçış geyik testi olsun, superb arkasını çok çabuk salıyor.Özellikle yüksek hızda insanı bu çok tedirgin ediyor.Passatta böyle bir sorun yok.

İkinci sorunumuz yalıtım çoğu superb sahibi arabasının altına bir kere pütür attırmıştır mutlaka.Yalıtımdan özellikle yol ve rüzgar sesinden çok şikayetçiler.Camlardan gelen sesler ve yol sesi passatta göre çok daha fazla.Hatta desibel desibel ölçüldü zamanında..

Süspansiyon darbe emiş konfor olarak.Benim nazarımda iki arabada konforsuz.Superb sadece çok sert çukurları biraz daha fazla hissettiriyor.Tepkisiz kalıyor.

Donanım olarak genelde superbin en fulu hep passatın comfort fiyatına denk gelir o yüzden superb daha kaliteli falan diyorlar.İki arabanında en üst donanımı çok benzer birbirine.Bence bir fark yok.Ama yeni kasada supo'nun boşu passata nazaran çok kalitesiz duruyor..

Ha bu farklar normal bir kullanıcıyı çok etkiler mi ve aradaki fiyat farkına değer mi?Orasını tartışmak mantıklı.Çünkü passatı neredeyse bmw mercedes fiyatına satıyorlar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün doğuş otoya uğradım. Passat highline 2.0. bluemotion ve 4 motion arabaya 234.000TL etiket koymuşlar. Helal olsun dedim..

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Tunacan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün doğuş otoya uğradım. Passat highline 2.0. bluemotion ve 4 motion arabaya 234.000TL etiket koymuşlar. Helal olsun dedim..
    Klavyede 1234 yan yana, parmak kaydı herhalde 234 oldu

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bence tam tersi passatın kalitesi eski kasasından çok daha iyi, suberb fuarda incelemiştim aman aman etkilenmemiştim ama passatın iç mekanına kötü diyecek bir insan olmamalı bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Almanya fiyatı 33.775 Euro Passat Highline kaba hesap 102.000 lira yapıyor

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Klavyede 1234 yan yana, parmak kaydı herhalde 234 oldu

yok hacı bildiğin ikiyüzotuzdörtbin-TL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    yok hacı bildiğin ikiyüzotuzdörtbin-TL
    Yok senin değil onlar fiyat listesini print ederken parmak kaydı herhalde demek istemiştim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hey Maşallah,kim belirliyor bu fiyatları acaba..pazarlıkla aynı fiyatlara 2015 model 5.25xd alınıyor
    Connecting site...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok senin değil onlar fiyat listesini print ederken parmak kaydı herhalde demek istemiştim

hea anlamamıştım

Asıl parmak o parayı verecek adama kayacak bence

turci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

malzeme kaliteside daha yüksek alacantra koltuklar panoramik cam tavan falan..
    yok artık
    Vwci Değilim ve ilk defa tiguan aldım,aynı donanımda ne gibi bir Artı kalite farkı olabilir superbin passata karşı?

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @dqn
    şimdi en başda denilenleri pek aklım almadı nedenine gelirsek bu yeni kasa superb çıkalı daha bir kaç ay oldu ne zaman aldılar ne zaman bu kadar detaylı test yaptılar.. öyle bir vw düşkünlüğüm hiç yok detaylı iki aracı yol testi etmedim sürüşünü ama yeni kasa çıkalı zaten bir kaç ay oldu.. kaldıki bu iki aracıda vw üretiyor neticede aynısının mavisi moru..
    neyse onu pek anlamadım.. eski kasalar için ise yazılanlar ona bir lafım yok ben yeni kasanın iç kalitesi hakkında yazdım.

@M3CSL
    Göreceli tasarıma güzel diyebilirsiniz kötü demedim zaten iç kabin tasarımı hoş ama ben iç malzeme kalitesini pek beğenmedim.

