User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
35 sonuçtan 20 ile 35 arası

Konu: Ev Sinema Sistemi İçin Amfi Tercihi

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bad-Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yiğit söyle söyleyelim , ufak bi odamız var hem pc den oyun hem arada film , müzik dinliycek şekilde orta halli bişey bakıyoruz , 3 metre mesafeli projeksiyon tavsiyen var mıdır anlarmısın

amfi için max. 800-1000 TL hop. içinde 500-600 max. şimdilik .
    abi önce projeksiyondan bahsedeyim ses sistemi ve tv ler kadar anlamam... Ama bir adet optoma 720p projeksiyonum var görenler kaliteye bayılıyor... Sonradan baktım optoma sadece projeksiyon üreten saglam bir firma imiş.. Optoma iyidir gerisini bilmem.. Ama iyi bir alet 3-5 liradan aşağı değil.Ha bide projeksiyona alıştın mı tv ler tırt geliyor sölim.. Ben projeksiyondan izlerken 2 mt 1.5 metre gibi izliyordum sonradan 60" plazma aldım , televizyon ufacık geliyor gözüme hala..

Ses sistemi için Pioneer Vsx-923 veya 921 o paraya alınacak en iyi anfi.. İkinci el garantililer var piyasada... 921 olanı 800-900-1000 civarında bulabilirsin.. 923 de 1100-1200-1300 civarında.İkiside süper aletler.. Ayrıca 5+1 değil 9+1 dir bunlar ... center , front , surround harici , ön yüksek ve arka yüksek hop baglantısıda var.. Ayrıca mesela tv izlerken aynı anda pc baglayıp oyun sesinide ayrı çıkıştan alabiliyorsun...

500-600 tl hoparlor için çok düşük... 5 hoparlör set o fiyata ancak trident kawai mawai gibi skmsonik markalar var ki hiçbir şekilde tavsiye etmem... 5 para etmez.. Ancak şu tarz iyi markaların , çok iyi olmayan eski modelleri olabilir

Connecting site...

şu fena değil gibi duruyor

Connecting site...

şunu anlamadım eğer 5 hoparlor ve 1 sub fiyatı ise harika... cidden harika

Connecting site...

yani şu şekilde set ise bide sub la beraber kesinlikle kaçmaz o fiyata

Ama eğer bilgisayardan izleyeceksen (pc den oyun dediğin için söylüyorum) Bu kadar sisteme gerek yok..

şu ikiliyi alırsın olayı bitirirsin ucuz fiyata

Connecting site...
    Connecting site...
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Bad-Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    saolasın yiğit , projeksiyonu ve verdiğin linkleri bir araştıralım bakalım nasıl bişey olucak zaten apart. dairesi olucak öle mükemmelde olsa açamıyoruz
    Bir Okumuş Cahile Birde Yaşayan Ölü'ye Ne Dersen De Anlatamazsın...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bad-Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saolasın yiğit , projeksiyonu ve verdiğin linkleri bir araştıralım bakalım nasıl bişey olucak zaten apart. dairesi olucak öle mükemmelde olsa açamıyoruz
    en sol linklerde ikisinide aynı vermişim şu şekilde olacaktı o ikili

Connecting site...
    Connecting site...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu hortlatıyorum.
    Bütçem dahilinde 1500 tl ye kadar bir yerden başlamak istiyorum. Çoğunluk müzik dinlemek için ama sistem olursa da film izlerim diye düşünüyorum. Müzik için eskilerden pıoneer marka setim mevcut onu aktif hale getireceğim. Favorimdeki cihazlar biraz eski ama bir yerden başlamak için makul gibi bu konuda yardım ve düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Evin salonu 32 m2 ama tv izleme alanım 20 m2 civarında

1- Denon avr 1312 5x110 watt 6 ohmda + denon scf 1312 5+1 sistem ile 1100 tl
    2- Harman kardon avr 142 + jbl scs 200.5 5+1 sistem ile 1100 tl
    3- Pıoneer vsx 322 + jamo 4500 serisi frontlar kule diğerleride serinin tamamlayıcısı 1350 tl

bu sistemler eski biliyorum ama teknolojik olarak çok beklentim yok sesi net ve biraz güçlü alayım yeter . Kafamdaki plana göre pıoneer ve jamo ikilisi yatıyor ama sizden de bir öneri almak istedim ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende microlab solo9c kullanıyorum optic kablo ile xbox a bağlı. sesi gayet tatminkar bassları çok başarılı sadece tizler biraz sonük kalıyor. onlarda daha parlak olsaydı harika olacaktı. acaba nasıl değiştirebilirm üzerindeki tizleri daha kalitelisiyle ? hangi marka modeli kullanabilirm ?

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizde de yıllardır kullanılmayan Onkyo 6.1 set var. Amfi de mevcut tabi model bilemiyorum. Nasıldır Onkyo?

BERKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben harman avr360 ve kolon setlerini kullanıyorum fazlasıyla tatmin edici tavsiye ederim

Bad-Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 senelik olmuş , şuan ben harman 161s ön de jbl kule arkada normal harmanlar var , sinema ve oyun için ideal ama müzik için uygun değil ,
    orkuteren denon kullanan arkadaşım var çok memnun ve gayet kaliteli , jamo zaten belli denon amfi jamo kolonlarla güzel olur
    Bir Okumuş Cahile Birde Yaşayan Ölü'ye Ne Dersen De Anlatamazsın...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RafetAraç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende microlab solo9c kullanıyorum optic kablo ile xbox a bağlı. sesi gayet tatminkar bassları çok başarılı sadece tizler biraz sonük kalıyor. onlarda daha parlak olsaydı harika olacaktı. acaba nasıl değiştirebilirm üzerindeki tizleri daha kalitelisiyle ? hangi marka modeli kullanabilirm ?
    solo9c nin sesi çift sürücü oldğundan biraz boğuktur. Senin yerinde olsam 9c yi satarım solo6c alırım. 6c nin tizleri çok daha kuvvetli.

Şura da 17. saniyede solo9c ye geçince tizlerin nasıl öldüğünü görebilirsin. 6c ise mükemmel.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BERKİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben harman avr360 ve kolon setlerini kullanıyorum fazlasıyla tatmin edici tavsiye ederim
    Güzel sistem ayıptır sorması ne kadara aldınız? Birde ses konusunda memnun musunuz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    solo9c nin sesi çift sürücü oldğundan biraz boğuktur. Senin yerinde olsam 9c yi satarım solo6c alırım. 6c nin tizleri çok daha kuvvetli.

Şura da 17. saniyede solo9c ye geçince tizlerin nasıl öldüğünü görebilirsin. 6c ise mükemmel.

çok teşekkür ederm. peki solo 6 ya geçince bu sefer bass konusunda yetersizlik yaşarmıyım ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bide solo 6 harici alternativ olarak tavsiye edebileceğinz optic çıkışı olan ve tizleri parlak başka model varmı acaba ? @yiğit.g

BERKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orkuteren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel sistem ayıptır sorması ne kadara aldınız? Birde ses konusunda memnun musunuz?
    Sevdiğim bi abim pazarlığa oturdu hesaplı fiyata aldık ses konusunda çok memnunuz komşuların nezaman şikayete geleceğini bekliyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok teşekkür ederm. peki solo 6 ya geçince bu sefer bass konusunda yetersizlik yaşarmıyım ?
    valla ben ikisini de dinledim öyle ahım şahım bass farkı yok. 9c yeterli geliyorsa 6c de yeter. Bence 6c nin sesi çok daha güzel. Optik çıkış derken optik giriş istiyorsun sanırım. Çıkış olmaz bunlarda.

bide solo 6 harici alternativ olarak tavsiye edebileceğinz optic çıkışı olan ve tizleri parlak başka model varmı acaba ? @yiğit.g

Edifier modellerine bakabilirsin yenilerin bir çoğunda optik giriş mevcut

Edifier R1280DB hoparlor 42 W Tahta Kablolu & Kablosuz Hoparlor sistemi R1280DB WOOD - Nanokatalog

ama ben tv de kullanıcam hem film izlerim hem muzik dinlerim diyorsan git birtane Z5500 al işi bitir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ben ikisini de dinledim öyle ahım şahım bass farkı yok. 9c yeterli geliyorsa 6c de yeter. Bence 6c nin sesi çok daha güzel. Optik çıkış derken optik giriş istiyorsun sanırım. Çıkış olmaz bunlarda.

Edifier modellerine bakabilirsin yenilerin bir çoğunda optik giriş mevcut

Edifier R1280DB hoparlor 42 W Tahta Kablolu & Kablosuz Hoparlor sistemi R1280DB WOOD - Nanokatalog

ama ben tv de kullanıcam hem film izlerim hem muzik dinlerim diyorsan git birtane Z5500 al işi bitir.
    abi z5500 2 sene kullandım. bunların yanında ses kalitesi olarak çop diyebilirm. tizler yerlerde. ses çok dijital ve bassı istediğin kadar kıs yine uğultu var. microlab almadan once audioengine a5 almaya niyet ettim ama bi türlü kısmet olmadı o kadar beklememe rağmen. edifier hiç dinlemedm. satabilirsem microlabı almayı düşünürüm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi z5500 2 sene kullandım. bunların yanında ses kalitesi olarak çop diyebilirm. tizler yerlerde. ses çok dijital ve bassı istediğin kadar kıs yine uğultu var. microlab almadan once audioengine a5 almaya niyet ettim ama bi türlü kısmet olmadı o kadar beklememe rağmen. edifier hiç dinlemedm. satabilirsem microlabı almayı düşünürüm.
    zaten z5500 kullanıyorsan uyduları değiştireceksin. S750 uyduları bulacaksın o zaman tadından yenmiyor, herkes böyle kullanıyor. Ben de 2 tane z5500 var ikisinde de uydular farklı. Bass da bir sorun yaşamadım daha 15 yıldır kullanıyorum. A5 alacaksın artık A5 plus olan modeli alınır ki tabi çok çok daha iyi bu sistemlerden müzik konusunda. Ama dediğim iş film izlemeye gelirse z5500 süpürür hepsini sonuçta dolby ve dts 5.1... Sadece muzik ise bence microlab 6c ve DAC cihazı senin işini görür.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)