User Tag List

Sayfa 11/13 İlkİlk ... 910111213 SonSon
240 sonuçtan 191 ile 209 arası

Konu: İnşaat sektörünün içinde yada kıyısında köşesinde olanlar

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    200-250 mi?

50-70 >400-450 sonra gelsin Panemera, Range vuhuuu çocukları da hatun götürme derdinde.
    arsa bedeli diye birşey yok zaten, boş bulduğu yere dikiyor müteahitler

Çok kazanana neden düşmanlık var bizim memlekette, müteahit çalıyosa, kazıklıyorsa sahtekarsa tamam ama işini düzgün yapanda bir hizmet veriyor sonuçta, bu ülkede üretime katkı sağlıyor..

Öyle eskisi gibi 1 koyup 2 alanda yok şuan. Milyonların bağlandığı işte bırakında kar marjı biraz yüksek olsun, araba arsa alıp satan ülke için hiç bir artı değer kazandırmadan müteahitlerden daha çok kazanıyor şuan..

Burak K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok bildimciler yazıyor yine 50'ye, 70'e mâl edip 250-300'e satıyor diye, tabi demirin, çimentonun fiyatından haberi yok. Yevmiye çalışan eleman bile dolara endeksli zam yapıyor kendi kendine, kahırlarını çekmek, parayı yatırıp ortalama 1 sene geri dönüşünü beklemek de cabası. Kazandırıyor çok şükür ama öyle dışarıdan göründüğü gibi değil. Son dönemlerde ayakkabıcılardan tut cami imamları bile inşaat işine girdi, nakit gücü olan yürütüyor gemisini.
    Alıntı ygtkrmdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kabarırsa

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gördüğüm kadarı ile aramızda bu işlerle uğraşan arkadaşlar var.
    Bilmiyorum bu kadar açık yürekli birisi çıkar mı ama bana birisi aşağıdaki bilgileri verebilir mi? Yanlış anlaşılma olmasın bu işe girecek değilim. Herkes maliyetler arttı arttı diyor ama hangi kalem kümülatifte ne kadar bir artış getirdi onu detaylıca konuşan yok. Bunu merak ediyorum sadece

-ortalama metrekare satış fiyatı
    -ortalama arsa maliyet
    -ortalama maliyet
    -ortalama olarak maliyet kalemlerinin kırılımı

Mert- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok bildimci değilim yav sadece gözlemlerimi yazıyorum

çevremde bu işlerle uğraşan insanlar var ve yaşam şartlarını, muhabbetlerini ve kazançlarını görüyorum yani. gözüm yok sadece düştükleri duruma acımıyorum.

biraz sermayesi olanın neden salyaları akıyor bu işi yapmak için.. herkes bir apartman dikeyim peşinde, demirin kilosu, çimentonun poşetinden haberleri yok o zaman.. uyarayım onları da girmesinler. kar payı eskisi gibi değil diyim.

bizim apt. yapan müteahhit mesela, görüyorum arada hem Volvo S60 hem de bmw 5.20 kullanıyor yeni kasa. Karşı caddede başka bir inşaat ofisi var önünde cayennalar, mercedes jipler bmf F30 lar park edili hep. Geçen bir cenazeleri oldu toplandılar inşaatçılar olarak, kendimi germancar fest de zannettim. Bu insanlar yanlış anlama olmasın tahsilli de değil, ilkokul mezunları belki. Neyse bazen düşünüyorum nasıl kazanılıyor bu paralar ama sonra diyorum ki kazandırıyor çok şükür ama dışarıdan gözüktüğü gibi değil

gökberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz vitrin şart. Borç harç, alacaklıdan vs bi şekilde Merso çekiliyor alta.
    Başka türlü Hyundai'e geçsin bakalım batıyor diye konuşulur sağda solda abi.
    JDM Don Lastiği...
    JDM Kevgir...
    JDM Marlboro Lights...
    .
    .

Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sonsuzda dek o virajda mutlu olarak yaşadilar.

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mert- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

çevremde bu işlerle uğraşan insanlar var ve yaşam şartlarını, muhabbetlerini ve kazançlarını görüyorum yani. gözüm yok sadece düştükleri duruma acımıyorum.

biraz sermayesi olanın neden salyaları akıyor bu işi yapmak için.. herkes bir apartman dikeyim peşinde, demirin kilosu, çimentonun poşetinden haberleri yok o zaman.. uyarayım onları da girmesinler. kar payı eskisi gibi değil diyim.

bizim apt. yapan müteahhit mesela, görüyorum arada hem Volvo S60 hem de bmw 5.20 kullanıyor yeni kasa. Karşı caddede başka bir inşaat ofisi var önünde cayennalar, mercedes jipler bmf F30 lar park edili hep. Geçen bir cenazeleri oldu toplandılar inşaatçılar olarak, kendimi germancar fest de zannettim. Bu insanlar yanlış anlama olmasın tahsilli de değil, ilkokul mezunları belki. Neyse bazen düşünüyorum nasıl kazanılıyor bu paralar ama sonra diyorum ki kazandırıyor çok şükür ama dışarıdan gözüktüğü gibi değil
    Kazançlarını bilmem ama birebir şahit olduğum bir olayı anlatayım:Bir arkadaşım iki kardeş olarak mütahitlik işiyle uğraşıyor,birlikte yeni inşaat için bir arsa bakmaya ve toprak sahipleriyle görüşmeye gidiyoruz.(Kullandığı araç 2009 model Honda accort) Hisse sahipleriyle detayları görüşüyor,konuştular ettiler.En son toprak sahibinin teki arkadaşa senin arabanın marka ne diye sordu.Ben şaşırdım ne alaka filan,arkadaş aracını söyledi.Adamın tepkisi direk şu ben hissemi sana vermiyorum,senden önce gelen mütahitin arabası mersedesti seninki honda sen bu inşaatı bitiremezsin dedi ve gerçekten anlaşamadılar.Çocuk ertesi gün gitti Q7 aldı.Sonrasında tepkisi bunu alınca işler açıldı dedi

Mert- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazançlarını bilmem ama birebir şahit olduğum bir olayı anlatayım:Bir arkadaşım iki kardeş olarak mütahitlik işiyle uğraşıyor,birlikte yeni inşaat için bir arsa bakmaya ve toprak sahipleriyle görüşmeye gidiyoruz.(Kullandığı araç 2009 model Honda accort) Hisse sahipleriyle detayları görüşüyor,konuştular ettiler.En son toprak sahibinin teki arkadaşa senin arabanın marka ne diye sordu.Ben şaşırdım ne alaka filan,arkadaş aracını söyledi.Adamın tepkisi direk şu ben hissemi sana vermiyorum,senden önce gelen mütahitin arabası mersedesti seninki honda sen bu inşaatı bitiremezsin dedi ve gerçekten anlaşamadılar.Çocuk ertesi gün gitti Q7 aldı.Sonrasında tepkisi bunu alınca işler açıldı dedi
    Buda bizim ülkemizde şaşırılmayacak bir durum aslında, iyiymiş

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani piyasa burada bahsedildiği gibi güllük gülistanlık olmadığı her yer satılık yarım şantiye, asansörsüz tapusuz vs. teslim edilen daire, yada teslim süresinden 6 ay sonra teslim edilen daire, batık mütahit vs. dolu olduğu için arsa sahibi de bir bakıma kendince garanti kovalıyor.
    123d

streetracer_nos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Küçük mütehait gösterişli fakat eski model araçlara binmek zorunda 2009-2010 x5 , cls vs.Çünkü bu adam yine aynı paraları verip 0 km. talisman golf falan alsa iş alamaz. Bu kesimin marjlarıda günden güne azalıyor...Bu taraftaki adam yeterli sermaye yapıp büyük inşaata geçemediyse işi bırakıyor.

