User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Banka Kredileri Bankacılık hakkında.

MuzafferKirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Banka Kredileri Bankacılık hakkında.

Evet arkadaşlar,

Corsadan sonra model yükseltme vs. derken iyice arabasız kaldım ve eldeki parada ağır ağır eksilmeye başladı 2.el fiyatları fırladı, zararın neresinden dönersek kardır dedik.

Bende hayalini kurduğum arabaya kavuşmak için bir miktar kredi kullanmaya karar verdim, hal vurup harman sarvurmaktansa bineriz dedim, fakat bankaya gitmedim, ilk önce sizlerden fikir almak istedim.

20 Yaşındayım, özel bir şirkette 1300 TL Maaş ile 7' aydır çalışıyorum ve açıköğretimden okuyor görünüyorum.
    Ayrıca henüz askerliğimi yapmadım.

2 Banka ile sürekli çalışma halindeyim ve asla ödemelerde aksama, geç kalınma, icralık vs. olmadım.

Kredi notumu sorguladıgımda 1218 civarında çıktı, Başvuru yapmadan önce bu kriterlerime kredi kullandırırlar mı, çekeceğim miktar 13.000 TL kadar.

Tecrübesi olanlar yada daha yararlı bilgi verecek abilerimi kardeşlerimin değerli yorumlarını bekliyorum.
    Slammed Society Corci !

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim ortalama gelirim asgari ücretin 2 katından fazla olmasına ve 1 senedir düzenli olarak çalışıyor olmama rağmen en son maks aylık 700 tl ödemeli bireysel ihtiyaç kredisi verdiler. Belki taşıt kredisinde durum farklıdır ama bilgim yok. Kredi notu olarak da bu 5. kredim(diğer 4 kredimi 2. vadeden sonra erken kapattım) ve 6 senedir hiç geçiktirmeden kredi kartı ödememi yapıyorum. KRedi notumun çok iyi olduğunu söylemişlerdi ama sanırım kişinin gelirine göre bir sınırlandırmaları var devlet tarafından dayatılan.
    Instagram: mutusgarage

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim ortalama gelirim asgari ücretin 2 katından fazla olmasına ve 1 senedir düzenli olarak çalışıyor olmama rağmen en son maks aylık 700 tl ödemeli bireysel ihtiyaç kredisi verdiler. Belki taşıt kredisinde durum farklıdır ama bilgim yok. Kredi notu olarak da bu 5. kredim(diğer 4 kredimi 2. vadeden sonra erken kapattım) ve 6 senedir hiç geçiktirmeden kredi kartı ödememi yapıyorum. KRedi notumun çok iyi olduğunu söylemişlerdi ama sanırım kişinin gelirine göre bir sınırlandırmaları var devlet tarafından dayatılan.
    erken ödeme yaparsan kredi notun düşer. (bilgilendirme)

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senin ödeme alkşkanlığının dışında çalıştığın firmanın billuruna da bağlı bence. Askerden geldim, işe girdikten 1 ay sonra yani 2. maaşım yatmadan 20 küsür bin tl kredi kullandım ve hiç kredi kartım olmadı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    erken ödeme yaparsan kredi notun düşer. (bilgilendirme)

Bankadaki yetkili bu şekilde bilgilendirmedi beni ama? Emin misiniz bu bilgiden? 5. kredimi alırken dahi çok iyi kredi notunuz demişlerdi. Çok da olumsuz bi yansıması olmasa gerek.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bankadaki yetkili bu şekilde bilgilendirmedi beni ama? Emin misiniz bu bilgiden? 5. kredimi alırken dahi çok iyi kredi notunuz demişlerdi. Çok da olumsuz bi yansıması olmasa gerek.
    Banka erken ödeme yaptığım için bir miktar (ertekin abiye selam burdan) ceza ödetti bana. Nedenide bankanın kurduğu ödeme düzenini bozduğum içinmiş. Buda kredi notunu düşürür demişlerdi.

Hondata300 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pazartesi bankaya gidicem, askerlik vs. sıkıntı olucak mı onu merak ediyorum ben sadece.
    Özellikle firmanın çalıştığı bankayı tercih edicem muhasebe ile konuşup belki, çıkma yüzdesi bir nebze artar :/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Firmamızın çalıştığı banka Halk bankası, belki onlardan birşey çıkar en azından denemekte fayda var.
    Askerlik benim önümdeki tek engel gibi duruyor.
    Slammed Society Corci !

