User Tag List

Sayfa 13/13 İlkİlk ... 3111213
240 sonuçtan 229 ile 240 arası

Konu: İnşaat sektörünün içinde yada kıyısında köşesinde olanlar

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bir konu ile ilgili soru sorayım,

190m2 arsa üzerinde %35 imarlı bir yer var, ben buraya 80cm su basmanı üzerine çelik imal 15cm ytong duvarlı bir 55 + 55 m2 dubleks bir mesken yaptırmak istiyorum.

Dış kısımda ytong üzeri xps yalıtım malzemesi /iç mekanda da alçıpan olacak. Bu tarz bir inşaat maliyetini (Ortalama malzemeler ile) kabaca hesaplayabilecek olan var mıdır ?

Ben m2 olarak 4000- 5000 TL arası öngörüyorum ama yanılma payım tabi ki var. Fikir verebilecek kimse varsa şahane olur.
    8m x 6.5m oturumlu (52 m2 yapiyor) tek kat, 1+1 tek banyo yerlesimli bir yeri bims ile donup, catisini kapatmak 150 bin lira gibi maliyeti oldu. Imalat 1 hafta once bitti. Bims yerine ytong kullanmak ve ikinci kata cikmak kabaca bu maliyeti 2.5-3 ile carpmak gibi olur.
    öyle işte.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8m x 6.5m oturumlu (52 m2 yapiyor) tek kat, 1+1 tek banyo yerlesimli bir yeri bims ile donup, catisini kapatmak 150 bin lira gibi maliyeti oldu. Imalat 1 hafta once bitti. Bims yerine ytong kullanmak ve ikinci kata cikmak kabaca bu maliyeti 2.5-3 ile carpmak gibi olur.
    3 le çarpsak 450k gibi olur 50k da yanılma payı desek 500 civarı oluyor, benim hesabım da buna benzer bir yekün tutuyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 le çarpsak 450k gibi olur 50k da yanılma payı desek 500 civarı oluyor, benim hesabım da buna benzer bir yekün tutuyor.
    sizin hesap dogru zaten, ben ornek olmasi acisindan cepten cikan tutari ve yapilan isi paylastim hayirlara vesile olur dilerim
    öyle işte.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de bir konu ile ilgili soru sorayım,

190m2 arsa üzerinde %35 imarlı bir yer var, ben buraya 80cm su basmanı üzerine çelik imal 15cm ytong duvarlı bir 55 + 55 m2 dubleks bir mesken yaptırmak istiyorum.

Dış kısımda ytong üzeri xps yalıtım malzemesi /iç mekanda da alçıpan olacak. Bu tarz bir inşaat maliyetini (Ortalama malzemeler ile) kabaca hesaplayabilecek olan var mıdır ?

Ben m2 olarak 4000- 5000 TL arası öngörüyorum ama yanılma payım tabi ki var. Fikir verebilecek kimse varsa şahane olur.
    Her gün değişiyor her şeyin fiyatı, prefabrik neden düşünmüyorsunuz anahtar teslim?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her gün değişiyor her şeyin fiyatı, prefabrik neden düşünmüyorsunuz anahtar teslim?
    Bu gün sakaryada bu işi yapan büyük bir firma ile görüştüm, görüşmeden çıkardığım neticeler

1- 8700 TL / m2 dubleks için fiyat verdi
    2- 5700 TL / m2 tek kat için fiyat verdi,

Dubleks fiyatının yükselme sebebi makul geldi, alt kat çelik kalınlığı ve üst kat şap + merdiven ve çapraz bağlantıların sıklığının artması maliyeti katlar dedi.

Zemin betonu için yaşadğım şehir belediyesi betonerme binası için hazırlanması gereken temelin tüm şartlarının oluşmasını istiyormuş = ek maliyet.

Toplam 130 k gibi bir rakam tutar burası dedi su basmanı dahil.

Prefabrik bana sağlıklı gelmiyor nedense, Tabi işin tekniğine vakıf değilim ama basit duruyor diyeyim.

Çelik + 15mcm gazbeton ve gazbeton üzeri yalıtım (bu da ek maliyet) ile beklentime uyan bir yalıtımı sanırım elde edebilirim.

Tek kat m2 maliyeti 5700 içinde su basmanı, ısıtma tesisatı ve belediye giderleri yok.

Kabaca şöyle bir maliyet çıkardım 100m2 bir alan dıştan dışa,

Bina Maliyeti 570 bin TL
    Isıtma kombi + tesisat = 30 Bin TL ( Daikin kombi 12k / 18k tesisat)

subasmanı maliyeti = 40 Bin TL

Belediye işleri = 130 Bin TL

Burası kabaca 570+30+40 +130 = 770 Bin TL yapıyor, 30 de ekstra koysak 800 Bin TL

İşin sıkıntılı tarafı bana makul olan arsa 200 m2 ve imar %35 = 70m2 temel alanlı ev yapabiliyorum bu da işime gelmiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu gün sakaryada bu işi yapan büyük bir firma ile görüştüm, görüşmeden çıkardığım neticeler

1- 8700 TL / m2 dubleks için fiyat verdi
    2- 5700 TL / m2 tek kat için fiyat verdi,

Dubleks fiyatının yükselme sebebi makul geldi, alt kat çelik kalınlığı ve üst kat şap + merdiven ve çapraz bağlantıların sıklığının artması maliyeti katlar dedi.