Sektörde göze batan araçlara binen kişi / firmalar bir işe 10-15 milyon para bağlayıp orta üst ve üst kesime yönelik konut yapanlar.Bugün 10-15 milyonla farklı bi alanda iş yapıpta bu araçlara binmeyen var mı ?

streetracer_nos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Küçük mütehait gösterişli fakat eski model araçlara binmek zorunda 2009-2010 x5 , cls vs.Çünkü bu adam yine aynı paraları verip 0 km. talisman golf falan alsa iş alamaz. Bu kesimin marjlarıda günden güne azalıyor...Bu taraftaki adam yeterli sermaye yapıp büyük inşaata geçemediyse işi bırakıyor.

Sektörde göze batan araçlara binen kişi / firmalar bir işe 10-15 milyon para bağlayıp orta üst ve üst kesime yönelik konut yapanlar.Bugün 10-15 milyonla farklı bi alanda iş yapıpta bu araçlara binmeyen var mı ?

Burak K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mert- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Adı büyük ne yazık ki mesleğin. Babamla beraber çalışıyoruz, kendisinde Q5 var orta halli bi araç. Geçen hafta 140-150 bin tl para verip sıfır golf çıkartan vatandaş gelip ooo bu arabalara binemeyiz gücümüz yetmez diyor. Diyemiyorsun ki be gavat arabaların fiyatı neredeyse aynı. Ayrıca mesajlarda bahsedilen vitrin konusu da doğru, binilen arabaya, takılan saate vb. göre işi yapıp/yapamayacağına kanaat verilen bi ülkedeyiz.
    Alıntı ygtkrmdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kabarırsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gördüğüm kadarı ile aramızda bu işlerle uğraşan arkadaşlar var.
    Bilmiyorum bu kadar açık yürekli birisi çıkar mı ama bana birisi aşağıdaki bilgileri verebilir mi? Yanlış anlaşılma olmasın bu işe girecek değilim. Herkes maliyetler arttı arttı diyor ama hangi kalem kümülatifte ne kadar bir artış getirdi onu detaylıca konuşan yok. Bunu merak ediyorum sadece

-ortalama metrekare satış fiyatı
    -ortalama arsa maliyet
    -ortalama maliyet
    -ortalama olarak maliyet kalemlerinin kırılımı
    bu soruma cevap alamadım ama bu duruma pek şaşırmadım.
    birkaç ay öncesi zarar ediyoruz satamıyoruz diyen firmaların maliyetlerinin düşmemesine rağmen 0,98 faizle birlikte %20 indirime gitmesi ''gerçekten takdire şayan'' bir davranış örneği (!)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu soruma cevap alamadım ama bu duruma pek şaşırmadım.
    birkaç ay öncesi zarar ediyoruz satamıyoruz diyen firmaların maliyetlerinin düşmemesine rağmen 0,98 faizle birlikte %20 indirime gitmesi ''gerçekten takdire şayan'' bir davranış örneği (!)
    ilave etmeyi unutmuşum.
    hayırlı cumalar.