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Banka erken ödeme yaptığım için bir miktar (ertekin abiye selam burdan) ceza ödetti bana. Nedenide bankanın kurduğu ödeme düzenini bozduğum içinmiş. Buda kredi notunu düşürür demişlerdi.
    Benden sadece bir sonraki vadede ödeyeceğim faizi aldılar. Örneğin sonraki vadeye 10 gün vardı ve o ödemede ödeyeceğim faiz 90 TL. 20 günlük faizi alıyorlar.

Ben şimdiye kadar anapara dışında bir tek sonraki vadenin kalan faizini ödedim. Bence siz faiz ödemeye devam edin diye kredi notunuz düşeri söylemiş olsa gerek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benden sadece bir sonraki vadede ödeyeceğim faizi aldılar. Örneğin sonraki vadeye 10 gün vardı ve o ödemede ödeyeceğim faiz 90 TL. 20 günlük faizi alıyorlar.

Ben şimdiye kadar anapara dışında bir tek sonraki vadenin kalan faizini ödedim. Bence siz faiz ödemeye devam edin diye kredi notunuz düşeri söylemiş olsa gerek.
    Askerlik durumunuz nedir ? Askerden önce hiç kredi kullandınız mı ?
    Slammed Society Corci !

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kasım 2016'ya kadar tecilli. Askerlik durumunu dert edeceklerini sanmıyorum.

hanz10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşe başladığım ikinci ayda 15.000 tl kredi kullandım y.kredi den maaş müşterisi olarak maaş yazısı maaş bodrosu aldım. Herhangi bir zorluk çıkmadi aksine kredi notum düşüktü kredi kartimda 1-2 ay geçikmeden dolayi. Askerliği sıkıntı ediceklerini sanmıyorum maaş müşterisi olduğun bankaya yönelmen kesinlikle sonuç verir.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    olum erken ödersen tabiki notun düşer adamın alacağı faize kesik atıyorsun adam seni ...kecekti ne güzel ahah. banada yapı kredi içerde kredim olduğu halde devamlı 26 bin hazır diyor en son aradılar yok dedim hala mesaj atıyorlar. bide dedikleri şu yeni düzenlemeden sonra kredi almak zorlaşacak kaçırmayın falan.
    şimdi bildiğim kadarıyla aylık belli bir ödeme limiti belirliyorlar. mutu ya az çıkmış bende şaşırdım ne iş yaptığını bildiğim için saçma geldi. yada çalıştığı şirketin dandikliğindendir .
    asgari ücretle çalışıyorsan 500*36 aylık kredi alırsın gibime geliyor bana. bankalar nasıl hesap yapar bilemem ama aylık 500 tl ödersin gibime geldi ailenle yaşıyorsan.o tür şeyleride görüyorlardır herhade

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vakifbank kamu calisanlarina maasin %70sinden daha fazla kredi taksidine izin vermiyordu, tahminimce 650tl aylik taksitle kredi verirler size

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şirketime laf yok lan. =)

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kredi notunu artırmak istiyorsanız, kart limitinizin en fazla yarısını kullanın, gerekiyorsa başka bankadan da kredi kartı alın ve limit/kullanım oranı düşsün,kredi kartı ekstresi gelince hemen ödeyin (son ödeme tarihinden önce) Sürekli kredi başvurusu yapmayın bankalar bunu görüyor. Eğitim Durumu,gelir,meslek bir miktarda bunlar nota etki ediyor.
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

34btr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kredi kartı ödemesini hemen yaparsanız baya yukselıyor notunuz,bende 1 adet kart var 2.gun öderim hep,1600 not çıktı geçen gün,kart limitinıde arttırıyorlar ama abanmayın karta min kullanım zamanında ödeme not yükselir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Askere gitmedim ama ev kredisi bile çektim 24 yaşındayım 1600 küsür kredi notum var. Çekersin vadeyi uzun tutarsın.
    Sultan SAKA

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8 Aylık sigortam vardı askerliğimi yaptım 10bin tl için başvurmuştum vermemişlerdi bi daha başvurdum yine vermediler bi daha başvurdum yine vermediler en sonunda geçenlerde aradılar 11. ay doldu sigortada bu seferde ben almıyorum lan dedim kapattım telefonu. Şans işi kredi kartım hiç olmamıştı kuzenimde 8. ayda 13bin çekti yapıkrediden askerliğini yapmadı aynı yerde çalışıyoruz ve aynı günde girdik işe onun 3 4 ay bi başka yerde sigortası daha vardı kredi kartıda kullanmıyor.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)