User Tag List

Sayfa 5/23 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
419 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Araç muayene, TÜVTÜRK, tavsiyeler, yardım istekleri, istasyonlar vs paylaşımlar

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ae86 aldım topluyorum. 85 model, katalitik konvertör şartı yok o yüzden sanıyorum. Arka koltuklarda emniyet kemeri zorunlu mu? Orjinalinde yok.
    Sene şartı varmı bilmiyorum ama bende Corsa DTI var ruhsatta 5 kişi geçiyor arka koltukta ortada emniyet kemeri yoktu kaldım Aksesuarcıdan emniyet kemeri alıp taktırıp geçmiştim. Araç ruhsatta kaç kişilik geçiyor?

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Orhanlı Tüv Türk istasyonunda dün saat 15:00'de randevumuz vardı; ödeme için 1 saat bekledik sonra muayene ise tam saat 17:00'de gerçekleşebildi. Tam anlamıyla rezillik, istasyon müdürü ile görüştük adam bayram öncesi olduğu için olur öyle dedi. Sen o kadar parayı alıyorsun arkanda bir Alman devi var, orada böyle bir iş olsa ach so mein bruder das ist normal, nachste woche ist Ostern der di herhalde.
    Yine şu dört çeker muhabbeti de devam ediyor. Sanki herifle kırk yıllık arkadaşmışız gibi gel bak Bmw ayırma yapıyor dedi. Ya aktarmaya zarar verirsen ne olacak dediğimde, şirket ödüyor diye pişkin pişkin cevap verdi.
    Muayene istasyonlarına silah ile falan gitmek lazım, dayayacaksın kafasına silahı, o seyyar rollerları kullanacaksın diyeceksin, bakalım o zaman pişkin pişkin cevap verecekler mi. (sosyal mesaj vermeyin, silahım falan yok ama zıvanadan çıkmama çok az birşey var.)

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sakin ol abi Arabalarını muayeneye getiren adamlarda genelde barzo tipli insan ırkı oluyor. Anlam veremediğim halde gözlemlediğim bu. Ben Şile' ye gittim uzak diye çok insan yoktu hemde daha nezih insanlar vardı Mimarsinan' a gittim tam bir faciaydı. İnsan tipleri, otoparkı, çevresi her anlamda Şile güzel bence

HKND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow

Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet mesela bazi fabrika cikisli orjinal bixenlnlu arabalarda far yikama yoktur.Mesele yeni beetlr bixenonlularnda far yikama yok.Yonetmrlige gore yanlis hatirliyor olabilirim ama genel sebep bu;gazli ampullerin 35watt ustundekilerde far yikama zorunlulugu var
    Beetle d6s ampulmu ne kullaniyor oda 35w alti oldugu icin far yikamaya gerek yok
    O zaman bizim araba kalacak d1s ampül var. Acaba yönetmeliğe tam ulaşabileceğim bir kaynak var mı? Ona göre far yıkama işine gireyim.

gan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orhanlı Tüv Türk istasyonunda dün saat 15:00'de randevumuz vardı; ödeme için 1 saat bekledik sonra muayene ise tam saat 17:00'de gerçekleşebildi. Tam anlamıyla rezillik, istasyon müdürü ile görüştük adam bayram öncesi olduğu için olur öyle dedi. Sen o kadar parayı alıyorsun arkanda bir Alman devi var, orada böyle bir iş olsa ach so mein bruder das ist normal, nachste woche ist Ostern der di herhalde.
    Yine şu dört çeker muhabbeti de devam ediyor. Sanki herifle kırk yıllık arkadaşmışız gibi gel bak Bmw ayırma yapıyor dedi. Ya aktarmaya zarar verirsen ne olacak dediğimde, şirket ödüyor diye pişkin pişkin cevap verdi.
    Muayene istasyonlarına silah ile falan gitmek lazım, dayayacaksın kafasına silahı, o seyyar rollerları kullanacaksın diyeceksin, bakalım o zaman pişkin pişkin cevap verecekler mi. (sosyal mesaj vermeyin, silahım falan yok ama zıvanadan çıkmama çok az birşey var.)
    Orhanlı istasyonu çok acayip bir yer. 2 kez gittim hatta 3. Biri de tekrar içindi. Hepsinde ayrı bir ayar oldum. Her şeyi geçtim artık çalışanların arabaları sert bir şekilde kullanmaması için eğitilmesi gerekli diye düşüniyorum.