aqustic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiyede şu an 330 bin mutahit varken,almanyada bu sayi 2700 imiş.(2017 verileri)
    Konuyla ilgili yaşadigim seyleri soyleyim:
    Turgutluda 3+1 sifir ev kiraladim.Mutfagin aspirator deliğini duvari delip disari vermisler.Hadi buna eyvallah.Adam o delige plastik delikli kapak koymadigi icin güvercinler iceri girip mutfak dolabinin üstünü batirmislar.Oraya delikli bi kapak uydurdum ama icten takildigi icin istedigim gibi olmadi.Ve evin her yerini detayli temizlettirmek zorunda kaldim kus pisligi yuzunden.
    Bir diger problem ise banyo kapisini ufacik yaptiklari icin camasir makinesi iceri girmedi.En son evi yapan mutahite ulastim durumu anlattigimda bana "Makineyi sen de mutfaga koyuver"dedi.O an ev sahibi olmadigim icin sabrettim ve ev sahibini arayip kapiyi ev sahibinin izniyle kirdirip genislettik,yeni kapi taktik parasini kiradan düştük
    Oturma odasinda ise tv anten prizi ve elektrik prizlerinin yeri yanlis yerde.
    Ve asıl ilginc olan da mutahit kişinin doktor oldugunu ogrendim ve adamin ilk projesiymis....Yapi denetim müdürlügüne sikayet edecektim vazgectim.
    Konyada ise bir arsamiz vardi kat karsiligi mutahite verdik.
    Orda da durum farkli degil.Ara katta oturmamiza ragmen ev dogru düzgün isinmiyor.Evin yalitiminda bir problem var.Lavabo musluklari problemli.Halbuki o bölgedeki diger evi babam belediyenin yaptigi insaattan almisti ve ev mukemmel isiniyo.Kişin en soguklarda bile odada isi kaybi cok olmuyordu.Yani belediyenin mutahiti burda kendini belli ediyor.Evde hic hata yoktu.
    Daha 10 gun once de burda bir insaat iscisiyle gorustum.Sigortasiz calistirildigini ve mutahitin en az yuzde 300 kârla daireleri sattigini soyluyor adam bir de ustune .Yazik degil mi bu adama?
    Bu nedenlerden dolayi trafikte pleksi plakaliginda "Xxx insaat muteahitlik" yazan Bmw ve rangeleri gorunce sövmuyorum ama nefret ediyorum.Hatta araci durdurup içimdekileri kusasim geliyor.
    Çünku çoğunluk azicik parasi olup bir anda köşeyi dönecegini zannedip bu işe girip,fiziki olarak yukarda anlattigim gibi ya yaptigi işi beceremiyor veya çaliyor, ya da yaptigi evi istedigi fiyata satip insanlari yillarca bankalara krediye mahkum ediyorlar.3 yanliş,1 dogruyu götürur kusura bakmayin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde bir sorum var. Kentsel dönüşüme giren bir dairemiz var. Apartman yıkıldı arsa durumunda ama mütahit ile anlaşılamadı. nedeni ise mütahitin giriş katlardan şerefiye talebinde bulunması ve daire maliklerinin bunu kabul etmemesi. Mütahitin böyle bir hakkı varmıdır yasaen durum ile ilgili bilgisi olan varmı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı m34kb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde bir sorum var. Kentsel dönüşüme giren bir dairemiz var. Apartman yıkıldı arsa durumunda ama mütahit ile anlaşılamadı. nedeni ise mütahitin giriş katlardan şerefiye talebinde bulunması ve daire maliklerinin bunu kabul etmemesi. Mütahitin böyle bir hakkı varmıdır yasaen durum ile ilgili bilgisi olan varmı?
    Bina yıkılmadan önce sözleşme imzalanmış olmalı. Sözleşmede ne yazıyorsa o.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bina yıkılmadan önce sözleşme imzalanmış olmalı. Sözleşmede ne yazıyorsa o.
    işin komik tarafı sözleşme imzalanmadı. apartman sakinleri karot alınması için belediyeye başvurdu. belediye araştırmalarını yaptı geldi yıktı gitti. ortada kaldık anlıyacağınız

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Memleket ahvali böyle işte: 150 bin liraya sıfır Golf alan memur oluyor,70 bin liraya S'e binen müteahhit oluyor.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı m34kb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işin komik tarafı sözleşme imzalanmadı. apartman sakinleri karot alınması için belediyeye başvurdu. belediye araştırmalarını yaptı geldi yıktı gitti. ortada kaldık anlıyacağınız
    Apartman sakinleri beton testi yaptırdıysa bildiğim kadarı ile müteahit ile anlaşamazsanız TOKİ yapım konusunda yardımcı oluyordu.
    Okumadan imzalamam.....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)