Zemin betonu için yaşadğım şehir belediyesi betonerme binası için hazırlanması gereken temelin tüm şartlarının oluşmasını istiyormuş = ek maliyet.

Toplam 130 k gibi bir rakam tutar burası dedi su basmanı dahil.

Prefabrik bana sağlıklı gelmiyor nedense, Tabi işin tekniğine vakıf değilim ama basit duruyor diyeyim.

Çelik + 15mcm gazbeton ve gazbeton üzeri yalıtım (bu da ek maliyet) ile beklentime uyan bir yalıtımı sanırım elde edebilirim.

Tek kat m2 maliyeti 5700 içinde su basmanı, ısıtma tesisatı ve belediye giderleri yok.

Kabaca şöyle bir maliyet çıkardım 100m2 bir alan dıştan dışa,

Bina Maliyeti 570 bin TL
    Isıtma kombi + tesisat = 30 Bin TL ( Daikin kombi 12k / 18k tesisat)

subasmanı maliyeti = 40 Bin TL

Belediye işleri = 130 Bin TL

Burası kabaca 570+30+40 +130 = 770 Bin TL yapıyor, 30 de ekstra koysak 800 Bin TL

İşin sıkıntılı tarafı bana makul olan arsa 200 m2 ve imar %35 = 70m2 temel alanlı ev yapabiliyorum bu da işime gelmiyor.
    Yapacağınız çelik yapıyı hesapsız kitapsız göz kararıyla yapacaksınız muhtemelen. Yeni nesil prefabriklerde bir hesap yapılıyor diye biliyorum. Mühendis bir arkadaşım baya ilerledi bu konuda, fabrikadan hazır geliyor gerçi onların yaptıkları. Planlamasını tasarımını kendileri yapıyorlar sadece. Normal betonarmeye yacapğınız gibi bir temel isteyemezler öyle bir şey yok.
    Prefabriğin daha doğrusu anahtar teslim paket işin bana mantıklı gelme sebebi piyasanın it çakal dolu oluşu. Ekonomik durumlarda bunları ekmeğine yağ sürdü. İşi alırken 3 lira diyelim ortasında ağlayalım 5e bitiririzci çok var piyasada. Sakaryada mekanik firması olan makina mühendisi bir arkadaşım var yardımı dokunabilir size orda çevreniz yoksa. Ne yaptıracak olursanız olun sözleşmenizi iyi yapın, şartları iyi konuşun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapacağınız çelik yapıyı hesapsız kitapsız göz kararıyla yapacaksınız muhtemelen. Yeni nesil prefabriklerde bir hesap yapılıyor diye biliyorum. Mühendis bir arkadaşım baya ilerledi bu konuda, fabrikadan hazır geliyor gerçi onların yaptıkları. Planlamasını tasarımını kendileri yapıyorlar sadece. Normal betonarmeye yacapğınız gibi bir temel isteyemezler öyle bir şey yok.
    Prefabriğin daha doğrusu anahtar teslim paket işin bana mantıklı gelme sebebi piyasanın it çakal dolu oluşu. Ekonomik durumlarda bunları ekmeğine yağ sürdü. İşi alırken 3 lira diyelim ortasında ağlayalım 5e bitiririzci çok var piyasada. Sakaryada mekanik firması olan makina mühendisi bir arkadaşım var yardımı dokunabilir size orda çevreniz yoksa. Ne yaptıracak olursanız olun sözleşmenizi iyi yapın, şartları iyi konuşun
    Hesapsız kitapsız kısmını tam anlamadım ama araştırma yapmadan bu tür şeylere adım atmam. Kaba taslak bir maliyet çıkarıp olumsuz durumlara karşı da bir ekstra Koyarak yukarıdaki hesaba ulaştım.
    Tek kat m2 maliyetini sakarya çelik yapı üreticisi olan bir firmadan aldım. Oradaki mühendis arkadaş Adapazarı belediyesi için zemin üzerine tahta baraka da yapsan betonarme bina yapılacak gibi temel istiyor dedi, o kısma ben vakıf değilim sadece aldığım bilgiyi ilettim ama doğrusu neyse öğreniriz.
    Arkadaşınız kim burada hangi firma? Tanışırız fikir alırız en kötü kendisinden.