Aracı ilk verirken desen ki sert kullanma o zaman da muayeneden geçememe durumun oluşur )

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı gan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orhanlı istasyonu çok acayip bir yer. 2 kez gittim hatta 3. Biri de tekrar içindi. Hepsinde ayrı bir ayar oldum. Her şeyi geçtim artık çalışanların arabaları sert bir şekilde kullanmaması için eğitilmesi gerekli diye düşüniyorum.

Aracı ilk verirken desen ki sert kullanma o zaman da muayeneden geçememe durumun oluşur )
    Gözümün önünde ön camı kırık, köfteci arabası kılıklı Kartal'ı muayene ettiler. Kırık camı görür görmez muayene edemeyiz demesi lazım.
    Senin otomobilin herşeyi tam ise korkacak birşey yok ki, ayrıca para verip alıyoruz, biryerden ücretsiz otomobil vermediklerine göre uyarmak ve seyyar roller'ı kullanırmısın demek benim en doğal hakkım ve karşılığında da muayene yapacak kişinin bunu yerine getirmesi lazım. Neyseki elektronik el frenini test etmiyorlar, o kesin kırılırmış, zat-ı muhterem öyle dedi; bende diyecektim yok kardeş çekinme xdrive'ı test ettin bari elektronik park frenini de test et, kırılırsa nasılsa şirket karşılıyormuş, o ara bende seni kanala itersem, kafan gözün dağılırsa sevgili şirketin ambulans çağırsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arka cam silecek çalışıyor ama su fiskiyesi çalışmıyor.Ağır kusurmudur bilemedim.
    Bilen var mı?

Siteden tabloya baktım orda da aşağıdaki maddeler yazılmış.
    Hafif kusurda silecekle ilgili şeylerden bahsedilmiş.
    Ağır kusurda da önlere yazmış ama su fıskiyesi(arka) ile ilgili bişiden bahsetmiyor.

Cam sileceği: Arka cam silecek süpürgesi aşınmış,hasarlı,arızalı Hafif Kusur

Cam sileceği/Cam yıkama sistemi
    Ön Cam sileceği: yok / çalışmıyor 1 2 4 5 6 7 (ağır)
    Ön Cam yıkama sistemi: çalışmıyor 1 2 4 5 6 7 (ağır)

Arac HB vti.
    Fıskiye arızalı ise o nasıl değişecek onu da çözemedim parmak bile girmiyor araya

yıldırımbyzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hndcrx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arka cam silecek çalışıyor ama su fiskiyesi çalışmıyor.Ağır kusurmudur bilemedim.
    Bilen var mı?

Siteden tabloya baktım orda da aşağıdaki maddeler yazılmış.
    Hafif kusurda silecekle ilgili şeylerden bahsedilmiş.
    Ağır kusurda da önlere yazmış ama su fıskiyesi(arka) ile ilgili bişiden bahsetmiyor.

Cam sileceği: Arka cam silecek süpürgesi aşınmış,hasarlı,arızalı Hafif Kusur

Cam sileceği/Cam yıkama sistemi
    Ön Cam sileceği: yok / çalışmıyor 1 2 4 5 6 7 (ağır)
    Ön Cam yıkama sistemi: çalışmıyor 1 2 4 5 6 7 (ağır)

Arac HB vti.
    Fıskiye arızalı ise o nasıl değişecek onu da çözemedim parmak bile girmiyor araya
    abi benim bildiğim arka camda sıkıntı olmuyo benim ladanında arka fıskiyesi bozuk sıkıntı olmadı
    Samara 2109

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yıldırımbyzt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi benim bildiğim arka camda sıkıntı olmuyo benim ladanında arka fıskiyesi bozuk sıkıntı olmadı
    İnsallah dedigin gibidir

Gearbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Martta muayene var.