@turci

ikiside aynı ayarda çok bir fark yok amanda aman super b de beğendiğim ön sade göğüs krom çerçeveler alacantra koltuklar oldu kapı ceplikleri bile gözüme çok hoş göründü kavisli güzel tasarlamışlar.. bu zevk işi ben passattaki iç plastik çok beğenmedim.. arkadaşımda 2005 1.9tdi higline vardı solar sunroofu falan vardı içi hakiki ahşap kaplamaydı koltuklar hakiki deriydi falan bilmiyorum o araçlar gözüme daha kaliteli geldi. tasarım olarak demiyorum..

neyse arı kovanına çomak sokmıyım unuttum burda bir vw cilere birde hondacılara bulaşılmaz hiç bulaşmadım Allah da bulaştırmasın
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

oguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hafta sonu ıkısınıde test ettık , 1.6 tdi suberb için prestij paket 116 bin fiyat aldık , aynı donanımda passat için 132 binlira :?? Arabayı arkadasım alıcak 1 cocugu var kendı aracı volvo v40 , Passat için diceklerim ; yoltutusu inanaılmaz güzel olmuş lakin sert ve o kadarda konforlu değil , hersey opsıyon :=) yakıt ve şanzıman oldukça iyi motor optımum yeterlılıkte , suberb ye gelince ; daha ferah daha fazla donanım şahsen daha yakısıklı lakin malzeme kalitesi bı tık altta ve az bıraz yoltutusta gerıde az bıraz ama , bunun harıcınde harıka ınce detaylara sahıp , arkadasım suberb de karar kıldı uygun renge bakıyor , bir diğer arkadasım ise passat olsun camurdan olsun pahalıda olssa passat passattr deyıp durdu ) Bana gelince octavia rs tdi ın bırde 4motıon versıyonu gelıcekmıs ben hedef olarak onu gozume kestırdım )))
    Not: ciddi anlamda passata talep var en boşuda olsa ınsanlar almak ıcın ugrasıyor anlamadım bu işi , keza ıkıncı elıde aynı sekılde )))
    Beyin bedava...

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni passat çok güzel bi araç biçok kez sürdüm superB denk gelmedi karşılaştırma yapamıyorum ama jetta ile octavia yı karşılaştırırsam octavia çok daha keyifli bir araç alıcak olsam düşünmeden octavia alırdım boynuz kulağı geçior heralde

onurgoyunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurgoyunc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Superb de dsg sanzimanli olarak 1.4 act mi yoksa 1.6 tdi mi daha mantikli olur? 7.5 lt gibi bi tüketimden bahsedilmis forumda 1.4 act icin, herhalde dizelde 6-6.5 civari sehir ici tüketimi olacaktir. 1.6 dizel arabadan sonra 1.4 act tüketim olarak cok rahatsiz eder mi?
    Kendi mi alıntılıyorum ama soruma cevap verebilecek var mı?

CNR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurgoyunc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi mi alıntılıyorum ama soruma cevap verebilecek var mı?
    Bu senelik kaç km yaptığınıza göre değişir, act motor bence şehiriçi 8-8.5 yakar ağırlık falanda düşünüldüğünde, eğer senelik 20.000leri görmüyorsanız hiç gerek yok bence dizele.

1.2 tsi ile 15.000 km yaptım yaklaşık 9.5 ayda dizelle ben alırken arada 17-18.000 fark vardı iyi ki dizel almamışım diyorum.

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk süper b mi yeni passatmı konusunu ben açmıştım. süper b daha çıkmamıştı. Ben bekleme taraftarı oldum. Geldiğinde hüsrana uğradım. Burayada yazmıştım. Araç kesin surette passattan güzel değil. özellik olarak ince nüans farkı vardır ama tip çok önemli.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence bu iki araç ile alakalı keskin farkları savunan arkadaşlar biraz psikolojik veya önyargılı olabilir yada paketleri aynı olmayan araçları karşılaştırıyor olabilir.

mesela ful superb 19 jant ile beraber gelirken sanırsam standart passat 17 jant ve haliyle bu iki ölçülü lastik araçta çok farklı sonuçlara yol açacak süren arkadaş passat daha konforlu derli toplu sanacaktır gibi..

şahsen ikisinede binmedim ama ikisinide istisnasız hangi dergiyi aldıysam hepsindede farklar yok denilecek düzeyde az ve olan farkta verilmeye değmeyecek nitelikte passatın fiyat farkını hakkettirmiyor deyip superb 1inci tercih olmuş.

yine istisnasız hepsindede passat biraz daha iyi yol tutup biraz daha kaliteli malzemeye sahip ama suberb yine çok iyi yol tutan ve yine çok iyi malzemeler kullanılan bir araç fakat daha konforlu ve çok daha iyi tasarlanılmış, bagajı ve bölmeleri anlamındada daha pratik denilmiş.

diyorum ya bu neredeyse mavi BMW 116i ile kırmızı BMW 116i yi kıyaslamaya benziyor, neredeyse tıpatıp aynı olan bu araçlar için vayyy şu çokk daha iyi yol tutuyor demek yada bu çok daha kaliteli diğeri şöyle daha rezil demek bence komik yorumlar olur diye düşünüyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)