User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
43 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Pnömotoraks, Akciger Sönmesi

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Pnömotoraks, Akciger Sönmesi

Bu hastalik hakkinda bilgisi olan ya da daha once bu hastaligi yasayan var mi arkadaslar? Ben bu hastaligi 5 defa yasamis oldugumdan neredeyse ustasi oldum. Kisaca hastaligi aciklamak gerekirse akcigeri saran zarin icinde hava olmamasi lazim. Bu zarin icine hava girdigi zaman akciger sonmeye basliyor. Boyle bir konunun acilmasi yasaksa veya yanlis yere actiysam kusura bakmayin. Varsa daha once geciren bu hastaligi kac kere oldu piskolojik olarak atlatabildimi burda konusursak birbirimize moral vermis oluruz.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok geçmiş olsun Allah şifa versin sizlere
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok çok geçmiş olsun allah yardımcınız olsun. Merak ettiğim bu çeşit bir hastalığın belirtileri neler , bu hastalığa yakalanan biri neler yaşıyor onuda paylaşabilirmisinz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun Allah şifa versin sizlere
    Amin. Tesekkuler

Alıntı RafetAraç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok çok geçmiş olsun allah yardımcınız olsun. Merak ettiğim bu çeşit bir hastalığın belirtileri neler , bu hastalığa yakalanan biri neler yaşıyor onuda paylaşabilirmisinz ?
    Tesekkuler. Evet onu soylemeyi unutmusum. Sag veya sol hangi taraf sonerse o taraf iptal oluyor. Nefes almakta zorlaniyorsunuz,sirtiniz gogsunuz cok siddetli agriyor, saga sola dondukce sanki akcigeriniz icerde oynuyo gibi oluyo. Kalp krizine benzetiyor doktorlar bunun belirtilerini

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun bi 10 senedir halamın oğlu bu hastalık'la uğraşıyor.Çok kilo verdi boyu 180 falan kilosu 40 falandır.Açıkcası öncesinde herşeyden çok korkuyordu dışarı çıkmıyordu ucağa binmiyor yüzmüyordu sönücek diye sonra yavaş yavaş hayata adepde oldu.Hala risk var ama çok bir çözüm bulamadılar.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun bi 10 senedir halamın oğlu bu hastalık'la uğraşıyor.Çok kilo verdi boyu 180 falan kilosu 40 falandır.Açıkcası öncesinde herşeyden çok korkuyordu dışarı çıkmıyordu ucağa binmiyor yüzmüyordu sönücek diye sonra yavaş yavaş hayata adepde oldu.Hala risk var ama çok bir çözüm bulamadılar.
    Bende 1.75 boy 53 kiloydum ilk oldugunda 2012 senesinde sigarada iciyordum bunun tedavisi kadar lanet birsey yok 5 6 cm capindaki hortumu koltuk altindan kaburgalarin arasindan akcigere gonderiyolar ve bunu yaparken sadece deri uyustugu icin icerde herseyi hissediyosunuz zaten akciger tekrar sismeye basladiginda iceride acaip bi baski ve agri oluyo herneyse ben ilkinden sonra sigarayi birakmadim 2.si 11 ay sonra oldu ameliyat oldum ameliyattan sonra olma.olasiligi %1 dediler ben yine birakmadim 11 ay sonra 3.su oldu ama 3.olmasan 2 ay once sigarayi birakmistim 3.sunde tekrar hortum gonderdiler 3 gun sonra hortumu cikardiklari gibi tekrar sondu tekrar hortum taktilar ertesi gun talk ploredez diye bi tedavi varmis hortumdan.akcigere ilac gonderiyorlar zarin yapismasi icin neyse bunuda yaptilar 2 gun sonra taburcu ettiler hastaneden cikinca 2 ay icinde 15 kilo aldim 69um suan sigarayi 2 senedir icmiyorum ama bu pazar tekrar etti yine ayni hortum takip ilac gonderdiler dun taburcu oldum yani buna ne ameliyat cozum ne baska bisey istedigin kadar dikkat et kendine yine oluyor akciger yapisina bagli. Benim artik piskolojim bozuldu boyle nasil adapte olucam hayata bilmiyorum

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sigaranin ..... Icmeyin şunu
    SWAT

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun rabbim sizlere şifa versin
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

sansar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    knk hava yapmıssın bir tane sana bir tane el pompası koyalım hava yaptıkça alırsın şakası bi yana geçmiş olsun kardeşim korkuttun bizi. 5 farklı tedavı yontemi varmıs geçen bakmıstım link bulursam yollarım sana.
    http://www.youtube.com/watch?v=PkHp6...&feature=share
    /BMW E34 520i - 34 KHT 53 /http://i.hizliresim.com/j6Q9Mn.jpg
    /Renault Megane 3 1.5dCi - 34 FY 1679
    /Kia Cee'd 1.6 crdi - 54 PK 114

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun iki arkadaşımın başına gelmişti.Sanırım zayıf ve uzun boylu kişilerde daha çok rastlanıyormuş