Kışlık lastik ile gitmek gibi bir zorunluluk vs var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Belki daha önce de yazmışımdır yine yazayım güncel olsun . Mersin/Erdemli TÜV'de ki kadar ibne haysiyetsiz elemanların bulunduğu bir muayene istasyonuna kadar denk gelmedim müdüründen güvenliğine kadar 5 kuruş etmez adamlar iş bildikleri falan da yok markadan anlamıyorlar daha gidip de hem mağdur hemde sinir stres sahibi olmayın.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HKND Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman bizim araba kalacak d1s ampül var. Acaba yönetmeliğe tam ulaşabileceğim bir kaynak var mı? Ona göre far yıkama işine gireyim.

D5s D6s ve D8s ampul tipine sahip araçlarda far yıkama ve otomatik yükseklik ayarı zorunlu değil. Bu ampuller 2000lumen aydınlatma şiddetine sahiptir. ECE normuna göre 2000lumen altı xenon aydınlatmalarda bunların zorunlu olmadığı belirtiliyor. Bu ampullerin çıkarılma amacı da zaten daha az maliyetle orta sınıfta xenonlu araçlar üretmek. VW ve Audi'de kullanılıyor şu an. VW Bettle, Audi A1 gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aklima gelmisken bir de benim yolcu koltugu sallaniyordu,sallantiyi kesmek icin
    araya bisey sıkıştırdık,tabi boyle olunca
    koltuk rayin tam ortasinda sabit kaldı(hareket etmiyor yani ileri-geri).
    Sadece yatma-kalkma hareketi yapiyor.Gecer mi sizce?

e30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belki daha önce de yazmışımdır yine yazayım güncel olsun . Mersin/Erdemli TÜV'de ki kadar ibne haysiyetsiz elemanların bulunduğu bir muayene istasyonuna kadar denk gelmedim müdüründen güvenliğine kadar 5 kuruş etmez adamlar iş bildikleri falan da yok markadan anlamıyorlar daha gidip de hem mağdur hemde sinir stres sahibi olmayın.
    Kesinlikle katiliyorum.Muayene icin merkezede gitmeyin keza al birini vur otekini.Pazartesi randevuyu Tarsus tan aldim ora bir gomlek daha ustun dedi arkadaslar

wiesmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler merhaba egsoz işinden anlamadığım için soruyorum,

difüzör alıcam arabaya egsozları da son susturucu iptaliyle çift çıış yapmak istiyorum. muayene esnasında sorun çıkar mı?

i'm not a monster i'm just ahead of the curve..

emrekuzdere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle merhaba. Aracımın önümüzde ki ay vizeye girmesi lazım. 2 tane sorum olacak.
    1- Aracımın farlarını İngiltere'den getirttim. Yani hüzme sağa değil sola bakıyor ama ayarlarını karşıdan gelenin gözünü almayacak şekilde aşağıya yaptırdım. Bu problem yaratır mı?
    2- Sol far biraz buğulandı içten. Bu problem yaratır mı?
    98'ies - 05'vtec2 - 93'Accord - 08'Accord - 05'Jazz - 98'Twingo - 05'vtec2 - FD6 - 07'Accord - E39 - G5Prelude - 99'Crv - 08'Auris
    Alıntı RR-V8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabayı biz mi getirelim yoksa siz gelip bağlar mısınız?

by.gkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wiesmann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyler merhaba egsoz işinden anlamadığım için soruyorum,

difüzör alıcam arabaya egsozları da son susturucu iptaliyle çift çıış yapmak istiyorum. muayene esnasında sorun çıkar mı?

[IMG]https://resmim.net/f/dOQzqr.jpg[IMG]
    Arkadaşım i30 ile bu şekilde çiftli egzoz takılı halde geçti. Sonda y pipe vardı diye hatırlıyorum.

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence en sorunlusu dudullu hiçbir götürdüğüm araç tek seferde geçemedi hepside kusursuz olmasına rağmen.
    ayrıca bu istasyonların sadece nakit kabul etmeside ayrı bir olay sanki pos cihazı icat edilmemiş gibi

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıfır araçlara cam açtıran, tüp taktıran insanların o sıfır araçlarında bile birkaç hafif kusur bulan, farı hatalı diyen, benim sis farı olmayan aracıma sis farının yönü hatalı diyen, tabladan krikoyla araç kaldıran bir yer. Çokta şeetmemek lazım.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)