User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 20 ile 29 arası

Konu: Yurt dışında yediğim trafik cezaları var

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı GC8 GT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende geçen 3 günde kıbrısda araba kiralayarak 400-500 km yol yaptım.
    toplamda radar flash'ının patladıgını 7-8 defa görmüşümdür.
    görmediklerim cabası

dediler ki, bi daha ülkeye geldiginizde gümrükte cezayı önünüze atarlar dediler.

ne kadar olur tahmin eden var mı
    Bir daha ki girişinde mahkemeye sevk etmezlerse dua et. Çünkü ceza tebliği yapıldıktan sonra 1hafta içinde ödersen %50 indirimli. Ödemezsen x2 onu da ödemezsen belli süre içinde mahkeme sevki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nerden ödeyecez peki bu KKTC RADAR cezalarını
    Arabacı Ağır japon..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı GC8 GT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nerden ödeyecez peki bu KKTC RADAR cezalarını
    Bildiğim kadarıyla Kıbrıs'ta online sistem yok
    Vergi dairesinden ödenebilir diye biliyorum. Ama net olarak öğrenirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya bir güncel çekmek istiyorum. Geçen sene brezilyaya gittik eşimle, sao pauloda avis den araba kiralamadım. 2 tane radar yemişim geçen sene gönderdiler, bu senede 1 adet daha geldi. Yalnız cezaları avis ödemiş benim yerime ve bana fatura ediyor. Geçen sdne ki maillerden sonra bana bir daha bildirim gelmedi.bu sene ki mail geleli 1ay oluyor. Ceza ödendiği için ülkeye giriş çıkışlarda sıkıntı yaşarmıyım? Avis bu cezaların peşine düşebilir mi? Yada üstü kapanır gidermi? Daha önce ki postlardan gördüğüm kadarıyla sıkıntı olmamış Avrupa ülkelerinde... Ödemek istiyorum aslında ama nasıl ödeyeceğim burdan oraya, kart numarası falan vermek tehlikeli zaten.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kkartınızdan tahsıl etmelerı gerek?
    Eylul ayında Ring e gıttıgımde ceza yemısım,kkartımdan aldılar.

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emrhn28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuya bir güncel çekmek istiyorum. Geçen sene brezilyaya gittik eşimle, sao pauloda avis den araba kiralamadım. 2 tane radar yemişim geçen sene gönderdiler, bu senede 1 adet daha geldi. Yalnız cezaları avis ödemiş benim yerime ve bana fatura ediyor. Geçen sdne ki maillerden sonra bana bir daha bildirim gelmedi.bu sene ki mail geleli 1ay oluyor. Ceza ödendiği için ülkeye giriş çıkışlarda sıkıntı yaşarmıyım? Avis bu cezaların peşine düşebilir mi? Yada üstü kapanır gidermi? Daha önce ki postlardan gördüğüm kadarıyla sıkıntı olmamış Avrupa ülkelerinde... Ödemek istiyorum aslında ama nasıl ödeyeceğim burdan oraya, kart numarası falan vermek tehlikeli zaten.
    Avis senin yerine odememis, kendi plakasi oldugu icin mecburen odemek zorundalar.

Giris cikista problem olmaz, yalniz rent-a-car firmalari kara listeye alabilir, Brezilya'da var midir bilmem, ama Avrupa'da ceza/kaza vs. odemessen kara listeye aliyorlar o firmadan kiralayamiyorsun bir daha.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Kıbrıs'ta Rent a Car işleten birisi olarak şöyle cevap verebilirim.

Araç kiralayanlar genelde Turistlerdi. Hepsi, radar'ı s*klemeyip hızlıca geçiyorlardı. Zannediyorlar ki o radardan geçince kesilen cezayı şirket ödüyor. Öyle bişey yok.
    Trafikten ceza yiyen araçlarla ilgili kağıtlar geliyordu. Bunlar ceza yediği güne ait kiralanan kişilerin bilgileri ile birlikte polise geri veriliyor. Polis de ceza yiyen kişileri Gümrüğe bildiriyor. Bildirme süresi değişken. Ülkeden çıkışta sorun yok. Ama bir daha ülkeye girişinde o cezayı ödemeden giriş yapmıyorsun.

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kıbrıs'ta Rent a Car işleten birisi olarak şöyle cevap verebilirim.

Araç kiralayanlar genelde Turistlerdi. Hepsi, radar'ı s*klemeyip hızlıca geçiyorlardı. Zannediyorlar ki o radardan geçince kesilen cezayı şirket ödüyor. Öyle bişey yok.
    Trafikten ceza yiyen araçlarla ilgili kağıtlar geliyordu. Bunlar ceza yediği güne ait kiralanan kişilerin bilgileri ile birlikte polise geri veriliyor. Polis de ceza yiyen kişileri Gümrüğe bildiriyor. Bildirme süresi değişken. Ülkeden çıkışta sorun yok. Ama bir daha ülkeye girişinde o cezayı ödemeden giriş yapmıyorsun.
    Ercan'da hangi firma? Sürekli gelip gidiyoruz bi daha sizden kiralayalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kredi kartımı döndükten sonra güvenlik sebebi dokayısıyls kapadım, ***** para bozdurma işlemi saçma derecede zor orada. Şimdide burdan hüvenip kart numarası falan veremedim açıkcası. 1 yılı geçti herhangi bir bilgilendirme mailide gelmedi. Eşim bu hafta geçiyor tekrar brezilyaya ödemeye çalışacağız bakalım, zaten anlaşmakta çok zor, dil bilgileri çok kötü, e bizimde mükemmel değil tabi, inşallah ödeme işini yapabiliriz, hak geçmesin sonuçta önemli... Ben hukuki sıkıntı çıkarmı diye merak etmiştim, giriş çıkış sıkıntısı olmaması iyi, brezilyadan burayada bir yaptırım olamaz herhalde. Kıbrıs baya peşine düşüyormuş olayın, Avrupa için bile duymadım bu kadar sıktıklarını.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ercan'da hangi firma? Sürekli gelip gidiyoruz bi daha sizden kiralayalım.
    Kıbrıs'tan ayrıldım. Ercan'da yerimiz yoktu maalesef. Yıllık 20k€ istiyorlar oraya

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)