User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: W115 Mercedes

eren_rc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

W115 Mercedes

Merhaba abiler kardeşler

W115 kasa mercedes arayışındayım alırken nelere dikkat etmeliyim 230.4 mü 6 mı

Bildiklerinizi yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
    DR.ECU

Oto Metin Garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    230.6, 280, 250 daha keyifli motorlardır ama araç düzgünse 230.4 de alınır 220 de alınır bence.

sizi bilmem ama ben mercedes manuel olmaz diyenlerdenim, otomatik olmalı.

eğer restore edecekseniz aracın üzerindeki herşeyin üretim yılına uygun, aslını kaybetmemiş olmasına dikkat edin.

satılmak için toplanmış, idareten toplanmış araçlara sakın bulaşmayın. hurda haldekinden bile daha zor oluyor adam etmesi.

içini toparlamak dışını toparlamaktan daha zor bana göre, bulursanız içi kusursuz (orijinal olmak kaydıyla) olanları tercih edin, biraz temizlik, biraz bakımla adam olur.

varsa başka sorularınız yanıtlarım

by.gkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Strich Acht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    230.6, 280, 250 daha keyifli motorlardır ama araç düzgünse 230.4 de alınır 220 de alınır bence.

sizi bilmem ama ben mercedes manuel olmaz diyenlerdenim, otomatik olmalı.

eğer restore edecekseniz aracın üzerindeki herşeyin üretim yılına uygun, aslını kaybetmemiş olmasına dikkat edin.

satılmak için toplanmış, idareten toplanmış araçlara sakın bulaşmayın. hurda haldekinden bile daha zor oluyor adam etmesi.

içini toparlamak dışını toparlamaktan daha zor bana göre, bulursanız içi kusursuz (orijinal olmak kaydıyla) olanları tercih edin, biraz temizlik, biraz bakımla adam olur.

varsa başka sorularınız yanıtlarım
    Bende bir sene 230.6 sürdüm. Çok çok keyifliydi. Ben otomatikten korkup manuel aldım bir sorun yaşamadım. Ama benimkinin dışı çok iyi olmasına rağmen iç döşemeler, taban halısı orjinal değildi ve alırken gözüm görmemişti heyecandan ama kullandıkça en keyifsiz yeri bu kısmıydı. Sonradan da içini orjinal gibi yapması cidden daha zor. Şimdiki aklım olsa dışı çürük olsun motorda sıkıntı olsun ama içi orjinal döşemelerinde olacak şekilde bir araç bakarım.

Bakarken de özellikle alttaki çürümeler pedal bölgesinde yoğunlaşıyor bu kısmı kontrol edin. Dış kısımda da çamurluk ağızlarından ve ön ve arkada tavan direklerinin birleşimlerinde oluyor. Bu noktalara bakarken daha bir önem verin. Birde elektrik tesisatına baktırın. Şimdilik aklıma bunlar geliyor. Hayırlısı olsun.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 1 hafta önce W123 kasa manuel 250 sattım, gerçekten çok keyifli araç fakat parçasını bulmak bi sorun, buldun diyelim ustasını bulup taktırmak ayrı bi dert. Ben orjinal yaylarını buldum değişmeye 500 TL fiyat çektiler, piyasası tam karaborsa anlıyacağın. Bende air falan yapmak için orjinal 190.000 km' de olan iç döşemeleri orjinal, tüm camları orjinal olan aracımı sattım. Çok fazla ilgi vardı gerçekten ama dışı seni içi beni yakar modeliydi. Söylediğim gibi bence önce toparlıyacağın ustanı bul sonra al arabayı güzelce toparla. Ve sakın gidip bulduğun yerden parçayı alma, Kadosan' da çıkmacısı var yaşlı bi amca gerçekten çok çok fazla paraya söylüyo parçalarını, olabildiğince orjinal olan bi araç bul bence ve zevk meselesi ama W123 kasa daha düzgün bulabilirsin diye düşünüyorum. Hayırlısı olsun.

serkan_2120 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende w123 kullandım, 230e, 4 silindirli enjeksiyonlu kara motor diye tabir edilen türden. kesinlikle ve şiddetle tavsiye ederim. benim aracım 5 ileri manueldi, kullanımı gayet keyifliydi. w115 o kadar çekici gelmiyor açıkçası bana. ama zevk meselesi dikkat edilmesi gereken şey, aracın bel kırmamış olması, tabanda ve çamurluk içlerinde çürükleri olur dikkat edilmeli, iç trim parçaları özellikle çok pahalıdır, aman ne olacak bu yaştaki arabanın göğsü çatlak olsa dersiniz, 1000 TL'den ağız açarlar sinir olursunuz. Aracın nikelajları vs bulmak zor ve pahalı parçalar. Yani üzerinde ki aksesuarların tam olmasına dikkat edin. Motor olarak, 230.4 ile 230.6 arasında yakıt-performans olarak ciddi farklar var ama, hangisini temiz bulursanız onu alın derim. ve tavsiyem 82-83 230e alın.

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dusunursen Connecting site... yardimci olurum
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sana bahsettiğim aracı al
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mercedes alacaksanız 230.6 derim.6-7 yıl kullandık.Sesini zaten söylemiyorum.Gazına dokununca verdiği keyif hiç bir arabada yok.Lpg önermem.Ülkemizdeki benzinle de biraz yakıtı olur ama...
    Orjinal araç bulmaya özen gösterin.Sanayi işi toplanmış araçlardan uzak durmanızı öneririm.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)