Bu gün gidip çelik yapıyı görüştüğüm firmanın yerinde inceleyeceğim. Fikrimi yazarım yeniden

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hesapsız kitapsız dediği çelik yapının taşıma direnci, kullanılan profil veya H çelikten bahsediyor gibi çıkarım yaptım.
    firma ile çalışacaksan büyük ihtimal onlar bilgisayarda bir ön çalışma yaparlar. ekran görüntüsü yada detay alırsan burdan paylaş belki faydamız olur
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hesapsız kitapsız dediği çelik yapının taşıma direnci, kullanılan profil veya H çelikten bahsediyor gibi çıkarım yaptım.
    firma ile çalışacaksan büyük ihtimal onlar bilgisayarda bir ön çalışma yaparlar. ekran görüntüsü yada detay alırsan burdan paylaş belki faydamız olur
    Tabi ki işin teknik tarafına vakıf değilim. Bu gün gittim yerinde inceledim bitmiş ve inşaat halindeki projeleri gördüm.

Firma merkezinde linkteki evin aynısı vardı. 2+1 şuan ki evim ile benzer planda hatta daha kullanışlısı. İlandaki gibi 536 bin Fuat verdiler.

Evrak işleri + su basmanı + ısıtma sistemi fiyata dahil değil.

İç ekipmanlar da mutfak 3.70 tezgah mermerit (bu eksi)
    Kapılar std panel kapı.

Çelik yapı da ıslak alanların duvarları Ytong üzerine seramik kapanıyor.

Görevli arkadaş ısrarla çelik yapı da ısıtma soğutma için uygulanan köpük sistemin ısı ile ilgili bir sorun oluşturmaya ağını iddia ediyor. Ytong un yalıtımı yok üzerine montalama yapman gerekir dedi çok ikna olmadım bunu araştıracağım.

Sıkıntı şu benim istediğim bölge de 90m2 taban alanlı inşaat yapacak arsa bulmak zor bulsam da m2 fiyatları çok yüksek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hesapsız kitapsız kısmını tam anlamadım ama araştırma yapmadan bu tür şeylere adım atmam. Kaba taslak bir maliyet çıkarıp olumsuz durumlara karşı da bir ekstra Koyarak yukarıdaki hesaba ulaştım.
    Tek kat m2 maliyetini sakarya çelik yapı üreticisi olan bir firmadan aldım. Oradaki mühendis arkadaş Adapazarı belediyesi için zemin üzerine tahta baraka da yapsan betonarme bina yapılacak gibi temel istiyor dedi, o kısma ben vakıf değilim sadece aldığım bilgiyi ilettim ama doğrusu neyse öğreniriz.
    Arkadaşınız kim burada hangi firma? Tanışırız fikir alırız en kötü kendisinden.

Bu gün gidip çelik yapıyı görüştüğüm firmanın yerinde inceleyeceğim. Fikrimi yazarım yeniden

Hesapsız kitapsız derken statik anlamda, taşıma gücünü projelendirmeyeceksiniz demek istedim. Arkadaşım trakya bölgesinde faaliyet gösteriyor sakarya için gelip yapamaz ama aklınıza takılan şeylerde yardımcı olur, oba prefabrik diye aratırsanız sayfaları çıkıyor instagramda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabi ki işin teknik tarafına vakıf değilim. Bu gün gittim yerinde inceledim bitmiş ve inşaat halindeki projeleri gördüm.

Firma merkezinde linkteki evin aynısı vardı. 2+1 şuan ki evim ile benzer planda hatta daha kullanışlısı. İlandaki gibi 536 bin Fuat verdiler.

Evrak işleri + su basmanı + ısıtma sistemi fiyata dahil değil.

İç ekipmanlar da mutfak 3.70 tezgah mermerit (bu eksi)
    Kapılar std panel kapı.

Çelik yapı da ıslak alanların duvarları Ytong üzerine seramik kapanıyor.

Görevli arkadaş ısrarla çelik yapı da ısıtma soğutma için uygulanan köpük sistemin ısı ile ilgili bir sorun oluşturmaya ağını iddia ediyor. Ytong un yalıtımı yok üzerine montalama yapman gerekir dedi çok ikna olmadım bunu araştıracağım.

Sıkıntı şu benim istediğim bölge de 90m2 taban alanlı inşaat yapacak arsa bulmak zor bulsam da m2 fiyatları çok yüksek.
    Kalinla isaretledigim yerde agir batirmis arkadas. Gazbeton cok iyi yalitim saglar, bunun da yegane sebebi gozenekli yapisidir. Yalitim isindeki temel kural zaten yalitilacak alan ile cevre arasinda hava katmanlari yaratmaktir. Ne kadar fazla olursa o kadar iyi olur. Evi sifirdan yapiyorsak, mantolama yerine bohcalama oneririm. Insaat esnasinda yapilacak bu gibi yatirimlar size yazin serinlik, kisin da sicaklik olarak geri donecektir. Bir onemli bilgi daha, 4 duvari ne kadar iyi yalitirsaniz yalitin, cati yalitimina onem vermezseniz yapilan yalitim hic bir ise yaramaz, nedeni basit, isinan hava yukselir.
    öyle işte.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)