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ES353 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 1.75 boy 53 kiloydum ilk oldugunda 2012 senesinde sigarada iciyordum bunun tedavisi kadar lanet birsey yok 5 6 cm capindaki hortumu koltuk altindan kaburgalarin arasindan akcigere gonderiyolar ve bunu yaparken sadece deri uyustugu icin icerde herseyi hissediyosunuz zaten akciger tekrar sismeye basladiginda iceride acaip bi baski ve agri oluyo herneyse ben ilkinden sonra sigarayi birakmadim 2.si 11 ay sonra oldu ameliyat oldum ameliyattan sonra olma.olasiligi %1 dediler ben yine birakmadim 11 ay sonra 3.su oldu ama 3.olmasan 2 ay once sigarayi birakmistim 3.sunde tekrar hortum gonderdiler 3 gun sonra hortumu cikardiklari gibi tekrar sondu tekrar hortum taktilar ertesi gun talk ploredez diye bi tedavi varmis hortumdan.akcigere ilac gonderiyorlar zarin yapismasi icin neyse bunuda yaptilar 2 gun sonra taburcu ettiler hastaneden cikinca 2 ay icinde 15 kilo aldim 69um suan sigarayi 2 senedir icmiyorum ama bu pazar tekrar etti yine ayni hortum takip ilac gonderdiler dun taburcu oldum yani buna ne ameliyat cozum ne baska bisey istedigin kadar dikkat et kendine yine oluyor akciger yapisina bagli. Benim artik piskolojim bozuldu boyle nasil adapte olucam hayata bilmiyorum
    Benim kuzen'de 1-2 kez oldu ameliyat ama oda artık olmak istemiyor.Sonrasında bir kaç kez'de ufak çaplı ameliyat oldu burun'la ilgili estetik olarak.Mesela o hiç sigara içmez ağzına bile sürmemiştir.Sigara bağlı bir olay değil bence.

Ama ben hatırlıyorum küçükken yokuş çıkarken hepimiz kuzen durun nefes alamıyorum derdi örnek olarak denizde boğulma vakası yaşayan sudan çıktık'dan sonra derin derin nefes alırsın ya ağzından öyle nefes alırdı.

İşte o zaman hiç doktora gitmedi.Erken teşhis olsaydı belki ilerlemezdi.

Mesela doktor ucak yasak dedi amsterdama gitti tren otobüs falan baya zorlu geçti.Dönüştü ucağa binicem ne olursa olsun dedi ucakla geldi birşey olmadı.
    Seat IBIZA FR

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun Allah şifa versin, bazen dua etmekten başka çözümün olmadığı durumlar oluyor fani dünyada.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hepinize teskkurler valla ins ne ben ne de bir baskasi yasar bu hastaligi. Demekki forumda tek benmisim sanirim

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardesim cok gecmis olsun ya, dun Berk soyledi oyle haberim oldu. Yapabilecegimiz birsey olursa lutfen haber et.

oguzhansari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oldukça lanet bir durum Pnömotoraks. Vücudumda 7 tane delik var. Hayatımın en güzel yıllarında canıma okuyan bir vakadır kendileri.

Başlıca sebepleri ;

Zayıf, uzun boylu, sigara, nefes yolu ile kullanılan uyuşturucular veya göğüs kafesine alınan darbe ile meydana gelir.

Sigara içmem, sporcuyum. Boyum 172 ve kilon 70 iken yakalandım. Psikolojik olarak etkisinde bıraktığı mevzuda buydu aslında. Sadece muayenesine 2 bin tl ödediğim doktorun " yaaani sizde belirli bi sebebi yok, olmuş işte." diyerek kurduğu cümlelere maruz kaldım.

3 kez başıma geldi 2. de ameliyat önerilirken haftasonuna denk geldiği için geçiştirdiklerini 3. seferde öğrenmiş oldum.

2 sene boyunca sırt üstü yatmak zorunda kaldım, sağa sola dönemedim. Ve hala istemsiz olarak sağ kolumu kafamın üstüne koyarım otururken yayılırken.

Kardeş geçmiş olsun, anlıyorum seni oldukça iyi bir şekilde. Nefes almanın önemini hatırlatıyor insana, Allah sevdiklerinden ayırmasın ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oguzhansari Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oldukça lanet bir durum Pnömotoraks. Vücudumda 7 tane delik var. Hayatımın en güzel yıllarında canıma okuyan bir vakadır kendileri.

Başlıca sebepleri ;

Zayıf, uzun boylu, sigara, nefes yolu ile kullanılan uyuşturucular veya göğüs kafesine alınan darbe ile meydana gelir.

Sigara içmem, sporcuyum. Boyum 172 ve kilon 70 iken yakalandım. Psikolojik olarak etkisinde bıraktığı mevzuda buydu aslında. Sadece muayenesine 2 bin tl ödediğim doktorun " yaaani sizde belirli bi sebebi yok, olmuş işte." diyerek kurduğu cümlelere maruz kaldım.

3 kez başıma geldi 2. de ameliyat önerilirken haftasonuna denk geldiği için geçiştirdiklerini 3. seferde öğrenmiş oldum.

2 sene boyunca sırt üstü yatmak zorunda kaldım, sağa sola dönemedim. Ve hala istemsiz olarak sağ kolumu kafamın üstüne koyarım otururken yayılırken.

Kardeş geçmiş olsun, anlıyorum seni oldukça iyi bir şekilde. Nefes almanın önemini hatırlatıyor insana, Allah sevdiklerinden ayırmasın ..
    Valla sanada gecmis olsun hocam, en son ne zaman oldu sizin ve en son olusunda ameliyatmi oldunuz ?

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim geçmiş olsun. Korkuttun bizi be.

mehmet6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun abim, Rabbim şifa versin en yakın zamanda. İster istemez duygulandım Allah razı olsun senden. Derdimiz var diye geziniyordum kendime geldim bir anda. Unutmaki abi sıkıntıdan sırtın terlese Rabbim günahlarını döküyor . Elimden birşey gelmez ama ne zaman istersen rahatsız edebilirsin abi fatihteyim çaydan bol şey yok bizde beklerim.
    MR.EVO53

srkn.ylc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun Allah acil şifa versin.
    Sana dar gelmiyecek makberi kimler kazsın?
    'Gömelim gel seni tarihe' desem, sığmazsın.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)